Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mimi21mimi
26. aug 2010

@maminakatka iiiiha bude oslava? 🙂

maminakatka
26. aug 2010

@tadotami dakujeme 🙂

maminakatka
26. aug 2010

@mimi21mimi cez vikend ,ked dojde babinka a spol 🙂

maminakatka
26. aug 2010

ako tehulky ,ako sa mate ?? ozaj a co je s Lulu ?? inak nove foto v albume 😀 😀 😀 😀 😀

mimi21mimi
26. aug 2010

@maminakatka no teeda... prve oslava uz po mesiaci, to je nieco 🙂
A ako sa vam dari? Nasa krpata zacala mat trosku problemy bolestou bruska, dufam, ze sa to zlepsi. Teraz mi zaspala v lehatku, aj ked som sa snazila udrzat ju hore cez den co najviac... aby spinkala v noci... darmo, je to silna osobnost 😀 robi si, co chce.

maminakatka
26. aug 2010

@mimi21mimi no vidis to ,este je malicky a uz oslavy 🙂 teraz mi tu šaškuje a nie a nie spat 😠 ...neviem ,co mu sadlo na nos huncutovi ...inak je dobry ,papa pekne mame 5 kg 🙂 buduci tyzden poradna ,som zvedava 🙂 juj tak malinku boli brusko ??davas jej aj cajik ?

mimi21mimi
26. aug 2010

@maminakatka nie nie.... mne povedala dr ze jej mam davat len mieko.... su nejake cajiky proti boleniu bruska?
Zatial som davala len tu masticku Pupik a teply obklad na brusko - ten pomohol.
Som zvedava kolko vazi nasa Jaja... my si este pockame skoro dva tyzdne do poradne.

maminakatka
26. aug 2010

@mimi21mimi ja davam cajik ,som kupila taky od hame co sa dava od troch tyzdnov -vola sa pre celkovu pohodu -obsahuje fenikel,aniz ,.... to su v podstate bylinky aj na prdkanie 🙂 sem-tam aj nasho boli brusko ,ale cvicim s nim ,tak sa mu hned pustia prdky 😀 😀 😀 ....musim ist ,lebo nie a nie spat v tej postielke 😠 ,ho tu pocuvam v obyvacke cez pestunku -vysielacku ...chcem nech pospi kusok a potom pojdeme von ,lebo ho kupeme o 19 tej ,tak nech sa este aj vonku vybuva 🙂 ozaj vies co ma napdlo ? nerobi malickej zle to mliecko ?? ze ju boli brusko ?

mimi21mimi
26. aug 2010

@maminakatka no neviem lebo stale jej davam na striedacku moje a Bebu ale doteraz s nej problemy nemala... my uz sme boli na dlhsej prechadzke, tak dnes to nechame tak....
a na ten cajik si este pockame 🙂 Jasminka ma tri tyzdne az v pondelok 🙂
Myslis, ze si pojdem zdriemnut teraz s nou... dam ju do postele a predtym jej musim vyumyvat krk, lebo jej tam tecie mliecko alebo grcky a ked je hore nechce si to dat pod tou dvojitou bradou umyt. 😀

maminakatka
26. aug 2010

@mimi21mimi aha tak ja kojim velmi malo ,raz denne 😢 ...my chodime uz na dlhsie prechadzky ,maly uz bol aj na traktore sa vozit u babky s dedom 🙂 co ti poviem maly hospodar 🙂 chod si oddychnut ,to dobre padne ,aj ja zvyknem obcas 🙂 no ta dovjita brada ,tak to teda hej 🙂 mala sa ma dobre teda xi xi xi ...

mimi21mimi
26. aug 2010

@maminakatka Ja jej davam moje mlieko cez den tak dvakrat.... teda dnes mala rano a teraz lenze spolu s tym aj Bebu, lebo ho bolo malo... ale hovorim si, ze aspon nieco je lepsie, ako jej nedat vobec moje.
Teraz si musim ist trochu pokecat s malou, nech mi hned nezaspi, aby s nou mm nemusel byt zasa dve hodky hore 😀

Taaaakze uz na traktore 😀 tak to je iny macher, ten tvoj Samko. 🙂

chrenkovae
26. aug 2010

dneska sme boli na poradni všetko je ok uvidime či to vydrži do tej dalšej alebo už pôjdeme 🙂 už by som to chcela mať za sebou

dobi382
26. aug 2010

ahojte baby asi ste tu niektore tiez poprvy krat tehotne ako ja tiez mam par otazok vecer nemozem spavat lebo moj drobcek velmi kope,ale aspon viem ze zije ale hlavne by ma zaujimalo ked sa prevraciam na bok tak mam taku sekundovu bolest ako keby ma ma vajecniky boleli!!poradte mi neboli ma to takto len ked sa prevraciam, uz nech je 7.9.idem do poradne konecne sa dozvieme co to bude 😉

happy8051
26. aug 2010

@dobi382 ahoj 🙂 z chvilkovej bolesti si noc nerob, je to normalne a bude to stale len tazsie, to ti mozem potvrdit 🙂

chrenkovae
26. aug 2010

babenky ake bolesti mam čakať ked už to na mna pride budem vedeť že už to je začinajuci pôrod.mam s toho chaos už sa mi to bliži a neviem čo ma čaka.dakujem za odpovede 🙂

ivca17
26. aug 2010

@chrenkovae ahoj, ja ti mozem len potvrdit, ze zistis sama ked to pride 🙂 neboj to si nepomylis, ale neviem, no ja som mala aj poslickov, a to som myslela, ze uz pojdem, asi od 38tt ale vzdy to preslo a teda ked to naozaj prislo tak to boli ine kontrakcie.. ale da sa to vydrzat.. drz sa. vela stastia prajem.

chrenkovae
26. aug 2010

@ivca17 dakujem a to ty najprv začalo tvrdnuť brucho mne dneska mi dajako často tvrdne brucho či to nezačina nahodou tym

ivca17
26. aug 2010

no brusko moze tvrdnut, nemalo by tvrdnut moc casto, ale to sa uz pripravuje telo na porod a vsetko a tak 🙂 aj mne tvrdlo brusko a teda neustale som vecer mala bolesti, plany poplach, ale naozaj ked to pride spoznas to, ono to niekedy zacne tak nevinne bolest v krizoch, alebo odtecie plodovka.. ako u koho, mne muselu plodovu prepichovat, aj tak na koniec cisarsky,ale to je uz o inom 🙂
inak na nete si mozec aj najst priznaky zacinajuceho porodu.. je ich viac, u kazdej inak..

chrenkovae
26. aug 2010

dakujem ty velmi pekne som kludnejšia

ivca17
26. aug 2010

@chrenkovae nemas za co 🙂 a kludna bud, je to vpohode, vsetko zvladnes 😉

happy8051
27. aug 2010

lulu tu este dnes nebola... zeby bola uz v spitali????

tadotami
27. aug 2010

@happy8051 idem jej poslat sms co je s nou.

janefonda
27. aug 2010

@tadotami ano, ano len pekne zisti co sa deje 🙂

louisiana
27. aug 2010

dobi382 : aj ja mavam chvilkove bolesti na vajecnikoch...ked menim polohu. som v prebiehajucom 21t. vraj to nic nie je. asi v 6tt som mala dost silne bolesti brucha ako pri menzese-vraj sa mi rozsirovala maternica...🙂

tadotami
27. aug 2010

@janefonda uz si len musime pockat na odpoved.az mi husia koza nabehla.mozno sa uz trapi na sale.a mozno sa len po meste flaka.a mozno ma krpca uz pri sebe.mozno,mozno........musime cakat.

tadotami
27. aug 2010

baby o 7:39 bola na nete.ale viac som ju tu nevidela.este stale musime cakat co ma ubija.

mimi21mimi
27. aug 2010

@tadotami som straasne zvedava, este nic?

lulu4
27. aug 2010

@tadotami
@happy8051
@janefonda
@maminakatka babenky ste zlate, ze si o mna robite starosti... dnes som tu nebola to je pravda... som este domka, vcera som mala cely den taky hnedkasty vytok, zase dnes od rana nic a akurat som bola na wc a zas zacina.... sem tam ma dnes pobolieva spodok bruska... inak nic ine necitim... na noc som si pod seba dala aj tu podlozku co davaju v nemocke ze keby voda rupla ale nic... tak uvidime aka bude dnesna noc... alebo to uz bude cez ten vikend ked bude aj mm doma aby sa nemusel stresovat...tak mi prosim drzte palce... a ja urcite napisem aspon sms napr. tebe Mati- TADOTAMI, ak sa mi cez mobil nepodari prihlasit na net... som trosku dnes upratovala, varila, knihu citala... este ma caka vana a hlavu umyt nech som nachystana keby daco...

janefonda
27. aug 2010

@lulu4 tak akože to čo má znamenať, že sa tu celý deň neukážeš....my na ihlách že čo je s tebou 🙂 podložku maj pekne pod sebou aj túto noc, ja som tak mala tiež posledné dva týždne pred pôrodom a nakoniec rupla sama, ale až v špitáli 😀 už len dva dni do termínu!!! 😉

lulu4
27. aug 2010

@janefonda no veru uz len dva dni... brr aka tu zima ostala a prsi ako na jesen, to maly pride do krasneho pocasia aj bud. tyzden ma byt skaredo asi mu idem este nieco ine pripravit do tej nemocky nech mi nezmrzne po ceste domkov zlatko moje....nooo mohla som sa ozvat to je pravda az sa hanbim teraz ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre