Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

elko69
21. apr 2010

aj ja makam dnes uz od pol 7..len tu rano nik nebol ked som sa sem prihlasila ale teraz kuk ze ste uz tu babule..

mirka12011
21. apr 2010

elko vsimla som si ta tu rano ked som pisala, ze si tu uz stihla byt tak skoro rano...
no elko vydrz uz ti zacne MD o chvilocku..........

dugyna
21. apr 2010

juj som zabudla co som chcela napisat ta tehu demencia

mirka jasne mozme dat nejake stretko o 15h ak by sme v lete isli s drahym na vychod tak dufam ze si najdes cas a stretli by sme sa 😉

barby..a to budes zvlada s takym bruskom zehlit? ja mam uz teraz co robit....

a kde ma lenka foto maleho patrika?

mirka12011
21. apr 2010

dugy jasne stretneme necham ti kontakt na seba v IP a ked pridete tak sa ozves a ked budem moct dojdem....
dugy demencia utoci uz aj na teba? 😎

tadotami
21. apr 2010

docitala som sa ze vcera ste preberali hlienovu zatku.ja len z vlastnej skusenosti.mne odisla a bolo toho dost.nebola cisto biela.drzi babinko v bruchu.ked odide tak sa vlastne zacina porod lebo to tam nema uz co drzat.voda mi sama od seba neodtiekla.asi do hodiny som dostala bolesti.ale podla mna je to u kazdej ine aj ked prncip je stale ten isty.

dugyna
21. apr 2010

to barby ja to poznam my mame tiez prve babatko v rodine..takze vsetko kupujeme...
keby sa nam nepodarilo kupit kocik za taku dobru cenu tak tiez kuoime pouzity-sak kopec ich vyzera ako novych..

najke vecicky nam pokupila a moja mama a nejake moja babicka..a nieco kupujeme mi..takze asi tak
a kozmetiku som kupila celu sadu cien z lidlu pocula som na nu dobre referencie..a nieco mam aj oriflame..

v malemu patrikovi nemusi byt uz v inkubatore....zavisi od toho ako urcili jeho gestacny vek..citala som ze 34tt a zavisis ako je zrely..takze skor nie v inkubatore ako ano..ale vsetko je podla toho ako ho zhodnotili lekari a ake mal maly apgarovej skore po narodeni,...a ako sa podarilo aj aby mu dozreli plucka/to co povadali lenke kortikoidy../...a celkoho ako na tom bol po narodeni-zrelost... takze v pohode moze byt len na vyhrevnom lozku..

dugyna
21. apr 2010

barby ale ty nevyzeras na t ze by si pribrala 15kg..co som ta videla ked si zbehla ku mne pod branu...
ale inak ja uz som pribrala 12kg a to som teraz 29+1tt a vobec sa neprejedam papam tak ako predtym..tak nechapem..

barby aj my chceme este jedno mimi..po sebe 😉

mirka12011
21. apr 2010

dugy niekto pisal ze ju prevazali do ineho mesta sa mi zda ze kvoli inkubatoru no niesom ista....

jjana17
21. apr 2010

ahojte co dnes preberate?

tadotami
21. apr 2010

ahoj jjana 🙂 ako mas?

mirka12011
21. apr 2010

dugy kopirujem z junoviek od leveretky....
Ahojte dievčatá,

volala som dnes s Lenkou, tak malinký je v poriadku, je na JIS. Lenke včera ráno odtiekla plodová voda, večer ju previezli do Žiliny kvôli inkubátorom a dnes ráno jej dali o 9h vyvolávačku, tak to mala za hodinku vybavené. Akurát bola ešte veľmi unavená z pôrodu, ale dá sa to vydržať, veď možno ona napíše sama viac
Malý našťastie zodpovedá 35tt, tak je to super.

dugyna
21. apr 2010

kocky ked bude pekne tak aj v auparku mozno bude ta teras z toho podniku kde sme minule sedeli oni mavaju predsa smerom k tomu detskemu ihrisku...

lenocka gartulujem ukaz fotku 🙂

barby ked tak aj ja ti napisem neboj sa 🙂

a mirke poslem letecky special do presova aby sa mohal zucastnit 😉

lulu neviem proste som to nejak vedela ze chlapcek..nejak tak vyzeras....a to co sa hovori ze oskaredeju ak je dievcatko...neviem...mi cakame a nemyslim si ze by som nejak oskaredela..naviem ci sa to nemysli tym ze mas byt vyhadzana koli tomu ze paps vela cokolady ked cakas dievcatko..ale mne ta nejak moc pocas tehu zatial nechutila...az teraz mam sem tam chut...

dugyna
21. apr 2010

kokcy ak sa bavite o vahe ja som len v 29+1tt a uz mam +12kg 😒

mirka12011
21. apr 2010

dugy ja z cokolady vraciam 😀 cize sem tam keksik ale bez cokolady a teda som skareda ako noc 😝 vyrazka len sem tam za cas ale kruhy pod ocami cierne ja neviem ci z toho vracania ci z coho no des a hruza 😅
jajaj este dobre, ze uz sa da lietat a pride po mna ten special 😉

mirka12011
21. apr 2010

ahoj jjana ako sa dnes mas?

jjana17
21. apr 2010

ahojte, no ja dnes sa mam dobre ,pred pol hodkou som sa zobudila , dnes som sa nevedela nejako dospat, u nas svieti krasne slniecko, tak asi pojdem nieco poprat a drobcovi podavat do skrine veci co som si vcera doniesla,,,

mirka12011
21. apr 2010

no teda a co si pekne doniesla malemu? pochval sa?

jjana17
21. apr 2010

mirka, ty z coko vracas??? tak sa pridavam, mne staci si dat trosku cokolady a mne je zle aj pol dna , mna zacne strasne brucho boliet, normalne krce...a to som cokoladu velmi lubila a teraz na sladkosti ani pozriet

jjana17
21. apr 2010

no od sestry som doniesla taky plny vak su tam bodinka, dupacky, male teplacky, kosielky, svetriky, ciapocky, proste vsetko co budem potrebovat, a este mi tam dala aj nejakych 5 malych plienok co oni uz neminuli ,,,,takze moje rozhodnutie nekupujem uz nic , lebo tie vecicky su uplne nove, co ich mal filipko par krat oblecene ani naznak opotrebenia alebo zaspinenia,,,,este su aj pekne vonave a vyzehlene,,,,kedze maly ma terez 5 mesiacov

dugyna
21. apr 2010

mirka tie virazky aj ja sem tam nejaka..sak klasika..ale nie zeby som mala brutal-viem ze niektore kocky to maju..jedna znamy bola taka samy pupak az hnusne a cakali chlapca..

k tej lenke...mohli ju previesst lebo nevedeli v akom stave sa mali narodi a akemu tt bude zodpovedat sak vies ze raz pisala ze 34tt a potom 33tt podla sona a podla MS mala byt 35tt...preto nemusi byt ale moze byt v inkubatore..totiz detciyk co sa rodia po 36-37tt sa beru ako normalne narodene a este je tam to ze hmotnost nad 2499g..ti co su menej hmotnostou a tzdnom su predcasne narodene..a samozrejme zavisi od ich zdravotneho stavu a tej zrelosti...ci je nutny inkubator a ako sa dietatko adaptovalo po porode a ake malo apgarovej skore...atd...

mirka12011
21. apr 2010

jjana tak je toho vela z coho mi je zle ale teda cokolada asi najviac tu sa neodvazim dat do ust vobec lebo mi nestoji zato ju hned dat do zachoda 😉
kys.kapusta tak tu tiez nieeeee
no zalezi natom fakt co zjem ale teraz som na sucharoch kvoli opuchom ale uz som spasala tuniaka z rozkom a na obed isto nieco varene zjem a vecera suchare 😀
dugy ano ano je to pravda, len viem ze inkubator sa niekde hovoril...

jjana17
21. apr 2010

no mne az tak nie strasne ze z tolkych veci ale sladkosti som ako tak vylucila, lebo to potom cely den som trpela, skor si kupujem tie decke kukuricne chrumky a tie jedavam vecer pri telke alebo ked mam chut ,,maskrtit,,

ale co je sranda vzdy ked niekde rano potrebujem ist ako napriklad vcera som isla k doktorke a ked sa aj naranajkujem hned vracam, to neviem pochopit cely cas nic iba ked rano musim niekde ist a vstat

tadotami
21. apr 2010

tak ja mam asi stastie ze moze vsetko a pribrala som 6,5kg.som schopna aj 2 cokolady naraz zjest.ale dost mi vadi pomarancovy dzus.

jjana17
21. apr 2010

tami, mne aj oci jedia ale dam si z niecoho kusok a dost som najedena, ja neviem ci sa mi zmensil zaludok ale ja strasne malo jem, fakt ranajky obed vecera ale take male porcie a potom este popri ovocie dost jem,

tadotami
21. apr 2010

mne ale bolo na zaciatku strasne zle.na nieco om sa pozrela a uz som vracala.teraz je to ok.skor mi j niekedy blbo lebo sa prezerem 🙂

jjana17
21. apr 2010

no to mne bolo tiez kraaaasne,,,,,,na zaciatku som ani do kuchyne nemohla ist lebo ked som zbadala chladnicku no konecna 🙂

tadotami
21. apr 2010

mne strasne smrdelo surove maso a kava.teraz mi kava nerobi problem.a nenavidla som brynzove halusky-mala som k nim odpor a teraz mozem.a este mi chuti zmrzlina a ovocie.

tadotami
21. apr 2010

musim sa offnuttttttttt.tak sa majte

jjana17
21. apr 2010

ahoj tak zatial tami

barbyes
21. apr 2010

ahojte kočky,
dugy ty budeš na tom váhovo asi ako ja. v tvojom týždni som mohla vážiť asi tak ako ty. tak budeme guličky, budú nás gúľať.
a ja nemám nejako problém, veď s tým žehlením to bude asi rovnaké ako keď varím a upratujem. to som tiež niekedy aj 4 hodiny na nohách a žijem 🙂 i keď potom fučím ako lokomotíva 🙂 a tie mini vecičky, to bude za chvíľočku hotové

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre