Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

tadotami
28. máj 2010

@elko69 mam to pretrpiet.vies ked idem na to logicky co ti da?

elko69
28. máj 2010

@tadotami sak ja neviem nieco na spevnenie klbu,alebo aspon nejaku mast co by to trosku uvolnilo..neviem..

elko69
28. máj 2010

no idem ja off na chvilu tiez..majte sa zatial baule..papa

liv1
28. máj 2010

@lulu4 inak ty si mi minuly tyzden hovorila ze v nasom stadiu moc neni dobre aby babo bolo otocene dolu hlavickou?

no o prerabke radsej nehovorim, mali byt hotovi pred 3 tyzdnami 😒 som uz z toho nestastna viac nez dost. najhorsia je ta bezmocnost, ze ich ani nemozem ist poriadne pobuzerovat a mm je zas v praci..

barbyes
28. máj 2010

ahoj @liv1 ako sa máš? ja som dnes bola u dr a vyzerá to tak že pôjdem skôr 🙂

janee_
28. máj 2010

Ahoj!

Takze sme prezili prvu prehliadku u midwife. Boze otlko krvi som v zivote nedala. Obidve ruky mi napichala, lebo kedze nepijem kvoli nevolnosti, tak mam akosi hustu krv. A dokonca mi hrozila, ze mi vezme krv aj z chrbta ruky. 😖 Aaaau. Nastastie sa nestalo. Doktora som ani nevidela, ziadna prehliadka (myslim detailna) sa nekonala, mimomaternicove tehotenstvo sa neskumalo, na prve sono idem tak o tri tyzdne. Boze tu to beru dost "natural"! Samozrejme, ze mi uz povedala, ze porod bude iba za jej asistencie, kompletne natural. No neviem. Klinika je ale pekna, v porovnani s cimkolvek na slovensku je to uplne luxusne sanatorium.

happy8051
28. máj 2010

@janee_ a kde budes rodit??? to ze si nemala podrobnejsiu prehliadku je ok, najprv treba potvrdit hcg 🙂

happy8051
28. máj 2010

@janee_ no kedze ako vidim pises o midwife, asi to bude GB 🙂 co som sitala tu na MK, tam s tehotenstvom nerobia velke divadlo a do konca prveho trimestra je toi vraj uplne o nicom.... tak len aby si vedela 🙂

janee_
28. máj 2010

@happy8051 no ved to. Ziaden hcg hormon. Urobila si si test? Tak si tehotna a basta. Prve sono je az po 12tom tyzdni. tiez to, ze neskumaju ci je maternica prazdna kvoli mimomaterncovemu. To ma asi najviac prekvapuje, lebo do 12 tyzdna ta to moze aj zabit. Na druhej strane, klinika je naozaj pekna. Tam kde by som mala rodit, tak ta je jedna z 10 najlepsich v severnom anglicku. Takze fakt to ma uroven. Len ta starostlivost je tak nejak na prirodno.

janee_
28. máj 2010

@happy8051 sranda je, ze statisticky v anglicku az 50 % tehotenstiev konci potratom v prvom trimestri, pricom u nas sa uvadzaju cisla okolo 25%. Bud je to tym, ze su tu tie zenske take tlste, alebo tou starostlivostou. Inak tym tlste, nechcem nikoho urazit. Naozaj, babenky na slovensku su len plnostihle, tie tu su uplne velryby. V zivote som nevidela tak obrovske zeny, ako tu. Normalne sa vsade chvalim ake su baby na slovensku krasne a stihle.

tadotami
28. máj 2010

ahojte 🙂 tamarku mame choru ☹

janee_
28. máj 2010

@tadotami dufam, ze len nejaka nevinna chripka. Liecte sa liecte.

tadotami
28. máj 2010

@janee_ angina

happy8051
28. máj 2010

@tadotami angina je aaaaau :((((( uz ste boli u lekara?

tadotami
28. máj 2010

@happy8051 jasne na pohotovosti

happy8051
28. máj 2010

@janee_ trochu poznam pomery v GB z kvetnateho rozpravania kamosky, ktora tam zila dva roky... ja teda tiez nie som twiggi, ale povedala to iste co ty... ze su tam velryby 🙂))
aj o tej "natural! starostlivosti o tehotne som pocula dost... je to asi take dvojsecne... ked si ok, je to super a ked nahodou nie, asi mas smolu... je to krute ale tak mi to vyznieva cele...
ale anglicania su natruralni v mnohych veciach vraj🙂 kamoska mi spominala take veci akoze jej domaca, kde robila au-pair raz s vaznym xichtom skonstatovala, ake je to zaujimave ze deti rastu len v lete, lebo vtedy slnko svieti...🙂)) a take perly no....

liv1
28. máj 2010

@happy8051 je dokazane ze skolopovinne deti rastu viac, a to preto ze viac spia 😉

@barbyes ahoj ako som napisala hned som zmizla 🙂 . tak nakoniec aj sa tesis nie? juuuuj aj ja uz chcem aby mi svietilo 38 😵

happy8051
28. máj 2010

@liv1 vidis---- myslela som si ze na tom nieco bude 🙂))
inak.... aj mne sa zda ze sa tento trimester strasne vlecie...

janinna11
28. máj 2010

caveste baby

janinna11
28. máj 2010

Som tu na skok, ste este tu, liv, happy??

janinna11
28. máj 2010

happy uz mas vysledky z amnio??

happy8051
28. máj 2010

@janinna11 ahoooj janinna nemaaaaam ale myslim na to stale viac. pri kontrole 9.6. by som mala uz mat vsetko jasne

barbyes
28. máj 2010

@liv1 mne svieti už iba 17 a reálne to bude asi menej 😀 od včera mi dosť tvrdne bruško a pobolieva ma trošku 😒 tak sa možno nakoniec podarí toho 2.júna

j.a.j.a.j.a
28. máj 2010

ahojte niesom sice prvorodicka,ale nie som si ista ci je vsetko v poriadku.Som na 4cm otvorena,kontrakcie nemam iba mi niekolko krat za den tvrdne brusko:na poradny mi doktorka povedala ze mam mat pripravenu tasku,nic viac.mam streptokoka a neviem ci sa moze babo nakazit ked som otvorena?mam cakat na kontrakcie?

vefi89
28. máj 2010

@j.a.j.a.j.a keby to nebolo ok, nepustili by ťa domov 😉

vefi89
28. máj 2010

@barbyes máš krásny termín pôrodu....aby ti to vyšlo, bude´me oslavovať spolu 😀 😀

elko69
28. máj 2010

@tadotami a to z nicoho nic prislo dnes ta choroba??inak ja tieu vzdy skor anginu chytim ako chripku 😠

baby vlastne co moze ovplyvnit ked ma zena streptokoka??ja mam teraz v pondelok mat z toho vysledky...

barbyes
28. máj 2010

@vefi89 a ty budeš mať nejaký sviatok? a kedy 14-teho alebo 2-hého?

liv1
28. máj 2010

@janinna11 asi tu uz nie si jani ze?
@barbyes ze 17 dni. naaadhera 🙂
vefinka ma 14teho narodky 😉 a vefi kolko to bude? 22? 😀
@happy8051 ja som uplne zabudla tam napisat, ze skolopovinne deti rastu viac cez prazdniny 😀 😀 lebo viacej spia... tie prazdniny su tam dost dolezite 😀 😀 😀

j.a.j.a.j.a
28. máj 2010

@elko69 .....streptokokom sa moze nakazit babo pri porode,preto mamicka pred porodom dostane antibiotika,cim je babo chranene a po porode sa to vylieci

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre