Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janinna11
2. feb 2010

No baby teda vam poviem ze to je fakt strasne, ale co uz, musime tonejak prezit🙂) aj s tymi nasimi polovickami

janefonda
2. feb 2010

lulu to je normalne, ze by ta mala kadernicka ucesat tak v cas rano, ja som bola u mojej na siedmu a o deviatej hotovo, potom licenie, obliekanie a fotograf bol celu dobu s nami a musim povedat, ze su tie fotky z priprav pre mna krasnou spomienkou, urcite nelutujem peniazky , ktore nas stal 😉

lulu4
2. feb 2010

dugy: kedysi som byvala v Petrzalke vzdadu na Vysehradskej.... nema tam zle ceny ta pani.... a hlavne ze ma take saty pre nas tehulky to je fajn a ze to aj vie upravit na osobu priamo...
veru veru na zips to by bolo tazke u mna ked brusenko rastie 😀 dnes bola kozna aka mudra sa pytala ze co studujem a v akom som rocniku? ked som povedala ze vo 4, tak ona na to ze to ste si dobre skomplikovali zivot, ja nechapem ako takto mozu niektori ludia rozmyslat??? to som na nu neveriacky pozrela ze ano??? mne sa nezda ved nemam sama to dieta mam aj partnera nie ktory sa bude starat... a ona ze no ved aj to je pravda... muuudra ako radio

lulu4
2. feb 2010

Jane: no ved ja tej kadernicke este cinknem aby neratala s tym ze ma zacne cesat o 10tej alebo tak nejako, na to nech zabudne,to by som nic nestihla lebo este mama sa tam chce dat cesat, s tou nech sa hra po mne ona bude mat cas na rozdiel odo mna a tiez chceme ist niekam von asi Bojnice tie su od miesta nasej svadby 10 min. vzdialene a je tam Bojnicky zamok a kupele kde su krasne jazierka a prostredie, tam by mohli vzniknut krasne foto uz sa len modlit nech je 10. aprila pekne pocasie 😀

dugyna
2. feb 2010

jane xixi diky ..lulu my sa tiez pojdeme asi predtym fotit 😉

gari ja som chcela aby mi povedali kolko ruzi treba na taku asi velku kyticu som im ukazala hej rukami..a aona to zavisi od velkosti ruziciek..teda kvetok hej..a ja ze priblizne..a to sa neda odhadnut atd..zase sa len vytacam ako to pisem ..a ked mi minule povedali ze cen kytice a pierla je 30-40eur..tak hovorila ze zavisi od poctu kvetov..ale ked su ukazala rukami tak ako dnes tu istu vellkost tak povedali tu smu 🙂

jane my sme sdrahym usetreny tych stresov okolo toho 😀 my budeme mat len taku malinku svatbicku my dvaja a svedkovia 😉 to bude naozaj len DEN NAS DVOCH..a nebudeme sa musiet nikomu inemu venovat a sledovat ci sa hostia bavia 😉 a posleme len oznamenia ze sme vtedy a vtedy sa zobrali 😉

garonka ja im napisem ze to chcem vymenit..aj take lehatko do vanicky..je na rit..chudak moja drahy tan ma tu dneska ulkudnoval ze som taka melancholicka..ten si teraz so mnou uzije ked som taka uplakana..a neravcik 😉 ale on je trpezlivy

lulu hodim ti link..ale na inu ..lebo tu uz nemaju co mame ..ale sa podoba

janefonda
2. feb 2010

lulu to no bolo od nej ale mile 😠 aj ja som vo 4. a co? zivot je len jeden a mam cakat na to kym si zalozim rodinu do 30 len aby sa necudovali, ze aka mlada? obaja ja aj muz mame 23, obaja studujeme, ale sme spolu 5 rokov a uz rok sme sa bavili o tom, ze chceme babo a zadarilo sa! 😵

dugyna
2. feb 2010

takato je ta vanicka podobna..len nasa stala 17eur este dali zlavu 10% lebo uz mali len priesvitno bielu a nie modru
http://www.babyport.sk/index.php?page=shop.prod...
je to absolutne nerpakticke..a chceme za to obycajnu vanicku takuto
http://www.babyport.sk/index.php?page=shop.prod...

dugyna
2. feb 2010

http://www.babyport.sk/index.php?page=shop.prod...

a este toto penove lehatko je absolutne neprakticke..kukaj ale to penove lebo je tam odfotene aj to latkovokovove..

garonka
2. feb 2010

ah aj dugy tak tu prvu by som absolutne pre babätko nekupila ale snaď vam ju vymenia bez problemov preto je lepšie take veci kupovať a vidieť naživo

janinna11
2. feb 2010

Dobre kocky, ja balim, pa a krasne snicky, pohladte bruska 🙂

garonka
2. feb 2010

a sranda ja som na konci tehu a vaničku nemame 😅

lulu4
2. feb 2010

Jane: ved prave a co je na tom ze clovek studuje a rozhodol sa pre dieta... tiez nie sme s drahym par mesiacov spolu a ked nam to klape a uvazovali sme nad babom tak preco nie ved sa nam nepodarilo na prvy sup ale po pol roku a to sme boli stastni ako blchi a hlavne drahy mal ultimatum ze budeme mat babo ak sa nevykaslem pre to na skolu ze ma bude podporovat ako len bude moct ale nech si to dokoncim tak som slubila ze s tym nemam problem.... tak nech sa take mile tetusky stare do toho nemontuju sakra, tak ma vytocila 😠

janefonda
2. feb 2010

Dugyna tak to budete mat taku mini svadbicku. Hlavne, ze sa lubite a chcete byt spolu 🙂
Lulu Bojnice su super miesto na fotenie, ked to mate taky kusok urcite chodte tam!!! 🙂 To budu krasne fotecky! a uz mate fotografa?
nam prsalo celu svadbu a ani to tak nevadilo, aspon ze ked sme vychadzali z uradu neprsalo, za to nam prsala ryza na hlavy 😀 Tym ze bolo mokro, sme fotili hlavne dnu a par foto ked sa dalo sme urobili vonku, ale ako vravim ja som si svadbu uzivala a ani dazd ma nemohol rozladit 😉 len tie nevolnosti ma trosku nicili 🙂

lulu4
2. feb 2010

dugy: tak veru ta prva vyzera byt dobre neprakticka ani sa necudujem ze to chces vratit, nemali by s tym mat problem ved to je nepouzite a clovek ma pravo na vratenie.... kupte tu druhu radsej a ake tam to lehatko kupite do nej ci podlozka ci ako sa to vola?

lulu4
2. feb 2010

Jane: tak nebudeme mat svadbu v BA takze tie Bojnice budem mat tym padom blizko potom... a nevadi veru tak ked bude aj prsat tak budu foto niekde vo vnutri a co uz, aj tak mozu vzniknut pekne fotky... mame fotografku cez kamosku ale este to je len cez nu riesene a dohadovane ja na nu nemam kontakt ale povedala ze moze v ten den a aj ta suma by nam vyhovovala, tak sa tesim...

dugyna
2. feb 2010

no baby kaslite na tie kravy asi za komosou to bolo tak ze sa starala len zena..ale teraz je ina doba a predsa keby sme nemali takch chlapov co vieme ze budu pri nas a pomozu nam s babetkami tak ich nemame nie 😉 dufam ze chapete tu moju vetu..
mne zase moja gynekologicka hovori ze sme si to perfektne nacasovali 😉 ..lebo potom by prisla praca..zaradenie do atestacneho prgramu a kedy potom , babetko v 30 som urcite nechcela..my sme sa s drahym azcali o tom bavit pre rokom..a tak sme si to cele naplanovali bytik baetko a svatbicka 😉 a musim zaklopat vsteko nam pekne vyslo 😉 😉

lulu je to super a co som dvióje siat skusala ani nebolo vidno..a v tych jednych vobec ze som tehu 😉 a le aj keby bolo tak mi to nevadi 😉

janefonda
2. feb 2010

lulu vhodny cas na dieta nie je nikdy, pretoze clovek ked chce vzdy najde nieco preco to teraz nie je idealne. Aj po skole, ked si najdes dobry job, tazko sa odchadza na matersku a prave preto si myslim, ze teraz je ten naj cas na mimco! 🙂 ja sa na tu moju blsku tak tesim, a odkedy citim pohyby ma cele tehotenstvo pre mna uplne iny rozmer 😵

lulu4
2. feb 2010

kocky dobre som si s vami dnes pokecala ani sa mi od vas nechce ale idem uz drahy sa uz prevaluje na druhy bok idem sa k nemu pritulit on rano vstava pred siestou tak nech ma trosku citi v postielke 😀

Jane: praca odoslana, tak uvidime, sice on aj tak neodpise tak co uz 😀 hadam nebude mat problem

lulu4
2. feb 2010

ja sa na svojho drobca velmi tesim ved sa s nim kazdy den uz teraz rozpravam, sice musim vyzerat akoby som trpela samomluvou ale co uz, hladkam brusko a prihovaram sa... strasne ho lubim uz teraz... a nech je uz medzi nami aspon mi nebude tak smutno ked je drahy v praci... a ja si myslim ze sme tiez vybrali vhodny cas lebo potom po skole nova praca a hned utekat na matersku by tiez nebola vyhra...

janefonda
2. feb 2010

dugyna uplne suhlasim s tou tvojou vetou 😀

janefonda
2. feb 2010

lulu len chod k muzickovi, dobru noc vam prajem 😵 ja toho mojho mozno aj pockam kym pride z robotky 😔

lulu4
2. feb 2010

idem veru ved on bude o chvilu aj vstavat chudacik moj, majte sa kocky a Jane nech ti to cakanie rychlo ubehne... dobru aj vam gulkyyy 😀

lulu4
2. feb 2010

a nieze tu rano najdem zase 4 stranovy roman na pokracovanie 😀 😀

dugyna
2. feb 2010

no mne sa na foto povodne pacila..ale ona je podobna taj co som vam dala link..to drahy mi musel moj povedat ze je to neprakticke...a ja citlivka som sa najprv roplakala a az potom mi dolo ze ma pravdu tej moj chlap..to ta tehu demencia baby
lulu podlozku..neviem asi nekupime nakoniec ziadnu..kaslem na to sak.miminko si mozem olozit v klasickej vanicke normalne tam a dam len malo vodicky...to tiez mi drahy musel povedta..on je teraz taky prektickejsie uvazujuci oproti mne mne tie hormony obcas nejak udru do hlavy a by som kupovala vsetko co vidim pre miminko 😀

ja tiez dufam ze to v poho vymenie..ale prsiplast je super ako uliaty 😀 a aj deka..drahy chce taku ze ale velku deku 😀 pre seba

jane hej ..ale saticky budu aj uces aj makeup aj vsetko co ma mat nevesticka a zenich aj torticku malicku a hlavne tie fotecky..a to ze tam budeme mi dvaj to ja najdolezitejsie..ups teda traja.. 😉 a ze sa milujeme..

vidite baby ani jenda by ste tu vanicku nekupili..no asi mam tu tehu demenciu totalnu

dugyna
2. feb 2010

lulu na vysehradskej uz pomaly lisky davaju dobru noc 😀

janefonda
2. feb 2010

dugyna za to mne si teraz pomohla svojou skusenostou s vanickou, tak aj ja kupim taku uplne obycajnu 😉 , my nemame este ani postielku, ani kocar, ani vanicku....ale mame uz veeeela oblecenia, deku, flasky, cumlik, podbradnicky, latkove plienky, kozmetiku nejaku... tie najväcsie veci nas ale len cakaju- aspon ze ma ta nasa blska uz vymalovane, teraz hladam motiv co jej namalujem na jednu stenu, asi slonika som sa rozhodla 😅

dugyna
2. feb 2010

dobru noc lulu 😉

a presne ako si pisala jane aj ty lulu po skole by sa mi tazko odchadzalo na matersku..kedze priprava na atestacie trva 5rokov..a mame v okoli zname co su po 30 a teraz maju problem otehotniet..jenda z nich uz bola na umelom oplodneni..
ja si myslim ze sme si s drahym vybrali idealny cas 😉

garonka
2. feb 2010

lulu dobru nockuuuuuuuuuuu

idem aj ja pokusim sa zaspať

dobru nocku i bruškam 😉

dugyna
2. feb 2010

este by som mohla aj promocie stihnut 🙂 s bruskom ako balonisko

dugyna
2. feb 2010

garonka dobru 😉 aj brusku
jane nekupuj si ziadnu tavrova vanicku je to naprekticke..ako drahy dnes pekne povedal ked bude babtko male neurdrzi sa v tej smyklavke..a ked bude vacsie a bude sedkat a kopkat nohami a capkat rucickami tak sa tam len doudiera..takze najlespia klasicka obycajna a taku aj objednam miesti hentej

furt ako pisem na koniku sa mi spusti cd s 3D/4D malinkym..sa mi stale pripomina 😉

jane aj mi mame vymalobane a luster s lietadielkami..ale este chceme sami nieco nakraslit..nejake slniecko travicku a oblaciky..a asi macika 😉
a som rada ze ti pomohla moja skusenost s vanickou
a plienky latkove myslis stvorcove? ci budes latkovat s takymi hohavickovymi ako mam v albume?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre