Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
10. jan 2010

miri: tak to si si teda uzila, nezavidim... ale hlavne, ze uz je to menej a nebola si dehydrovana alebo tak? co ti na to hovorili na poradni, nemusela si ist na infuzie ked si tolko zvracala?

vefi89
10. jan 2010

miri sa spýtaj lekára,alebo v lekárni, či na tie nevoľnosti nemôžeš smectu

mirka12011
10. jan 2010

ked ja mam pocit ze dalsia poradna je daleko....asi preto, ze chcem vediet pohlavie tak mna ten cas natahuje 😀
lulu ty si chces dat zistit pohlavie?

mirka12011
10. jan 2010

lulu ja som skoncila na infuziach ja som ani vodu neudrzala 😀 a gynekolog mi povie nato, ze on nevie kedy to skonci cipky do zadku mam ale tie nezabrali ani nezaberaju...

lulu4
10. jan 2010

miri: u nas to vyzera tak ze urcite budeme chciet vediet co cakame lebo sme s drahym netrpezlivy....
u nas je to tak, ze moj tuzi po syncekovi, typicky chlap a ja? mne je to popravde jedno...
a od kolkeho tyzdna vedia zistit pohlavie uz? vidis miri, vam sa stale neukazalo co to je, snad uz na tejto najblizsej poradni...

vefi89
10. jan 2010

lulu, vo väčšine prípadov od 20tt vyššie

lulu4
10. jan 2010

miri: takze beries tie cipky torecan? tie brala kamoska ked bola tehu a zevraj jej zabrali ale to je individualne...

no vefi, tak to si teda pockam 🙂)))

mirka12011
10. jan 2010

no nieze neukazalo ja som mala sono v 12tyzdni a bola som v nemocnici na sono a tak sa lekar ani nerozpraval somnou ani nic povedal sestricke udaje o miminku skontroloval sonom ci je vsetko ok a isla som prec...takze asi tak myslim, ze aj v 14tyzdni sa da ak sa otoci tak aby si videla alebo doktor 😀 ja by som mala mat teraz to morfo vysetrenie sonom tak snad mi to povie aj neochotny doktor 😝

lulu4
10. jan 2010

morfologicke vysetrenie sonom, to je to dolezite vysetrenie ze? tam zistuju uplne vsetko ak sa nemylim?

mirka12011
10. jan 2010

lulu neberiem ich lebo nezabrali a rozpravala som sa so sestrickou z gynekologii, ze ani jej nezabrali, ze tiez chodila na infuzie, tak ich neberiem a je tam pisane ze moze ohrozit plod tak to uz duplom, ale zasa doktor vie co moze predpisat a co nie ved riskovat nebude ani on ani ja... 😎

lulu4
10. jan 2010

miri: ale tak snad aj ten hnusny neochota ti uz nieco povie a ked nie tak sa ho pytaj... ved ti musi odpovedat co vidi...

mirka12011
10. jan 2010

ano to zistuje kolko meria hlavicka, rucicky, nozicky a tak...no spytam sa vies, ze sa spytam...a neodidem kym mi nepovie pohlavie 😝

lulu4
10. jan 2010

miri: tak to urcite kazde jedny lieky mozu ohrozit plod aj ked ich lekar predpise... ale ked nezaberaju zbytocne si ich budes davat... napr. mne na minulom vysetreni vo stvrtok predpisala taky vaginalny krem co si mam vytlacit dovnutra ale dala som si len polovicu aj to nie hlboko prilis lebo som mala svrbenie ale nechcem riskovat tiez je tam napisane na pribalovom letaku ze to netestovali na tehotnych a ze sa to moze brat len pod dohladom lekara....

lulu4
10. jan 2010

no kocky ja uz pojdem varit... lebo takto sa nenajem ani do druhej 😀

mirka12011
10. jan 2010

no ved prave to, ze radsej neriskovat...no ked pod dohladom lekara tak si myslim, ze uz to skusali a bolo vsetko ok ja by som lieky pocas tehu najradsej ziadne nebrala okrem vitaminou ale ked niekedy musime 😕

janefonda
10. jan 2010

Dobre ranko 🙂
Mne tiez byvalo velmi zle do konca 4 mesiaca. Ja som torecan brala a nedam nan dopustit. Stacili dve balenia co je tusim 8 cipkov alebo10 uz neviem, a odvtedy je vsetko v poriadku a nevracala som ani raz. Doktor vravel, ze ide o to, aby som prestala na cas vracat nech sa to tam vnutri ukludni a ono to naozaj zabralo. Konecne si uzivam tehotenstvo, cize aj ked su tam vedlajsie ucinky, ktore su ale nakoniec uplne vsade som nadmieru spokojna.

mirka12011
10. jan 2010

janefonda tak to je fajn ze ti zabrali moje telo ich ignorovalo 😀

lulu4
10. jan 2010

ahoj jane: no na kazdeho to asi vplyva individualne, kedze mirke to nezaberalo... ale aspon ze ty to uz mas ok...

mirka12011
10. jan 2010

lulu a ty nevracias?

lulu4
10. jan 2010

nastastie nie, len ma napina strasne niektore dni ze sedim nad lavorom a cakam co bude ale niektore mi je fajn ale nezvracala som este ani raz

mirka12011
10. jan 2010

tak to je fajn tak ty si ta stastna co nevracia hihi juj ako ti je fajne ale tak radsej nehovorme o tom bo to privolame a to by som ti nepriala...
uz si aj nieco pribrala?

lulu4
10. jan 2010

ved to uz dost o tejto teme.... no zatial som nepribrala... uvidime ako to pojde dalej..ty si kolko zatial pribrala miri?

elko69
10. jan 2010

vefi no tak nejako :D

lulu n atoto som si dlho robila chutky...

mirka12011
10. jan 2010

no este len zacnes este si len v 2mesiaci hihi ja som vtedy .....nehovorime o tom 😀 ja mam 5mesiac a zatial 3kg

lulu4
10. jan 2010

elko: ako uz sa to pecie alebo uz sa dopieklo? ak ano tak dobru chut, pekne sa napapaj

mirka12011
10. jan 2010

vefi zdrhla..

mata1001
10. jan 2010

ahojte baby,vidim ze pisete o torecane.ja som si uspesne dnes rano zaviedla prvy cipok.a zatial ok.klop klop.nechcem zakriknut. 🙂
kedy ste si ho davali?rano ci vecer?

mirka12011
10. jan 2010

mati rano ved musis fungovat

mata1001
10. jan 2010

mirka ja nefungujem vobec... 😖 😖 😖

elko69
10. jan 2010

lulu uz sa dopieklo este zemiaciky a mozem ist papat 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre