Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lenocka84
11. feb 2010

andrea a nerobil ti sono ci tam je gestacny vacok? resp, pomaly uz aj srdiecko
to je prva vecc ktora sa robi
teda aspon mne tak robil

miroslava89
11. feb 2010

ja som posledne tyzdne tehu bola v zahranici🙂.. a v niektorych krajinach maju lekari lepsi pristup ako na svk..

janefonda
11. feb 2010

Ahojteee, takze nam tu pribudaju tehule 😉
Andrea ja som mala hned na prvej navsteve gyn. sono a bola som tam v 8 tt, cize mi uz ukazovala amniovy vak a srdiecko. Tebe to teda budu robit v utorok, tak neboj to by si uz tiez mala vidiet ako bije srdiecko drobca 😵 Ja som tam vzala aj manzela, a bolo to super vidiet malu prvy krat spolu 🙂
Happy napr. ja som hned vedela, ze nieco je ine ako obycajne. Test som si urobila tri dni po meskani menzesu a uz som aj mala dve krasne ciarky. Myslim, ze zena dokaze vycitit nieco neobvikle.
Ahoj Leni, tak tehu cukrovku??? Ach jaj, dufam, ze nie az na inzulin. Urcite to vsetko dobre dopadne , neboj a synator bude zdravucky!!! Aj moja babka ma cukrovku, ale nastastie ja som v norme.

dugyna
11. feb 2010

dobre ranko dievcata 😉 uz som naranajkovana..havinko vyvencene..skrecok si uz pobezkal 😀 a uz som aj prisla z lidlu..mali akciu na destku koumetiku tak som pokupila uvidime ci nam bude vyhovovat..hodim potom foto 😉

mirka dakujem za pochvalu domceka..no on bol pred par dnami mensi preto som ani nedaval fot..teraz vyhupol..b 😉 takze vieme ze sa ludia milili u nas oboch 😀

miruska sak to je super ze sa citis dobre 😉 len tak dalej

baby mna este malinka nieco pred jednou rano veselo kopkala 😉

lenocka vcera si mi pisala ci som na nieco narazala..a neviem stratila som nit.. 😒

mirka12011
11. feb 2010

dugy ahoj ako sa mas? inak garonka havo skor labrador a pohlad ma rotvailera ale skor nieco chlpate tam je hihi
ako miminko este nemame nove?

janefonda
11. feb 2010

Dugy pokupila si pekne vecicky, co som pozerala a uz aj dievcenske 😉 Zvykaj si duga, mna moja mala kope hlavne po nociach, je to taky nocny zivel po ockovi 😵 Vzdy ked si lahnem zacne vystrajat! Ale tak mne je jedno kedy, hlavne, ze ju citim, to je krasne. Dnes mi manzel odfoti bruseno , vcera ho to napadlo, ze ma uz dlho nefotil, tak potom ho sem hodim.Len sa smeje, ze sa mi uz stracaju prsia pri tom brusisku 😀 a to mam D a postupujem dalej...

alenkam.
11. feb 2010

ahote baby... tak sa pridavam do partie.. som prvykrat tehotna... minulu stredu som bola u doktora, kedze mi test vysiel pozitivny, pokecali sme, spravil sono, kde mi ukazal vacok, ale prazdny.. dost sa mu to nezdalo, tak znervoznil aj mna... znova idem na kontrolu buducu stredu a uz som taka nervozna, ze ani neviem co so sebou... ☹
budem musiet nejako vydrzat... ked ani tie priznaky nemam nejake strasne... prisa sa trosku naliali (ale kedze maju velkost lentilky, tak to moc ani nevidno, ale ja to citim 🙂 ), sem tam ma boli brucho ako keby som mala dostat ms, vyhadzali sa mi na tvari vyrazky ako pubertacke.. ale tak co uz.. asi to vsetko patri k tomu...

miroslava89
11. feb 2010

baby volali mi z nemocnice vraj mame aj s manzelom cim skor prist...

kurnik vobec netusim co sa deje 😢 😢 a navyse mi svokra zobrala auto lebo jej neslo nastartovat 😠 😠 😠

ma porazi z cakania na manzela 😢

mirka12011
11. feb 2010

alenkam nebola by si prva ani posledna ktorej bublinku nasli az po kontrole jednoducho je to tak...a nestresuj ona/on sa ukaze....a gratulujem

mirka12011
11. feb 2010

mirka tak to si ma teda zaskocila touto spravou....a nic viac ti nepovedali?

lenocka84
11. feb 2010

jane tak ja dufam ze max nejake tabletky, ihiel sa bojim ako cert svatenej vody

dugy nieco s fotkou si narazala, a neviem co

mirka hlavne klud, ostan kludna

dugyna
11. feb 2010

lenocka to ma mrzi ze mas tu tehotensku.
to vsak neznamena ze miminko bude mat cukrovku vobec ..ide o to ze zena je nachylna skor v tehotenstve na vznik cukrovky ako za normalneho zivota ..pokial ma v anamneze ze niekto z rodiny ma cukrovka..nie je vsak pravidlom ze sa u nej pocas tehu musi objavit..gestacna cukrovka vznika pocas tahu po porode vacsinou zanika a objavuje sa opat uz ako cukrovka v strednom a po strednom veku...zavisi ci dana mamicka zdedila nejake geny po predkoch ktore ju predisponuju v cukrovke..
neznamena ze ak je cukor nalacno ok ..je vsetko ok..preto sa v tehu robi tento test..ze vypijete sladku vodu..lseduje sa ako rychlo sa ten cukor vlastne spracuje...ako glykemia po 120min rovna alebo vacsia ako 7,8 tak je test pozitivny
u tehotnych z gestacnou cukrovkou vlastne musi byt zvysena starostlivost..aby sa znizila potratovost...a aby po porode nepretrvala cukrovka nadalej
ide o to aby dietatko nemalo diabeticku fetopatiu je vtedy ak novorodenec ma vysoku porodnu hmotnostt,nizke hladiny vapnika,problemy s dychanim,siroky pupocnik, tras koncatin, laloky pod bradou a zahlavim,presiaknute viacka, uzke ocne strbinky..
ide o tom ze deticky byvaju velke casto prestene a eset nezrele

dugyna
11. feb 2010

happy a to nemozes ist ani do obchodu alebo drogerie?

andrea gratulujem..sono cize budu pozerat babetko ti buduci tyzdne..a to ta iekam objednal to nebudes u svojho dr?

lenocka84
11. feb 2010

ja som mala 9,8 ak to dobre citam
u nas ma dedo cukrovku, uvidim zajtra, idem ku diabetologicke
by ma tak zaujimalo z coho vobec taka cukrovka vznika

bambulka333
11. feb 2010

happy, na to aby si dostala matersku, nemusis chodit k lekarovi v Rak a rodit tam. Ked ide o rodicovske pridavky, je to ine, ale aj to nie je pravidlo, ak byvas na SK a robis v AT a dochadzas kazdy den (ako ja 🙂 , tak ti mozu vyplacat vyrovnavaciu davku. ale matersku na 100% dostanes aj bez mutter-kind pass, staci prelozene potvrdenie od napr slov.lekara...(alebo ti vystavi potvrdenei priamo lekar v tvojej krankenkasse)

andrea, moja prva prehliadka bola taka, ze mi vzali krv na hladinu hcg, aby sa potvrdilo tehotenstvo a zaroven pozrel ultrazvuk, bola som v siestom tyzdni len a skonstatoval, ze sliznica maternice je zvysena a ze tam nieco je ale je priskoro a mam dojst o 3 tyzdne...

happy8051
11. feb 2010

ja sa nebojim pristupu tu v AT, skor tych nekonecnych ciest autom... pracujem tu ako opatrovatelka, cestujem kazde dva tzyzdne. babka potrebuje elen spolocnost, nie opateru...takze to by islo... rodina je fajn vysli mi hned v ustrety... ze tu mozem ostat ako dlho budem chciet aby som nemusela cestovat...
co sa tyka zdravotky, vsetko mam tu, takze inu moznost ani nemam ako rodit tu....
dufam, ze sa netesim zbytocne, ale skutocne sa citim inak ako obycajne...

mirka, drzim palce, aby sprava z nemocky bola ok... daj vediuet hned, ked sa dozvoes co sa deje...

happy8051
11. feb 2010

bambulka, no ja neviem... tu vsetci tvrdia, ze musim rodit tu a tu mat gynekologa... doma by som to mala jednoduchcie, mam gynekologa v rodine... uvidim co a ako...

dugyna
11. feb 2010

leni s fotkou?? fuha neviem ,viem ze tebe som posledne pisala ze si tu asi nebola ked ma baby odhali ze co studujem a pracujem 😉 iba to som hovorila..afotku som chvlalila elko a mirke..a mozno som len spisala ze pojdem kuknut tvoj domcek..alebo som ti ho chvalila..lebo som pisala ze tiez musim odfotit domcek...takze myslim ze len nejake nedorozumnie..urcite som nic zle nepisala 😔

miruska tak to je teda iny sok hned zrana..daj hned vediet co je co sa deje.. 😔

alenkam tak gratulujem..verim ze vsetko bude v poriadku..tehu priznaky nemusis mat vsetky a nemusia byt uplne hned na zacitku 😉

jane tak mala bude nocny zivlik po nas oboch 😉 vies to je tak ked sme oboja robili na smeny..a ja teraz ked som PN niekedy neviem ani zaspat 😉 tak ponocujem a poto doobeda vyspavam 😀
tusim sa malinka akurat zobudila a dala mi dobre ranko 😀

jane este tam odfotim dnes nejake vecicky ..za chvilku 😉

mirka druha mam sa dobre 😉 akurat sa malinka zobudila..inak tomuto nerozumiem co si pisala----inak garonka havo skor labrador a pohlad ma rotvailera ale skor nieco chlpate tam je hihi
ako miminko este nemame nove? /lebo ja mam krizenev´ho labradora..tak neviem ci si sa nepomylila/

janefonda
11. feb 2010

baby a co v pripade, ze ja aj mm sme slovaci s trvalym pobytom v Rakusku, ale manzel je tu studentom? A aj ja som doteraz len studovala, cize som nepracovala. Mne to bolo vysvetlene tak, ze musim mat absolvovanych min.10 prehliadok u rakuskeho gynekologa , porod je vlastne jedno kde a dieta musi mat tu lekara po narodeni a vtedy mam pravo na matersku...

janefonda
11. feb 2010

ja cakam kym sa mm zobudi po po robotke a pojdeme kuk tu postielku 😉

Mirka dufam, ze to nie je nic vazne! malickej drzim palceky!!!

mirka12011
11. feb 2010

dugy lebo garonka vcera pisala ze tvoj havo je cisty labrador a doberman tak ja pisem ze ma pohlad rotvailera :D ale ze skor nieco chlpate tam bude ako otec tvojho psika....
ci nahodou uz regi neporodila hihih ty si nam podavala infosky vcera nie?

barbyes
11. feb 2010

ahojte, prišla som Vás na chvíľu mrknúť.

A jane, všetko najlepšie k narodeninám, aby sa Ti splnili všetky Tvoje želania a samozrejme zdravého potomka 🙂

dugyna
11. feb 2010

andrea..mne robili prve sono v 5tt a vak bol vidno ale srdiecko este nie..to bol az v 7tt ked sme boli

janefonda
11. feb 2010

jeeej barbyes dakujeeeem 😵 si zlata! V sobotu ich potom s vami oslavim 😉

dugyna
11. feb 2010

leni myslis z coho vzniak ta tehu? neznamej priciny..su len dohady...ze ak je v rodine tak je predpoklad

janefonda
11. feb 2010

barbyes ale ved aj ty mas teraz niekedy, ze? 😉

vefi89
11. feb 2010

čaute kočky

Dugyna, tak to máte potom doma riadneho beťára 🙂 naša je niečo obdobné ako si písala. ale včera sme jej kúpiili obojček, tak skrotla, asi jej to vadí...ale inteligentná je, to nezapriem na to, že ju máme ešte ani nie týždeň a už rozumie "fuj" tak som spokojná...naša strašne hryzie do rúk, keď si lahnem, tak vlasy, uši a nos...ale inak je milčká, tiež nám kradne handry, šlapky vyhadzujeme na skriňu, lebo keď sa s nimi hrá ich nevieme nájsť 😀 😀 a s Dobermanom to bude ešte zaujímavé, to áno, takže musím vystriehnuť, kedy zhruba sa hára, myslím v ktorom období, viem že na jar a jeseň, ale musím to zistiť ešte presnejšie, aby som ich stihla oddeliť od seba, aby som nemala bastarďatá 😀 😀 😀

Lenka, tá cukrovka ma mrzí, ale povedz mi, čo presnejšie to znamená??aké budeš mať problémy s tým?

lutsine
11. feb 2010

mirka drz sa 😉

barbina182
11. feb 2010

ahoj vefi tak nasim miminkam sanechce,,inak co ti vravel doki na poradni ako to vyzera,,ja idem az zajtra

dugyna
11. feb 2010

mirka..to vefinka pisala..ona ma teraz steniatko labradora fenku a dobermana..nekukala si jej foto 😝
ja mam krizeneho labradora...je cirny ..maminku mal zlatu labradorice a otecko neznamy.bola veterinara asi polovnicky..nejaky stavac alebo bradac

jane tak aj ja sa pripajam vsetko najlepise vela zdravicka stasticka a lasky 😉 😉 😉 a nech ti malinka robi potesenie

inak v tu so co pojdeme teda do vajnor do cukrarne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre