Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janefonda
17. feb 2010

jani tak potom je to ok, a mozes si nadalej uzivat tehotenstvo 🙂 este ze len takyto divny syndrom to je 😀

Liv mam sa super, az na tie obcasne bolesti podbruska, dufam, ze to skoro prejde. 😉 ale nastastie mala ma stale upokojuje kopkanim,cize viem, ze je v poriadku 😵 A co ty? akeho ste mali Valentina? My doma papucoveho s pizzou 😀 a zahrali sme si hru osadnici z katanu 😉 pohoda, klidek...len tabacek chybal

janefonda
17. feb 2010

dugy ty si ako odkazovac konikovsky 😀 co mas noveho? objednala si potom este tie plienocky?

jjana17
17. feb 2010

kocky, dnes som bola na poradni a sestricka v cakarni ma trosku zvozila ze ako to sedim, bola som trosku zhrbena do predu lebo ma uz bolel chrbat, ze pokial som tehotna mam len sediet skor v pololehu alebo ako by som to povedala, ze inak ked budem sediet hentak tak sa zacnem otvarat mozno, vy ako sedavate aj doma?
ja som naucena aj v tureckom sede sediet pri pocitaci, tak neviem to mam stale sediet jak pri pive?? 🙂 🙂 🙂

janefonda
17. feb 2010

jani aj ja sedim skoro stale v tureckom sede, to si netlacim brusko a aj som pri tom relativne vystreta.

liv1
17. feb 2010

jane tak valentin bol pohodkovy doma, dostala som cokoladku a moju oblubenu vonavku 🙂 .

ja sa necitim moc dobre, vcera vecer vsetko von, dnes skoro vsetko von a to som si myslela ze uz nevolnosti pomaly odchadzaju.. 😒 Ale vsak bude aj lepsie.
trochu ma tiez boli podbrusko, ale dufam ze to nic nie je, lebo vsak nie su to krce, len take jemne stale na tom istom mieste.
tych osadnikov nepoznam, ale nebolo by zle nejake take spolocenske hry si zaobstarat 😀

jjana to ma dost prekvapilo s tym sedenim 😕 . ja skor lezim doma, ale v takych vseliakych polohach tak snad to tomu malemu nerobi zle.

jjana17
17. feb 2010

no ved aj ja si myslim ze tak normalne sedim, ako som tak navyknuta, a nic si netlacim no a ona takto do mna spustila

miroslava2207
17. feb 2010

ahojte, ja som tiež prvýkrát tehotná 🙂 zatiaľ iba na začiatku, ale už sa moooc teším. Zle mi zatiaľ nieje. Tiež ma občas pobolieva podbruško, akoby som mala dostať. Dnes som mala ale akýsi silný krč vpravo v podbrušku. Dosť ma to naľakalo. ☹

jjana17
17. feb 2010

liv ,no ja som na nu cumela jak tela, poviem ti pravdu a sedim tak stale a na poradni som sa potom bala ci sa neotvaram a doktorka ze vsetko je v pohode, tak neviem

liv1
17. feb 2010

jak tak pozeram, asi by som sa nemala sprchovat v cupe... 🙂

jjana17
17. feb 2010

mirka blahozelam, mna na zaciatku tiez bolievalo podbrusko ako pred kramami,,,takze to by malo ustupit, ale je to dost neprijemne

miroslava2207
17. feb 2010

jjana17 ďakujem 🙂 to pobolievanie ma ani tak neznepokojuje, lebo to tu čítam stále, ale ten krč... 😔

liv1
17. feb 2010

mirka gratulujem. 😉

s tym krcom ti neporadim, neviem do akej miery je to zle alebonie...

janefonda
17. feb 2010

ale nebojte sa babule, sedte tak ako sa citite dobre 🙂

mirka tak vitaj, tie bolesti podbruska budu teraz dost caste, kedze sa ti to musi vnutri vsetko prisposobit novemu stavu 😉
Liv tak zasa nevolnosti? sakra ved uz to musi prejst skor ci neskor, ale radsej skorej 😉 My sme si kupili carcassone hru a osadnikov sme dostali od kamosv a uz nam k nim prikupili aj rozsirenie tak s mm drtime, ked mame naladu 😀

jjana17
17. feb 2010

mirka , ved kedy mas ist na poradnu

vejula
17. feb 2010

Ahoj Mirka... Už si bola u gyndu či ešte nie. Zo začiatku je to normal to pichanie a tak rozťahuje sa maternica 🙂

miroslava2207
17. feb 2010

bola som minulý týždeň, bola som v 5tt. Tehotenstvo potvrdil, malé malo 4mm 🙂 a mám prísť 5.3

mici111
17. feb 2010

jjani, nic si z toho nerob, aj ja mam asi syndrom bieleho plasta, na poradni mam tlak vysoky a doma nizky..no tak si vyber 😀 ale nastastie nemocnica ma obisla..

jjana17
17. feb 2010

mirka, tak keby sa ti to opakovalo ja byt tebou by som isla k dr keby to je nejake moc silne take jemne pobolievanie je normalne, ,,,

miroslava2207
17. feb 2010

jani zatiaľ sa to stalo iba raz, uvidím, ak sa to bude opakovať, tak pôjdem. Som prvýkrát tehotná, tak si to možno aj moc pripúšťam. Stále sa sledujem, tu ma pichne, tam zabolí 🙂

jjana17
17. feb 2010

mici, ja som mala prist v pondelok na meranie tlaku a este ma nahneval moj tatko no a ja taka rozcertena , udychana som vybehla k doktorke a sestricke skoro tlakomer praskol ,,,,,tak hned ma aj poslalli do nemocky, nedali si vysvetlit, ze ja tlak nemavam vysoky ze som len totalne nahnevana,,,,,no ale 160/100 je dost

jjana17
17. feb 2010

mirka to je normalne, urcite si velmi tuzila po miminku takze je to normalne ze mas strach, aj ja sa bojim ked ma nieco zaboli a dnes som sa pytala dr ci je normalne ze ma boli podbrusko a bedra a ona ze jasne to je normalne ze ved rastiete,,,,tak som si vydychla 🙂 🙂 🙂

miroslava89
17. feb 2010

ahojte babulky..ja len aby ste sa nestrachovali..na urcity cas chcem zanevriet na konika 😔 casom ked budeme mat nieco nove sem este pravdepodobne prikvitnem ale to chce cas 😔

prajem vam bezproblemove a uspesne tehulkovania..

miroslava2207
17. feb 2010

Jani ďakujem, už som kľudnejšia 🙂 bábätko sa podarilo na prvý šup, takže som ostala dosť prekvapená, takže sa moc moc teším, len aby to bolo iba dobré 😅

jjana17
17. feb 2010

mirka tak to je super ze na prvy sup,,,,nam to trvalo skoro rok, a to som uzivala lieky na podporu otehotnenia

mici111
17. feb 2010

mirka, drzkaj sa..budem na teba mysliet..a dufam, ze sem medzi nas coskoro opat zavitas...

janefonda
17. feb 2010

mirka, vela sil...snad ked pride vhodny cas prides medzi nas.

jjana17
17. feb 2010

ste tu este niekto?

gali
17. feb 2010

Ahojte, dievcata! Citam vas uz dlhsie, ale az teraz pisem. Tiez som 1x tehotna, ale akosi mi to este stale nedoslo 😀 . Babo bolo planovane a tesime sa nan, len ako pisem stale nam to nedochadza...

liv1
17. feb 2010

miruska drzte sa. je to pochopitelne, ja by som urobila asi to iste. posielam vam vela energie a nadeje 😔

liv1
17. feb 2010

gali tak gratulujem, sme v podobnom stadiu tak rozumiem o com pises. ani mne to obcas poriadne nedocvakava 🙂 . Inak nechapem ako to ten konik pocita, mne len vcera nabehol 13tt a to pritom mam o tyzden aj viac skorsi predpokladany termin porodu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre