Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janefonda
21. jan 2010

jaaaj elko, ja som sa vcera smykla 5 krat, ale vzdy som to ustala. Nemyslim si, ze by to mal byt problem, snad nie a este si padla aj na zadok. A navyse babo je v nasom brusku vynikajuco chranene voci narazom a otrasom. Pokial nemas bolesti ani nic, tak by to malo byt ok.

lenocka84
21. jan 2010

jane ja som si vcera kupial tehotensky, ten velky, mam ho v albume
je to super vecicka

elko69
21. jan 2010

Dakujem,lebo sa bojim,ale keby sa nieco stalo zacala bysom krvacat alebo take nieco,ze??ked sa nebudem citit dobre pojdem hned na pohotovost...ale zlakla som sa pri tom pade...

janefonda
21. jan 2010

jeeej supiš Leni, aj ja naň už čakám, odoslali ho v pondelok, ale tie naše pošty... aj tehu gate odoslali pondelok a stále nič . Má to trvať 1-3 dni, ale na SVK aj týždeň 🙄

lenocka84
21. jan 2010

jane uvidis, ako ho budes chvalit

janefonda
21. jan 2010

Elko ale samozrejme ak by si sa necítila dobre, choď na pohotovosť a povedz čo sa ti stalo! Treba si dávať veľký pozor teraz na cestách! Som bola odhŕňať sneh a tiež som dostala šmyk, ako obvykle...

janefonda
21. jan 2010

teraz ti závidím, že ho už máš! v dobrom samozrejme 😉 už ho tu chcem tiež mať!!!

barbyes
21. jan 2010

ijana: jeej, to je super 😀 a ktorý si rok? len mi nevrav, že 86 lebo ma asi klepne 🙂

janefonda
21. jan 2010

barbyes ja som zasa 11. februara 86, tusim budeme oslavovat buduci mesiac! 😀

lenocka84
21. jan 2010

jane vcera som sa konecne vyspala
ani si nevies predstavit aka som happy cappy
uvidis, aj ty bbudes pokojna
odkial si si objednala?

barbyes
21. jan 2010

to si poznačím 🙂 a odkiaľ si? ja som z BA.

jjana17
21. jan 2010

no barbyes ja som 88 rocnik,,,,,,no to bude budúci mesiac osláv,,,

lenocka84
21. jan 2010

vy ste vsetky take este zimne?
len ja som dieta leta?
19.august, ehm a nejako staro sa zacinam citit, rocnik 84

barbyes
21. jan 2010

tak to hej 🙂

janefonda
21. jan 2010

leni http://www.noseniedeti.sk/obchod/vankuse no ved sa nan uz tesim!!!
Barbyes ja som z okolia NR ked som u rodicov, alebo z Rakuska ked som doma. Ale do Ba chodím často mám tam kamošov 🙂

jjana17
21. jan 2010

lenocka ved to nie je taky velky rozdiel,,,,,,,

barbyes
21. jan 2010

stará budeš keď budeš mať 50, moja maminka má 47 a stále oslavuje 18 😀

barbyes
21. jan 2010

možno sa raz stretneme. 🙂 cvičiť do BA nechodíš?

jjana17
21. jan 2010

presne tak dobre si to napisala barbyes, clovek ma tolko na kolko sa citi

janefonda
21. jan 2010

nie nechodim zial, keby som tam byvala hned sa ku vam pripojim do babinca na cvicenie 🙂

lenocka84
21. jan 2010

jj ja sa len smejem

jjana17
21. jan 2010

na čom sa smeješ 🙂

lenocka84
21. jan 2010

ze som tu nejaka stara,
al enie, som rada ze su tu ja mladsie baby a tesia sa na babo
mam sice svoj vek, ale moja mama rada do mna huci ze bolo este skoro a taaaak

jjana17
21. jan 2010

no zober si aky mam ja vek budem mat 22 a uz som mala problem s otehotnenim,,,,takze neviem co by to bolo keby mam nejakych 35 ako je teraz normalne za baby maju mimi...

janefonda
21. jan 2010

ja si tiež hovorím radšej skôr ako neskoro. Na čo čakať? Na ideálny čas? Taký podľa mňa nie je nikdy! Tiež mám vo svojom okolí kamošky čo nevedia otehotnieť, alebo s tým mali minimálne problém... takže sa tešme, že máme tie naše zlatíčka v bruškách a pekne tam rastú 🙂

barbyes
21. jan 2010

podľa mňa je tiež lepšie mať bábo skôr. aj ten vzťah s dieťaťom je podľa mňa lepší ak si mladšia. To dieťa dokáže brať skôr ako kamarátku, keď je v puberte a tebe tiahne na 50, nedokáže sa Ti tak zveriť. porozprávať sa s tebou. už je tam moc veľký vekový rozdiel a môžete mať dobrý vzťah, ale ja by som pre svoje bábo chcela byť aj kamarátka, nie len matka. aspoň je to môj názor...a ešte tam môže vzniknúť aj problém ako píše jana. ak nie u teba, tak u muža nakoľko v dnešnej dobe majú s plodnosťou problémy hlavne oni ako my a vekom sa dosť zhoršuje.

jjana17
21. jan 2010

ved hej a je to aj od vyspelosti si myslim rodicov, lebo niekto ma deti mladsi a vie sa o ne lepsie postarat ako ked su uz ,, starsi,, . no ja ked som najmenej cakala tak to prislo ani som tomu neverila,,,,,lebo liecbu ktoru som mala mi nezabrala par mesiacov tak som na to ako tak kaslala, este si pamatam ze par dni pred tym ako som to zistila som vravela manzelovi ze nevadi ze sa nedari aspon mame viac casu na seba,,,,,a ked som si spravila test tak som ho nechala v kupelke a isla som prec a az manzel prisiel ze ved tam su 2 //... 🙂

jjana17
21. jan 2010

barbyes, no tento krat som mala ja problem nie manzel, lebo ja som po vysadeni HA mala strasne rozlietany cyklus a najhorsie bolo ze sa mi zblaznili hormony a zacalo sa mi tvorit mlieko, ktore mam trosku aj dodnes este,,,,strasne som pribrala a doktorka ma nechala doma z roboty a liecila som sa ,,,, a asi dobre som sa liecila

janefonda
21. jan 2010

úplne súhlasím s tým, že je dobré byť s dieťaťom aj v kamarátskom vzťahu, nie len ako rodič. Videla som to aj v škole, kým ja som mala mladších rodičov a mali sme a máme super vzťah, niektoré moje spolužiačky čo mali starších rodičov to vôbec nemali také dobré. Nehovorím, že to musí byť pravidlo, ale je väčšia šanca s deťmi lepšie vychádzať ak sme si vekovo blízky. Ja sa už veľmi teším na tú moju princeznú. Pri deťoch si aj rodičia môžu užívať druhé detstvo, môžem ísť v pohode na tobogán s malou a nikto sa na mňa nebude divne dívať 😀

jjana17
21. jan 2010

jane , to mas pravdu velku, ja som najmladsia a medzi mnou a sestrou je rozdiel 8 rokov takze aj rodicov som mala starsich nie vela ale oproti spoluziackam co mali maminy tak to bol rozdiel a otec moj je starsi od maminy este o 9 rokov takze tie rozdieli u nas doma su... ja som to uz v niektorych veciach dost citila ze pohlad inych mam na vsetko bol iny ako pohlad tej mojej.....ale teraz zase musim povedat ze mam s mamou uplne otvoreny a kamaratsky vztah tak ako aj moj manzel berie svokru ako kamaratku a to je fajn si myslim,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre