Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janefonda
10. máj 2010

dugy a nevies co sa hovori, ze dokedy zena porodi odkedy padne brusendo?

mirka12011
10. máj 2010

jane no tak to je teda skoda....
odfotila som brusendo vecer ale pridem domov az vecer tak rano ho tu hodim 😝

barbyes
10. máj 2010

ahojky,
dúfam, že mne sa nespravia..ale objavila som si zo 4 na zadku, také malé asi 2cm...nechápem, tam kde sa koža skoro ani nenapína a... 😕 😕

lulu4
10. máj 2010

ahojte kočendy ako sa mame? ja som dnes uz aj v skole bola, pracu prezentovala, dobre som dopadla, na poste bola pre zasielku - dve kojenecke podprsenky a tie modre dupky s mackom pu a polodupky tiez modre co mam v albume 🙂
no a potom som bola este na nakupe a sup domkov, ved som uz nevladala normalne... som mala dost od rana...

barbyes
10. máj 2010

no ty si ale šikovná 😉
ja som si tiež dnes bola po podprdky, ale v bublinke v Rači. a také krásne sukničky tam mali 😵 len mne už sa to neoplatí kupovať na 1 mesiac

lulu4
10. máj 2010

barby ja som si v bublinke kupovala asi dva mesiace dozadu take dlhe elegantne nohavice tensie, nosim ich doteraz pokial nie je este tak strasne teplo 😵 tak uz mame obidve podprdky doma 😀 drahy mi povedal, ze no nic extra nie su ze nevyzeraju nejako sexi, a ja mu na to, ze a ako by mali akoze vyzerat ved to su podprdy na kojenie? jaaaj ti chlapi 😀
no mne sa na leto zidu sukne ale mam jednu doma taku na gumicku co obleciem, potom dvoje trojstvrtove nohavice pod kolena a este mi jedny letne saty poslu krstny z Anglicka som sa s nimi dohodla... tak to mi aj bude stacit zase tolko toho tehotenskeho zas netreba
jaaaj a dnes som v tescu kupila tu rucnu odsavacku na sopliky a tie chranice na bradavky silikonove vyslo ma to do 5 Eur takze pohodka

dugyna
10. máj 2010

jane tak to teda netusim,mozno par dni max tyzden

barbyes
10. máj 2010

aké chrániče? a to Ťa vyšlo aj s tou odsávačkou do 5€? to je super cena 🙂

barbyes
10. máj 2010

u nás to bolo opačne s tými podprdami. keď som si ich obliekla tak šla za Vladkom, že aha eké antisexi podprdy a on na mňa kukol a : hlavne že držia čo majú 😀 😀

mirka12011
10. máj 2010

jane pekne brusendo 😉
hej barbyes mame teraz cicendy ako 60rocne bez podprdy ze? 😅

lulu4
10. máj 2010

barby, chranice na prsne bradavky keby si ich mala z kojenia poranene alebo popraskane, tak si das na bradavku tento chranic, ktory ma tvar bradavky a dieta moze sat mliecko a teba by to nebolelo... na nete to maju aj po 5 Eur aj viac a ja som za tych 5 Eur kupila okrem tych chranicov bradaviek aj tu odsavacku, na Kamennom v Tescu hore na najvyssom poschodi kde je detsky textil a tieto kojenecke potreby, aj tie zagulatene noznicky na nechtiky tam maju za 1,80

janefonda
10. máj 2010

dugy no som zvedava kedy sa krpana vypyta. Prave mi tu vystrkuje zadok opica mala 😀
mirka dakujem 😉 velike je!!!

elko69
10. máj 2010

janefonda no sak ani nehovor uz teraz mi to strasne rychlo utieklo,tie prve tyzdne boli pomale strasne a potom 20 tt to slo strasne rychlo...no tu kavu som ani nestihla bo sme sli s mm prec 😒 ale sak zajtra si ju hadam doprajem...

mirka12011
10. máj 2010

jane to zajtra uvidis moje ha

mirka12011
10. máj 2010

elko tebe zajtra zacina MD ze?

janefonda
10. máj 2010

mirka tak sa tesim na tvoje bruseno...isto ho mas uz tiez riadne 😀
elko ze to utieklo....clovek si ani poriadne nestihne uvedomiť ze je tehu 😅

elko69
10. máj 2010

no zajtra idem este na 4 hodky a to sa len rozlucim este s kolegovcami a uz mam dovolenku,len na ako dlho,ze? hehe 🙂

elko69
10. máj 2010

no nie az teraz ked uz maly tlaci dost a sem tam ma nepekne kopne do rebier 🙂

mirka12011
10. máj 2010

elko uz aj ty sa chces predbehovat? hihi
no jane to ti teda poviem hih

elko69
10. máj 2010

miri ani nie ale jako pocula som o par pripadoch kedy sa deticky narodili asi o 3 tyzdne skor ako bol termin takze si mamicky moc neuzili MD 😒

barbyes
10. máj 2010

lulu, diki sa tip. zajtra tam skúsim zbehnúť, nožničky ešte nemám tak by som ich rovno zobrala..a tá ručná odsávačka je taká lacná? ja som myslela, že to bude zasa nejaká pálka 😕 😕

elko69
10. máj 2010

idem off bo zacne panelacik a ajtak s ami zle sedi pri PC nejako v poslednej dobe...tak pekny vecer a dobru nocku.. 🙂

miska1981
10. máj 2010

ahojte babky,
dakujem, ze ste na mna dnes mysleli a drzali mi prsty, zlateeeeeeeeeeee od Vas 🙂

musela som Vam prist napisat, nech stale neotravujem dugy, teraz ma toho moja vela 😉

rano som prisla uz nedockava, ze co bude, pozrel ma, urobil mi hamiltonov hmat, poslal ma do mesta trosku poprechadzat a o druhej som mala prist, ze by sa to malo rozbehnut, aj kontrakcie by mali prist. tak som chodila po meste, bola som totalne unavena, bolelo ma podrbusko aj krize, ale tak prechadzala som sa, nech sa otvorim.

znovu som hodila sprchu obliekla sa a sup do nemocky. to som si uz na beton myslela, ze tam ostanem. dal na na ctg, bohuzial ani jedna kontrakcia, pozrel ma znovu od spodu a povedal, ze vsetko zostalo ako bolo, skoro ma....to som bola uz totalne vycerpana z celeho dna, lebo ani v noci som toho moc nenaspala.

povedal, ze je zbytocne to umelo vyvolavat, lebo tlacit dietatko von hlavickou cez branku, ktora tam este je, nie je dobre ani pre mna, ani pre babo. tak mam prist v stredu rano, ze hadam uz ma tam nechaju.

takze som prisla domov s bolestami v podrusku, lebo tie vysetrenia su teda bolestive a dost. tak som sa zas vybalila, teda len kozmetiku a od nervou som zjedla dve cokoady, termix, zmrzlinu a vsetko mozne. som uz zufala, takze to je moj pribeh.

mne teda nepomohlo nic, ziadny recept, sex, upratovanie co som vcera sa prekonala, tak fakt my s tym nic neurobime 😒

vy ako??? nic nove? cez den som Vas citala a dobre mi padlo, ze na mna myslie, aj ked ste cakali asi ine spravy, vsak aj ja. 🤐

janefonda
10. máj 2010

elko mna stale fascinuje, ked vdim nejaku cast mojej malej, ako mi ju vystrkuje z brucha von. A stale jej hovorim, ze ved ak uz chce viac miesta, musi sa vypytat von 😀

barbyes
10. máj 2010

miši, zlaté...toľko sladkého si popapala.. 🙂 tak len dúfať, že v stredu si to už maličká rozmyslí 😉 budeme na teba myslieť

janefonda
10. máj 2010

miska juuuuj, tak narocny den si mala teda. Ale neboj ono to pride a potom uz na toto budes len spominat 😉 Mozno nakoniec budeme rodit naraz 😵 to by ale bolo... a ten hamiltonov hmat mi vies nejako konkretnejsie opisat, ze co to vastne je???? Vazne to tak boli? Nech sa tie nase dievcence vypytaju pekne samucke. To by bolo idealne 😵

lulu4
10. máj 2010

barby: tak vidis, kto umi ten umi 🙂 ale nie len srandujem 😀 skus tam zajtra zbehnut, je to ako su detske cumliky a flase, vsetko je to na takych hacikoch navesane... je to tusim Babyono znacka alebo Babynova - tie odsavacky rucne tam mali tri druhy este aj farebne zlte a modre tusim, ja som zobrala za rovne 2 Eura bielu to staci uplne a tie noznicky som este nezobrala, nabuduce ked pojdem a tie chranice boli tak dole zavesene na tej istej strane tiez ta ista znacka sa mi zda... urcite to najdes ked sa tam pomotas 😀

elko69
10. máj 2010

jane jako to aj mna fascinuje ked mam zrazu niekde len velky hrb alebo vidim ako s ami vlni brusko,musime si uzit posledne taketo pocity lebo potom ked uz budu drobci vonku nam to mozno bude aj chybat zase,vela bab mi povedalo ze im chyba aj brusko niekedy, no uvidime co budeme hovorit my potom...

miska tak skoda ze to dnes nevyslo,vsetky sme tu na teba veru mysleli a drzali ti palceky pri porode ale tak hadam sa coskoro dockas uz 😉

ok idem off babule..dobru noc

barbyes
10. máj 2010

mne sa muž vyhráža, že mi to vypne ☹ 😠 pomoooc

miska1981
10. máj 2010

jane nooo, to ti tam vopcha prst-prsty a nieco urobi, asi ten hmat, ale boli to tak isto, ako ked skusal na kolko som otvorena, takze sa ti tam pospara prstom, alebo aj dvomi, teda bolelo to dost este aj potom.

to by bolo super, keby sa tie nase betarky vypytali spolu, ja uz nejdem nic robit pre to, lebo to fakt nema zmysel mozno ma tu niekto predbehne,,lusa, ty...???
a mozno niekto necakane, ako lenocka 😉

inak vidim, ze ty si mala dnes tiez plodny den, si toho tolko postihala a ako sa teraz citis?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre