Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dugyna
25. jan 2010

jjane..praveze do tych fusakotasiek by sa male mali v pohode zmasnit celu zimu..a ak bude v kociku este jednu zimu tak dokupim len ten vak na nohy..na babyporte som to viedela..a v pohode..
tak som zvedava ako si ti bude kocik pozdavat nazivo..inka kolko vazi lebo aj to je dolezite..a aby si ti dobre soferoval

michaela..a skusala si test od ineho vyrobcu,ten by mohol byt tmavsi..ale ak ti meska menzes a vysla ti ciarka aj druha tak vyzera to tak ze ti mozme pogratulovat 😉 a ako pise veju sprav si ked tak o dva este dasli..

a presne ako pise vejula..lekar keby ti zobral krv tak zisti ci si tehu alebo nie..

a margot na tie plodne dni sak to je jednoduche ak mas pravidelnu mentruaciu..tak v strede cyklu a musis ratat take asi 4 dni pred a 4dni po..a inak v lekarnach uz predavaju testy aj na plodne dni ako je tehotensky

miroslava89
25. jan 2010

bruskosem tam boli lebo sa roztahuje maternica😉.. horsie je ked boli pricasto a nedabojze krvacate potom je to uz vecsi problem..

jjana17
25. jan 2010

no ja mam dve fotecky, jednu na zaciatku tehu ked malo mimi 5 mm cize taka bodecka malinka na ktoru som sa nevedela aj s manzelom vynadívať a potom som dostala v 9 kde malo okolo 3,5cm. tam uz bolo co pozerat. ja idem na kontrolu 3.2. tak sa jej chcem popytat tiez na to brusko, ja uzivam este ultrogestan na udržanie tehu , kedze som mala problém otehnotnieť,,,jasne knizku som dostala v 5tt

dugyna
25. jan 2010

kocky ked vam je to bolenie neprijemne dajte si sumive magnezium mne to odporucila dr a pomahalo mi to..a je to z natahovanie maternice nebijet..ako pise mirka pokial nie su akutne alebo nekrvacate je vsetko ok..

mirka ahoj..ja som ti tam este hodial vcera otazocku..ale si uz odisla..neviem ci si ju citala alebo nie?

baby uz mi dorazilo plienky 😉 dalsie jupi

garonka kde si spis???

baby ja mam taky tusak ze garonka uz ma drobca pri sebe 😀 😉 lebo vcers isla spat..lebo ze jej tvrdne brusko..a podla mna je uz dost hodim..ona uz o takomto case byva hore a konikuje..zeby bola uz stastna maminka?

jjana17
25. jan 2010

dugyna, no ja sa neviem dockat kedy uvidim kocik na zivo, a ci sa nam bude pozdavat, foto je nieco ine ako real,,,,

miroslava,,,hafanko vyvenceny???

janinna11
25. jan 2010

No baby tak ja mam ist na dalsiu kontrolu az 16. februara, to je strasne, tak dlho cakat a to mam ist ale uz do poradne a nalacno, lenze mne to vychadza, ze uz vtedy budem presne (podla PM) na konci 12tt, nie je to pozde, na meranie hcg, na odber krvi na cukrovku atd...??? A az tam dostanem tehu knizku! Nejka sa mi to nezda, ze az tak pozde...

dugyna
25. jan 2010

jjana dost skoro ti dala tehu knizku..mne az v 11tt

janinna11
25. jan 2010

dugy a ani ti skor nebrali krv?? Az pri vystaveni tehu knizky??

vejula
25. jan 2010

dugy, ty posol šťastných správ 😀 😀 😀 No to by som sa zasmiala keby fakt mala... Ale ona si niekedy zvykne pospať tak uvidíme 😉

dugy ja mám plienky ešte po mojom bráškovy, su pekne biele, aj ked už maju 8 rokov nie su zašmudlané takže ich budem používať 😉

miroslava89
25. jan 2010

dugyna citala... napisem ti ale do ip..

lucy1990
25. jan 2010

Ahojte 🙂 ze by lucka uz bola maminkou? 😀 uvidime..dugy, ja chodim do probiosu ku dr.smolikovi a som tam velmi spokojna...aj zajtra idem 🙂

lulu4
25. jan 2010

ahojte zienky, poradte mi nejaky dobry chutny receptik ktory robievate so zapecenym kuracim maskom? nejaku omacku na to alebo s cim zapekate masko?

lucy1990
25. jan 2010

Lulu, ja mam rada kuracie masko zapiect so syrom, sunkou a broskynkou 😉

jjana17
25. jan 2010

dugyna ja som prisla 30.11. ze som asi tehotna spravila mi sono vravela ze tam vidi taku bublinku ze moze byt ze mam prist 2.12. na krv co mi to potvrdili a potom nasledne som mala 9.12. kontrolu na ktorej mi dala knizku a prvu fotku nasho babatka malinkeho a to som bola 5-6 tt

lulu4
25. jan 2010

Lucy, to mam aj ja velmi rada so syrom, broskynou a ananasom, ved uvidim nieco uz len vymyslim 🙂
no to by bola sila keby bola Garonka uz maminkou 🙂 ved uz by na to bol aj ten spravny cas... kamoska rodila tiez nejake dva tyzdne dopredu a mala je v poriadku, nemusela byt ani v inkubatore ani nic....

akdarka
25. jan 2010

ahojte dievcata..

lulu, ja robim tak, ze prekladam platky kur.masa, nastruhany syr a tenke platky oravskej slaninky v zapekacej mise. robim takto aspon 2 vstvy zo vsetkeho - a k tomu nejake zemiaky...je to chutne a rychle
alebo zapekam kur.stehna na kyslej kapuste - to milujem 🙂

lulu4
25. jan 2010

Lucy, my sme tiez uvazovali nad menom Lenka pre dievcatko a este stale nevieme ake dat... mate u vas v rodine nejaku Lenku alebo sa vam to meno len jednoducho paci? 😀

miroslava89
25. jan 2010

a zassa o jedle kecate😅.. ach jaj😀...

lulu4
25. jan 2010

ahoj akdarka: ako sa mas, dlho som ta tu nevidela? vsetko v pohode, ja idem povysavat a umyt dlazky v celom byte a potom hor sa do ucenia, zajtra ma cakaju dve skusky... no a este si chcem aj nieco navarit, masko som uz dala rozmrazit.... pestry den ma caka...

lucy1990
25. jan 2010

Akdarka, tie recepty zneju chutne, az mi zacalo v brusku vyhravat od hladu 😉 Lulu, na Lenke sme sa zhodli s mm este ked sme spolu zacali chodit a padla na to tema, tak obidvaja sme povedali ze to je pre nas najkrajsie dievcenske meno 😀 a nikto sa tak nevola v rodine

lulu4
25. jan 2010

mirka: a o com inom, ja mam niekedy dni ze by som zjedla vsetko co vidim a niekedy mi nechuti ale najhorsie je ze dostanem na nieco sialenu chut a hned to chcem, len keby sa mi to chcelo navarit 🙂)

jjana17
25. jan 2010

no ako to tak citam normalne som vyhladla idem nieco rychlo si spravit

lenocka84
25. jan 2010

ahojte

lulu nieeee Lenka nieeeee, co ked bude trpiet ako ja cely zivot??

ako sa mi t inak mavate?

lucy1990
25. jan 2010

Akdarka, vedela by si mi poslat ip ako robis to kuracie s kapustou zapekane? Budem ti veeelmi vdacnaa 😅 taku chut som na to dostalaa.....

lulu4
25. jan 2010

Lucy: lebo aj u nas zatial vyhrava Lenka a chlapcek by sa pravdepodobne volal po tatovi Vladko lebo on chce mat nositela svojho mena 😀 😀 ale mame casu este na rozhodovanie 😀

lulu4
25. jan 2010

lenocka: a ty trpis svojim menom? nepaci sa ti ani trosicku??? hmmm?

lulu4
25. jan 2010

Lucy: nech ti to Akdarka neposle do IP aj ja to chcem vediet takze moze aj takto verejne napisat o tom kuriatku na kyslej kapuste 😀 😀

lenocka84
25. jan 2010

no ked ta ty najblizsi volaju Lena, tak je to desne
od malicka neznasam moje meno

miroslava89
25. jan 2010

lulu 😀 ved prave to ze clovek by zjedol niekedy vsetko co mu pride pod ruky.. a ja mam to "stastie" ze nevarim vezmem telefon a do 15minut mam jedlo pri sebe🙂-jedna vyhoda kludoveho rezimu..

lucy1990
25. jan 2010

Keby som ja nebola Lucia, tak sa mi paci aj to, ale nechcem to komplikovat 🙂 my uz sme rozhodnuti na 100% a menit to uz nebudeme 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre