Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

ivca17
14. mar 2010

magic08 mozno si nieco zle zjedla a naduva ta aj to su krce.. v tvojom tyzdni su krce maternice uz normalne, no ja to pocitujem ako menstruacne, tie mam pravidelne, no toto tvoje nevyzera ani na ztahy maternice a ani na kontrakcie.. pohoda, predychaj ak by sa nieco zhorsovalo chod na pohohotovost,ale myslim, ze pokial to je vpohode a citis dietatko ked kope alebo tak tak bud kludna..

elko69
14. mar 2010

ivca tebe to tu uz pekne svieti ten 39 tt a stale mala nechce von....no zima je zima :D

magic08
14. mar 2010

ked sedim tak brusko je volne, akonahle sa postavim stvrdne tak ze chodit nemozem... krce povolili, tak dufam ,ze sa to nezopakuje... ale boli v celom brusku ,ako ked ta nafukuje... teraz su len take slabe, skoro ziadne, ale necitim sa dobre, som nepokojna

elko69
14. mar 2010

magic ivca ti asi poradi lepsie lebo ona uz mala kontrakcie falosne ale a ja este nie ale tak hadam t nebude nic zle....

ivca17
14. mar 2010

no neboj, to mavam aj ja, bud si nieco spapala ani nevies,ale aj to tvrdnutie niekedy je reakcia taka ze tvrdnutie bruska ta boli a krce su aj pri po alebo pocas neho.. ale nemali by byt velke..pozor..ak budes mat fakt krce alebo nieco ti nebude proste sediet bez na pohotovost,ale to vycitis ze nieco nieje vporiadku.. ja som mala 3 hodky kontrakcie a potom presli a uz odvtedy nic.. sa mala zlakla asi :D neboj, ale ked to prie budes vediet 🙂drz sa a hlavne sa ukludni, ked si nepokojna ty aj male to citi...

magic08
14. mar 2010

dakujem baby, dufam, ze je to fakt len z jedla... asi si zaleziem do sprchy a uvidim co to spravi...
🙂

ivca17
14. mar 2010

elko ja neviem ci poradim lepsie, no viem, ze to vyciti zena ze ci ma cas alebo nie..ja som nejako tusila pri kontrakciach ze este nie, ze to bude ina bolest pri pravych a uz berem bolest relativne inac odvtedy :D
inak uz by som bola rada keby mala vysla 🙂 ale fakt sa jej nechce a uz neviem co mam skusit aby som jej ukazala "cestu von" 🙂

ivca17
14. mar 2010

magic tepla sprcha vzdy pomoze 🙂 a aj kupel, nie dlhy ale aj ten ta uvolnii a pomoze..

elko69
14. mar 2010

magic budem drzat palceky teda nech to nieje nic zle,skus tu teplu vodu lebo ta posobi utlmujuco na bolesti celkovo a uvidis ci sa bolesti budu opakovat a ako casto....

ivca no si asi kompetentnejsia ako ja 😀 😝 ty si si to uz prezila,ja nie este chvala bohu 😅 a neboj ona si tu cestu najde a coskoro hadam uz sak nech mozem babam na cvikach doniest teda uz konecne foto nejaku na nastenku :D

ivca17
14. mar 2010

elko ak ti ide o foto tak sa odfotim aj teraz 🙂 takeho obrika tam nemaju :D ale teda uz dufam, len v to, ze mala vie kadial ma vyjst, bo sa mi zda ze sa tlaci hore naschval :D ale teda od stredy ma aspon svietit slnko tak mozno ked ho "uvidi" tak vylezie :D

elko69
14. mar 2010

ivca no ale foto malej mi asi nedas teraz uz 😀 😀 😀 😀 😀 ehhe zeby si pomylila vychod???sak tade kadial prisla by mohla ist aj von hadam,alebo zeby zabudla cestu??chichi 😀 😀 😀 😀 😀 a tak nieco na tom bude ze ked je slnko tak sa pyta a ked je zamracene tak nie a nie von...ma to dobre vymyslene teda

magic potom daj vediet ako to dopadlo ci pomohla sprcha a tak..

elko69
14. mar 2010

ok babule idem ja off odtialto...

magic ak by s aopakovali krce a castejsie tak nevahaj volat sanitku a ak by to boli kontrakcie a opakovali sa tak najvhodnejsi cas kedy ist do porodnice je ak su kazdych 10 min!!!a teda ked odtecie plodova voda to okamzite ist samozrejme..to nas ucia na cviceni pre tehulky...drzim palce nech dobre dopadne vsetko...

liv1
14. mar 2010

Caute kinderka ste tu niektora este? 😉

janinna11
14. mar 2010

Ahoj Liv, akurat som sem na chvilku teraz nakukla, takze hovoris, ze nic moc v brne...

lulu4
14. mar 2010

ahojte kočky dlhsie som tu nebola, nejako to tu viazlo v poslednom case, ziadna zaujimava diskusia a drahy bol navyse cely tyzden doma lebo mal kopec nadcasov a mohol si to vycerpat tak sme boli spolu 😀
dnes som oslavila svoje narodky s drahym a jeho rodicmi a bol fajn, takze uz som oficialne o rok starsia 😀 😀
v piatok som bola na poradni, rastieme, drobca mi pustila v 4D obraze bolo to krasne take realne... brali mi aj krvicku na tripple testy, tie z I. trimestra mam dobre aj vysledky na stitnu zlazu uz len pockat na tieto... ale vsetko sedi aj velkost aj hmotnost drobceka, vazi 150 gramov 😀

liv1
14. mar 2010

Caute Jani, Lulu.
aha lulu uz ma 17 tt 😀 . super ze mas dobre vysledky, aj VSETKO NAJLEPSIE K NARODENINKAM prajem 😉 .
Lulu a vies kolko ma male cm?

Ja mam zavolat vysledky z testov az vo stvrtok tak uz trochu trpnem. Snad bude vsetko ok...

Jani nemas co lutovat ze si nebola. Ver mi 😉 . O take 2-3 tyzdne by sme chceli ist do Prahy normalne popozerat tie kociky, predajne a tak..

lulu4
14. mar 2010

Liv: dakujem za gratulaciu 😀 neviem kolko ma malikce cm, povedala ze uz sa to teraz rata na gramy vaha tak mi povedala jeho hmotnost hned ale sa umievala na sono, aj krcok mi pozerala ze super, som sa tri krat pytala ci je vsetko ok povedala ze inak by sa tak neusmievala 😀 tak som stastna...
No uz mi svieti 17 tt lebo presne dnes zacinam 16 tt takze uz zajtra budem 16 +1 😀

janinna11
14. mar 2010

Liv ja som dnes prave pozerala znacku patron, je to ceska vyroba, dobra cena a myslim, ze aj kvalitne prevedenie, a najma sa mi na tom paci to, ze kocik nema vanicku, ale tasku, da sa vyprat a je fest siroka, ziadnych trapnych 39cm a tak nad tym vazn euvazujem, lebo svagrina (next) mi hovorila, ze oni maju taky kocik a su fest spokojni a nam by sa prave hodil taky, kedze nase mimca budu mat v zime uz *4-5 mesiacov a budu nababusene a budu mat v taske aj dost miesta...

janinna11
14. mar 2010

Ahoj Lulu, aj ja sa pripajam, vsetko naj 🙂)

Aj ja som bola na sone Lulu, maly ma cca 160 g a 16cm, takze sme na tom podla USG super, zajtra by som uz mala mat vysledky z II scr. tak sa aj trochu bojim, ale verim, ze je to ok 🙂

janinna11
14. mar 2010

Kocky idem hodit sprchu a este na chvilku pridem, pa zatial 😉

liv1
14. mar 2010

jeeej lulu tak to je super. to musi byt velky zazitok uz vidiet na 3D, ci vlastne 4D. no a povedala ti aj na ake pohlavie ho typuje?

Jani urobila som rychly kuk na tu znacku tak ked vam vyhovuje tak niet co riesit. 😉 akurat som tam studovala trojkolku, a mali tam jednu vtipnu vetu: ze ma sirku nadstandardnych 340 mm 😀. Ale vy asi chcete stvorkolku ze?

My asi nakoniec ten casualplay S4... ale nie na 100pro.

lulu4
14. mar 2010

janina: tak to je super potom ze aj u teba vsetko ok? mozem sa ta ale opytat taku osobnu otazku, preco musis ist na amnio, alebo ty chces ist? len ma to zaujima....dakujem za odpoved
no ja budem mat asi tak o tyzden tie vysledky z II. tak som tiez zvedava ale verim ze bude vsetko ok, musi byt... musime vsetky verit...

lenocka84
14. mar 2010

ahojte
ako sa mi mate?
ja uz prakticky ok, ak si odmyslim trochu nachladenia
dnes rano som vstavala s placom, u nasich som sa zobudila oproti zrkadlu, a co som nevidela na bruchu? popraskaneee 😢 celaaaaa nestastna

lulu4
14. mar 2010

liv: no u mojej dokiny je super to, ze ona mi to klasicke ciernobiele sono kde nie je nikdy babo tak dobre vidno prepne pri kazdej poradni do 4D lebo ona ma nejake super 4D sono v ambulancii a to je uz o inom, to je vzdy taky nadherny zazitok ale teraz ked uz bol drobcek vacsi tak uz to bolo ovela krajsie, si tam kopkal nozickami o sto sest a vytlacila mi aj fotecku ale ciernobielu tvaricky ako sa drobcek usmieva a rucicku ma pri hlavke akoby kyval... krasne to je...
no pohlavie mi este nepovedala ani typ, 19. aprila ked uz budem v 20 tt idem na ten velky ultrazvuk co sa robi v 20tt alebo by sa mal a tam povedala ze by to uz malo byt krasne vidno tak do 19. aprila budem cakat a potom mam hned 23. aprila poradnu, takze budem drobca v jeden tyzden vidiet hned 2x na UTZ 😀
vy uz vyberate kociky? mne sa paci jeden na stranke www.e-kociky.sk maju tam trojkombinacie aj do 300 Eur co sa mi zda byt super cena, takze asi to budem riesit cez tuto stranku

lulu4
14. mar 2010

lenocka: dolezite je ze sa citis ok uz, som si citala ze ti nebolo prave najlepsie... pozri leni najdolezitejsie je ze sa ma malicky v tvojom brusku dobre a to komu brusko popraska a komu nie si nevyberieme... aj ked poctivo kazda kremujeme tak nam to nemusi pomoct, to je genetika 😝 tak sa netrap aj ked viem ze to nie je nic prijemne...

lenocka84
14. mar 2010

lulu sak o to sa snazim, byt v pohode
a citim sa uz ok, dnes ma sice este 2x prehnalo ale uz je to ok
zajtra mam kontrolu, tak som zvedava
a o tyzden poradna

lulu4
14. mar 2010

lenocka tesim sa s tebou ze uz ti je ovela lepsie, uz by ta nemuselo teda prehanat a z coho si to mala co ti povedal doki, spominala si ten zacinajuci zapal mocovych ciest ale ved tie hnacky a zvracanie s tym nemoze mat nic spolocne ci???
a uz pojdes na poradnu u vasich v PP? takze tam budes do konca tehotenstva teda az do porodu aj po nom ze?

liv1
14. mar 2010

lulu to je super ze tvoja dokina ma take vymozenosti 🙂 . ja sa uz neviem dockat kedy tu nasu malu zase uvidim, ale bude to az o mesiac 😨 . Rozhodla som sa totiz na ten maly 3D neist, aby nebolo tolko ultrazvukov. Lebo o mesiac ten morfologicky, a tiez to 3D, je toho az az.
Ja riesim kcik uz tak dlho mam pocit 😀 . Je to na nervy uz, chcela by som nemat tolko narokov nan a bola by pohodka. Len sa nam deticky narodia do zimy a to nebude sranda.. Inak dugyna sem raz dala taku vybornu stranku rakusku ci nemecku, a tam veru boli az neuveritelne rozdielny v cenach tu a tam.

janefonda
14. mar 2010

ahojte,
leni ja mam tiez uplne krvavu striu presne na pupku, ale moja mamina ich mala tiez, cize s tym pocitam aj ked mazem poctivo teda 😒
liv casualplay??? idem ho hned kuk, zeco je to zac 😉
lulu to mas supis, ze ti dokina prepina na 4D, to musi byt krasne sa pozerat na mimco, predsa len je to realnejsie 😉
ja sa uz tesim na 18. to ideme s mm na utzv. Uz som nasu blsku dlhoooo nevidela. Od 20tt.!!!

liv1
14. mar 2010

leni a tvoja mamina mala tiez? hovori sa ze je to genetika. ja sa toho tiez bojim, ale clovek si niekedy nevyberie. esteze su uz aspon nejake moznosti ako to potom zmiernit, volakedy to vobec nebolo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre