Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mirka12011
8. feb 2010

ake vysetrenie? co mu je?

xxveronikaxx
8. feb 2010

mirka12011

Ja ju volám Anička.No pýtali sa ma to už viacerý.Zatiaľ nie dosť ťažký som mala pôrod a dosť sa bojím mať ďalšie dieťa veľa pozornosti si vyžaduje naša mala.Cez tehotenstvo som veľa zeleniny až nasilu do seba dávala aby mala bola zdravá.A chcem si teraz oddýchnuť.Ty čakáš prvé dieťatko?

garonka
8. feb 2010

lulu za antibiotika, za odbery krvi, rengen, a vytiahnutie doktora z postele v noci sme cvakli 260 € 😕
ale nevadí hlavne, že je havkač oki
a to srdcove vyšetrenie stojí tiež niečo tak drahy pozisťuje ten týždeň koľko peňazí treba ale bude to drahe podľa mňa ah jaj

lenocka84
8. feb 2010

dugy a to ste uz nevydrzali do morfa?
sak uz len tyzden

garonka
8. feb 2010

ani ja by do genetonu necvakla eurače morfologicky utz potvrdí pohlavie bez problemov 😕 😕 😕

lulu4
8. feb 2010

garonka: je to sila, vsade tahaju z cloveka len peniaze co narobime.... ozaj tu vanicku ste neboli kuk oproti vam ci maju? inak dnes nam prisiel letak Carrefour a Hypernova a v obidvoch mali take klasicke detske vanicky do 10 Eur, v jednom tusim aj za 8 Eur....
a toho cajiku kedze je granulovany si davas tak jednu lyzicku? no si pojdem kupit lebo aspon budem viacej pit takto malo pijem lebo mineralky mi uz nechutia tak som sa dala na dzusy grepovy a multivitamin riedim s cistou vodou z vodovodu....

mirka12011
8. feb 2010

ano veronika prve malo by to byt dievcatko 😝 no ja nemyslim hned ale ci chces mat jedinacika alebo aj druhe...
no ja pri mojom vracani pocas tehu co trva dodnes som hovorila ze dalsie nechcem ked mam tak trpiet ale zasa jedinacika nechcem jujuj ale pri druhom uz vracat nechcem...
garonka my sme za cisarak nasej fenky platili 100ecka 😀 a to mala len jedno steniatko ale islo jej o zivot aj malej lebo bola jedina a velka tak sme prisli v poslednu minutu chvalabohu....
najlepsie je ked veterinar povie ze doniest moc na rozbor a chytaj psovi moc 😀

lulu4
8. feb 2010

baby a boli ste na tej prenatalnej diagnostike v I. trimestri to ako tam bude robit USG to cez brusko a take specialne kde aj uvidi kosticky a chrbticku ako 3D, lebo take nieco spominala a krv mi budu brat na to idem tento stvrtok, ze je to proti vyvojovym vadam v I. trimestri a potom sa to robi este v II.

garonka
8. feb 2010

lulu tak do hrnčeka ti stačia dve myslím že i na obale píšu ale mne drahy raz nasypal 3 kopcovite a je granulovany ale ja ho veľa pijem tak sa mi míňa raz dva 😅

chcem ísť dnes kuk vaničku ale musím vidieť naživo ako vyzeraju lebo su dve jedna je do 18mm a druha je do 3rokov a neveľky rozdiel medzi nimi, a som zvedava či sa drahemu vôbec niekam zachce 😅

ako bolo v meste? kolačiky ake si malaaaaaaa?

mirka12011
8. feb 2010

leni a ty si kolko platila za morfo?

garonka
8. feb 2010

mirka drahe jak fras nie?
no to si neviem predstaviť chytať psovi moč a hlavne vonku 😀 😀 😀 😀

xxveronikaxx
8. feb 2010

mirka12011

Neviem ti teraz povedať chcela by som neskôršie druhé ale neviem kedy ale určite aspoň o 10 rokov neskor 🙂

lulu4
8. feb 2010

gari: ja som bola za mojou druhou maminkou v praci u nej v jedalni, maju tam na vyber 4 druhy jedal kazdy den, 2 polievky, salatiky, kolaciky vsetko, tak som sa dobre napapala.... a potom sme u nej v kancli pokvakali trosku a dala mi domace co vcera upiekla v novej rure a sa jej podarili take kysnute so slivkami a posypkou, mnaam

garonka
8. feb 2010

ja som za morfo neplatila nič to som bola v 18tt v surnom prípadeeee

mirka12011
8. feb 2010

veronika uch 10rokov to je dost dlhy cas....ty si taka mlada? 😝
garonka da sa chytat moc ver mi ale je to sranda a vonku ahhahaahahha a kakanicky hihih jujujujuj
a tahat zub psovi 20eciek 😀

lulu4
8. feb 2010

gari: vies nieco o tej prenatalnej diagnostike v I. trimestri, proti vyvojovym vadam ja som myslela ze to len v II. tie tripple testy co vsetky spominate ale o tomto som nepocula sice je to v tehu knizke ze by to malo byt... tak je asi pedantka doktorka ale nechapem ako to chce robit to cez ten 3D sa robi aby vsetko pekne videla?

xxveronikaxx
8. feb 2010

mirka12011

No teraz mám 20 rokov mi sme dieťa neplanovali mi sme chceli s manželom dieťa ale vtedy keď mi Pan Boh požehná bruško.

lulu4
8. feb 2010

xxxveronikaxxx: nechcem sa vam miesat do diskusie ale myslim si ze 10 rokov medzi dvomi detmi je uz veliky rozdiel to si uz nebudu vobec rozumiet a kazdy bude mat ine zaujmy... skus zvazit mensi vekovy rozdiel aj ked si este mladucka, ja viem je to len tvoja vec, to bola len dobre mienena rada

mirka12011
8. feb 2010

hih tak si mladsia o 3roky ale ja uz len kvoli tym chorobam by som tak dlho asi necakala 😎 by som sa bala...ale je to genetikou skor ako vekom....

garonka
8. feb 2010

lulu nespomínam si ale mne take niečo ježibaba nerobila, len klasicke utz a za každý som cvakla 5 €
mala som i morfo utz neplatila som nič to som bola v nemocnici na ten utz
leni a maš dobru doktorku ak sa tak stara, lebo moja krava ma zospodu za cele tehu kukla len raz a len platiť jej treba

miroslava89
8. feb 2010

ahojte.. podla doktora mam anginu 😢 ma porazi z toho..
a cestou od doktora som zabehla za malou.. ktoru minimalne tyzden budem vidiet len cez okno na izbe 😢 ale hlavne ze sa ma dobre.. a pribera🙂 podla toho co ju dnes vazili ma 590gramov 😵

vejula
8. feb 2010

ahojtre kočky,tak rogi sa tam cvelkom zabývala v tej nemocke, to je super.

a čo ty garobnka ako sa cítiš na pôrod ešte nie?

veronika, tak tu mám menovkynu 😉 Tak o deasať rokov hej? Ale to budeš mať ako dvoch jedináčilov 😀

garonka
8. feb 2010

lulu ja mam brata staršieho o 7 rokov a sestru o 10
zo začiatku to bolo hrozne brali ma ako malu ale odstupom času ak sme dospeli je to super, so sestrou si skvele rozumiem 😵

xxveronikaxx
8. feb 2010

🙂 🙂 🙂 tak to teraz hovorím uvidíme čo budem hovoriť troška neskor 🙂 🙂

lenocka84
8. feb 2010

mirka mna morfo vyslo na 55,-eur u sukromnika

a na geneton by som neminala, to uz by som sa radsej nechalaprekvapit
my sme chceli vediet pohlavie jedine v pripade ze sa ukaze, nasilu nie

lulu4
8. feb 2010

garonka: no ja som s mojou doktorkou vysostne spokojna, zatial ma stale pozera od spodu, USG vzdy robi, porozprava aj sama sa pyta nech sa pytam na co len chcem.... ale budem sa bat na stvrtok lebo to je proti tym vyvojovym vadam tak hadam bude drobcek ok... ach boze stale nejake stresy v tom tehu aby bolo vsetko dobre, vynosit zdrave dieta je uz dnes zazrak... a ked som to spominala starkej a mamine tak sa len cudovali ze kedysi nic take nebolo a deti sa rodili ako huby po dazdi... hrozne sa zmenila ta doba

janefonda
8. feb 2010

caute dva v jednom! 🙂 Ako sa mate?
Dnes som si kupila vynikajuce mandarinky, sladucke mnam! Zajtra nam od rana budu menit dvere na byte tak to tu bude vesele. Uz som mm oznamila, ze odchadzam ku kamoske na kavu, ked to tu vypukne 😉
lulu sa mas, ze ti takto vypekaju 😉

mirka12011
8. feb 2010

ahoj mirka jejeejej tak nech len pribera jujuj tak ta angina nieje dobre ale vyliecis sa a bude fajn hoc by mliecko si nemala mat ale vsetko ostatne bude fajn...vcera davali o detickach narodenych predcasne tak som na teba aj malu myslela a ukazovali ake inkubatorceky nove maju tak jej je tam hej neboj teplucko vsetko a ked pribera tak to je uplne super....

mirka12011
8. feb 2010

no dost lenka ja som cvakala 14ecka

garonka
8. feb 2010

mirka neboj doma sa vyliečiš vyzdravieš aby si mohla za malinkou bližšie
a paradna sprava ako pribera uvidíš onedlho i domov pôjdete 😉
je to veľka bojovníčka Xena 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre