Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

pepppe
21. jún 2010

@tadotami takze aj v nadstardantnej izbe aj v obycajnej su dve zeny??? noo pekne to aby si si este aj v bolestiach niesla tasku??dobre si jej dala 😀 a tam na tom prijme,si aj zvonila??aspon si sa predbehla,cez tie zeny????ta tych pasoch som ja nebola ja len na sono chodim,,,,a tam do tej rizikovej ambulancie,,tak ked ta to chytiv stredu,,,tak som tam aj ja,,idem na sono 😉 a dalo sa to tam zniest???nasa nitrianska hygiena na wc je aka????aspon ze ciganky su spolua nedaju nas snimi

vefi89
21. jún 2010

@lenocka84 no ale keď my tancujeme cez celú obyvačku aj kuchyňu 😀 😀 to máme otvorený priestor 😀 😀

lulu4
21. jún 2010

@vefi89 ved to je ten vtip ze nikdy nevies kde na koho natrafis ale aspon ze Tami teraz pisala ze tie pocerne davaju spolu na izbu ale tak ked je malo izieb a vela rodiciek tak je to tazke... ale take mi radsej ani zo zartu nepis... nech mam nejaku normalnu na izbe, mozno aj Liv keby sa nam tak postastilo spolu naraz rodit 😀

@liv1 jeeej to bolo ake mile pozvanie 😵 tak nebyvame od seba daleko a teda by som mohla dobehnut dakedy... ved sa mozeme dohodnut... no ja doma upratujem, periem, varim, teraz musim jednu kniznicu stahovat s knihami a sanonmi sa natahovat ked chcem mat miesto pre postielku, donedavna to bola skola a tak.. vzdy sa cosi doma najde... a tento tyzden musim dohodnut jedno stretko s kamoskou ma dnes narodky aby som jej darcek mohla dat... ale tak niekedy doobeda by som mohla dofrcat a dali by sme si na obed pizzu a pokecali 🙂 xixi dobry napad a ktory den by si navrhovala lebo cakam odpoved od jedneho trtka profaka ze kedy mi konecne zapise poslednu znamku do indexu a nevie sa vymacknut tak nechcem dopredu nic dohadovat vies co dam ti vediet ked mi odpise ze kedy sa budem trepat do Trnavy a podla toho by sme sa dohodli oki?

mimi21mimi
21. jún 2010

@tadotami to ked pojdem ja do porodnice, tak to tu bude ciste vdaka mojim rodicom a svokre jedine.... manzel bude radsej jedavat vo fast foode zatial a mysliet si, ze sa uprace same 😀
Tadeasko je teda dost veliky uz 🙂

vefi89
21. jún 2010

@lulu4 no, ja len taký postreh.......však ja rada rýpem 😅 😀 😀 😀

mimi21mimi
21. jún 2010

@vefi89 no jo.... usetrim na epiduralke, tak potom si priplatim za izbu 😀 .... ale nie, keby sa to nestihlo, tak peniazky odlozime, ved sa urcite hodia neskor.

lulu4
21. jún 2010

@tadotami boze tami tak ten tvoj chlap je ozaj dost nemozny v chode o domacnost, to ten moj aspon nieco poupratuje aj navarit vie nieco nie je uplne lavy... ale vacsina chlapov je ako ten tvoj.. a ty mas svokru a maminu daleko od vas ze by ti niektora prisla pomoct aspon na tu Tamarku kuknut, nieco oprat a navarit? ozaj a ako Tamarka ako to vsetko vnima teraz? uz je aspon zdrava ta angina uz presla?

vefi89
21. jún 2010

@mimi21mimi a prečo to hneď takto rozmýšlate nad epiduralom?,,???
bože baby, milióny žien pred nami rodili v bolestiach, iba s babicami a sú tu....a teraz...nechápem občas dnešnú dobu 😒 však to sa zbytočne vyhodené peniaze

moniciak
21. jún 2010

nechcem sa stazovat ale som len v 6. tyzdni a som cela ubolena a upichana 😀 co bude dalej???

lulu4
21. jún 2010

@vefi89 ved ta poznam len mi to prosim nepricaruj take nejake monstrum na tu izbu kde budem aj ja 😀 😝

vefi89
21. jún 2010

@lulu4 neeee, tebe príde víla amalka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tadotami
21. jún 2010

@mimi21mimi aj mne sa zda ze je uz dost velky.ze su tam odchylky +-nejakych 300gramov ale na zacaty 37tt super vaha.tamaru som 2 tyzdne prenasala a mala 3470.

lulu4
21. jún 2010

@moniciak inak dobre ze sa tvoj priatel k tomu stavia takto pozitivne a mozem vediet kolko ma on rokov? ak nechces nemusis odpovedat ved je to tvoje sukromie... no ako som ti pisala este zazijes pocas tehu cokolvek, niekomu byva stale zle zvracia, niekomu je fajn, niekomu sa hlava toci, ma problemy s tlakom ci opuchmi noh.. je to individualne kazda sme ina... uvidis co bude cakat teba

lulu4
21. jún 2010

@vefi89 no to uz znie lepsie to beriem 😀 😀

mimi21mimi
21. jún 2010

@vefi89 ja to beriem tak, ze ked mozem zmiernit bolest, tak preco nie.... aj ja aj manzel sme sa narodili ako 4,5kilove deti a podla doktora bude nasa mala tiez taky tucko, takze aj on mi epiduralku odporucal.

mimi21mimi
21. jún 2010

@tadotami a Tamarka uz je nachystana na ulohu velkej sestry? 🙂

lulu4
21. jún 2010

kočky ja som dobra ze? idem varit obed, uz sa mi maso rozmrazilo, nemala som na nic chut ale Liv mala na obed kuraci perkelt tak si ho idem ukuchtit tak idem na chvilu off... hihi budem obedovat o 18tej najskor 🙂)

lenocka84
21. jún 2010

@vefi89 tak to mate paradne, super
my tolko miesta nemame, ale zatial ani netancujeme

tadotami
21. jún 2010

@lulu4 som rada ze svokor aspon tamarku do skolky zaniesol rano lebo mm isiel o 5:20 do roboty.musi este lieky dobrat ale som rada ze isla do skolky.musim offffff.tak sa zatim majte.

liv1
21. jún 2010

@vefi89 pozvem dojdi vsak mas to len 200 km 😀 😀 😀

janinna11
21. jún 2010

cavte zeny, ako sa mate??
Liv aj ty si tu?? Neverim, ze sme sa tu po dlhom case stretli, ako sa mas??

vefi89
21. jún 2010

@mimi21mimi 🙄 🙄 🙄
poznáte tie ksychty, keď chlapa kopnete do rozkroku???bolí to rovnako ako kontrakcie. a dáva si chlap epiduralku??a viete vôbec aké riziká to obnáša???ste si vedomé toho, že aki náhodou bude mať baby šnúru okolo krku, nebudete vládať tlačiť??,a vďaka čomu?,

vefi89
21. jún 2010

@liv1 za obed to stojí 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vefi89
21. jún 2010

@lenocka84 júúúúj, no, mňa jednak tancovanie baví, ale iba klasika, latino a pod, a Miško sa na tom veeeeeeľmi smeje 🙂

liv1
21. jún 2010

@lulu4 jasne. sak vies. cez den ja som stale doma, len kamosky ma chodia kukat a potom ked pride mm okolo siestej, tak chodime trochu na prechadzku alebo tak. takze jediny cas ked cez den ja nie som doma je ked idem k dr a to nie je velmi casto. takze ked povies ze cau, zajtra dojdem a ja nepojdem k dr tak moze byt 😀 😉 tesim sa...
a ten obed o siestej. 😀 😀

ak ma niekto z BA chut sa pridat na navstevu budem len rada 😉 teda aj mimo BA 😀 😀

liv1
21. jún 2010

@janinna11 ahooooooooj Jani. dobre dobre, od zajtra 31 tt tak chaaapes velka radost. doteraz vysledky ok, tak pohodka. aby aj zajtra teda boli dobre dufam... Aaaale ty sa pochval Myslim ze naposledy si mi neodpisala na IP hmmm? Ako sa mas? Co nove? Uz si bola na prietokoch a tak?

lenocka84
21. jún 2010

@vefi89 tak super
ja uz sa tesim ked zacne patko viac registrovat

vefi89
21. jún 2010

@lenocka84 ono to pôjde rýchlo.....vidíš, veď keď sa teraz pozrieš spätne...ako dllllho sme boli tehotné a teraz ako rýýýchlo uteká všetko a nestíhame sa ani vynadívať na naše zlatíčka

lenocka84
21. jún 2010

@vefi89 no dlho ako dlho, ako kto 😀

vefi89
21. jún 2010

@lenocka84 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre