Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
22. aug 2009

bruško nenafuklo našťastie ale beriem len jednu rano, na obed a večer, ale dnes som myslela, že ma porazí som zbadala strie na brušku 😠 a na stehnach, toľko som kňučala, že drahy musel do teska do lekarne nech kupi ten elastik Q lebo z postele nevstanem 😀

ja musím jesť len všetko zdravé, no čo už a zachutila mi mrkva s jablkom, a inač varili nam super, len bolo občas malo solene, ale nevadilo mi to lebo na vysoky tlak nieje soľ dobra. No možno som tvoju kamošku aj videla, a ležala na gynekologickom oddelení? ja som bola v obyčajnej izbe cele 3 týždne, lebo nadštandardka najlacnejšia je 400 sk, tak som vydržala ale keď niekedy v buducnosti pojdem zas tam pytam tu izbu za 400 je tam i telka. A chladničku v jedálni furt vyrabovali cigánky alebo baby po pôrode, tie ležali na izbe č. 6 lebo novorodenecke bolo plne.

garonka
22. aug 2009

andrejuška ahoooooooooooooooooooooj ahoooooooooooooj jasne budeme držať prstiky, mne robili utz v stredu a moj chrust tancoval ostošesť 😀 ale je v poriadku

fíha i ja musím nahodiť foto, pokukam či nejake normalne mam. 😝

andrejusa
22. aug 2009

ahoj garonka... a aký vysoký si mala tlak keď si ťa rovno nechali v nemocke? ja som mala naposledy 130/70, to je ešte asi dobre, ale hrooozne sa mi točieva hlava a zas som celú noc nespala kvoli tej mojej nohe, už začínam mať obrovské obavy. ☹

garicka
22. aug 2009

ahoj andrejusa

vy aké máte počasie? u nás dusno a pod mrakom, a tak ma ťahá do spania, rozmýšľam či si nespravím druhú kávu 😨

garicka
22. aug 2009

and
na akú kontrolu to ideš? na poradňu? asi nie...

andrejusa
22. aug 2009

ja kavčo vôbe nepijem, nelúbim. U nás je tiež pod mrakom, ešte neprší ale tiež je tu horúco.
Takže v 15 tt na začiatku sú už vidno nožičky a ručičky?

andrejusa
22. aug 2009

nooo na poradňu. Ja tomu hovorím stále kontrola. V 12tt mi brali aj krv tak už budú aj výsledky. Chodím na poradňu každé 3 týždne, ale bola som tam minulý týždeň len na poradu kvoli tej chrbtici a točeniu hlavy.

garonka
22. aug 2009

andrejuška

ani sa nepytaj 170/90 hneď mi šupli infuzku a pchali mi dopegyt, a magne B6 tlak sa mi pomaly upravoval, mala som 120/80 to je vraj najidealneší a aj 130/80 je v pohode. Ten spodny je srdce aj na EKG som bola veď ja som skoro všetky vyšetrenia tam pochodila, utz brušnych organov, hematologiu, gastroenterologiu, potom ten porazeny moč trebalo zbierať 24 hod. no des

garicka
22. aug 2009

ja som naposledy ležala na päťke za 400,- oplatí sa lebo je tam aj telka, aj vieš že na vecko chodíte len dve a zamykáš izbu ak tam nie si. hlavne preto. najprv som bola na dvojke za 700 ale na druhý deň sa uvoľnila tá za 400 tak som sa presťahovala 🙂 tá moja kamoška ležala na izbe č. 3.

z novorodeneckého istý čas boli baby aj do KE preložené (alebo z pôrodníckeho?) ale že vraj je to už OK, také bojové podmienky tam teraz mali baby čo rodili

andrejusa
22. aug 2009

juuj tak to nič príjemné, ale myslela som na teba. Aspoň si bola s niekým normálnym na izbe, alebo si bola VIP pacientka?

garonka
22. aug 2009

andrejuška

nooooooo aj chrbatik ma babenko je vyvinute pekne veď uvidíš na utz 😉

garicka
22. aug 2009

ja som mala včera na poradni tlak 110/60

andrejusa
22. aug 2009

garonka a ešte ti nepovedali čo čakáte? vraj sa to dá zistiť teraz aj z krvi, tak nad tým uvažujem...
garicka... čo sú to bojové podmienky? v Topoľčanoch vraj nemali dva týždne teplú vodu... také niečo?

garicka
22. aug 2009

baby aj na 12tt už pekne bolo vidieť toho môjho drobca keď sme boli. 🙂

garonka
22. aug 2009

ležala som na 4 s babou ktora čakala do pôrodu ta tiež bola v nemocke 3 týždne lebo je z Humenneho, ale dalo sa len nabuduce budem pytať nadštandard na 5 je fajn, ja som všetky izby okukla.

jaaaaaaaaj viem ktorááá taka blondínka a sa mi zda , že 3x potratila nie? a bola veľmi mila.

andrejusa
22. aug 2009

tak ja som v 12tt videla len takú machuľu, ale možno to bolo tak na začiatku 12, tak asi preto. Už sa hroozne teším ako bude babtenko vyzerať. Na čo všetko vlastne brali tú krv? myslím že 4 ampulky to boli...

garicka
22. aug 2009

noooo celé leto sa prerábala pôrodnica a novorodenecké, takže baby boli natrieskané po izbách a bol tam aj hluk, ale teplá voda asi tiekla 😉 a horúčavu ani nespomínam. ako môže nebyť 2 tt teplá voda v nemocnici???? 😲

garonka
22. aug 2009

garička no tlak maš super lepší nízky ako zvyšený

garicka
22. aug 2009

moj mnž mal včera 148/98 😨 tak som mu dala magne B6 a to sme si myslela že má nízky lebo ho bolela hlava tak si dal 2 kávy a jedno 3v1 😅

garonka
22. aug 2009

na izbach bolo pekelne horuco ale na 9 ležala promi pacientka a tam je i klima izba stojí 1240 sk fuha a ona tam bola cely týždeň, ani sme ju nevideli lebo i jesť jej tam nosili no proste komfort za tie prachy. Veru natrieskane ale som bola prekvapena koľko ciganov tam bolo.

andrejusa
22. aug 2009

nooo, v téme porodka topoľčany to baby písali... tiež nechápem, neviem ako sa kúpali. Tušim niekto spomínal, že si ohrievali rýchlovarnou kanvicou vodu či čo... 😖 Vraj nemali zaplatenú faktúru za vodu, tak neviem. Aký je rozdiel a čo to znamená tie izby 4, 5...? počet postelí?
110/60 je asi dosť nízky, to je v poho? nebereš na to nič?

jankova_lenka
22. aug 2009

ahojte vospolok
garička na morfologickom uzv. som bola, ale nič som sa tam nedozvedela. Mne serkláž nerobili, ale od včera (najmä v noci) mi tak riadne tvrdne brucho, tak sa napchávam magnéziom. Vo štvrtok som bola na poradni, bola som zatvorená a tiež mám doma len kľudový režim. Ak mi to neprejde, pravdepodobne navštívim nemocnicu. Inak bábo kope akoby malo riadnu diskotéku v brušku.
Tebe nezakázali kávu? Mňa hneď upozornili, že kofeínové nápoje mám vylúčiť.

garonka
22. aug 2009

nepoložilo ho to 😀 to je na tlaku najhoršie, že hlava bolí i pri nízkom i vysokom tlaku

garicka
22. aug 2009

ja keď som bola tak tam boli len 2.... asi som mala šťastie. garonka fakt varia dobre v tej nemocke ale mne všetky polievky chutili veľmi slano.... len asi dvakrát neboli pre mňa slané. odkedy som tehu tak je všetko slané alebo štipľavé 😀

andrejusa
22. aug 2009

tiež som si ináč myslela, že keď som vždy mávala nízky tlak, tak keď sa mi často krútieva hlava tak to bude asi z nízkeho a dr. povedal, že to je skôr vysoký. 😨

garonka
22. aug 2009

no a pri mne boli 4 oni mali svoju izbu vyhradenu na 1 a kradli jak trafene, šlohli jogurty, šunky, ale ovocie nechali lebo kojili, a variliiiiiiiiii super a tiež sa mi polievky zdali slane, ale dali sa jesť, a tie natierky čo dávali no všetky boli fajn okrem drožďovej a mäsovej to bol riadny smrad 😀

garicka
22. aug 2009

na tlak len kávu ale žiadne lieky, väčšinou ho mám 110/70. hlavne asi by sme mali piť dosť tekutín, čo ja dnes zanedbávam.... 😖

lenka
ja kávu musím lebo keď ju hneď ráno nevypijem tak mám celý deň migrénu, a potom mi nepomôžu ani 3 kávy.... a koľko toho magne berieš? nakázali ho lekári alebo ho berieš sama od seba?

garonka
22. aug 2009

baby idem sa napapať prikvitnem seeeem 😀

garicka
22. aug 2009

garonka

zistila som že v šaci stojí magne Bž o nejakých 20,- sk lacnejšie ako v KE.... síce ja som ho v KE kupovala len na KVP v lekárni ale v meste som sa pýtala a tiež bolo drahšie.

ja si vo štvrtok zasa spravím zásobu 😀

andrejusa
22. aug 2009

dobrú chuť, ja som práve dopapala palacinky.
Ja tiež dosť zanedbávam pitný režim, takže sa idem niečoho napiť. Naozaj dodržiavate, že nepijete sladené bublinkévé vody? ja prísne, ale niekedy sa mi až všetci čudujú

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre