Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

hmla
14. jún 2010

ahojte,
ja som dnes konečne požehlila,lebo sme mali už strašne veľa vecí a pomaly sme nemali už čo osiť,tak si to hádam viete predstaviť,ale konečne je to za mnou,aký máte dník ? 🙂

lenocka84
14. jún 2010

@janefonda ale nieeee, nebud smutna, to sa stane aj takym ktory nemaju ziadne povinnosti a ty ich mas viac ako dost 🙂
nasho patka uz videli asi vsetci doleziti clenovia rodiny
my sme boli v noci tak pokakany, ze dovi a dopo, umyvadlo to istilo 😀

@hmla nezavidim, ja radsej max po 2 prackach inak by som uz umrela pri tej zehlicke

ani_sama_neviem
14. jún 2010

Ahojte, nakolko neviem na koho sa obratit alebo resp, najst tu spravnu miestnost na danu temu ktoru sa chcem spytat tak pisem sem , pretoze som prvykrat tehotna tzn aj neskusena , bojazliva a z toho vyplyva aj moj problemik. Tazke k veci: (upozorunujem vopred ze hlupe narazky fakt nepotrebujem pocuvat ;) ). Ide o to ze teraz pred tyzdnom som mala problemy so zubami dost velke problemy, (mimochodom som v 18 tt.)az take velke ze mi museli na pohotovosti vytrhnut zub ( toho sa tyka moj prvy problem) a ten je ze ci nahodou babatku neuskodila ta injekcia a ak hej ako sa to moze prejavit , po druhe zapalilo sa mi dasno takze som musela chodit po zubaroch medzi tym aj brat nejake analgetika pretoze by som to nevydrzala od bolesti lebo som mala zapal okostnice skoro (proste zanedbany zpala zubarka mi zle vytrhla zub a ostal mi tam kusok ) brala som konkretne paralen a to v davkach dost vysokych napriklad tri za jeden den a takto som to brala asi tyzden a minula som dokopy mozno sedem paralenov :(( ale tie bolesti sa naozaj nedali vydrzat a citala som ze paralen v tehotenstve neskodi , ale aj tak chcem vediet ci sa mohlo relativne nieco stat s babatkom. A chcem sa spytat ze keby nahodou plod odumrel resp., nieco sa stalo ci by som to citila(bolest.krvacanie alebo by to bolo take ako missed abort) lebo ja sa strasne bojim ze sa daco mohlo stat ale zasa na druhej strane nechcem robit paniku . A este k tomu ma aj dost znepokojuje to ze mam male brusko na to ze som v 18tt :(( (da sa povedat ze ziadne brusko skoro ani nemam) ;( Lekarovi idem 23.6 az preto chcem sa aspon takto ukludnit a sniekym poradit. Ja viem moj problem je dost obsirny ale ak sa niekomu chce a ma chut poradit tak budem vdacna ;)

hmla
14. jún 2010

tiež nemám rada žehlenie a potom to tak vzerá , že žehlím pol dňa 🙂

lenocka84
14. jún 2010

@ani_sama_neviem moja zlata, predpokladam ze zubarka vedela o tom ze si tehotna, a pouzila najvhodnejsiu liecbu, nakolko je to jej povinnost.
a co sa tyka bruska, z toho si nerob hlavu, na kazdej to je vidiet inak, mozes mat babulko viac v krizoch a preto nemas velke brusko, ja som bola v 5.mesiaci, v svadobnych satach a ledva to bolo vidiet

lenocka84
14. jún 2010

@hmla zacni si to rozdelovat, lebo prides o krize, a tie si setri pre babo. budu sa ti hodit

lenocka84
14. jún 2010

@janefonda janicka idem chystat kupanie, tak sa ozvem neskor
snad tu budes.

ani_sama_neviem
14. jún 2010

lenocka84 no dufam ze hej 🙂) a diki lebo kazdy ma stresuje stym ze a kde mas brusko a to vobec nen ividiet a cela spolocnost okolomna sa o tom horlivo rozprava ze ak oto ze nemam brusko a take a dost to znervoznuje potom a zbytocne mam chrobaaka v hlave ;P

hmla
14. jún 2010

@ani_sama_neviem ani ja nemám veľké bruško , ale to je asi tým , že som vysoká a chudá

ani_sama_neviem
14. jún 2010

hmla- no aj ja som dost chuda ale vysoka an iniesom praveze meriam iba 166cm :P skor taky trpaslik som 🙂

janefonda
14. jún 2010

@lenocka84 no ved to, chcela som to mat co najskor z krku a teraz toto ☹ vo stvrtok opakujem, to uz musimdat, lebo uz musime ist spät do AT, mala ma termin u lekara 😒 ale snad...ostava mi len verit. Hlavne chcem byt uz v pohode, lebo vies ako sa hovori, ked je kludna mamicka jekludne aj babo. A to moje zlaticko je naozaj uplne uzasne, snad jej o vydrzi!!!

@ani_sama_neviem injekcia urcite nebol problem, a tie lieky...no mohla si sa aj trapit s bolestou, a to by tiez zrovna mimcu neprospievalo. Takze pokoj, urcite tobude v poriadku! Prajem ti, aby sa ti uz taketo problemy pocas tehu vyhybali 😉

@hmla len si to zehlenie rozdeluj pekne. Nech sa nepepracujes 😉

janefonda
14. jún 2010

@ani_sama_neviem o mne nikto nevedel, ze som tehu zhruba do 19tt. Teda myslim tym ludi, ktorym som to nepovedala. Prvorodicka ma neskor brusko. Ale neboj, potom zrazu porastie ako dive!!! 😵

janefonda
14. jún 2010

@lenocka84 no snad tu este budem, dnes si davam pokoj od ucenia...a zajtra zacinam makat... pekne kupanie!

hmla
14. jún 2010

@janefonda rada by som si to rezdeľovala,ale vždy ten nápad stroskotá 🙂

ani_sama_neviem
14. jún 2010

janefonda- moc peken dakujem 🙂)) a to brusko dufma narastie lebo budem zla ;P heeh ale hlavne spolocnost robi natlkay na tehu ltpre nemaju bruska a potom sa len zbytocne stresujeme no ale uz sa nebudem ved nic mi nieje je mi dobre uz tkaze zrejme je vsetko ok 🙂

janefonda
14. jún 2010

@hmla no ono to tak uz byva, aj ja si to sem tam odkladam a potom nadavam...

hmla
14. jún 2010

@janefonda hej hej,to veľmi dobre poznám ,ale mne niekedy požehlí aj mamina 🙂 mám takú pomoc od nej 🙂

lulu4
14. jún 2010

@janefonda ahoj citala som si ze ti nevysla ta dnesna skuska, z toho si nic nerob, je mi jasne, ze si to uz chcela mat za sebou a aby bol pokoj ale neboj vo stvrtok to uz das a kedy potom musite cestovat, hned stvrtok ci v piatok idete? ale hlavne ze si zmakla tie ostatne, ved si to mala teraz dost na husto... drzkam palce... takze mala si nasla takuto super zabavku, ze ta vzdy okaka? to sa jej ako podari vobec? ako prekakane babo aj cez plienocky a dupky to ano ale ze teba okaka, to musi byt aka sleha... neviem si predstavit 😝

barbyes
14. jún 2010

Ahojte 🙂

@janefonda neboj, tak na ďalší pokus 😉 ty to zvládneš

hmla
14. jún 2010

@barbyes ahoj,pozerám,že máš dnes rodiť , ako sa cítiš ?: )

janefonda
14. jún 2010

@lulu4
@barbyes dakujem za podporu, ale hrozne ma to stve ☹ No ale co uz narobim. Mala som teraz skusku kazdy druhy den a tato tretia nevysla. Cestujeme potom asi v piatok. Aby sme uz boli domka.
Lulu to okakanie ma vzdy rovnaky priebeh. Najskor ju odbalim, utriem zadok, a ako jej tak pri prebalovani hybem nozkami hore, tak to u nej asi nastartuje ostrelovanie. Ti ale poviem, ze trafi vzdy niekolko veci. Uz to robim tak, ze mame stare plachty a tie prestieram pod nu ked prebalujem. nech je skoda co najmensia 🙂

janefonda
14. jún 2010

@barbyes pozeram, ze sa chystas prenasat nakoniec 🙂 Len aby to nebolo tolko ako u mna 😉

barbyes
14. jún 2010

@janefonda max do budúceho Pondelka, potom by mali vyvolávať. a veď uvidíme

janefonda
14. jún 2010

@barbyes je uplne jedno kedy to na teba pride, hlavne aby ste boli obe zdravucke!!! To je dolezite! Dufam, ze ti porod prebehne hladko a ze epino sa u teba vyplatilo 😉

dugyna
14. jún 2010

@barbyes no teda zeby sme ta este predbehli 😉

lenocka84
14. jún 2010

@janefonda uz som tu

janefonda
14. jún 2010

@dugyna caukoooo 😉

@lenocka84 okupany? Mne uz mala zacala kecat zo sna, cize do 20 min bude hore hladoska moja mala 😉

lenocka84
14. jún 2010

@janefonda my sme okupany, napapany a uz lezime v postielke

@dugyna ahoj dugy, ako sa mas?

janefonda
14. jún 2010

@lenocka84 ako ti teraz Patko spinka cez noc? Kolko krat je hore?

lenocka84
14. jún 2010

@janefonda ako kedy
ale najneskor kazde 4hod je hore

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre