Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
27. júl 2010

@janefonda veru veru uz dobojujem statocne... dnes som bola na poradni... maly ma 2679g moj maly chrusticek... pekne rastie... som dokine hovorila ze tak do tych 3300 keby mal max. bolo by super... ze je to dost mozne mi povedala podla toho ako rastie po dvoch tyzdnoch vzdy...
uz zajtra sa mam objednat do nemocky na buduci tyzden tak som zvedava na akeho dokiho narazim lebo nejdem zazmluvnovat... dnes mi brala dva krat krv, jedna vyhodnotena, zelezo mi moc nezabera, mam stale anemiu a co sa tyka druhej krvi vysledky budu zajtra lebo ma svrbi telo ruky, je to hrozne dost tak mi brala na pecenove testy tak som zvedava...
co sa tyka Liv obcas sem napise z mob. internetu z nemocky, uz je tam chudateno asi 3 tyzden.. lebo ze jej proti tvrdnutiu bruska davaju nejake lieky co mozu len v nemocke dat nie doma.... ale ze uz to vyzera tak ze by ju uz mali pustit a uz do porodu by bola doma... mne dokina povedala ze drzime dobre pokope, krcok super, vobec sa neotvaram ale ze sa to teraz uz rychlo moze zvrtnut tazko predpokladat...
to vrecko potom teda kupim s tymi kostkami ked je to take dobra vecicka, ja som o takom niecom ani len netusila, hadam ho este budu mat ked pojdem kuk... lebo nemali tam vela kusov a neviem ako casto dostavaju tovar...
a vy ako, ako sa ma Natalka? pekne ti rastie, kolko uz vazi? stale len kojis neprikrmujes?

janefonda
27. júl 2010

@lulu4 Natalku som prave uspala, teda dufam 😅 Zlaticko nam robi radost, len dnes sme boli vybavovat pas, lebo sme odvcera na svk, a krpana bude mat krasne uplakanu foto.Pritom doma struha pred fotakom modelecku 😠 Pekne kojime, obcas dam sosnut vodicku, aby si navlhcila pusinu a zaroven chcem aby si cistu vodu oblubila uz odmala 😉
To by si mala super, keby mal do tych 3300g. Porod by bol urcite lahsi, ako pri 4 kg mimcu. Ale aj take sa rodia a maminy to zvladaju 😉 Snad natrafis na dobreho lekara, to je dost podstatna vec. Ja keby som rodila na svk, tiez by som nezazmluvnovala. Dokelu ved je to ich povinnost a nie si davaju za to priplacat. Keby robili na svojej sukromnej klinike s nadstandardom to by bolo ine... Ale nie takto 😒 no ale urcite u teba vsetko dobre prebehne 😉

maminakatka
28. júl 2010

@riag tak to mas pravdu ☹

mimi21mimi
28. júl 2010

Dobre ranko.... 🙂

@maminakatka Ahoj... ako zvladas posledne dni s bruskom?

maminakatka
28. júl 2010

@mimi21mimi dobre ranko 🙂 moja tak melancholicky ,placem ,smejem sa ,tesim ,bojim ....vsetko mozne ....citim sa ako chudinka ani neviem preco ,nechcem sa opustat ,ale ja som asi fakt posero ...a uz vidim zajtrajsok ked budem v nemocnici sama 😝 .....tato noc bola poseldna vo dvojici s mojim ,lebo musel ist do sluzby ,cize dnes spim sama a rano ma vezie ☹ a ty ako moja ? ako sa citis ?

mimi21mimi
28. júl 2010

@maminakatka myslela som, ze ides az v piatok.
Ja som prave prisla z poradne, otvorena som len na spicku prsta, takze rodit sa zatial nejde.... a doktorka povedala, ze jej asi ultrazvuk nameral zle vahu babatka, ale ona bola uz predtym taka vacsia... tak to asi bude macko.

Ten strach zacinam chapat..... aj mna to chytilo, ked som vstupila do nemocnice.... ale tak o par dni bude po tom 🙂

maminakatka
28. júl 2010

@mimi21mimi v piatok rodim ,ale zajtra ma uz hospitalizuju ☹ to som aj ja inak na spicku prsta otvorena ,cize asi si mala babika kusok pocka ,ale ktovie ,clovek nikdy nevie ...iste by si to chcela mat aj ty za sebou ...a to ze je velka je fajn ,taky maly macko ,bude sa Vam lepsie tulit k nej 🙂 mne zase vcera povedali ,ze take brucho ako mam este nevideli ,aj sestricky na porodnici ,lekar ,a zopar pacientok 🙂

mimi21mimi
28. júl 2010

@maminakatka ake brucho? ma nejaky zvlastny tvar? Alebo je malicke ci velike? 🙂

maminakatka
28. júl 2010

@mimi21mimi moje brusisko 🙂 spicate ,obrovske ....vcera sa ma pytal lekar na internom co to tam mam 🙂 ci dve ci kolko 🙂 kuk v albume mam ,ale to este v 36 tyzdni

maminakatka
28. júl 2010

@maminakatka oprava 34 tyzdni

mimi21mimi
28. júl 2010

@maminakatka faaakticky spicate 🙂 take som veru este nevidela.

maminakatka
28. júl 2010

@mimi21mimi heh kazdy si chce šahnut nanho 🙂 komedia ,a este mi hovori sestricka ,ze kolko uz robi a ze to nevidela ,ze je to take mile a ze iste bude velky 🙂 ozaj ked porodim ten moj ( pokial bude este v normalnom stave ) sem buchne fotku maleho 🙂 tak sledujte 🙂

mimi21mimi
28. júl 2010

@maminakatka jaaaa budem cakat kazdy den 😀 sak musim pozriet ako vyzera potencionalny frajer nasej krpatej. 😀

happy8051
28. júl 2010

caute babulky.. buduci tyzden idem na 4D do Levic, boli ste tam niektora?? aj plienky nam dnes prisli, vyzeraju super :D

maminakatka
28. júl 2010

@mimi21mimi o.k ,som zvedava ako mu to pojde ,lebo pochybujem ,ze v piatok bude normal 🙂 zahlusim ho 🙂 boze ten nas maly nema pokoja ,uz sa trepe von cez pupok sakra 🙂 a veru nevesta ho musi vidiet ako prva ,cize ked bude fotka natrč brusko na monitor 🙂

mimi21mimi
28. júl 2010

@maminakatka vykonam 🙂 Jedine zeby sa umudrila aj ta nasa do piatku.... ked sa este moc neotvaram, myslis, ze sa to moze zmenit behom 1-2 dni?

maminakatka
28. júl 2010

@mimi21mimi no pockaj budu este v jeden den 🙂 moja segra bola v poradni rano a dosla domov akoby nic ...vecer ju bolelo brucho (myslela ,ze z krupice co jedla a hned si dala na to melon ) isli do nemocnice a ona porodila ....a gynekolog jej vtedy rano povedal ,ze sa este neotvara 🙂

mimi21mimi
28. júl 2010

@maminakatka Nooooo tak isla by som jej prikladom 😀 a kedy si v piatok odjednana?

maminakatka
28. júl 2010

@mimi21mimi no snaz sa .....teda babika nech sa posnazi 🙂 ranko ma budu rezat ...... uvidim maleho ,iste bude plac ,lebo ja som citlivka velka ....

tadotami
28. júl 2010

@mimi21mimi moze sa to zmenit.ja som mala vsetko ok a za 3 dni mi dr. povedal ze krcok spotrebovany a otvorena na 4 cm.bolo mi to uz na nic lebo rano ma rezali.
@maminakatka strasne ti drzim palce.ja som zase velka hrdinka vo vsetkom ale ked som ho pocula zaplakat strasne som revala od stastia ze je zivy a zdravy.no a anesteziologicka revala tiez.az nas dr hresil ze ked 2 baby revu ako moze pracovat.

mimi21mimi
28. júl 2010

@tadotami preco si sla na cisarsky? nemala si rodit normal?

@maminakatka tak ta chvilka dojme asi kazdeho 🙂

pepppe
28. júl 2010

@lulu4 noo lulu hadam nebude taky veliky,ozaj to tak nevyzera,,,,,jajha aspon by si sa tolko nenatrapila,viem o com pisem 😉 juj sa to krati,,nemocka a potoom pekne rodit moja,,,a dufam ze ma informujes potom,ze sa drobcek narodil,,mali vladko 😉

lulu4
28. júl 2010

@happy8051 ahoj tak paradicka uzi si 4D je to krasny zazitok... ja som nebola na inom sone okrem mojej gynekologicky lebo ma v ambulancii aj 4D a teraz na konci pred poslednou poradnou mi dala aj DVD domov, tak budeme mat pamiatku...
ty uz budes mat pomalicky celu vybavicku a ake plienky si objednavala obycajne latkove ci take tie speci ze nebudes pouzivat jednorazovky? a co ten kocik co si objednala uz je doma?

tadotami
28. júl 2010

@mimi21mimi na poslednu chvilku sme museli ist k chirurgovi aby dal jasne stanovisko ako mam rodit.ten povedal ze inak ako sekciou ist von nemozeme.spontanny porod by ohrozil moj zivot ale nie krpcov.mali sme sa hned rozhodnut a moj mm jednoznacne zahlasil ze v takom pripade radsej nech rezu ak sa mi ma nieco stat.no a potom to uz islo.predoperacne atd.

lulu4
28. júl 2010

@maminakatka takze zajtra ta uz idu hospitalizovat to este nejake testy musia robit predoperacne alebo to uz mas porobene, neviem ako to je preto sa pytam.... tak budem na teba mysliet nech vsetko ide ako po masle... a budeme cakat spravicky a foto od tvojho mm 🙂 tak nech sa moc neopije aby to sem zvladal zavesit 🙂

lulu4
28. júl 2010

@pepppe no ved to si viem predstavit ze cim vacsie babo, tym viacej mamicku potrapi pri porode ved ty si si uzila podla opisu viac nez dost... ale uz je to za tebou a krpec pri tebe 😀 tak vyzera to zatial tak ze moj maly by mohol mat taku slusnu vahu cez 3 kila do 3300g by stacilo ale uvidime kam to este vysplha huncut maly...
a ozaj ty si ako na tom s krvacanim po porode a tak, stale rovnaka intenzita ci to postupne ustupuje a co MS ta ti tiez prisla ked nekojis lebo iba pocas kojenia zevraj zeny nemaju MS, ja vobec netusim ako to je... som taky zvedavec... diiky

mimi21mimi
28. júl 2010

@tadotami tak to hej.... to chapem.... ale tak ako som citala, ty si ten cisarsky zvladla super.

pepppe
28. júl 2010

@lulu4 ja UZ nekrvacam,len take spinenei,euvidime ake to este bude,,,zo zaciatku som strasne krvacala,aj dr povedala,ze som stratila pri porode moc krvi,,heh uz som zhodila 14kil,...este 10 a sme na povodnej 😉

tadotami
28. júl 2010

@mimi21mimi no perfektne.ale strasne som sa bala.bola som z toho hotova.2 dni som nespala.bolo to tak na nervy.ale urobila som chybu ze som pocuvala druhe baby ze ake je to strasne a neviem co.ale sama som sa cudovala ze je to super.a dnes mam dokonca povodnu vahu a v pase su mi vsetky rifle velke.prvy porod bol asi 100x horsi.rodila som klasicky.druhy-cisarskym perfektny.ale u kazdej to moze byt ine.

tadotami
28. júl 2010

@mimi21mimi aha a este moj mm stale hovori ze asi aj vela zalezi kto ti dieta odrodi,ako ta zasiju a aky personal sa okolo teba mota.ci si prvorodicka alebo viacrodicka a aku mas psychicku podporu.a doma ci ti ma kto pomoct alebo ci po takom zazitku ako je porod zostanes na vsetko sama.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre