Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

liv1
19. jan 2010

vei ty uz aj naspamat po tolkych skusenostiach nie? 😉 ale na co sobasny list, zeby kvoli menu otca?

garonka
19. jan 2010

no študujem tak maš všetko podľa zoznamu čo mam ja
len sobašny list treba prefoteny to mam napísane

pre mňa ešte župan, masť na ošetrovanie bradaviek, napoje teda mineralky a chyba ti toaleťaaaaaaaaaaak či čo budeš tam kradnuť 😀

pre maleho len tie dva veci a ešte dopísali, že 😀 plienky treba aspoň cca 40 ks !

takisto vložky po pôrode zvyraznene že nie Always som sa zasmiala a aj podložky na posteľ treba

a veci domov toto iste čo ty len my mame napísane autosedačku treba

vefi89
19. jan 2010

dugy, teraz som objednala na zadoček 2 rybilky a Aviril detský olej, a to čo som bola na pošte, tak to mi prišiel nutrilon a beba, to som cez koňa v bazári našla za pár šupov 😝

garonka
19. jan 2010

liv sobašny list treba kvôli vystaveniu rodneho listu

vefi89
19. jan 2010

lusy, toaleťák by som bola zabudla, hneď ho aj do taky šupnem 😀 a načo ti je 40 plienok na 3 dni??ja som povedala, že nebudem sponzorovať nemocnicu. švagriná keď porodila, hneď boli od nej plienky pýtať, ona im dala všetky a na druhý deň jej dali malú, že nech si ju prebalí a plienky jej naspäť nedali...takže padnuté na hlavu
a ja som povedala, že malého nedám do autosedačky, lebo bude mať krivý chrbátik 😅

vefi89
19. jan 2010

liv, ale detičky v pase sú mužove, nie moje 😀 😀 😀 aj ja som prvorodička 😕 😀

garonka
19. jan 2010

dugy nehajala som no havo sa vonku vyvetral, ja som dala prať veci postelne pradlo a ešte plienky čakaju 😀

vefi89
19. jan 2010

garonka, aj ja musím postele prezliecť 🙄 sa mi nechce. a pôjdem aj ja hava vylietať, ale ešte chvíľu posedím 😀 😀

garonka
19. jan 2010

vefi jake tri dni? max 5 zostaneš a ak cisarak 7 dni aspoň tu v KE tak je
no my mame z nemocky domov 15km Košice - Šaca tak autosedačka isti, a neboj chrbatik neskriviš šak i v brušku je poskladany 😕

garonka
19. jan 2010

vefi a ešte ma čakaju plienky a perinky a drahy požehlíííííííí to bude zas nadavať 😀

vefi89
19. jan 2010

lusy a tu len 3 dni 😝 😀 musím ísť, svokra prišla 😕

garonka
19. jan 2010

vefi to sa mi nezda to je maloooooooooo

no leť k svokre 😀

liv1
19. jan 2010

vefi ahaaa a to ja ze aka skusena mamicka sa to tu s nami rozprava. no nie ze by si nebola skusena 😉 😀 😀

dugyna
19. jan 2010

no baby tie nemocnice nas teda zdieraju..
sak a naco mas mat aj fusak aj zavinovacku to mas to malinkeho do vsetkeho navliect?chudatko

vefi..ale budes kojit ci nie? tak take mliecko pocka nie?

idem trosku povysavat tak zachvilu pridem
garonka ten nas by bol teraz ked je sneh stale vonku 😉

garonka
19. jan 2010

dugy my tu snežik nemame joj a naš havo by sa tiež v ňom vyguľal 😀

ak sa dava babo do autosedačky zavinovačka tam nejde veď ani nevojde a ak do vaničky tak jo zavinovačka a fusak, ale do autosedačky sa dava oblečene babätko a fusačik ja mam taky v albume ako pôjdeme domov 😀

crow
19. jan 2010

Ahojte babenky, mozem sa k vam pridat? Som v 14 TT a sem tam neviem co robit🙂 Napriklad s bolestami hlavy, s tym, ake vitaminy mam brat ked babo nelubi mliecko a podobne 😉

liv1
19. jan 2010

crow vitaj 🙂 ja s bolestami hlavy nerobim nic, ale ze vraj su nejake chladive kremy, kedze ziadne lieky sa neodporucaju, no a beriem calibrum na prvy trimester.

liv1
19. jan 2010

neviem uz ako si mam dat ten notebook, ked uz ho nemozem na brucho polozit 😅

mata1001
19. jan 2010

caute baby tak snazila som si pospat ale neviem zaspat,tak nic.dosla som k vam.mam otazku.sexikujete s mm?lebo my nie.odkedy som tehu tak ani raz.najprv som to mala zakazane od dr.lebo som spinila ale teraz uz nespinim tak neviem ci mozem.a vzdy ked idem k dr tak sa to zabudnem opytat,som rada ze odtial rychlo vypadnem.poradte...

crow mna ked boli hlava si lahnem bez vankusa na rovnu postela a dam si mokry kapesnik na celo a pijem vodu.lieky nejem...

garonka
19. jan 2010

livka ja ho mam na nohach a občas sa mi zle píše kvôli mohutnemu bruchu 😀

crow vítaj tuuuuuuuuuuu 😵

janefonda
19. jan 2010

Caute tehule, ako? 🙂
Ja si musím dať pauzu v učení, už nevládzem, som nejako unavená 😒
Cau Crow! Ja som brala do konca tretieho mesiaca femibion 800, hlavne nech to obsahuje aj kyselinu listovú. Ale zasa to netreba s vitamínmi preháňať, ja som si dávala len každý druhý deň 🙂
Aj my máme sniežik, ale nejako schádza keďže je plus 2.
Ja očakávam nohavice, čo som si včera objednala, dúfam že zajtra sú tu. nech si mám čo obliecť na skúšku 😀

janefonda
19. jan 2010

mata ja som tiež na začiatku trošku krvácala a navyše mi bolo veľmi zle, čiže sexu sme sa vyhýbali. Teraz mi bolo zasa povedané, že mám nízko placentu a preto máme byť pri sexe opatrní. Ale to neznamená, že som ho úplne vylúčila 😀 Keď máme chuť , dávame si len viac pozor, ale treba si ho užívať, vraj je počas tehu oveľa väčšia pravdepodobnosť orgazmu 😵

mata1001
19. jan 2010

jane ja sabojim ze sa nieco stane.ale ked vidim mojho mm aky je z toho uz nestastny...

janinna11
19. jan 2010

Baby, ja, ked som este netusila, ze sme tehu, som s priatelom normalne fungovala a vobec sme si nedavali pozor, a slo o dost prudke pohyby.... 😀 No ale na zaciatku siesteho tyzdna som nemohla asi 3 dni vobec, strasne to bolelo a potom mi lekar povedal, ze pokial je vsetko v poriadku, moze sa kludnit sexovat, ale v obdobi okolo 9tt - ak mate pravid.cyklus-cize kedy by ste teoreticky mali vlastne uz druhu mrsku, si mame davat pozor, lebo vraj tie prudke pohyby a otrasy moze tehu uskodit...

liv1
19. jan 2010

mata ja som spinila na zaciatku tehu, a dr mi povedala, ze sa mame vyhybat sexu pocast dni kedy mam mat mrchu, a tiez ma tak pichalo tak povedala nech radsej nie, ale ze potom mozeme. ja si myslim ze ak nekrvacas, nespinis ani ta nepicha, tak by ste mohli. vsak da sa aj jemne 😉 . ale my aj tak zatial nie, lebo hlavne moj mm nechce 😀 😀 . Aby nahodou... Pritom ja mam strasne chut, aj on, nuz ale co... Vydrzime do vysetrenia, a mozno nakoniec az kym skonci I. trimester. Ach jaj. 😅

mata pripadne to pories inymi praktikami 😀

cau jane 🙂

barbyes
19. jan 2010

My sa sexu nevyhýbame vôbec, ja by som bez toho asi nevydržala. Ak by sa môjmu drahému chcelo, ale bohužiaľ nechce ☹ tak by som sexovala aj každý deň a kľudne aj viackrát 🙂 Ja som sex milovala aj predtým, ale teraz som nadržaná ako... A keď nechce muž existujú aj pomôcky 😀 Ja si myslím, že pokiaľ ti to doktor vyslovene nezakáže kvôli rizikovému tehotenstvu tak prečo si nedopriať rozkoš. Bábätku to uškodiť nemôže.

liv1
19. jan 2010

sa zosuchol sneh zo strechy na okno, skoro som infarkt dostala 😕 . Idem nieco varit, lebo mne tu dnes nikto nenavari kedze som sama doma 🙂 pomooooc uz zase ten sneh. dufam ze to nikomu nespadne dole na ulici na hlavu...

janinna11
19. jan 2010

Baby viete kedy priblizne ste asi pocali?? Myslim tym, ci na zaciatku alebo ku koncu ovu. Lebo vraj ak na zac. a potom ste nemali styk az do konca ovu, je vacsia pravdepodobnost mat dievcatko, lebo spermie s chrom.X vydrzia viacej, i ked su trochu pomalsie, ale ziju v tele zeny dlhsie, ako ti nasi Y-torpedoborci...ti len rychlo rychlo a potom umieraju..... ako chlapi 😀 😀 😀 😀

janefonda
19. jan 2010

Ja som si konečne navarila kyslú zemiakovo šampiňónovú polievku 🙂
Hneď som spokojnejšia keď mám čo jesť. Zbožňujem polievky 🙂
Janinna vidíš takto som sa nad tým nezamýšľala. Keďže čakáme babu musím si to vypočítať 😀

janinna11
19. jan 2010

Jane, takze princeznicka 😉 to je skvele, uz mate meno?? Aha, prave to tu citam, takze Natalia??? Pekne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre