Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mimi21mimi
22. júl 2010

@maminakatka zavidiiiim 🙂 o chvilu mas maleho pri sebe, to je super pocit, ze?

@jjana17 aj nam po niekom odkazes? 😉

maminakatka
22. júl 2010

@jjana17 Jani z celeho srdiecka ti drzim palce ,nech vsetko dopadne len najlepsie ,uz bude dobre uvidim ,budem mat maleho anjelika 🙂 supeeeeeeeer budem na Teba mysliet a daj vediet cez niekoho ,co a ako ...

maminakatka
22. júl 2010

@mimi21mimi no je ,len sa bojim ako salena ....v pondelok mu poviem ,ze nech je to cim skor ,lebo ja uz fakt nevladzem a este cakat na to kedy.....to je iny stres ...a este mam od dnes zase palenie zdola ☹ som hotova

maminakatka
22. júl 2010

@mimi21mimi a ty ako moja? ako sa citis ?

mimi21mimi
22. júl 2010

@maminakatka Ale ved teba uz len objednat na cisarsky treba, nie? v tom tt uz by snad aj mohli....
Jaaa sa uz ledva kotulam a dufam, ze to coskoro pride, lebo v tychto teplach je to na nevydrzanie. Normalne cakam, kedy uz bude aspon osem hodin a schladi sa, nech mozem ist na prechadzku.... a potom zas budem nadavat na komare 😀

maminakatka
22. júl 2010

ano uz len objednat ,ja by som najradsej hned v utorok chcela 😀 ...........ked si spomeniem ako uz nadavam aj na maleho obcas aj mi je do placu ....ako som protiva,ale mne je uz tak zle ,som nemotorna ,jedine co uz robim je len to ,ze varim ...inak nic ,lebo nevladzem ☹ ani nevrav verim ti ,to teplo je otras ,tiez chodime na prechadzky vecer ,ja si davam repelent ,lebo konecna s komarmi

mimi21mimi
22. júl 2010

@maminakatka no ja uz mam pocit, ze mala sa nema ani kde pohnut v bruchu a pritom sa stale vrti, az to boli.... a o chvilu si tu moju nervozitu zo vsetkeho asi zasa odnesie mm..... ale tak niekto musi a predsalen aj on za to moze 😀
Uz sa neviem dockat poradne... ja idem v stredu buduci tyzden (po viac nez dvoch tyzdnoch) tak som zvedava, co mi povedia a ako to so mnou vyzera....

maminakatka
22. júl 2010

@mimi21mimi vsak to ,ze aj ja si tu zlost na nom vybijam ,akoby chudak za to mohol ....radsej sa stiahne ☹ aj ho lutujem ,lebo ma obskakuje teraz ,upratuje,vysava ,umyva dlazky ....jedine co robim je ,ze varim -lebo on nevie 🙂 tak to ti verim ,konecne uvidis drobceka 🙂 neboj urcite je vsetko o.k ...stery ti uz robil na streptokoka ?

mimi21mimi
22. júl 2010

@maminakatka hej hej stery boli v poriadku, len zeleza mam stale malo, tak mi zvysili pocet tabletiek... ble....
tak moj ma zasa takto neobskakuje ani nic ine, takze nemam potom take vycitky 😀

maminakatka
22. júl 2010

@mimi21mimi aj tie moje boli o.k ...no ja som sa snazila donedavna robit vsetko sama ,kym bol v praci ,ale teraz sa neda ,mna neskutocne ta lonova kost boli ,az tak ,ze sa neviem na postely obratit ☹ a krize mi idu vypadnut 😒

mimi21mimi
22. júl 2010

@maminakatka a kolko ti to uz trva? to sa tusim roztahuju tie kosti dolu kvoli porodu... aspon nieco take mi spominala kamoska, ale ja tie problemy zatial nemam.

maminakatka
22. júl 2010

@mimi21mimi moja uz dost dlho tusim 2 mesiace ,ale to je taka bolest ,ze niekedy az do placu ☹ ozaj ,ja som to aj gynekologovi povedala a vysvetlil ,ze vacsinou to boli chudsie rodicky ,teda co boli pred porodom tenke ...sam povedal ,ze on chape ,ze ma to boli ,ale s tym sa nic neda ,ze to nejaka chrupavka ci co je .....ani nechci mat ,moja segra to napriklad nemala a tiez nebola silna ,ale taky normal ( postava)

mimi21mimi
22. júl 2010

@maminakatka ta moja kamoska to mala a bola taka pevnejsia v bokoch a ja to teda nastastie nemam a boky som mala podla toho merania, co robia na gynde trochu uzsie - uz ich urcite nemam za tych par mesiacov tehotenstva, ale to bude tuk 😀
Aaaa tak o par dni sa budes tesit a na tu bolest urcite zabudnes 😉

udada
22. júl 2010

ahojte, viete mi prosím poradiť, kedy je najlepšie osloviť pediatra, ktorého som si vybrala pre bábo? mesiac pre termínom pôrodu alebo aj skôr? Ďakujem

maminakatka
22. júl 2010

@mimi21mimi tak aj tuky pominu moja neboj nic 🙂 teda dufam ,lebo ja som riadne vykysla 21 kg 🙂 ale tak maly bude hadam aj nejaky ten chlap 🙂 vsak ja sem buduci tyzden hodim fotky ,alebo ked mi nebude dobre ,poprosim mojho nech ich sem da

mimi21mimi
22. júl 2010

@maminakatka aj nasa bude zevraj velika, povedal doktor... ja som mala pred dvoma tt necelymi na sebe 15 kg, ale kedze brucho nemam moc velke, islo to vsade inde.... ale pri tomto horku to po porode vypotim, aj keby som nechcela urcite 😀

mimi21mimi
22. júl 2010

@udada my sme oslovovali cca 2 mesiace, lebo k tej dr este chodime.... ale vraj to staci nahlasit z porodnice. To nam povedala dr.... ze to nahlasia oni.

maminakatka
22. júl 2010

@mimi21mimi ja mam len brucho ,vidiet v albume ,neviem ci si pozerala 😝 ....trosku boky ,strie mam na zadku a trsoku na bruchu ...ale to ide s tym 🙂 a Samko bude taky normal asi tych 3300 g odhadom

mimi21mimi
23. júl 2010

@maminakatka tie strie na zadku mam aj ja..... a trochu vzadu na bokoch. Sa na to nemozem ani pozerat 😒
Mne vravel dr. ked porodim v termine, tak mala moze mat nieco okolo styroch kil... ale to snad nie 😲

maminakatka
23. júl 2010

@mimi21mimi tak stve to aj mna ,ale co narobime ? 😝 do 7 mesiaca som nemala nic ,ale basolutne ani jednu ciarku a teraz mam na zadku riadne ☹ ....jejo to bude riadna buchticka 🙂

mimi21mimi
23. júl 2010

@maminakatka noo ved ma byt po kom, lebo ja aj mm sme mali skoro 4,5 kg pri narodeni... sa len modlim, nech nedosiahne az take zavratne vahy, lebo mi ani ta epi nepomoze 😀

maminakatka
23. júl 2010

@mimi21mimi no my sme tiez boli velky ja som mala 4005 g a moj mal 3800 g 🙂 uvidime ,mne je to v podstate jedno ,vyberu ho cez brusko ☹ ...ake ci uz...neboj porodis v pohode a budes mat epi ? aj muza ?

katrin31
23. júl 2010

@udada ja som si dohodla pediatra vcera, lebo ta co som chcela k nej ist, tak ma v auguste dovolenku.ale dohodli sme sa len telefonicky. ze ked prideme z porodnici mam jej zavolat..v podstate do porodu by si uz mala vediet ku komu ides..aspon tak hovorili mne..

mimi21mimi
23. júl 2010

@maminakatka chcela by som mat, ale az v stredu mam tu poradnu v nemocke... tak sa ich opytam, ci mi mozu pichnut epi... tam je nejaka podmienka .... nieco s krvou musi byt v poriadku a ja mam strasne malo zeleza stale a neviem, ci to nebude vadit.
Mm bude urcite pri porode.... ak teda pojde vsetko ako ma. 🙂
Este stale mas tie bolesti kosti?

maminakatka
23. júl 2010

@mimi21mimi vidis tak to s tou api som ani nevedela ,ze su podmienky 😨 .....neboj urcite vsetko bude o.k ,akurat to viem ,co sa tyka epi ,ze segra mala zaplatene ,ale nestihli jej pichnut ,ze to presny cas ci co 😝 ..ano velmi ma bolia moja ,aj krize ,aj ta lonova kost ,v noci som zase malo spala ,lebo aj zaha ma palila protiva jedna ,ale tak ,ze konecna ...a natierala som sa aj v noci canestenom ,lebo neviem co zase mam zdola ....uz nech je tu maly ,nech je koniec ,lebo ma drbne .....

mimi21mimi
23. júl 2010

@maminakatka ..... tento posledny mesiac je fakt najhorsi.... a ja som si hovorila, ze horsie ako prve mesiace, ked som stale zvracala, to uz ani nemoze byt.....
Fakt uz aby sme mali tie porody za sebou 😉

janefonda
23. júl 2010

@mimi21mimi ahoj, aj ja som mala velmi malo zeleza, vlastne stale mam a epi mi pichli v pohodicke. Ja neviem o ziadnych podmienkach pre epi... 😕
babynebojte coskoro uz budete mat svojich kriklunov doma 😀

maminakatka
23. júl 2010

@mimi21mimi ved to aj ja som zvracala neskutocne ,tiez som si hovorila nech to prejde a teraz ? uz ozaj nech pridu na svet tie nase babatka 🙂 tesis sa velmi vsak ? a co muzicek sa stara ? 🙂 uvedomujes si ,ze budes mamka ? 😀 😀 😀 😀 😀

maminakatka
23. júl 2010

@janefonda ahojky zdravim aj malinku Natalku 🙂 ty si rodila normal ? ci cisarak ?

mimi21mimi
23. júl 2010

@janefonda a robili ti nejake odbery krvi? nieco vraj robia.....

@maminakatka pravdupovediac si to stale nedokazem uvedomit 😀 .... niekedy mi nejde do hlavy, ze v tom mojom bruchu je babatko 🙂 .... a muz sa skor tesi ako stara si myslim 😝 ale tak nevadi... chlap 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre