Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lea132
10. aug 2010

Ahojte,ja som Mimina sestra,Jasminka sa narodila 9.8. s mierami 51 cm a 3930g...Nakoniec cisarsky rezom

tadotami
11. aug 2010

@lea132 zelame im cela rodina pevne zdravie,jasminke krasu a mamine vela sil pri vychove.

janinna11
11. aug 2010

@lulu4 ahoj Lulu, ja sa citim v priebehu celeho dna tak unavena, malatna, hlavne, ked svieti slnko a je fest dusno a teplo. Najviac mi vyhovuje ked prsi. Najhorsie je to asi rano, ked vstavam, po dlhom case bez pohybu, to som ako drevena, neskutocne ma bolia krize, zacali mi trpnut ruky a s tym brusiskom sa citim strasne nemotorna... Ale hlavne, ze maly je v poriadku, len ma hneva, ze sa mu este nechce ist vonku a urcite pekne nabera na vahe, mam strach, ze bude mat cez 4kg... 😕 😅 ja som ani na prietokoch nebola, vcera ma akurat pozrel za minutku a to bolo vsetko. Neviem, nejak to tu divne bezi, v CR som bola zvyknuta na inych lekarov... ale tak co uz ...

janinna11
11. aug 2010

@lea132 Blahozelame, este raz, nech su obe co najskor doma 🙂 a nech je vsetko v poriadku 🙂

elko69
11. aug 2010

@maminakatka no co ako si zvykate na seba??

elko69
11. aug 2010

@lea132 ahoj Mirkina sestra,ja som Mirku spoznala cez mata,bol moj spoluziak a ked sme zistili ze ho poznam a teda ona je jeho manzelka sme si zacali sem-tam pisat,uz som pisala s matom,hovoril ze isla cisarskym ale teda chvalabohu ze su obe v poriadku,Mirka sa uz nevedela dockat kedy sa malinka narodi a uz ju tu aj ma..takze gratulujem aj tebe k neteri 🙂

maminakatka
12. aug 2010

@elko69 ahojky no zvykame si ..........ja som chora mam zapal mocovych ciest ,horzna bolest ...a mliecko mi odchadza uz uplne tak som si poplakala ,ale tak co uz ... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

elko69
12. aug 2010

@maminakatka a nespusti sa este mliecko?skus papat viac polievocky a zasmazky alebo sa opytaj anag ohladom kojenia,je tu taka jedna tema ze dakujeme annag on aje laktacna poradkyna..

lulu4
12. aug 2010

Mame nove babatko! Liv sa vcera po 05:00 narodila dcerka Ela s mierami 2930g a 47 cm.porod bol rychly od prasknutia plodovky porodila do 3,5hod.vela zdravicka zelam

riag
12. aug 2010

@lulu4 Lulu tak zo starej partie si uz zostala len Ty 🙂 Ako to dnes vyzeralo?

riag
12. aug 2010

@liv1 Liv,GRATULUJEM... 🙂 Prajem vela zdravicka.

riag
12. aug 2010

@maminakatka Ahoj Kati,na mocove cesty su vyborne grepy.....a s kojenim by som to este nevzdavala,aj ja som mala krizu,chce to vela vody,spanku a prikladat,odsavat.....pit cajik na podporu kojenia,skus cierne nealko pivo.....alebo cokolvek co maju odskusane ine kocky.....drzim palceky. 😉

janefonda
12. aug 2010

@liv1 srdečná gratulácia!!!! Prajem Vám len samé krásne dni s drobčekom!!!! 😵 😵 😵

lulu4
12. aug 2010

@riag ahojcek no este tak celkom nie spom posledna z povodnej partie este tu je janina, ktora teraz nechodievala casto ale ma dva dni predo mnou termin tusim a gali ta ma 1.september termin... tak sme este tri a som zvedava ktora z nas pojde skor, ked nas uz Liv vsetky predbehla 🙂
ja celkom fajn, dnesny monitor vyhodnotili ze je dobry tak sa tak spravam ze je vsetko fajn, verim tomu, len sledujem viacej pohyby maleho aj ked je to tazke lebo on mava niekedy take divne fazy tak potom neviem ci len spi alebo je zle a mam ist radsej na pohotovost.... 😒

maminakatka
12. aug 2010

@riag ja som skusila uz vsetko aj homeopatika ...neviem aksi mam v tom smolu asi

chrenkovae
12. aug 2010

ahojte baby som v 37tt a mam taky tmavy vytok dneska som bola aj na poradni a dr.mi povedal že ak bude slabo krvavy že nevadi ale taky tmavy no neviem čo mam robiť

gali
12. aug 2010

@lulu4 spravne si lulu pamatas nas vsetky. Tesim sa z malej. Tak Liv nas predbehla vsetky. Ale chuda, dost sa natrapila. Ja idem na pasy a k Dr. v pondelok, tak som zvedava. Povedal mi tento pondelok, ze od 18.8. uz mozem ist, tak som zvedava, ze ktora z nas bude dalsia 😉

gali
12. aug 2010

@liv1 gratulujem k malickej. Tesim sa s Tebou. Drzkajte sa. 🙂

lulu4
12. aug 2010

@gali no veru pamatam si pamatam... este my ostatne to musime nejako doklepnut do konca uspesneho... hihi uz sa neviem dockat kedy sa budem pozerat prvy krat na mojho drobceka... ved aj tebe sa to uz tak isto krati ja by som brala taky termin 20. alebo 22. neviem preco celkom by sa mi to pacilo 😀 a ake meno ste to vybrali malinkej ci este stale uvazujete?

janinna11
12. aug 2010

@lulu4 Lulu Liv mi poslala aj fotku malej, je uzasna a ma krasnu plet, akoby uz mala par dni, uz len my to musime dotuiahnut do konca, uz sa neviem dockat...Urcite ani ty... my sme dnes kupili kocar (ano, az dnes!!!) Doteraz sme chceli CP S4, ale nakoniec vyhrala teutonia a mali sme stastie, v CR bola dostupna, dnes sme boli pozriet a aj sdme kupili, zajtra snad dam fotky.
Lulu ako si na tom?? Nasmu malemu sa nechce ist vobec vonku, az som z toho zufala... 😒

lulu4
12. aug 2010

@janinna11 aj mne dnes konecne presla ta mms,a ozaj je malinka uzasna.super ze su obe vporiadku ved aj porod mala super rychly.nevadi ze ste kociar kupovali dnes,sice ste si dali dobre nacas ale hlavne ze ste kupili.daj urcite foto.a ty si este v tvojom tt cestovala do CR?to si dobre trufas,ja sa uz sama aj z domu bojim vyjst ze co ked mi niekde praskne plodovka.jasne ze sa aj ja velmi tesim na drobca ale tiez sa mu akosi nechce aj ked dnes ma desne boli podbrusko ako pri silnej MS,doteraz to bolo len slabucko sem tam.a zajt.je piatok 13.to by som moc nechcela🙂

janinna11
12. aug 2010

@lulu4 No teda, vidis, to mi ani nenapadlo, ze zajtra je 13 a este aj piatok, no ja nie som poverciva, teda, niekedy, ale neprehanam to... 😉
Tak to uz tie bolesti naznacuju, ze to asi na teba ide, a ja nic, len krize a klby a trpnu mi ruky, ale inak ziadne
bolesti bruska ani nic podobne, ale uz sa citim ako tank...

lulu4
12. aug 2010

@janinna11 aj tak si myslim ze ta bolest nic nenaznaci,nakoniec budem pekne cakat,teraz je to hrozne nevyspytatelne moze to na nas prist aj z hodiny na hodinu.kolko si zatial pribrala?tak mne maly lezí stale dost vysoko akoby pod rebrami a to sa mi skutocne tazko zohyba.☹

janinna11
12. aug 2010

@lulu4 ja som pribrala cca 13 kg, ale pripadam si fakt ako velryba, a co ty? Kolko si nahodila? 😉
aj ja mam pocit, ze maly je stale dost vysoko, hoci vidim, ze brusko mi uz padlo dole, stale ma parkrat do tyzdna pali zaha - aj dnes, myslim, ze je este vysoko, bojim sa, ze bude velky, ked sa mu tak nechce ist vonku, ale tak, snad to do konca augusta dame, aby mohli ist huncuti pootm normal do skoly

janinna11
12. aug 2010

@lulu4 inak uz som pridala foto kocika do albumu

janinna11
12. aug 2010

@janinna11 lulu ja uz to balim, idem k mm, zajtra chcem cely den priebezne s prestavkami upratovat, mozno sa maly rozhybe a pojde vonku, ked sa trochu ponatahujem...tak sa idem na to vyspat 🙂 pa

riag
12. aug 2010

@maminakatka aha ☹ nevadi Katka,nastastie tie babatka rastu velmi rychlo a o chvilu mu budes moct davat ovocie a zeleninku 🙂 A ty si teraz mozes dat na tie moc cesty aj dva litre grepovej stavy 😀 mne to velmi pomohlo.Drzim palceky nech sa to upravi .

riag
12. aug 2010

@lulu4 ah ano mas pravdu.....este janinna a gali 🙂 Som rada,ze to bolo ok ,ja som si potom vsimla ze si dala vediet co a ako na .......uz mamickami,,teraz je to uz len otazka dni a Vladko bude na svete.... 😉 Juuuuuj,drzim palceky,neboj vsetko bude supeeeer.

lulu4
12. aug 2010

@janinna11 ok,tak dobru ja lezim pri mm,on spokojne odfukuje a ja nemozem spat.ja som pribrala 10kg.ten kocik je pekny taky neutralny ste vybrali a to sa da inej farby hlboky.inej sportiak?a mate k tomu vajicko co sa naklikne na konstrukciu?kolko vas vysiel vCR?

lulu4
12. aug 2010

@riag vidim ze niekto ma sladky spanok ako ja😉 co Adrian nespinka?no veru aj ja len cakam kedy bude den D.inak dnes ma hnusne bolelo podbrusko,teraz ako lezim je lepsie lebo pisem z mobilu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre