Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

gali
5. mar 2010

lulu: a coze studujes?

gali
5. mar 2010

jej, toto je rychly net 😀 No, ucila som etiku, ale teraz veru nie, lebo nikto sa na nu neprihlasil. Takze tu fici len nabozenstvo. Premyslam este nad obcianskou, ale moc sa mi do skolstva nechce vrazat eura 😒

lenocka84
5. mar 2010

baby moj drahy mm mi vcera normal ze vyhodil chranice bradaviek
boli v original baleni, priehladnom, chranice tiez priehladne, ved so silikonu, a v taske
tak dal tasku ze na smeti, a spolu s chranicmi
este ze som nato prisla kym stihol tasku zaplnit a vyhodit
skoro ma porazilo

lulu4
5. mar 2010

liv: tak ja jedine skuskove teraz v juni s tym brusiskom to nebude bohvie co a trepat sa do TT bud vlakom v tych horucavach alebo autom chodievame ked ide jedna spoluziacka, ta je teraz tiez mamickou troj mesacnej dcerky... no ja budem mat ten buduci rok vesely lebo akurat ked bude treba sa ucit na statnice tak male bude mat pomaly rok a to uz zacina behat a mliet si tie prve slovicka... to ho vystahujem niekde s mm alebo sa vystahujem ja ked sa budem ucit...
tak na mne uz vidno ze som tehu, este maximalne volnym obleckom by som to skryla ale inak uz moc nie... ale tak dalo by sa zachovat aj takto nefer ale tiez to nejde si najst pracu za pol mesiaca...
znamy teraz hladat tri mesiace a to aktivne ako blbec, vypisoval kazdy den, posielal neviem kolko zivotopisov a to na take pozicie na ake mal, splnal vsetko a az teraz od 1. marca nastupil konecne niekam.... dost je to blbe lebo na kazdu poziciu im pride kvantum CV a teraz nech si vyberaju... ved sama som zvedava co bude po mojej materskej kde sa zamestnam lebo to zase mate male dieta, bude casto chore a niekoho takeho nepotrebujeme co budes stale na OCR kvoli dietatu.... je to tazke v dnesnej dobe ozaj najlepsie ako mas ty s.r.o alebo lenocka zivnostnicka aj ja by som najradsej nieco vymyslela, ved na materskej mozem premyslat casu bude dost 😀

lulu4
5. mar 2010

gali: studujem cisto len etiku, som uz vo 4. rocniku na VS, buduci rok statnice, diplomovka, bude to zabava a to s malickym vsetko 😀

lulu4
5. mar 2010

leni: ten tvoj mm sa nezda, ale nie coze oni vedia ze ake chranice to tam mas, si povedia ze co to za blbost a je to 😀 no esteze si to v pravy cas odhalila a zachranila si ich

lenocka84
5. mar 2010

lulu ti poviem, som az penila

liv1
5. mar 2010

lulu no jasne. bolo by to nefer, to ja len ako srandu 😀 . je to s tou pracou teraz blbe, ja tym ze som zamerana na internetovu reklamu som sa chcela naucit pracovat aj s televiziou a radiom proste aj s dalsimi mediami., tak som bola ochotna nie na zamestnanecky pomer ale fakturovat, za ovela nizsie prachy do medialky, ale nepodarilo sa mi. tiez som posielala CV koncom roka ako blba, no a ked som zistila ze som tehu, tak to skoncilo. my s mm stale vymyslame co by sme este mohli robit, lebo je super zuzitkovat info ktore o tej reklame mame, vo svojom podnikani. dokonca sme skoro vstupili do podnikania a predavali kociky a detske veci tak pred 2 mesiacmi, ale ustupili sme od toho.

velmi zalezi ake bude vase male, ci sa pri nom bude dat ucit alebo nie, a tiez ako ti mm pomoze 🙂 . mas tu babky?
som nevedela ze cestujes do TT, juuuuuj to bude narocne uch 😒

liv1
5. mar 2010

leni tak skrtila by som ho 😀 ale dobre ze si to ustrazila...

gali v bratislave bola len etika 😀

lenocka84
5. mar 2010

tak ale zase na jeho obranu,on nezaregistroval ze v tej taske nieco je
bolo to priehladne, a takmer ziadna vaha

janinna11
5. mar 2010

Cavte kocky, normalne ze nestiham citat.... ja som len pred polhodkou vstala... 😉

adka1986
5. mar 2010

ahojte maminky 🙂 dlho som tu nebola a ako tak pozeram, dobre to tu pribuda... xcela som sa vas opytat, ktora ste uz bola na velkom ultrazvuku v 20tt, ze ako to prebiehalo a co vam vsetko lekar kontroloval... ja som bola vcera, ale som dost sklamana, lebo to trvalo cca 2 minuty, a to xodim k sukromnemu, ktoreho si platim... poslal ma k inemu sukromnemu na morfologicky uzv kvoli herpesom, ktore som prekonala v 1. trimestri... cize zase budeme musiet siahnut hlboko do vrecka.... je to normalne, ze mi neskontroloval vsetky organy normalne moj gynekolog?

liv1
5. mar 2010

jani bre ranko 😉

janinna11
5. mar 2010

Ahoj Liv, tak ako? Boli ste uz s drahym trosku nakupovat?? 😉

janinna11
5. mar 2010

Adi v tomto Ti mi 15-17tt neporadime, ale tak musis verit, ze je vsetko ok, a to, ze kazdy lekar pristupuje k tehulkam inak, to sme zistili uz davno, hlavne ze v casakoch o tehu a na nete je presne nalinkovane, ze kedy co nam maju robit.... jasom napr. dostala tehu knizku az na konci 12tt a ine kocky uz v 7tt....

vejula
5. mar 2010

ahopjte kočky tak sme s havinom naspäť... Celý zafulaný bol zas bo tu nám napadlo asi 1 cm snehu a všetko sa to zas pekne topí fuuuj.

adka mne robil moj doki morfo asi hodinu, ale tiež som si priplácala kedže som chcela aby sa mi dlhšie povenoval aby aj mm mohol byť pri tom a urobil nám také 40 min. videjko... Ale dalo sa to aj zadarmo, no ale určite ti mal pomerať všetky orgány a tak. Neviem prečo ťa poslal ku inému doktorovi. Však to nieje žiadna veda, to by mal dobrý lekár vedieť aj sám...

No takže meral nám prímer a obvod hlavičky potom v rámci mozgu nejaké tri rozmeri alebo štyri už neveim presne potom meral bruško a stehennu kosť, kontroloval srdiečko žaludok obličky močový mechur, cjrbtičku a všetky konmčatiny...

Inač tiež som mala herpes na pere v prvom trimestri a ked som mu volala povedal že pokial to nemám prvý krát v živote tak je to uplne v pohode, že telo už má vytvorené obranné látky takže sa nemám báť. Neviem čo ťa tvoj doki straší kvlôli nejakému hlupemu herpesu 🙄

lenocka84
5. mar 2010

adka ahoj
je mozne ze tvoj dr. morfo nerobi, moj sice robi, kedze ma usg aj na 4D ale bola som u ineho, a napr. on jediny v meste to robi
takze je to mozne aj tym

liv1
5. mar 2010

Jani neboli sme, bo draheho boli hrdlo uz treti den, takze ani dnes nejdeme vecer, mali sme ist na kolaudaciu ku kamosom ... nechcel nic brat a teraz bude chory na vikend. Super ! 😠
a ty mas co na plane na vikend?

janinna11
5. mar 2010

baby ze mi s makkym i, no hruza, sorry, opravujem na my v 15tt az 17tt, to tehu ma obera o rozum....

adka1986
5. mar 2010

aojky lenocka, no ja idem k dr. holanovi do auparku, ty si bola kde? a to sa nerobi standartne? lebo keby som nemala tie herpesy, tak ma ani neobjedna na to...

lenocka84
5. mar 2010

adka ja mam dr. na poliklinike na istrocheme, ale kedze som v case ked malo byt morfo bola v poprade, u svokrovcov, tak som bola na morfo tam
cele vysetrenie trvalo viac ako 1hodinu
tiez sukromnik

janinna11
5. mar 2010

Liv ani neviem,este ranajkujem a potom idem asi upratovat, potom si dam sprsku a sup na nakup a nieco dobre budem varit... a sobota, nedela, asi sa pojdem prejst a mozno aj na nakupy... 🙂

vejula
5. mar 2010

adka ja som ti tiež písala že nechapem prečo ťa straší doki tým herpesom, tiež som v prvom trimestri mala herpes a ked som volala dokimu povedal že je to v poriadku pokial som už niekedy pred tým herpes prekonala. Nebezpečný je len genitálny herpes a pásový opar. Ale horučka na pere nie 😉

adka1986
5. mar 2010

aha, mno ja mam len taky pocit, ze to nejako zanedbava, ale nemam to s kym porovnavat, kedze som este nebola pred tym tehotna a nemam skusenosti s inymi doktormi... a kde ty teda byvas, lenocka? minule som ti odpisala, ze ja v petrzke, ale budem na slavine...

elko69
5. mar 2010

lulu4 no tu mozno hej,ale co ma v okoli vsetky baby maju dievcata,no tusim sa o toho mojho maleho budu trhat :D hehe

liv no aj moj drahy to sice povedal ze by radsej chlapca ale potom povedal ze jemu to je jedno co to bude,len nech je v poriadku vsetko ako ma byt...

lenocka84
5. mar 2010

adka ja byvam v novom meste, kusok od polusu
a od polovice aprila idem k rodicom, a vratim sa cca koncom augusta

adka1986
5. mar 2010

aha, no takze to nemame moc pri sebe ☹ skoda..

lenocka84
5. mar 2010

adka ono bratislava je len 1 velka dedina

lulu4
5. mar 2010

leni: prepac taku sukromnu otazku ak mozem ako to berie tvoj mm ze ides na tak dlho prec k rodicom? viem ze ti budu pomahat ked sa maly narodi ale aj tak, nepride radsej mamina za tebou? lebo moj by s takym niecim urcite nebol nadseny aby som aj s malym dietatkom bola od neho.... mna to len zaujima ze ako ste sa dohodli, co on na to... ak je to prilis sukromne tak prepac

adka1986
5. mar 2010

viem, viem, ja tu zijem od narodenia, ae nestihla som si spravit vodicak, takze terigat sa mhd bude radost, ked bude drahy zaneprazdneny 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre