Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
7. jún 2010

@zuzumajko no jasne synator poslucha, ani nejako extremne nekope, asi je tak dobre polozeny,,,cize mam este vsetky rebra,,,xi
veru pomalinky sa to blizi,,,trosku strach prichadza ale myslim ze to je normalne

@ginger17 no mali by sme rodit normalne, len este sa stale prehadzuje na poslednom sone bol uz otoceny hlavickou dole, ale teraz mam zase pocit ze pod lavym rebrom ma hlavicku, no nie som si ista, dalsiu kontrolu mame 16teho tak uvidim

ginger17
7. jún 2010

@jjana17 tak drzim palce nech je vsetko ako ma 🙂

pepppe
7. jún 2010

ahojte tehulky,co ako sa mame??ja sa nudim ,,poradte mi volaco,co mam robit 🙂

janefonda
7. jún 2010

Ahojteeee,

@lusa889 Aj nasa malicka vcera strajkovala, asi je nieco vo vzduchu. Podarilo sa nam ju ulozit o jedenastej v noci 😠 Cez den vynechala dva cykli spanku. Nastastie teraz spinka, len cakam kedy sa zobudi aby som ju nakrmila a odchadzam do mesta si nieco kupit, manzel povedal ze mam vypadnut na dve hodky a odreagovat sa, ze on sa postara. A ze si mam daco pekne kupit 🙂

@lenocka84 cauko, prosim ta , ked ides teraz s malym von v takomto teple, ako ho obliekas? A o kolkej vychadzate s kocikom von?

jjana17
7. jún 2010

@pepppe aj ja som sa nudila, tak som zavolala sestru nech ma pride aj s malym kuk,,,tak ich cakam,,,,idem rychlo nejaku polievku urobit nech sa hned aj napapaju u mna

lenocka84
7. jún 2010

@janefonda dnes sme isli o 10:45 vonku, a maly mal body s dlhym rukavom a polodupky
a ciapocka, mala som deku ale nepouzili sme
vcera mal len overalik, a ciapocku
a zase bez deky, bo horucavy nenormalne

mimi21mimi
7. jún 2010

zdravim baby 🙂

lenocka84
7. jún 2010

ahojky
co tu porabate babule?
my sme boli na prechadzke, a teraz sa snazime zaspat, uz mame plne brusko

vejula
7. jún 2010

ahoj lenočkaaa. ajko???

tadotami
7. jún 2010

ahojte damy 😎

lenocka84
7. jún 2010

@vejula ajooj, celkom fajn
len som nejaka unavena, som vela spala

lenocka84
7. jún 2010

@tadotami ahojky, ako sa mas?

tadotami
7. jún 2010

@lenocka84 ahoj.pred chvilkou sme prisli zo sona.tak dnes to tam bolo o drzku.strasne vela zien.

lenocka84
7. jún 2010

@tadotami a to si nebola objednana na cas?

tadotami
7. jún 2010

@lenocka84 tu v nitre sa neobjednava.sono je v nemocke a chodia tam aj rizikove aj nerizikove.za mnou bola jedna pani ani brucho jej nebolo vidiet a ze do rana jej voda odtiekla a je v siedmom mesiaci.neuveritelne.kde to dieta ma?

lenocka84
7. jún 2010

@tadotami tak ho nosi viac do krizov, take poznaaam

tadotami
7. jún 2010

@lenocka84 bol tam aj moj mm a dr mu ukazoval ze je to skutocne chlapec a ukazal mu gulky.prislo mi ze sa rozpravaju oni a mna uplne odsunuli.krpec ma 1730g ale su tam velke odchylky tak rata ze ma do 2kil.a ubezpecil nas ze je uz dole hlavickou lebo moj dr mi rano povedal ze ak je kp a som druhorodicka ze sa nemusi robit cisarsky s cim som ja vobec nesuhlasila.povedala som mu ze si to jednoducho nezelam a v takompripade chcem ten cisarsky.pozeral na mna ze aka som len mudra.ale ked je dolu hlavou tak som si vydychla.zodpovedame vraj na ten 33 az 34tt.som spokojna.a ma vsetko co clovek ma mat.

lenocka84
7. jún 2010

@tadotami tak taky uzv som mala aj ja, dr s mm kecali debata het, a ja som lezala vykrucala hlavu a aj tak som nic nevidela lebo mali monitor totalne na seba otoceny

tadotami
7. jún 2010

@lenocka84 ja som videla vsetko len ked sme isli k autu tak ako mm velmi mudry ze ci si uvedomujem ze tam mam ziveho tvora.a ja mu na to ze ci to zistil az teraz lebo ja to viem a citim uz 35tyzdnov.tamarka ked sa narodila mala 3470g ale teraz nam povedali ze nebude mat viac ako 2500g.aj to je uspech.celkom slusna vaha.tamarka je velka po mm a tadeas bude krpaty po mne.

lenocka84
7. jún 2010

@tadotami chlapi 😀 😀 😀

tadotami
7. jún 2010

@lenocka84 robil mi aj prietoky a v pohode.len som hotova lebo som rano bola aj na krv aj na ster,na urade prace,socialke....no a odstala som si sono.inak mm kukal do toho jak baca do tuzexu a hotovy.a ja jak taka prenosna schranka.len som zvedava ze ked sa narodi ci ho to bude aj potom zaujimat alebo sa odprace do roboty a na mna zostanu 2 deti.

lenocka84
7. jún 2010

@tadotami ja to mam tiez take divoke, mm je v ba, ja u rodicov, on ani netusi co obnasa starostlivost o maleho
a tie preplakane vecery ked nechce spat, resp. ked sa mu neda zaspat
a nevies zistit co ho trapi, o tom ani netusi

hmla
7. jún 2010

pekný slnečný dník 😎
dnes som strašne unavená z práce , bolia ma nohy , tak sa mi ani nechce doma nič robiť 🙄 už aby bol piatok 😅

lenocka84
7. jún 2010

@hmla fuuu to si pockas kedze je len pondelok, ale snad to rychlo ubehne

tadotami
7. jún 2010

@lenocka84 ja som si sama vychovala tamaru a teraz ma necaka nic ine.a to do 4rokov bola stale chora.a male deti male starosti velke deti velke starosti tak to je naozaj pravda.takze sa mas na co tesit.

lenocka84
7. jún 2010

@tadotami som zvedava ci sa to zmeni ked sa vratime domov, ale velke nadeje si nerobim

tadotami
7. jún 2010

@lenocka84 na tvojom mieste si ich nerobim ani ja.uvidis vsetko zostane na tebe.ja to poznam.

lenocka84
7. jún 2010

@tadotami nejako som sa s tym uz zmierila, aj ked ma to mrzi, lebo mm sa tvaril velmi nadsene
hlavne ze sa vsade chvali ze on ma syna, ale vobec ho nepozna
a detto maly jeho, som povedala ze bude ajplakat ked na neho prehovori

tadotami
7. jún 2010

@lenocka84 u nas zase vychovava tamaru len ked ma naladu.je to tak raz za mesiac.potom sa cuduje ze o nej vobec nic nevie.no ani sa necudujem ked mu nic nepovie lebo ze po nej krici.pride z roboty sadne k telke a ked mu aj chce nieco povedat co ma nove za cely den hned ju okrikne ze teraz pozera spravy.tak nech sa necuduje.ved tie deti treba aj pocuvat.a mozem ti povedat ze bude mat 7rokov ale ani nevie kde ma jeho dcera doktora.je to smutne ale podla mna to u vas ine nebude.teraz ta to mrzi ale casom si zvyknes.a budete sa vadit koli malemu lebo si ho budes zastavat.

lulu4
7. jún 2010

@tadotami tak to ste dobre pochodili na sone ako tak citam, len si toho dnes ozaj absolvovala neurekom... uz treba len oddychovat ak sa trosicku da... tak Tadeas bude ozaj drobunky ked sa narodi... ale tak nie vsetky deti su velke... a hlavne ze sa ti uz otocil dole hlavickou... ty si Tamarku rodila tiez normalne ze?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre