Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

liv1
18. jún 2010

@suzanna85 zuzka najdi si taku temu, tam snad najdes vsetko co komu pomaha, ale urcite tak v skratke.
rano nejaky keksik skor nez sa postavis z postele, jest dietnejsie po mensich porciach, ja som len toast suchy s maslom a sunkou, na pitie som mohla len multi dzus nic ine. ale to si sama najdes co ti robi dobre, urcite nezostan nikdy hladna, vzdy aby si trocha nieco mala v zaludku 😉 to s tou chladnickou je klasika 😅

lulu4
18. jún 2010

@janefonda no hlavne ze ti tu skusku dal, to aj my sme mali tento semester taku ze pokial som cakala na chodbe a videla tych ludi ako vychadzaju von s nervami v koncoch a tych co nespravili tak som chcela odist domov a si zober ze som tam cakala vtedy asi pat hod. co som prisla na radu, a ako tehulka som isla posledna dovnutra lebo som nemala vobec odvahu... ale dala mi to chvalabohu tiez... no ta spoluziacka sa vola Katka Blehova ak teda myslime tu istu taka stihla a v okuliaroch? 😝 to fakt je tehotna? nooo teda to su mi veci...
takze tvoja Natalka si takto rozprava,zo sna, to musi byt podarene, mas krasne kulisy 😀

drzkosa
18. jún 2010

@liv1 no uz sa tesim kedy prestanu aj mne 🙂 sand sa ani napchavat tak nebudem lebo teraz tie kila jaaaaj 🙂

suzanna85
18. jún 2010

@janefonda
@jjana17
@liv1 ďakujem,možno máte pravdu s tými keksami a piškotami....vyskúšam to a uvidíme....ešte raz dakujem za radu🙂))

lulu4
18. jún 2010

@liv1 no teraz tie nase deticky rastu jedna radost ved toho 28. maja mal 1124g tak som zvedava kolko bude vazit toho 30. juna ked pojdem na poradnu... inak tebe ako robieva to sono ked ti malu neukaze? mas ozaj nejaku divnu dokinu, ved moja ma ten jeden monitor kde to sleduje len ona vsetko a kde si to tam nastavuje a taku obrazovku ma hore oproti koze na stene a tam sledujem vzdy vsetko aj ja... ake monitory? predpokladam, ze myslis tie monitory dychu ze? a preco pises v mnoznom cisle, si objednala nakoniec dva? a ake znacky a ktory kolko stal a z akej stranky? vela otazok ja viem 😀

garonka
18. jún 2010

ahojteeeeeeeeeeee ako sa tu mate? 🙂

@elko69 posielame s Tobim veľke blahoželanie k Jakubkovi, je prekrásny 😵 😵 😵 😵

jjana17
18. jún 2010

@suzanna85 ono je jedno co budes jest hlavne aby sa ti to ako tak udrzalo v zaludku,,,,,,,,mne doktorka povedala ze kludne aj nezdrave len aby tam v tom bruchu nieco bolo

garonka
18. jún 2010

@suzanna85 skus si kupiť aj zazvorove cukríky alebo lizatka, zazvor je na nevoľnosti perfektny 😉

lulu4
18. jún 2010

@suzanna85 tie piskotky ti urcite len pomozu aj ja som tak fungovala zo zaciatku... castejsie som jedla v mensich davkach pomaly aj kazde 2-3 hodky lebo vtedy bez jedla nevydrzis.... a treba mysliet pozitivne, ono to prejde tak ako kazdu z nas, zaciatky su tazke, ale drzim palce... zvladnes neboj 😵

lulu4
18. jún 2010

@garonka ahoj Lucinka vy sa pochvalte ako sa mate? este sa Tobikovi nezacali tlacit zubky? ja dnes cestujem ku starym rodicom s mm a svokrovcami idu im tam pomahat a ja budem len take piate kolecko u voza kedze nemozem pomahat ale co uz 😢 aj tak sa tam tesim, aspon ich uvidim 😵

janefonda
18. jún 2010

dala som nové foto 😉

@garonka čauko, ako sa darí? 🙂

suzanna85
18. jún 2010

@lulu4
@garonka dík babenky.....

garonka
18. jún 2010

@janefonda no idem ja rychlo kuk na Natalku 😵

darí sa naaaaam dobre zatiaľ, spinkame celu noc ale asi pomaly sa tlačia zubky uvidíme 🙂

liv1
18. jún 2010

@lulu4 ta moja nema taky monitor, len ona sa do neho pozera. vobec mi ani nepovedala ze kolko vazi vidis to ma ani nenapadlo. ked sa nespytas, tak nic 😠
kupila som snuza halo ten na plienku, ten drahsi asi novsi, a potom angel care 401. obidva v maderna.sk, mali jedny z najlepsich cien co som pozerala. neviem ktory stal kolko, ale dokopy 250. ale tusim jeden 118 a druhy 132.
to je super ze mozes malickeho vzdy takto vidiet 😵

garonka
18. jún 2010

@lulu4 Lucka sevas
kam to cestuješ?
i ja by som niekam šla ale naš zazrak v aute vydrží ako tak, potom mu je už v autosedačke dlho, musíme spievať a šaškovať 😅
máme sa zatim oki, zubky zatim ich nevidno ale cumlík skoro z nervami rozhryzol 🙄
bruško rastie rastie? zle ti nieje?

janefonda
18. jún 2010

@garonka už zúbky??? No som zvedavá kedy to začne u nás. Ale to ešte nejaký čas potrvá 😉 Od kedy ti spinká celú noc? To je super. Ja zatial kojím každé tri hoďky cez noc. Maličká je ako budík, presná!

liv1
18. jún 2010

@garonka caves 😉
@janefonda malicka je naaaaaaadhernaaa strasne zlata pusinka to je 😵

lenocka84
18. jún 2010

baby vystrie ma, maly sa prave 2x za sebou otocil z bruska na chrbat, ved to robia 5 mesacne deti nie?
sokuje ma kazdy den

liv1
18. jún 2010

@garonka tak uz sme stare kozy gari, 28 na krku 😀 😀 😀 ako ste oslavili?

jjana17
18. jún 2010

@lenocka84 leni tak ty budes mat doma nejakeho akrobata

janefonda
18. jún 2010

@liv1 ďakujem ! Ja som už hrozne zvedavá na tvoju babu! 😉

@lenocka84 to vážne? Tak super aspoň vidíš aký je šikulko! Ja čakám kedy sa otočí z chrbátika na bruško...

garonka
18. jún 2010

@janefonda ja nič nevidím aby mu tie zubky šli ale slinta ako maly buldog a chladive hryzatko ide od zlosti rozhryznuť tak hadam na zubky skoro no uvidíme 🙂
tak každy večer zaspinkame o pol 9 a budíme sa na papanie o tretej alebo štvrtej, kojím takisto ale dnes v noci mi mlieko fajne pretieklo až na matrac joj to som už maleho zobudila naj sa naje
a taky režím ako švajčiarske hodinky sme mali aj my, papal každé 3 hodinky 😀

liv1
18. jún 2010

@lenocka84 nooo, sikovny je malicky 😉

lulu4
18. jún 2010

@lenocka84 noo tak to skoro sa takto krasne otocil, ale tak co, budes mat sikovnicka jedneho doma 😀 o chvilu ti sedkat zacne a potom uz lozit a uz sa to rozbehne ani sa nenazdas... a ze skor narodeny... to by som teda netipla v zivote kebyze neviem

garonka
18. jún 2010

@liv1 tha ja sa veru citím ako stara koza, mať 28 bože ja bych radšej keby som mala 21 🤐
ja nechcem mať 30 ty hej? 😀

garonka
18. jún 2010

@liv1 a joj nepozdravila som sa čauko 😀

janefonda
18. jún 2010

@garonka tak keď tak krásne slintá, asi naozaj bude mať čoskoro zubiská! A odkedy ti takto spinkáva?

garonka
18. jún 2010

@lenocka84 moja aj 2 mesačne babätka ak su šikovne sa pekne otočia 😵 😵 😵 😵 krasa

andullinka
18. jún 2010

@liv1 @lulu4 - caute kocky , ja idem na ten UZV v 30tt buduci utorok, chcela som sa spytat co sa kontroluje pri tych prietokoch? Ako to vysetrenie prebieha?
Inak konecne mi od buduceho tyzdna zacina dovolenka a potom materska, takze sem za vami budem chodit uz castejsie 😉

lulu4
18. jún 2010

@liv1 ty si mala teraz niekedy narodky ked pises ze uz si stara koza? co si teda myslim ze nie si 😀 tak dodatocne gratulujem potom ak som spravne pochopila 😀 no k tym monitorom ono to nie je lacna zalezitost... ja stale zvazujem co mam spravit neviem sa rozhodnut, baby ako vefi, garonka, elko ich napr. nemaju a babatka ziju aj bez toho a kedysi tiez nemali take vymozenosti ale tak na druhej strane chce mat clovek dietatko pod kontrolou a srdce na mieste ze dycha... neviem neviem prave ta cena ma odradza dost... este mam nastastie cas sa rozhodnut...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre