Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lenocka84
22. mar 2010

jani ved vravim nestazujem sa

som zvedava kedy daju prietoky mne, ja teraz menin dr. uz na svojho porodnika, tak sa necham prekvapit

jjana17
22. mar 2010

leni a preco menis doktora ci ten tvoj nechodi k porodom?

lenocka84
22. mar 2010

chodi ale budem rodit mimo ba, tak preto menim

lenocka84
22. mar 2010

no halo zienky moje kde ste?
ci uz ste uplne zabudli na kona???? ☹ ☹ ☹

mici111
22. mar 2010

ahojte, ja som objednana na prietoky buduci tyzden, to budem 30 plus 0, tiez som zvedava ako to bude prebiehat..aky sme velky a tak 🙂

lenocka84
22. mar 2010

mici tisko zavidim 🙂
ale len v dobrom,
ja dufam ze na dalsej poradni sa dozviem viac

janefonda
22. mar 2010

caute....tak ja to uz nechapem, ja som v 32 tt a najblizsiu poradnu mam az o mesiac a medzi tym ziadne prietoky ani nic takeho. Tak co myslite kedy pojdem na prietoky ja???
Leni akooo?

vejula
22. mar 2010

čavte kočky...

jane ja som tiež tak bola v 31tt a potom až v 35 tt a potom ma objednal na 37tt tam mi robil už aj tie pásy a od vtedy každý týžden. A prietoky mi tiež nerobí 😒
Ale verím že robíé všetko najlepšie podla svojho svedomia 😉

janefonda
22. mar 2010

veji cau... ved ja netvrdim, ze sa u mna nieco zanedbava, aj ja doverujem lekarom, len ze je to divne, ze kazdy ma na to iny sposob 😠 Tak ale u mna je hlavne, ze malicku citim a videla som ju teraz vo stvrtok, tak som spokojna 😉 A co ty, ako sa citis?
Inak mna ten kon stale vyhadzuje 😖 uz ma to rozculuje, aj pre to som tu cez den nebola 😒

vejula
22. mar 2010

no to je prabvda že každý doki má iný systém, ja som tiež rozmýšlala že sa spýtam či bude robiť tie prietoky, ale asi nebudem mudrovať a necham to na neho.
Ja sa cítim celkom fajn, dnes bola u mna mamina mi umyla okná bo ja už sa radšej na stoličky nelipam, predsa len udržanie rovnováhy mi už robí mierny problém 😅
No a zajtra idem ku zubárovi na preventívnu prehliadku a rozmýšlam či pôjdem večer ešte cvičiť. LEbo minule som tam už bola taká nemotorná a pri tých štíhlučkých babách v 5. mesiaci tehotenstva tam vyzerám jak taký obrí mumák 😖

janefonda
22. mar 2010

veji myslim, ze nikomu nepride ze si tam nemotorna. Ved mas uz predsa nejaku zataz navyse 😝 Moj mm mi slubil, ze umyje okna, teda ja umyjem pokial dociahnem zo zeme a on zasa hore, tiez neplanujem lozit, pretoze rovnovahu mam biednu aj bezne a nie este teraz 😀
Aj ty si stale hladna? Pretoze ja sa najem a uz mam hlad, nechapem to! Co som nepribrala pocas 7 mesiacov teraz dobehnem isto 😠

vejula
22. mar 2010

jane ja som hladná celé tehu 😀 Ale teraz mám také obdobie že jeden den by som zjedla všetko čo vidím a na druhý mi ani nejako nejde na chuť... Ono myslím že v tom deviatom mesiaci sa to trochu ustáluje... Ale do toho 9mesiaca som žrala strašne moc. Však som dokopy pribrala 16 kg. No uvidím či to zhodím, ale v deviatom mesiaci, už ostávam na váhe a nepriberám.

janefonda
22. mar 2010

no tak uvidime ako to bude s priberanim u mna. Ja myslim, ze nieco sa na mna musi este nalepit, pretoze ja som doteraz pribrala 7 kg, tak mam este rezervu 😝 tipujem, ze priberiem este 4-5 kg... Dufam, ze bude zajtra slniecko, nech sa idem trosku poprechadzat, dnes nam tu cely den prsalo ☹ pokazila som si statistiku poslednych troch dni, to sme boli s mm kazdy den v parku 😉
Uz mas aj zbalenu tasku do nemocky? Moj mm mi stale hovori, ze aj ja by som si mala nachystat uz nejake zakladne veci do tasky, ze keby nahodou 😅

janinna11
22. mar 2010

Cavte baby, nejake je to tu posledne dni biedne...
Veji to mas v pohode, 16 kg je prikladne! A jasne, ze to zhodis. Ja sa tiez bojim, lebo uz som pribrala kg a som iba ☹ na konci 4 mesiaca...

janefonda
22. mar 2010

janina kolko si pribrala ? Akoze kilo? 😀

vejula
22. mar 2010

joj jane tak to máš ešte rezervu ja som začala priberať hned od začiatku tak 1,5-2kg za mesiac, takže +7kg som mala nejako v 5 mesiaci 😅
Ja sa inač tiež chodím prechádzať, ale ešte týžden to nechcem moc prehánať nech vydržím, aspon do toho štvrtka to mi skončí 38 tt a už budem v termíne, takže tak.
A tašku ešte nemám zbalenú ale zajtra, pozajtra sa chystám ju zbaliť 😉
Idem ja kuk kliniku Grace, je posledná časť. Tak zatial papi jane 😉

janefonda
22. mar 2010

cau veji, a tasku si uz zbal prosim ta ! Najvyssi cas! 😀
Dobru noc 😵

janinna11
22. mar 2010

Jooj, blbne mi pc aj net, nie, nenapisalo mitam cislo, 4 kg to malo byt 😀 😀

janefonda
22. mar 2010

a ja ze sa trapis pre kilo 😀 ale neboj ani 4 su neni vela. Ja keby som nemala nevolnosti prve 4 mesiace, tiez by som mala isto viac kileciek. U mna to je take divne, niekedy som za mesiac nepribrala ani kilo , a potom zrazu 3 naraz, ale asi to tak ma byt 😅

janinna11
22. mar 2010

Noo asi ano Jane, ok, asi tu uz vsetky spite, pojdem pomaly aj ja. Mjate sa krasne a dobru noc vam aj bruskam 😀

lulu4
23. mar 2010

janina: s tymi kileckami navyse sme na tom podobne na mne je zatial navyse 3,5 kg a tiez si myslim ze na to, ze budeme koncit stvrty mesiac pohodicka, na to, ze by byvavalo zle na zaciatku ale nezvracala som je to dobre.. keby tak po kilecku kazdy mesiac tak je to uplna parada. ale to nikto nevie, jedna priberie viac, druha menej.... hlavne nech su nasi krpci zdravi a je vsetko ok 😵

lenocka84
23. mar 2010

ahojte bambule
ako sa mi mate?
ja som dnes mala kkontrolu u diabetologicky, tak je viac menej spokojna, ze to je v poriadku zatial
tak sa tesiiim

janefonda
23. mar 2010

Leni no vyborne! to je super, ze je to v poriadku 😵
Lulu nemas nahodou zo skoly nejaku pracu S. P. Huntington??? Stret civilizacii??? To len tak medzi recou 😉
Ako sa mavate bruchane? 😝

lenocka84
23. mar 2010

jane tak prevetivne merat este mam, ale uz je to lepsie
dokonca obcas az moc nizky cukor, tak uvidime
ale zaklad je ok

janefonda
23. mar 2010

Tak preventivne meraj a tes sa, ze sa to ako tak ustalilo 🙂
U nas to vyzera zasa na pekne pocko...tesiiiiim.

lubka89
23. mar 2010

ahojte baby🙂

janefonda
23. mar 2010

cau Lubi 🙂 no co, brusko tvrdne? ci len v ramci normy?

lenocka84
23. mar 2010

meram aj dnes budem, uvidime ako to dopadne
aj tu to vyzera na pekne pocko, tak snad to tak aj bude

ahoj lubka

janefonda
23. mar 2010

ja este pockam hodinku a zobudim muzicka, kedze je po praci, tak nech trosku spinka...aj ked neviem ako sa mu da spat, pretoze tu niekto nieco vrta a bucha uz od siedmej 😝 a potom ideme hladat tu nasu skrinu konecne 😉
Leni inak moj velky obdiv- ja by som sa nevedela pichat sama, aj ked clovek ked musi tak musi, ze?

lenocka84
23. mar 2010

jane to je uz zvyk, je to take pero s tenkou ihlou ze to uz ani nevnimam, az na druhy den to zacina boliet
ale teraz som par dni nepichala, tak sa mi konecne zahojili prsty, a dnes chcem zase, ale len zo zvedavosti, elbo nemusim celodenne len take narazove merania

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre