Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dugyna
11. feb 2010

mirka..normalne cukruj.kym nemas vysledky..aj tak s tym nic neovplyvnis...ale pocas tehu radsej pouzivam medik 😉

barby nepovedali im koli comu..takze nevieme ani mi ☹

idem spravit foto dalsie do albumu..a odftim aj skrecka 😉

andreaerdna
11. feb 2010

dufam, ze s tou mirkou to bude dobre...

mna prekvapilo, ze kamoska bola na sono len 3x za cele tehotenstvo, ze stale jej robili len ultrazvuk. I ked, ja v tom rozdiel nevidim. A v utorok by malo byt 7+1, tak dufam, ze bude aj srdiecko bit. Juuuj, toto tehu, vsak to clovek stale len caka, ze co bude dalej, aka kontrola, prehliadka, vysetrenie... nezda sa vam to tak? ja to este posudit neviem, ale zacinam tusit 🙂

janefonda
11. feb 2010

barbyes tak ja som v pohode aj za obchodnu za slovak pub, napriklad, tiez tam chodime...Dugy, leni co vy na to???

janinna11
11. feb 2010

Andrea presne toto aj mne kamoska povedala, ma termin za mesiac a tiez mi vravela, ze jej UZ robili len 3x za cele tehu, nie je to malo???

barbyes
11. feb 2010

Mal by sa robiť na začiatku kvôli potvrdeniu, že je plod kde má byť a že bije srdiečko,
druhý by mal byť okolo 13 týždňs
tretí okolo 21
štvrtý okolo 30
a predpokladám, že ešte jeden sa potom určite robí, to už neviem

janinna11
11. feb 2010

Garonka kolkokrat robili UZ tebe?? ALebo tebe Vefi???

garonka
11. feb 2010

jani na začiatku tehu mi robila doktorka či je všetko oki, potom v nemocke mi robili 2x tam je zahrnuty aj ten utz či ma babenko razštep chrbatika, medzitym mi robili morfologicky utz v 18tt, a ešte mi moja doktorka robila utz 2x to je ten 22tt a 32tt, čiže dokopy 6krat.
a odkedy chodím do pôrodnice na CTG a robia i prietoky je to vlastne tiež utz tak zajtra tam idem 4krat 🙂

alenkam.
11. feb 2010

andrea, sme na tom asi rovnako... 😉 uz keby bol dalsi tyzden, nech vidim aspon srdiecko...

happy8051
11. feb 2010

janefonda... tu v AT je to strasne zamotane...kazdy tvrdi ine...

mne v zdravotnej poistovni povedali ked som tam volala, ze porod musi byt tu, rovnako ako gynekologicke prehliadky, ze dietatko bude rakusky statny obcan s dvojitym obcianstvom teda.... a ze vsetky povinne ockovania a detske prehliadky pocas trvania materskej dovolenky musia byt tiez tu....

dugyna
11. feb 2010

baby mne robi UTZ vzdy ked sme u dr. takze tak..ale uz som pocual ze narok mate 3x

lenze baby v centre nemame kde zaprakovat 😒 a slovak pub moc nemusim.a sa tam fajci

vefi89
11. feb 2010

Garonkaaaaaa, čo to máš s tlakom??

dugyna
11. feb 2010

idem nahodit fotky 😉

garonka
11. feb 2010

vefi už sa mi dviha hore ale ešte to nieje take zle je to hranica
ale určite ma doki zajtra tam necha kym vyskočí odznova taky isty

barbyes
11. feb 2010

tak teda, ten tretí okolo 28 aspoň mne to tak vychádza a potom určite ešte jeden robený bude. vychádza to tak, že približne každých 7 týždňov absolvuješ jeden

barbyes
11. feb 2010

slovak je rozdelený, je tam fajčiarska časť a zvlášť je nefajčiarska alebo mrkni na tú Archu..mne sa tam páči 🙂

vefi89
11. feb 2010

a koľko si mala???ja som mala posledne 150/80 a doki povedal, len pohodička 😀 😀 ale to som akurát prišla a nestihla som si ani sadnúť 😀 😀
a co, ešte nerodíš? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

garonka
11. feb 2010

a robí sa ešte v 36tt ale ten mne robili už v nemocke to komplet i maleho pomeral, odvažil a pokukal či je dobre vyživeny 😉

garonka
11. feb 2010

vefi dnes mi nabehol 140/95 ale celu noc som nespala nevedela som si najsť miesto, na ľavej strane sa mi zle dycha a na pravej zas nemôžem ležať lebo kuvik si neposunie svoje päty ani za svet
a na chrbte mi nehrozí to už nedycham vôbec

drahaaaaaaaaaa mame rovnaky termín kukaaaaaaaaj 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dugyna
11. feb 2010

baby pridala som foto do vybavicka II a je tam skrecok tak kunite kym admini vymazu 😉

vefi89
11. feb 2010

hej, tak pôjdem rodiť aj ja do KE a možno budeme spolu na vzdychárni 😀 😀 😀

garonka
11. feb 2010

dugy pekna vybavičkaaaaaaaa 😉

janinna11
11. feb 2010

Ja som bola u lekara zatial 3x, a to mi robil vaginalnou sondou stale, a do poradne idem az v utorok - prvykrat 😉

vefi89
11. feb 2010

dugy a ten tvoj hafan má nejaký hnedý flak na nošteku 😀 to je peknučké 😉

Lucka, inak mne do rána zasa padlo bruško dole, tak švagriná ma zasa stresuje 😒 😠

garonka
11. feb 2010

vefi kedy dorazíš? to by bola komedia keby my dve sme spolu rodili a medzi kontrakciami by sme sa rehotali ako kozy a doktori by z nas boli na prášky 😀 😀 😀 😀 😀

mirka12011
11. feb 2010

vefi a co to znamena ked padne dole brusko?

dugyna
11. feb 2010

garinka ten na rastep je morfologicke sono 😉

no nemas inak zase tak extremne vysoky tlak..staci ked ta na chodbe nieco vytocilo 😉

barby ja celkovo velke podkńiky nemusim.

vefi89
11. feb 2010

janina, na začiatku to robil aj mne, ale preto, že som sa pred sonom vycikala a potom nevidel nič, lebo maternica bola moc vzadu 😉 neboj, je to oki

janinna11
11. feb 2010

baby ktorej z vas robili screening aj v prvom trimestri??

garonka
11. feb 2010

vefi ja som mala včera take divne akoby dole bolo a kukam dnes zas je hore a zaha ma pali nenormalne 😠

maly je ťažky nie? tak celou vahou tlačí dolu a švagrova naj nestresuje bo to nem dobre 😝

vefi89
11. feb 2010

mirka, že sa to blíži, ale u každej je to individi, niektorým nepadne vôbec 😅 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre