Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
21. apr 2010

tami to mas pravdu doba ide strasne rychlo a aj na tych detoch to vidiet, len je smutne to ze ked taky sprnt co kraca do skoly taska vacsia ako on a otvori usta a to nic ine nepocujes len nadavky, jaj na to som strasne alergicka ja, ako normalne sa mi niekedy rozum zastavuje,

barbyes
21. apr 2010

ježiši Tami, tá tvoja malinká musí byť hrozne zlaté decko, podľa toho čo hovoríš 🙂 dúfam, že aj moja malinká bude taká.

jjana17
21. apr 2010

barbyes presne tak ako pises strasne su drze arogantne ,ako bitka to nie ale taka dobre mierena po zadku alebo po ustach ked nevie dieta co od dobroty je podla mna vítaná. ako ja aj ked sa akekolvek hovadiny robili vzdy som vedela co si mozem dovolit,,,ale dnes tie decka este aj rodicom vynadaju

barbyes
21. apr 2010

to hej jani. a môj muž tiež v poslednom čase hrozne nadábva, ja neviem, možno som si to predtým len nevšimla, ale stále ho okrikujem. lebo ak to bude počuť doma...ako ja sa s ňou nebudem hanbiť chodiť von, veď ako to vyzerá keď také malé dieťa nadáva? a to opakuje všetko.

barbyes
21. apr 2010

presne ako hovoríš. ja by som tiež nedokázala dieťa zbiť lebo sa tým nič nevyrieši , ale občas taká výchovná neuškodí. lepšie je sa s tým dieťaťom porozprávať a vysvetliť mu to, určite to má väčší úspech ako keď ho zmlátiš. ja som to neznášala keď mi maminka prehovárala do duše, lebo som nad tým musela rozmýšľať a potom mi to bolo ľúto. by som radšej zniesla tú bitku, ale tak to má byť aby sa to dieťa nad tým zamyslelo. inak nič nevyriešiš

jjana17
21. apr 2010

no ved jasne ako ked take male dieta hresi je to jedine vizitka jeho rodicov, veru aj ja som povedala ze si budeme musiet davat pozor na usta co povieme , neter ta ked sa jej nieco nedarilo tak ze ježku banku, to znamenalo v preklade jezis maria, no a to zase poculo od babky, takze hned sa to ukaze a to nastastie neboli nadavky take ake pouzivaju dnesne deti, toto skor nas pobavilo

jjana17
21. apr 2010

inak to mas pravdu taky rozhovor je niekedy ucinnejsi lebo fakt do dieta potom nad tym rozmysla, ako blbo povedane rit ho prestane boliet a aj zabudne preco dostalo ale ked taky rozhovor sa mu na dlhsie zaryje do pamati

elko69
21. apr 2010

mirka12011 my nastatsie sme so segru tehotne obe a ta uz ma aj termin takze cakame kedy porodi takze si nemame co vycitata a smiat sa tej druhej aspon 😀 😀 😀 skor ja jej uz budem zavidiet coskoro...tiez funim ako prasiatko,sa mi smeju niektori ale tak to k tomu patri a uz nechodime same ale s nasimi uz 2 kg detmi a plus voda a placenta a prsia tiez uz nieco vazia...

barbyes
21. apr 2010

veď to, bude po nás opakovať všetko. a on každú chvíľu nejakú vulgárnu nadávku pustí a ja už potom začnem kričať po ňom, lebo ma to rozčuľuje a za chvíľočku sa narodí. zo začiatku síce nebude rozprávať, ale vnímať bude všetko a fakt nepotrebujem aby toto počúvala. mne tiež občas ujde, zasa nemôžem povedať, že som svätá, ale jemu keď sa niečo nedarí tak hneď do p..., k...., ko... a jeb.... a ja idem do vývrtky keď to počujem.

barbyes
21. apr 2010

haloo, kde ste všetky??

elko69
21. apr 2010

ja som tu asi iba

dugyna
21. apr 2010

lusa negativne znamena ze je steko ok..teda negativne ze v moci je vsetko ok..ze sa tam nenachadzaju krv hnus zapal bielkoviny..a ph mas v poriadku..inak by pisala dr nejaky nalez...

jjana tak co javiem ale ja som uz v 4triede vedela co menzes...
a myslim ze 2 triede doniesla do skoly spoluziacka nejaku encykopeiu..taku ale ze tam boli fotky naheho tela muzskehoa zenske..a ako sa to robi..tak to viem ze bol pre nas vtedy taky sok...ale to bola taka encyklopedia pre deti-pubertiakov...

dugyna
21. apr 2010

jjana a hlavne dnessne deti si hodia vsetko do googlu a neni problem si precitat..ja to vidimna muzovych kockach..za chvilu sa mi budeme od nich robit s pocitacom...

mirka12011
21. apr 2010

babky tu sa zatiahlo a ide burka 😝 a tak krasne teplo bolo este ze som dnu 😝

jjana17
21. apr 2010

no uz som tu naspat,,,

dugy neviem kolkatak bol ten chlapec, ono neviem na zakladke v ktorom rocniku sa uz preberaju taketo veci ale viem ze je to dost skro, my sme to mali asi tak v 7 rocniku a to sme tomu uz veselo vsetci chapali, cize nebolo to taky boom, no ale ze on bol z toho dost v soku ten maly

elko69
21. apr 2010

dugy ale mali ste zazitok z tej knizky aspon nejaky,nie? 😉 😀

jjana17
21. apr 2010

no moze byt ze teraz aj z netu dost si decka najdu co chcu,, aj to co by podla mna nemali

janefonda
21. apr 2010

baby ved som odisla len na chvilku a vy tu mate toho popisaneeee...
Fotila som sa s bruskom prave, idem za sestrou , upavime fotecka a nejaku jednu , dve foto sem potom hodim 😉

lutsine
21. apr 2010

Pocita sa nejak termin porodu podla prvych pohybov?

jjana17
21. apr 2010

lutsine no tak to ti povedat neviem,

jjana17
21. apr 2010

toto som nasla na nete ::::Zisťovanie termínu pôrodu podľa pohybov plodu

Na tento spôsob výpočtu musíte sledovať prvé pohyby plodu. Prvorodičky prvé pohyby zaznamenávajú okolo 20. týždňa a viac rodičky okolo 18. týždňa tehotenstva. Termín pôrodu určíte tak, že k dátumu prvých pohybov plodu prirátate 20. týždňov u prvorodičiek a 22. týždňov u viac rodičiek.

elko69
21. apr 2010

ta keby som to mala ratat 20 tyzdnov od prvych pohybov tak rodim o 2 tyzdne skor ako mam termin,sice mozno ze to tak aj bude sak maly bol v 30 tt velky ako keby bol v 33 t,sa encham prekvapit teda,este ze zacinam pomaly chystat kabelu uz do porodnice preistotu 🙂

lutsine
21. apr 2010

Mna to len tak napadlo,lebo dnes sa ma jedna kamoska pytala,ze kedy som mala prve pohyby....tak som jej povedala presny datum,kedy som po prvykrat pocitila maleho....Elko69pamatas si aj presny datum? priblizne?

elko69
21. apr 2010

no lebo to som si mala zapisat do knizky tehu takze 21.1.2010

elko69
21. apr 2010

vlastne uz asi aj skor o par dni ale toho 21.1. mi dal taku prvu ranu ze som 100% vedela ze to bol maly..hehe

dugyna
21. apr 2010

jjana..co ja viem ja si myslim ze na tu dobu sme to dost skoro vedeli v 4 rocniku..ale zase my sme mali asj spoluziacku,ktora mala menzes od 2 triedy

elko neviem ci to bol 2-3 rocnik na zaklade ale asi 3 rconik..a ta kocka mala tusim uz aj menzes....alebo tak nejak..
no sak jasne ze to bol zazitok vsetci kukali...ale myslim ze urcitym sposobom sme ostali vsetci soknuty v detskej dusicke...alebo ako to nazvat..chapes?

jjana ano ale ako zabranis tomu ked uz teraz maju na zakldanje skole v 4 triede pocitace?

a ktomu vypoctu..jjana napisala si to spravne...podla pohybov

lenze kocky podla pohybov by som teda nestihla tu statnicu...lebo prve som citila 29.1 a to sme boli 17+3tt takze podla toho ked to bude tak nestihnem tu statnicu co mam mat 14.juna...teda vychdza nam to potom ze by sme mali ist rodit 15.-18juna takze to aby som na statnicu mala zbalenu tasku do porodky 😀

lutsine
21. apr 2010

no ja 18.2

dugyna
21. apr 2010

jane cakam na tvoju fotku..inak videla si tu moju fotbalovu loptu 😀 ?

lutsine
21. apr 2010

Pekne brusko Dugyna 🙂

jjana17
21. apr 2010

dugy no ja som krami dostala v nejakej siestej triede ,,,,no tak to ta tvoja spoluziacka tak to je sila ze uz v druhom rocniku mala,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre