Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

milka10013
15. dec 2010

@karolinka12 Aj mna to velmi mrzíí viem ake to je sa sklamat☹(ja som sa tak vela krat sklamala☹(Nikdy sa nevzdavaj,ked ma príst ten čas aby si bola maminou tak určite to pride.🙂)

karolinka12
15. dec 2010

@milka10013 dakujem nevzdavame to len nechapem z coho pramenia moje bolesti 😢

milka10013
15. dec 2010

@karolinka12 Nemás cistu?A silne mas tie bolesti?Menzes si už mala?

milka10013
15. dec 2010

Ahojte som tehotna a vobec mi nieje zle...su tu take prípady?

meduliacik
15. dec 2010

@milka10013 Ahoj, ja uz coskoro 2x porodim a zle mi nebolo este ani raz 🙂

nika1985
15. dec 2010

@denulka28 to by sa lakla kazda neboj ja som si svoje videla iba asi ked som bola v 4 tyzdni a teraz ked som bola tak mi doktor nedovolil pozriet sa neviem preco ale ked pojdem teraz 3 januara na sono a krv na dedicne choroby budem nastojit na tom ze chcem vidiet. To uz je tak vidiet ze sa hmyri? ja som si vtedy videla iba ciernu machulu. ale poviem ti bolieva ma brucho jak hovado aj ked si kychnem to je uplna hroza a nemozem spavat mas to aj ty?

suee
15. dec 2010

@milka10013 ja sa hlasim.. zle mi vobec nieje, ani rano ani vecer, len som uz ku veceru strasne unavena a prespala by som aj cely den, a vobec mi nechuti jest... ☹(( a som strasne citliva na vône... zaludok sa mi vtedy obracia 😀DD

a Ty ako??

denulka28
15. dec 2010

@nika1985 je to vidno zevraj to co na mna mavalo bola rucicka pekne bolo vidiet aj hlavicku aj brusko.ja mam strasne dobru lekarku a obrazovku vobec neotaca ma ju tak nastavenu aby ked lezis na tej koze tak si pekne videla na babo a este ti aj povie za kazdym kde je co aby si bola v obraze je strasne zlata.Nooo to brucho bolievalo aj mna tak to vlastne zacalo ja som si myslela ze su to vajecniky ale povedala mi ze t je podbrusko,lebo ma to boli raz na jednej a raz na ruhej strane

milka10013
15. dec 2010

@suee No ja tiež byvam unavena ale nie až tak este..Jem tak normalne...skor menej..Ja som tiež citliva,do placu mi je a byvam nervozna.A už mas aj knizku?kolkatom si?

milka10013
15. dec 2010

@meduliacik Cože???ziadne priznaky?

meduliacik
15. dec 2010

@milka10013 Priznaky boli, ale tie dalsie-prsia, castejsie mocenie a pod. ale zle mi nebolo nikdy-a ani mi to k stastiu nechybalo 🙂

monulik0209
15. dec 2010

@milka10013 ahojky,aj ja ked som ostala tehotna,tak mi vobec nebolo zle,nemala som ziadne priznaky,nic ma nebolelo...len neskor som bola viac unavena a musela som cez den oddychovat,ale po tretom mesiaci sa to upravilo...

karolinka12
15. dec 2010

@milka10013 ahoj no dr. nič nevidel vraj som v poriadku, nevie z čoho to je povedal že uvidime, menzes by som mala dostať 21.12 tak dufam ze nepride, aj ked bol test negativny. Niesu to preukrutne bolesti také pichlave, niekedy krčovite v podbrušku. Ty si v ktorom týzdni

silviadaisy30
15. dec 2010

@milka10013 ahoj aj ja som na tom takto bez bolesti bez zvracania uplne super,co sa velmi cudujem lebo som to necakala ale asi to tak ma byt 🙂 🙂

milka10013
15. dec 2010

@silviadaisy30 a už más aj knizku?

milka10013
15. dec 2010

@karolinka12 vies co neviem lebo,poslednu men.som si nezapísala(jak naschval)ale len minulí tyzden som bola u lekara lebo som si robila test a bol pozitívny🙂a urobil mi sono tak mi povedal ze 21.decembra mam prist na kontrolu..(este tobolo malinke jak hrasok)ale na 99%mi poedal ze som ale aj tak sa bojim☹buduci tyzden budem vediet viac dufam ze to dobre dopadne lebo s priatelom sme sa pokusali rok☹(a ty mas deti?

milka10013
15. dec 2010

@monulik0209 presne ani mne nic nieje normalne niekedy pochybujem🙂)ale som rada lebo co som pocula ako zenam byva zle pocas tehotenstva☹(ked budem mat knizku tak budem kludna...

caseyllu
15. dec 2010

@milka10013 ahoj mne tiež nebývalo a nebýv azle...doteraz som fungovala uplne normálne až teraz začínam byt neskutočne unavená ap...takže sa nemáš čoho bát...a to že ak ti je zle tak bude dieta zdravé j eblbost,,každé tehotenstvo je iné a každá žena ho prežíva odlišne ... 🙂

laerke
16. dec 2010

@janicka Ahoj 🙂 Mne v 15tt pomalicky zacinalo rast a potom z nicoho nic v 18tt pivny pupek 😀 Najprv som nadavala, ze ziadne brusko nie je, teraz ze s nim nemozem spavat 😀

@ivka1603 Dakujem, ano ten Nutrilon mame 🙂 Tak som rada, ked je dobry. Ako som vravela, kupili sme ho len "pre istotu", hadam bude mliecka dost, no nechcem riskovat 🙂

A pochvalim sa aj tu, budeme mat dievcatko 🙂 🙂 🙂 Usla mi slzicka vzdy ked som na to myslela, chlap preplakal od stastia 3 hodiny vkuse 😀 😀
A ma straaasne dlhe vsetky labky, bude to jasterica 😀

karolinka12
16. dec 2010

@milka10013 ahoj deti nemám čakáme na naše prvé 😉 dufam že sa nám konečne pošťastí. S manželom tomu už nechávame volný priebeh citila som sa inak a zas som sa zacala pozorovat co neni moc dobre.

suee
16. dec 2010

@milka10013 som v 8.tt a este knizku nemame, v utorok idem na kontrolu tak dufam, ze bude vsetko ok, snad mi spravi aj ultrazvuk, chceli by sme fotecku,aby sme sa uz na Vianoce mohli pochvalit 🙂)

janicka
16. dec 2010

laerke, to je super, ze zrazu v 18.tt booom 🙂 No, som zvedava... snad to bude u nas vsetko ok... zacali sme 15. tyzden, o 5 dni nas caka kontrola a uvidime, co nam lekar povie, kedze uz 2 tyzdne trochu spinime... ☹

silviadaisy30
16. dec 2010

@milka10013 juj ja mam knizku uz ked som bola v 6tom tyzdni,este ani srdiecko nebilo. 🙂

silviadaisy30
16. dec 2010

@janicka ahojky aj ja som v 15tt,nic neboj vsetko bude ok u lekara sak to je normalne to spinenie pokial viem 🙂

janicka
16. dec 2010

silviadaisy30 ahoj 🙂
No, dufam, ze mas pravdu a ze to bude vsetko ok... ja len ze zavidim babulam, ktore nespinia a nemaju ziadne komplikacie... a moze si naplno uzivat tehotenstvo...

silviadaisy30
16. dec 2010

@janicka no tak to mas teda pravdu,ale vies ako to je aj tie co nemaju nijake tazkosti,si preto mozu namyslat ci je to vobec normalne,.Ak väcsina dievcat ma tazkosti a ty jedna z mala nemas tak tiez si budes namyslat nie?Ale ja si myslim ze si robime zbytocne starosti,radujme a dobre bude 🙂 🙂

laerke
16. dec 2010

@janicka Kamaratke vykuklo brusko az koncom 7. mesiaca, je to veelmi individualne 🙂 A netrap sa tym.. Ty spinis, mne bolo brutalne zle. Kym sa citis ok tak spinenie by nemal byt problem. Drz sa a dufam ze to coskoro prejde 🙂

janicka
16. dec 2010

dakujem vam babule za povzbudive slova... 🙂 Kazdopadne vam dam v utorok vediet, ako sme dopadli u lekara...

matulka616
16. dec 2010

Baby boli ste niektroá uz na prietoky?? Ja neviem co to je ☹

denulka28
16. dec 2010

@janicka ja som v 10 tyzdni a tiez spinim.Zacalo to pred vcerom.Len ako som uz pisala asi pred 2 dnami,par prispevkov do zadu u mna to zacalo velkym krvacanim,mam aj tabletky no myslela som ze to prejde hned v ten den teraz uz nekrvacam len asi try krat za den, sa objavia take tmave flaky ako ked mi koncila menstrulacia no doktorka ma vysetrila a povedala ze je vsetko ok,neboj aj u teba bude aj ja mam s toho strach ale zevraj sa to u vecsiny dievcat stava,ze len mame byt v klude.V pondelok idem na kontrolu tak aj ja dufam ze to bude ok,tym strachom si nepomozeme len si mozeme zhorsit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre