Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

maminakatka
7. jún 2010

zdravim maminky 🙂 ako sa mate ?ja dnes nie velmi dobre od 4 tej som hore -zaha a maly v brusku santi 🙂 huncut jeden velky 🙂

lulu4
7. jún 2010

@maminakatka ahoj no ja som od piatej hore a uz som stihla aj v Trnave skolu vybavit a vratit sa naspat do BA... ale mam toho dost.. brusko mame tvrde ako skalu tak uz len oddychovat dnes v postielke a dala som si magnezko... zajtra sa bude varit a upratovat, treba si to aj rozdelit... a ty co v praci? a ty si tu zhanala nejake tehu oblecenie kde zozenies ci si ta s niekym mylim?

tadotami
7. jún 2010

@lulu4 ahoj.ano normalne.a odychovat mozem vecer v posteli lebo teraz musim ist pre tamarku.boli cely den na dalekom vylete v bojnej a som zvedava ci dojde cela a ake zazitky mi bude hovorit.som taka unavena ze ma ani dychat nebavi.a tadeas bude ozaj krpaty.ale hlavne ze ma vsetko ako ma byt.

maminakatka
7. jún 2010

lulu4 tak ty si sikulka ,ja som sa pomotkala doma,varit som dnes nemusela,lebo este mame zo vcera 🙂 gulam sa tu po byte so 17 kilami navyse 🙂 fučim ako lokomotiva uz 🙂 maly sa vrti ako vrtula,len keby chcel aj tak ako ma ,lebo je zle otoceny ☹ a este k tomu velky ...ano to som ja ,co som zhanala nejake oblecko 🙂 ale uz toho mame az az ,si myslim ,ze bude aj vela 🙂 ty uz mas vsetko pokupene ?

lulu4
7. jún 2010

@tadotami no tak ty budes ticho ked pojdes pre Tamarku a ta ti spusti, to budes mat namiesto telky, myslim, ze ti bude mat co porozpravat... nevadi ze Tadeas nebude velky ved ty si ho potom postupne dokrmis toho sa nebojim 😀 a veru ako pises dolezite je ze je vsetko ostatne ok, to je podstatne...

liv1
7. jún 2010

je mi teploooooooooooooooooooooo

lulu4
7. jún 2010

@maminakatka nooo tak som si dobre pamatala 😀 ale prosim ta aka sikulka? 😵 ale som na seba hrda ze som to zvladla a este k tomu bolo hnusne teplo aj v tom autobuse, fuuuj...tak ty si na tom ako ja dnes s tym varenim, drahy papal v praci ale aj tak varievam lebo aj ja musim mat nieco teple ale dnes som rezignovala kedze uz musim lezat... zajtra sa bude varit ale netusim co... nic mi nejde na chut... uz kazdu chvilu by mi mal prist manzel z prace a donesie mi co mal aj on na obed, som mu kazala kupit este jednu porciu navyse a to slivkove gule, tak davno som ich nejedla 😀
no co sa tyka oblecka aj my uz toho mame az az, ja som ani tak vela nekupovala ale jedna babka, druha babka, prababka, kamosky a kazdy chcel nieco kupit tak sa to pekne pomalicky nazbieralo... no esteze je teraz pekne sa to uz pomaly chystam poprat, pozehlit nech to mam pripravene... lebo zatial to mam len v skrini vsetko nahadzane na jednej kope... sme cez vikend aj vanicku kupili mali v akcii v hypernove... aj ostatne by uz malo byt vsetko.. uz len pre seba do porodky veci a malemu kozmetiku a kocik pojdem objednavat z internetu...inak uz pohoda, nemusim nahat uz nic...

lulu4
7. jún 2010

@liv1 a mne je zimaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 ahoj Liv... ani nevrav ja som bola dnes busom v Trnave v skole som myslela ze odkvacnem tam... este sme tam dlho cakali a to som len znamky isla dat pozapisovat lebo tazko je tam nahanat profakov, jeden je tam vtedy, druhy vtedy... no a teraz uz budeme len lezat lebo som sa dost ponahlala na vlak naspat a mame uz dost tvrde brusko, takze sup magnezko doma a oddychujeme...

maminakatka
7. jún 2010

no vidim,ze mame toho vela podobneho 🙂 tiez varim kazdy den ,lebo teple potrebujem 🙂 a tie slivkove gule milujem a robievam ich doma ,si mi dala na zajtra napad co mam varit 🙂) xi xi ....my mae uz komplet vsetko aj kocik ,postielku,vanicku ,prebalovaci pult ...uz len kozmetika pre maleho a veci pre mna 🙂)

eli13
7. jún 2010

🙂 www.babytrend.sk 🙂 všetko pre miminka

maminakatka
7. jún 2010

lulu4 ta sprava bola pre teba ,som zabudla dat meno 😀

lenocka84
7. jún 2010

@tadotami presne toho sa obavam
tak som zvedava, ale asi na tom nieco bude, vzdy je to tak

liv1
7. jún 2010

@lulu4 vies ako v podstresnom byte. drahy dnes ide pozerat lokalne klimy, lebo by som tu to este vacsie teplo asi nevydrzala...a ty pekne oddychuj veru ked ti tvrdne. mne dnes uz stvrdlo tak asi do 5 krat, ale hned sa uvolnilo, tak pohodka. ja som uz zvyknuta 😅 zajtra idem na poradnu tak veeeeeelmi dufam ze cukrovka nebude a ze krcok zostal rovnaky..

mimi21mimi
7. jún 2010

@lulu4 ty chodis do Trnavy do skoly? 🙂 a do ktorej?

lenocka84
7. jún 2010

@liv1 ahoj, aj ty zijes v podkrovnom byte?
my tiez o zivot to je

liv1
7. jún 2010

@lenocka84 ahoj, ano je to o zivot. mame sice maly mezonet, ze hore je 1 izba este, tak to pomoze mozno o 2 stupne. ale aj tak prast jak uhod.... a nemame balkon ani.

lenocka84
7. jún 2010

@liv1 ani my nemame balkon, teda rodicia
uz ked budem v ba, sa tesim tam mame paradne velky balkon, to bude parada
maly cely den bude na nom spat, ked nepojdeme vonku

liv1
7. jún 2010

@lenocka84 a kedy sa stahujete naspat? tiez ste mali prerabat vsak?

lenocka84
7. jún 2010

@liv1 cca prerabka zacne asi v auguste
takze uplne presne neviem kedy pojdeme spat

janefonda
7. jún 2010

@lenocka84 dik za odpoved, ja som chcela ist von poobde, ale sa nam teraz zatiahlo do kelu. Asi bude burka. Tak sa snad znova vyjasni a potom pojdeme von.
Aspon som si zatial upratala kuchynu a dala som prat. Jaaaaj püomooooc musim sa ucit. Pozajtra cestujeme na SVK, 10. 12. 14. juna mam skusky, tak snad sa mi to podari, lebo naozaj pri malickej to nie je az take lahke. Bola som aj v tom meste na dve hodky, kym sa ocko doma staral o malicku 🙂 kupila som si nejake trika co mi zakryju brusko a nausnicky, a jedny supis gate pre malu a kojenecke podprdy. Lebo tie co som si kupila predtym su mi jednoducho maleee a to su to 80 D, tak som zobrala E 😅

lulu4
7. jún 2010

@liv1 takze zajtra by si mala mat vysledky z toho cukru? ja verim, ze to budes mat ok, nemas mat z coho vysoky cukor uvidis... ja som to mala dobre, tak som bola happy nastastie... teraz mam najblizsiu poradnu az 30.juna, tak si zase pockam...
daj mi potom vediet ako si dopadla zajtra a ako krcok, ci je to oki? juuuj to mate ten mezonet podstresny? no tak to verim ze tam musi riadne teplo byt ked sa takto oteplilo prudko a to este vyssie teploty maju prist, no to si asi bez klimy neporadite... my mame taky super byt ze mi tu ani v horucavach nikdy nie je na umretie a hlavne obyvacka je tak svetovo otocena ze tam je skoro cely den chladok...

elko69
7. jún 2010

ahojte babule,tak som tu na skok dnes,priserne ma boli uz dva dni hlava a neviem co s tym ani spanok nezabera a lieky moc brat nechce...tieto tepla mi nerobia vobec dobre,uz nevim kam by som sa zasila asi do mrazaku keby sa dalo,strasne sa potim..aj vy mate taky problem,ze nadmerne potenie??sa citim jak tava na sahare...

lulu4
7. jún 2010

@janefonda no tak si si spravila pekne 2 hodinky aj pre seba, obcas sa treba ist takto odreagovat, to si priam zasluzis... manzel zlaty ze sa staral sam... fuu tak to sa ti pekne naliali prsia mlieckom ale tak hlavne ze je to mliecko ze mozes kojit...
no takze asi ten buduci rok ked uz budem mat maleho pri sebe nebude vobec lahky co sa skoly tyka? ked tak citam co pises, ze to pri malej nie je lahke, ty uz si to vies otestovat na vlastnej kozi... nam nastastie kvoli statniciam popohnali skusky na maj zvacsa v juni sme mali len jednu min. piatok z tej jedinej este neviem vysledok, ostatne zatial mam a este jednu pracu do konca tyzdna musim napisat... dnes som tiez utekala do skoly lebo ta co s nou budem pisat diplomovku tam zevraj uz nebude a potrebovala som od nej tri znamky zapisat...

lulu4
7. jún 2010

@mimi21mimi no veru chodim uz stvrty rok a uz mam toho plne zuby, uz nech je buduci rok o takomto case a ja budem koncit 😀 na Trnavsku univerzitu chodim

lulu4
7. jún 2010

@lenocka84 mne nic do toho ale uz ste nemali prerabat ved uz si dost dlho z BA prec, ja ze uz aj pojdes spat za manzom byvat a ty este cele leto u rodicov? fuuu to dost dlho trva... no co narobis... hlavne nech vam to potom pekne prerobia nech sa mate kam vratit s Patkom 😵 😵

lulu4
7. jún 2010

@maminakatka no vidis tebe som dala dobry tip na varenie a ja stale neviem...inak tie gule co mi doniesol manzo boli super, som si pochutnala... tak to je supis ze vy uz vsetko mate nachystane, ved v podstate aj my a tiez tu kozmetiku a tie veci do porodky pre mna nechavam tak na poslednu chvilu 😀 a ty si doma na PN pocas tehu?

lenocka84
7. jún 2010

@lulu4 ale byt mame k dispozicii az od augusta, tak sa nemoze este prerabat

@janefonda nooo aj tu je tak vseliako, ale maly spi pri otvorenom okne, tak neviem ci ese pojdeme, uvidim kedy sa zobudi

janefonda
7. jún 2010

@lulu4 ono ked ma malicka dobry den da sa ucit aj pri nej. Len jednoducho si na seba este len zvykame a ja ju nechcem ukracovat o pozornost a venovat cas skole. Malicka je prvorada 😉 No prsia sa podliali teda, ale to je dobre. Inak to bol manzov napad nech si vybehnem von a daco kupim, ze si zasluzim 😵
tak ty to mas uz lepsie, pomaly po skuskach . Ja este tieto tri, plus cakam na hodnotenie seminarok a este jednu musim napisat, ale to potrebujem ist do studovne....ach jaj bude to par divokych dni 😒

lulu4
7. jún 2010

@lenocka84 no tak to je mi uz jasne, to si ozaj nepomozete ked az od augusta, tak co narobis, jedine cakat... ale ved u vasich ti je fajn nie? viem ze rodina by mala byt pokope ale tak coskoro budete a manzel vas chodi ako casto pozerat?

lenocka84
7. jún 2010

@lulu4 no nepomozeme, mm teraz maka o dusu, maju vela zakazok, tak moc nechodi, ale ak skoncia ako maju, mal by prist tento tyzden
u nasich, no da sa, len ponorka uz zacina
neda sa tu nikam chodit s malym, proste nudne mesto

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre