Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

rogerka
5. feb 2010

vsetko prezijeme, aj keby to bolo 20.2. 😀
len som mala od pondelka taku vnutornu nervozitu, jest mi nechuti, horsie spim, tak mi napadlo, ze ci sa na mna nieco nechysta bez mojho vedomia 😀 no a vcera...
ale dnes som uz kludna, asi preto, ze sa mi posusili veci 😀 😀 😀 a manzo je doma, keby daco 😉 tak uz len cakam a dufam, ze sa nieco zaujimave udeje 😀
jane, keby sa to rozbehlo dnes vecer ako pises, tak si super bosorka a budem sa len tesit 😀 😀 😀

janefonda
5. feb 2010

heheee, hlavne ze su veci suche 😀 teraz uz mozes ist kludne rodit 😉 Aj manzo je po ruke, co je tiez dolezite- no super!!! Tak uz len nech sa to rozbehne 😉

rogerka
5. feb 2010

tak tak, nech uz sa chysta von 😀
no, idem do sprchy a ideme este asi vanicku kupit, manzo si sam netrufa, boji sa, ze ho sprdnem, ze co to doniesol 😀

janefonda
5. feb 2010

len pekne chod, cerstvy vzduch ti urobi dobre a budete mat aj vanicku, kedze predpokladam, ze sa vam coskoro bude hodit 😀

rogerka
5. feb 2010

pa pa 😉

mia2006
5. feb 2010

ahojte baby, chcem sa vás opýtať. S manželom sa snažíme o bábätko - zatiaľ iba prvý mesiac. Mrchu mám dostať dnes, zatiaľ neprišla. V utorok som si robila test - dve // ale druhá bledá. V stredu opäť // - druhá bledá. Vo štvrtok opäť // druhá už silnejšia a dnes opäť // - intenzita rovnaká. bolia ma prsia, bolí ma brucho akoby som mala dostať. Tak som sa radovala, že som teda v tom, ale kdesi som tu čítala, že testy Rapid radi ukazujú // falošné, tak teraz neviem ☹ ... Čo poviete? 🙂

lenocka84
5. feb 2010

mia tak skus inz druh testu
ale ak je tam ta druha na 4 testoch uz to asi nie je zle
ale pre istotu skuk,
a drzim teda palce

mia2006
5. feb 2010

lenocka skúsim asi mamatest. Dva testy čo som robila boli tie, kde sa moč nakvapká - také ružové a dva tie čo sa namočia - tie pásiky, tak tom teda zvedavá. A ešte som k tomu chorá ☹

lenocka84
5. feb 2010

ja som mala via dem ci ako sa to vola, je tam vyssia citlivost

mia2006
5. feb 2010

ok, ďakujem lenocka, dnes si pôjdem kúpiť. Snáď budú stále pozitívne 😉

lenocka84
5. feb 2010

urcite chod,
drzim palce aby boli //

lulu4
5. feb 2010

haloo je tu niekto? dnes to tu nejako flakate kočky

janefonda
5. feb 2010

ano, ano Lulu suhlasim flakate to tu! Co mas noveho? Ja ostanem od 16:00 zasa sama, tak by som si mala vymysliet nieco co budem robit 😒

lulu4
5. feb 2010

no pisala som par stranok do zadu pred obedom ze som po poradni dnes a vsetko ako ma byt tak som spokojna... dnes nevarim nakoniec lebo drahy ma nejake crevne potiaze tak vcera nepapal tak mi ostal obedik na dnes, este som jedla len okolo 11 hod. jednu zemlu so sunkou a obed si dam asi az o hodinu dve, nejako mi este nic nechuti...

janefonda
5. feb 2010

hlavne je, ze poradna dopadla ok!
bacha na to aby ta nejaka crevna viroza tiez nechytila...aj kamos teraz ma nejaku crevnu chripku, tak je mozno jej obdobie 😒

elko69
5. feb 2010

ahojte babule tak ja som zistila ze mojmu babetku sa asi nelubi ked som v praci,tak ma kopalo doobeda :D :D :D a co sa tyka tych nasich manzelov,ten moj si tiez zobere moj notebook a hra sa do noci hry a teraz si kupil nedavno novu takze mne zostava len kuk tv a ked je v praci tak pisem tunak s vami :D

janefonda
5. feb 2010

Elko: muzi su vecne deti 🙂 aj ten moj sa doteraz hral, a uz mi odisiel do prace ☹ tak som sama zasa, zial 😔
A mozno, ze ta dnes kopalo babo znamenalo, ze sa mu v tej praci paci 😀 Moja mala ma niekedy neuveritelne vykonne dni. Len kope a kope a kope... Vcera som asi prvy krat rozlisila stikutku! Trvalo to asi 10 min, a bolo to tak pravidelne ...

garonka
5. feb 2010

čafte som konečne z poradne doma
dnes som absolvovala druhu poradňu jaj ale nevladzem
tak som si v nemocke posedela na tvrdej lavičke krasne 3 hodinky oproti minulemu tyždňu menej
3x mi merala tlak už som myslela, že ten tlakomer tam rozbijem stres ako nikdy vyskočil mi 140/80 už mi to je fuk
CTG bohovske krpaty spal ani sa nepohol tak som kašľala nasilu ako tuberak sa zobudil a odvtedy skakali krivky na zazname až do 170 ale to vraj nevadí 🙂
prietoky tiež oki, vahu nevravel aby som sa nezľakla a bola v pohode
a neotvaram sa ani za svet ja nechcem prenašaaaaaaaaaaaaať 😠

jjana17
5. feb 2010

garonka tak super,,,,,to mohlo byt dobre ako si maleho budila,,,,,tak a uz vies ze to bude chlapec na 100%

barbina182
5. feb 2010

garonka ja som uz aj otvorena a staleeee nic...

garonka
5. feb 2010

barbi joj a ja uzavreta a nič nič nič ale nech ešte vydrží aspoň do 12.2 😅

garonka
5. feb 2010

jjani ani som sa nepytala ale doki hovoril na babo v mužskom rode tak hadam videl dobre 😀

dugyna
5. feb 2010

no caute baby
veji neni zac..boli sme vybavovat ohladom svatby..a rozculila som sa zase..vies ozanemnia ucesa makepu kvetiny atd
lulu este sme nemali cas si sadnut..este kopec veci vybavujeme

rogi fakt kukam ze uz mas 40tt tak gaartulujme..koncis kinderko

jjana17
5. feb 2010

garonka tak hadam to bude synator,,,,asi je malemu dobre v brusku

garonka
5. feb 2010

jjani lepšie mu byť asi nemôže 😀

dugyna
5. feb 2010

mia ja som pouzivala tiez rapi clir ..a nepocula som ze su zle tie testy
ale klude zbehni ked tomu neveris do drogeie alebo lekarne kup este iny druh..ale myslim ze ti mozme pogratulovat k // 😉

gari vids to za to ze si chcela byt stale kinderkom..ale tebe este nesvieti 40tt ako rogerke..uvidis ze prva pojde rogi..potom, vefi a potom ty 😉 ..a po vas vejula a potom neviem kto nasleduje 😉

dugyna
5. feb 2010

jane a toho 13 to plati? 😉

janefonda
5. feb 2010

caute no konecne sa to tu rozhybalo, som si urobila pizzu a neodolala som musi byt trosku pikantna 😀
dugyna no ja som urcite 13. v BA cize ak ma hocikto chut mozme skocit na horucu cokoladu, alebo cajik a pokecat! 😉

jjana17
5. feb 2010

garonka to mas pravdu ja ked som videla ako si to nase male lezka pohodlne mi pripadalo ako keby sedi pred telkou spokojne

barbyes
5. feb 2010

ahojte, po dlhej dobe som Vás prišla kuknúť ako sa máte 🙂 tým, že nemám doma net tak sa viem prihlásiť iba v práci ☹ a v tej som už dlho nebola 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre