Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janefonda
23. mar 2010

tak hlavne nech su tie merania s pozitivnym vysledkom. Co dnes varis? Ja musim ist este nakupit, ale vobec netusim co urobim tomu mojmu hladosovi. Som prave vcera rozoberala, ze nechapem ako je mozne, ze som teraz skoro stale hladna. Najem sa a o pol hodku by som si uz nieco dala. Hrozneeee to som doteraz nemala.

lenocka84
23. mar 2010

ja dnes nevarim, polievka je zo vcera, a kedze polovica osadenstva tu u nas je chora zvolili sme na dnes pizzu

janefonda
23. mar 2010

tak to mas fajn teda, ja prave ranajkujem pizzu zo vcera, takze mam hrozne zdrave zahajenie dna.Idem si urobit tehu cajik a aj muzickovi, tiez mu chuti, tak snad mu neuskodi 😀

lubka89
23. mar 2010

no baby tak konecne som spat 🙂 bola som aspon trosku poriadit. brusko este stale tvrdne . ale doktorka mi predpisala magnezium a nospu .som zvedava ci to zaberie 🙂

barbyes
23. mar 2010

ahojte kočky, ako sa máte?

janefonda
23. mar 2010

lubi ako som ti aj naposledy hovorila, v nasom stadiu tehu brusko musi tvrdnut, trenuje na porod. Cize ak je to bez bolesti a uzivas uz aj magnezko je to uplne v poriadku 😉
Cau barbyes, si v robotke?

lubka89
23. mar 2010

no ved som vravela aj doktorke a povedala ze to moze byt to ze sa pripravuje 🙂 a povedala mi ze mali je dost nizko . ze sa tlaci vonku🙂 ale este zatial sa neotvaram🙂

barbyes
23. mar 2010

jo, jo, bohužiaľ ☹ nechce sa mi ani h....... a ty sa ako máš? už Ti prišli tie nové plienky flip? mne sa to moc nepozdáva, tie BL sú podľa mňa lepšie. toto máš len umelinový obal a do vnútra poskladáš akoby mini uteráčik...neviem, moc tomu neverím, ale tak vyskúšam a uvidím. zasa sa mi zdá výhodou, že ich viem použiť aj ako vrchné nohavičky napr. na tie BL. ty si čo o nich myslíš??

janefonda
23. mar 2010

barbyes presne ako vravis, aj ja ich vyskusam. Este neprisli pokial viem, lebo ich miruus posielala az teraz pondelok, cize ja pridem domov na svk vo stvrtok a piatok si pojdem pre to na postu. Ja mam väcsinu BL, ale baby flipky tak chvalili, ze som si ich musela objednat 🙂 Necham sa prekvapit! Pocuj ked si prala plienky, co si urobila, aby boli mäksie? Lebo ja som dala sice ocot, ale este by som uvitala ich zmäkcenie 😒
Lubi a kedy mas dalsiu poradnu? Uz aj ty chodis na prietoky? Nech len pekne synator ostane v brusku, ved tam mu je dobre predsa. Musis mu vysvetlit, ze je este skoro na to , aby sa tlacil von 😉

lubka89
23. mar 2010

no poradnu mam 8.4 🙂 a na prietoky este nechodim ale nieco doktorka uz spominala. no ved aj ja vravim ze mu tam je dobre 🙂

barbyes
23. mar 2010

ešte som ich neprala, počkám keď budem mať komplet výbavu a poperiem ich až potom. všetky naraz a deto aj oblečko. ale tiež som tam plánovala dať iba ocot, tak neviem ☹ ☹ 😕 možno skúsim kúpiť nejaké eko zmäkčovadlo, neviem či som si aj neobjednala cez dugy z čiech. si normálne už nepamätám čo som si to objednávala, musím sa s ňou dohodnúť aby mi to dala

janefonda
23. mar 2010

aj ja sa musim stretnut s dugy dat jej tie plienocky, co sme kupovali spolu... Tak mrknem aj ja nejake zmäkcovadlo este, lebo by som chcela, aby to mala mäksie na prdelke mala 😉 To ja uz veselo periem a zehlim malej veci, uz mam za sebou niekolko praciek 🙂 uz len skrinu, nech to mam kam poukladat 😝
lubi ja mam poradnu 19.4 poslednu u dokiny a potom uz len do nemocky mam chodit.

elko69
23. mar 2010

no k tomu priberaniu,zevraj najviac sa pribera v 7-8 mesiaci?????je to pravda??no uz sa teda tesim.... 😒

janefonda
23. mar 2010

elko poviem po osmom mesiaci ako to je 😀 ale v siedmom som pribrala dve kilecka. Ja som zasa citala, ze od 34 tt priberie zena v priemere 0,5 kg za tyzden 😠

barbyes
23. mar 2010

ja som najviac pribrala v 6 mesiaci, ale to mi aj tak dosť vyskočilo bruško von 🙂

lubka89
23. mar 2010

janefonda ako dopadli prietoky ? co ti to robili?

mirka12011
23. mar 2010

ahojte babenky ako sa mame co veji?
posielam pozdrav z chvojnice pre vsetky uz maminky aj kinderka to mi napisala dugyna

garonka
23. mar 2010

kuk vas si prečítam a tak načmaram
a čo tu mate nove? furt kinderkujete? 🙂

janefonda
23. mar 2010

lubka, mne robil doktor prietoky v ramci posledneho sona, cize je to ok, mala rastie tak ako ma, je dobre vyzivovana. A najblizsie prietoky ma cakaju asi az na zac. 9 mesiaca.
Garonka no vidis, co ine nam ostava len kinderkovat 😝 teda ked sme sa uz na to dali. A ako u vas??? Tobik poslucha?

garonka
23. mar 2010

jane no rastieme pekne priberame 😀 a veľa hajame

včera sme boli u dokiho a Tobi važi 5040g tak od minulej stredy pribral 140g 😀

teraz spinka a ja ho len okukujem kedy sa zobudí lebo chcem isť vonku 😅

normal mi chyba tehu bruško a všetky tie vyšetrenia, sono, ctg a kopance v brušku 😀

janefonda
23. mar 2010

no ved teraz zasa chodis s Tobikom na vysetrenia a kontroly, ste si to vymenili 🙂
Tak to naozaj krasne rastie ten tvoj valibuk!
Len pekne chodte von aj ja vytiahnem muzika na prechadzku a asi aj schopingovat musime ist. Nemame co jest. A hlvne tu skrinu kupit, co odkladame stale, ale dnes to uz vybavime 😝 mozno...

garonka
23. mar 2010

jaj no to hej a s malym sa nachodime po lekaroch ako na klavir 🙂

i my musíme na nakup len ja si musím počkať kym príde krstna včera mi omylom vzala peňaženku a ja ani jeden cent doma nemam 😀

tu sa slniečko schovalo ale i tak je vonku super a v piatok ma byť 21 tak sa tešííííííííííím 🙂

mirka12011
23. mar 2010

garonka ma byt 21stupnov len nie u nas na vychode hih aj tu uz zaslo slniecko a neprsi este u Vas?

janefonda
23. mar 2010

aj nam tu hlasia na piatok krasne, ale to budem prave na svk v NR na skuske, tak si to zasa moc neuzijem 😝
Vcera nam tu prsalo cely den, tak uz je na case, aby bolo pekne. 🙂 Sa budem trosku slnit u nasich na zahrade v sobotu, teda ak vydrzi pocko. Aj auticko umyjeme, mu to slubujeme uz pol roka 😀

janinna11
23. mar 2010

Garonka uzasny je je cely!!! Opat som pozerala foto a nemozem sa vynadivat!! Nenormalne milucky, a taky isty modry dudlik som aj ja Lukaskovi kupila nedavno, nemohla som odolat... 😉
A inak sa ti ako dari?? Jazva v pohode, uz mozes aj cvicit, resp. zatazovat podbrusko??

garonka
23. mar 2010

miruš tak ja toho Iľka z telerana obesím vravel že ma byť teplo na celom uzemí SR no som zvedavaaaaaaaa

jane aj plavky vytiahni 😀 😀 😀

garonka
23. mar 2010

janiiiiiiii čaves čaves

maly je zlaty pekne sa nam držka 🙂
no tie dudlíky su fajnove značky Mam lebo tie Aventky nechce a ani Nuk a tie mu akosi zachutili 😀
vieš čo jazva je oki, ale ja normalne citím svalovku ak som dlho na nohach keď sa dlhšie prechadzam, no hadam sa dam skôr do laty
a brušaky robím jedna radosť dam Tobiho na ruky a cvičime lebo ja do ničoho nevojdem jedine do vrecia 😠

a ty sa maš ako? šecko oki?

barbyes
23. mar 2010

ja som sa bola napapkať a kúpila som kamarátke darček(o chvíľu má narodky), sa teším. taký krásny hrnček so slniečkom a nápisom najlepšia kamarátka a k tomu magnetku(to je jej srdcovka) s nápisom "cica nežer" 😀 😀 😀 som sa skoro počúrala keď som ju našla, to je u nás stála hláška tak som neodolala 😵

mirka12011
23. mar 2010

garonka tak uja ilka mozes obesit uz dnes 😀

janinna11
23. mar 2010

No Gari, zatial to vyzera ok, bola som minuly tyzden na amniocenteze, predbezne vysledky uz mam- tie su v poriadku a podrobne budem mat az za 14 dni, tak len ratam, nech to co najskor prejde a maly je uzasny, cely tatko, na sone furt chytal bimbaska.... uzasne... 😀
Teraz mam kludovy rezim, co ma trochu stve, lebo uz chcem zacat pomaly balit veci, na buduci vikend by som sa mala stahovat, ale nechcem sa este tento tyzden nejak natahovat a upratovat, lekar mi oivedal, ze 7-10 dni kludovy rezim... tak co ti poviem, alehlavne nech je vsetko ok 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre