Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vejula
4. feb 2010

jaj na tej tri krát viac minerálov???? Ja pijem tu normálnu a na tej som si nič nevšimla. A neviete mi povedať že prečo vlastne???? No som aj tak rozmýšlala že možno dvíha tlak ked je tam aj sodík ale inač neviem...

janefonda
4. feb 2010

baby vselico by sa nemalo, ale potom su naozaj decka na vsetko precitlivele. Vsetko s mierou a je to v pohodke. Ja jem paradajky skoro denne a co? Chutia mi. 😵

lulu4
4. feb 2010

ale vsetko mozne by sa nemalo lebo na vsetkom su v podstate chemikalie.... ale tak co by sme potom mali jest? na to netreba takto mysliet baby

lulu4
4. feb 2010

haha zase sa dobre skoncil ten panelak, toho bajzu len sestricky obhanaju 😀

janefonda
4. feb 2010

hej bajza je bajza! 😝 mm som dala ultimatum, musi vypnut hru uz konecne. Mal cas do konca panelaku 😀 tak cakaaaam

garonka
4. feb 2010

guľky nestresujte a papajte všetko zas netreba tak prehaňať čo sa môže a čo nie
mňa zato hepatolog poriadne zjazdil keď som sa ho vypytovala čo môžem a čo nemôžem jesť
a voda? je lepšia ak ma minimum sodíka alebo ak ho nema vôbec

lulu4
4. feb 2010

jane: to si mu dala dobre ultimatum vidim ze vsetci muzi su vecne deti ten moj by bez pocitacovych hier neprezil sa sa mu pokazil normalny comp tak teraz je len na notebooku ale on pracuje aj na compe tak si objednal novy, by mu mal prist asi o tyzden prist, tak to bude, to budem chvilu na vedlajsej kolaji....
fuuuj ako ma zacalo zase napinat a to som sa chcela ist kupat ale takto :(

garonka
4. feb 2010

i môj hra hry vzal si môj notebook a bavka sa do noci ako včera do pol 2
ja mam jeho služobny ale taky hlupy že až furt vypadava net
tak mame idylku na posteli 😀

liv1
4. feb 2010

Tak s tymi paradajkami sa mi to nezda, to sa nema pri kojeni nie? A ja vlastne ani neviem co sa nema. Vela chemikalii, konzervovane, pikantne, sladke. No a uz nemusime jest nic 😀

inak ja mam taku teoriu na alergie. podla mna sme my nemali tolko alergii, pretoze tu nebolo tolko chemicky upravovanych potravin, v zime nebolo ovocie a zelenina ktore je napustane chemikaliami aby vydrzalo dlho, tak to je moja teoria. preto napr. vobec nejem banany aj keby som na ne mala neviem aku chut. ze vraj slovaci davaju do ovocia niekolko desiatok nasobne menej chemikalii, tak sa snazim kupovat ovocie z SVK.

janefonda
4. feb 2010

lulu: mojmu sa pred tyzdnom odpalil zdroj a bol dva dni bez pocitaca, kym sme kupili novy, lepsi, vykonnejsi zdroj s dvojnasobnym ventilatorom 😀 Su to naozaj vecne deti, ale tak nech sa vyhra, kym tu bude mala, potom na to uz nebude mat tolko casu 😠

lulu4
4. feb 2010

kočky idem sa niecoho napit a do tej kupelne sa nejako doplazim a potom uz pojdem spinkat, na rano si pripravim tehu knizku a skumavku na moc a potom sup rano na poradnu

liv1
4. feb 2010

my inac s mm mame aj tak velku pravdepodobnost ze deti budu mat alergie, alergici sme obaja 😠 . som na zakladke bola jedina z triedy, potom sa pridal 1 spoluziak ..

garonka
4. feb 2010

liv presne taaaaaaaak 😉
ja ešte každe ovocie umyvam pod horucou vodou
a paradajky zbožňujem ale len v lete teraz sa mi zdaju skleníkove a umele a z mamkinej zahrady su lepšie mňam a fajne žltučke alebo čierne 😉

liv1
4. feb 2010

lulu palceky na zajtrajsok 😀 a dobru nocku 😉

janefonda
4. feb 2010

babulky idem sa ja venovat mm, vypina komp...tak sa tu stretneme zasa zajtra. pohladkajte bruska a dobru noc vam prajem kinderka 🙂

lulu4
4. feb 2010

liv: aj my sme obaja alergici to uz je v dnesnej dobe asi normalne uz asi ani nepoznam cloveka co by nebol na nieco alergicky ja sa este aj u koznej liecim na seboroicku dermatitidu tak dufam ze to neschyta malinke a to som nikdy v zivote nemala asi dva roky to mam z nicoho nic nikto nechape z coho to mam ale sa uz toho nezbavim, raz to bude lepsie raz horsie ako mi doky povedala takze supeer 😠

garonka
4. feb 2010

lulu a jane dobru nocku a aj bruškam 😵

lulu4
4. feb 2010

aj tebe garonka a nebudntos tu dlho do noci, aj ty si pospinkaj 😵

liv1
4. feb 2010

gari 😀 😀 ja jablka a hrusky este aj utieram servitkou 😀 😀 😀 . totiz kamosi minuly rok dosli s novinkou, ze umytim pod vodou sa zotrie len 20 či 30 percent nečistot. No ale inak blazon nie som 😀 . A ešte dačo. Že vraj v dnešnej dobe radšej očistiť ovocie pokiaľ nie je z overenej výroby. Čiže domacej, rodičovskej alebo susedovej 😀 😀

tiež paradajky milujem, teraz ich jem ale velmi malo.

liv1
4. feb 2010

jane aj tebe bru nocku 😉

garonka
4. feb 2010

liv a je ozaj lepšie umyvať hoci aj prehnane veď ani nevieme akymi chemikaliami su tie potraviny nastriekane nie?
a ja ešte aj do utierky poutieram a poriadne ale to občas 😀

liv1
4. feb 2010

zajtra ideme na liptov. juchuuuu 😀 . i ked ja nelyzujem 😎

garonka
4. feb 2010

liv jak ti fajneeeeeeeee i ja chcem ísť
tak sa aspoň posankuješ nie?
ja mam pred spaním teple mliečko aby ma zaha v noci nepalila lebo to je už na nervy ☹

liv1
4. feb 2010

jej zabudla som povedat ze umývam a potom aj utieram 😀 😀

liv1
4. feb 2010

nemame sanky 😠 ale aj tak by som sa radsej asi nesankovala. nevies kto do teba nabura... 😅
gari neboj zaha prejde hned po porode 😉 a to uz nebude dlho 😀

garonka
4. feb 2010

no mňa aj pred tehu občas palila zaha ale hlavne z vina a vino teraz nepijem len čokoľvek sladke dam do ust už je zle alebo kysle ah jaj
ja ti požičiam sanky a aj s operatkom 😀

liv1
4. feb 2010

dojdem si po ne dopoludnia. budes doma? 😀 sak Kosice na skok 😀

aj kamoska co ma pred porodom tak ako ty asi presne, pozeram dokonca uplne presne ten termin, tak tiez tym velmi trpi chudatko. ja som to raz zazila a mala som fakt dost. fuuuha.

garonka
4. feb 2010

šak to je len par kilometrov tak 450 to je za par minut 😀

zo začiatku tehu mi nebolo nič ale akonahle babo rastie a leží hore tak je to nepríjemne a nejak sa nechce naš kuvik zosunuť nižšie 😀

zajtra si v praci?

liv1
4. feb 2010

aj z liptova len na skok 😀
ja pracujem doma... ale zajtra nie, lebo pojdeme hned rano... 🙂

garonka
4. feb 2010

liv jak ti fajneeeeeeeeeeeeeeeeeeee

moja idem do perin hajať lebo i havo chrape a furt zakukuje kedy zhasneme hoci mm sa bavka ďalej asi tak do pol 2

rano idem na dve poradne tak myslíte na mňa

dobru nockuuuuuuuuuuuuu 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre