Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lenocka84
12. máj 2010

tado vsimli vsimli len som telefonovala a nestihala piiiisat

mimi21mimi
12. máj 2010

tami, ja som si ta vsimla :D len som nepisala :P

lusa, a vojdes sa v pohode za volant? 🙂

jjana17
12. máj 2010

dobre ranko

jjana17
12. máj 2010

tami to bola rychlovka..xixi
kocky a ked soferujete mate aj ten tehotensky pas na soferovanie? ja len tak sviatocne teraz sedim za volantom, lebo ked dlhsie tak ma rebra bolia.

lenocka84
12. máj 2010

jani vitaj

ja som v 33tt este pekne soferovala 200km, takze pohodka
viac som si nestihla vyskusat 😉 syn nedovolil

jjana17
12. máj 2010

ja prejdem v pohode autom len ked sadnem do tej polohy tak maly hned kopcuje a radsej sa necham vozit manzelom teraz.....ked sa to da

jjana17
12. máj 2010

kocky to tu dnes nik nie je??

dugyna
12. máj 2010

Kocky aj ja v pohode este soferujem,sice bez pasu...bohuzial mi neuveritelne vadi

mimi21mimi
12. máj 2010

tak ja dufam, ze budem moct soferovat co najdlhsie.. lebo mne nehrozia ani prechadzky ani nic podobne... idem asi 5 minut a uz ma od bedroveho klubu pali cele stehno, mala na nieco tlaci.. takze bohuzial... presuvam sa autom.

lutsine
12. máj 2010

ahojte, chcem sa spytat aku velkost ortopedickych nohaviciek je potrebne kupit?

dugyna
12. máj 2010

Leni ked meras teplotu v zadocku musis odcit z toho co nameras 0,5 a to je teplota vysledna.

jjana17
12. máj 2010

dugy aj mas to potrvrdenie od lekarky ze nemusis mat pas koli policatom,,,,

lutsine, ja mam 2 najmensie a 2 o cislo vacsie

tatiana1985
12. máj 2010

ahoj lutsine....
hlavne nemusis kupovat vsetky velkosti od 0-po 4 myslim?
my sme kupili 1 , mala ich ponosila mesiac a pol , potom sme sli na kontrolu k ortopedovi a uz povedal, ze staci...ze klbiky ma dobre a neni potrebne dalej ortopedaky nosit 🙂

dugyna
12. máj 2010

Jjana nemam potvrdenie,ale minule sme nas s mm v meste zastavili policajti,ja som bola spolujazdec bez pasa,a nic nepovedali. Len skňtrolovali papiere a hotovo.

jjana17
12. máj 2010

dugy, no to asi aj zavisi na akeho pana policajta natrafis, viem ze tu u nas su za to pekne pokuty, ked to potrvrdenei nemas,,,,
ale ked idem aj ako spolujazdec tak mam pas ale mam ho tak volne dany ze len tak polozeny na kolenach

barbyes
12. máj 2010

asi si naďabila na nejakých normálnych lebo podľa zákona ho musíš mať aj ty pokiaľ nemáš papier od lekára a môžu Ťa pokutovať
baby, vy teda idete používať tie ortopedické nohavičky, dosť sa odlišujú názory a neviem či áno alebo nie... 😕

jjana17
12. máj 2010

barbyes ja ich budem pouzivat, ved na nozicky sa chodi pravidelne a ked ich nebude treba doktorka hned povie, podla mna maju nieco do seba

drzkosa
12. máj 2010

ahojte 🙂 ako sa dari?
ja mam dnes take nejake pichanie v boku lavom au, mali ste to aj vy?

barbyes
12. máj 2010

hej drzkosa, mňa tiež zvyklo pichať a aj pobolievať, ale to je normálne 🙂 pokiaľ samozrejme nemáš kŕče, vtedy utekaj k lekárovi 😉

tatiana1985
12. máj 2010

barbyes, ked mala moja Neluska mesiac a pol a ortoped povedal, ze uz nemusi ortopedaky nosit, tak som sa ho pytala ze isto??naozaj netreba?? ale naozaj? 10x som sa spytala...tak povedal, ze ked raz sa babatku dobre klbiky zrastli a vyvinuli atd atd, tak ze neexistuje ze by sa to naspat pokaslalo, pokazilo....ze mam byt kludna ...a spokojna 🙂 🙂

drzkosa
12. máj 2010

barbyes krce nemam len ma to sem tam pichne a vnutro mam take akoby ubolene tak ale to asi ma tak byt 🙂

dugyna
12. máj 2010

Barby ak budes latkovat tak ich nepotrebujes.kup si len do porodky kym budes pouzivat jednorazovky ,tak jedny postolky. Tak asi sme narazili na normalnych polisov. Kocky mna dnes nejak bolia krize a leva sa gulam. Inak vcera mi spoluziacky hovorili ze mam padnute nizko brusko. Tak som to hovorila mm,a kuka na mna,ze zlatko ale ty ho mas nizko.

jjana17
12. máj 2010

dugy ze by sa uz malicka pomalicky chystala???

bakosko
12. máj 2010

baby ja som mala dneska rano riedny krč ked som šla na zachod trval chvilku musela som normalne stat na mieste ale potom dobre je to normalne

dugyna
12. máj 2010

Drzkosa to sa ti roztahuje maternica.ale ak by sa bolest velmi zvyraznila alebo boli krce chod k dr.

jjana17
12. máj 2010

ono ked sa ta maternica natahuje tak to niekedy fest boli , kolko krat som ostala stat co ani krok sa mi nedal spravit trvalo to minutku a dalej som normalne fungovala

dugyna
12. máj 2010

Jjana len by sa este mohla mala predtym aj otocit nakolko sme KP.

janefonda
12. máj 2010

ahojte,
barbyes presne ako dugy napisala, ty planujes latkovat, teba sa tie ortopedicke gatky netikaju. Ja som si kupila tiez jedny najmensie do porodky, kym budem mat jednorazovky...
Dugy no ved pod takou vahou musi ist brusendo dole, ci? To moje je dole a nic sa nedeje 😉 Vybehnem ku kamoske na kavu upravit si tlak 😅 Dnes si neurobim dovolenku ako vcera na balkone, prsi nam tu ☹ skoda, vcera bolo naozaj uzasne, snad sa to pocko este umudri. Baby je mozne, ze ja sa citim od vcera lepsie ako posledne tyzdne ? Mna nic neboli, som taka aktivnejsia, proste sa mam dobre 🙂

mirka12011
12. máj 2010

ahojte citam a citam a uz letim si lahnut bo taka som unavena ☹ vcera poslickovia boli pocas celej ordinacie aj profesionalov som sledovala s nimi a mafstory uz ani nepamatam co bolo zaspavala som 😀
inak nic nove o miske?

jjana17
12. máj 2010

dugy no pekne ja mam pocit ze aj moj krpec je KP, na minulom sone bol ok a aj som citila ze ked pohol dole hlavickou teraz uz opat citim len kopance a inak mi aj brusko vyzera, tak asi zase sa otocil,
inak teraz je strasne vela deti co sa rodi KP

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre