Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mirka12011
4. máj 2010

jani prides aj tu popratat? hihi

janefonda
4. máj 2010

mirka debatime o EPINE, to je na cvicenie taky balonik. Pomaha posilnit dole svaly a porod by mal byt potom ovela jednoduchsi a zaroven tym, ze sa ten balonik po kazdom cviceni da zväcsit, sa akoby pripravujesna porod. Po takomto cviceni zeny nemusia nastrihovat, alebo maju maximalne malicke poranenia. Zacina sa s tym trenovat zhruba mesiac pred porodom.

barbyes
4. máj 2010

miri, hovoríme o Epine. ten balónik najskôr napumpuješ vzduchom a potom ho vytláčaš von- simulácia pôrodu. a pýtala som sa na obvod balónika v cm.. mali by sme sa dostať na 31cm a potom by mal ísť pôrod ako po masle 🙂

barbyes
4. máj 2010

jane, rovnako píšeme 🙂 pozri čas 🙂

jjana17
4. máj 2010

mirka no s mojou dnesnou zanietenostou by som hadam aj prisla k tebe upratat...xxixix

lusa889
4. máj 2010

jane, aj ja si myslim ze zajtra je celkom sympaticky datum, musim dohodvit malej ci sa nejak nedohodneme 😀

janefonda
4. máj 2010

barbyes mnohe baby hovoria ze aj tych 28 im stacilo a ze pohodka. Ono je otazne aj to, ake velke bude babo. Ale nasa zatial vyzerá byt okolo 3 kg, cize by to malo byt ok. No ved uvidime co a ako....

mirka12011
4. máj 2010

no teda pocujem o tom prvykrat hihi

janefonda
4. máj 2010

barbyes no telepatia 😀

lusa, ze pekny datum by to bol. Ale moj manzo dnes v noci pracuje a aj zajtra, tak radsej nech to na mna dojde, ked bude doma.... Aj ked ved on by prisiel z prace, keby som zacala rodit 😉 no konecne sa to moje dieta hybe, ma teraz take kludne dni, ze som na to neni zvyknuta.

jjana17
4. máj 2010

no baby ked porodite dajte vediet ci sa to vyplatilo s tym nafukovanim ,,,,,,,, a ked hej budem fukat aj ja

barbyes
4. máj 2010

miri, pozri si na koníku tému EPINO, vyzerá to byť fakt dobré, veď dáme s jane echo či pomohlo 🙂 ale baby ktoré s ním cvičili nástrih nepotrebovali takže 🙂
keby stačilo tých 28 tak by to bolo fajn 🙂 ja si myslím, že nepôjdem v 40tt takže by malinká mohla mať okolo tých 3 kíl a to by mi fakt malo stačiť 28cm...veď uvidíme 🙂

jjana17
4. máj 2010

kocky a co ste za to dali, kolko taka sranda kostuje

barbyes
4. máj 2010

tá moja je aktívna niekedy až moc, ale je to super keď mi také hrby vytvára na brušku, sa na nej smejem 🙂 a furt sa prevaluje, chúďatko, nevie ako sa má uložiť, už je jej tesno 😉

mirka12011
4. máj 2010

no idem kukucnut....
prisli poslickovia zasa 😲

barbyes
4. máj 2010

85 € + poštovné ale ak ma vďaka tomu nenastrihnú tak to považujem za dobrú investíciu 🙂 a potom ho môžem predať, lebo čítala na fóre, že tá guma má životnosť okolo 2 rokov a to neviem či stihnem mať dovtedy druhé..

lusa889
4. máj 2010

idem ja pratat dalej, uz sme napapane tak mozne pokracovat 🙂 drzkajte sa zatial papa a pekny dnik

bubulacik
4. máj 2010

Dakujem vam za odpovede a moj doki nema sono v ambulancii tak sa zakazdym musim trepat do mesta a mne by nevadilo aj keby som zakazdym chdila na sono aspon by som vedela ze je vsetko ok... a vkolkom tyzdni vam zistili ze co cakate ak ste si to dali zistit?

barbyes
4. máj 2010

záleží od toho ako bude otočené. mne to povedali už v 20tt(skôr Ti to zo sono nezistia) ale niektoré baby nevedia až do pôrodu ak sa otáča furt chrbtom 🙂 takže je tom individuálne, ale vieš si to dať poprípade zistiť z krvi v genetone, ale je to dosť drahé...niektoré baby z fóra tam boli

barbyes
4. máj 2010

ja Vás opúšťam, za 15min sa mám stretnúť s kamarátom, asi trošku nestíham, hádam ma nezabije 😉

jjana17
4. máj 2010

bubulacik, no ja to viem nejaky mesiac maly mal zlu polohu

tadotami
4. máj 2010

baby ja len na skok.unvena som ze jazyk po zemi taham.a to sm zbalila 6igelitiek a 2 krabice.uz nevladzem.

mirka12011
4. máj 2010

tami a co si balila?

jjana17
4. máj 2010

tami a co ty robis ake stahovanie

tadotami
4. máj 2010

v nitre je jedna nevidiaca pani ktora koncom maja rodi a nic nema tak sa podelim.a ma total holy byt tak som jej par veci pohladala.hlavne zaclony lebo tie ja nemam na oknach a len mi to tu zavadzia.cakam na mm a odvezieme jej to.no nech ma radost.

mirka12011
4. máj 2010

ejejej to je zlate....

tadotami
4. máj 2010

pripadam si jak taka tava vyprahnuta na sahare 😀

lenocka84
4. máj 2010

barby mas lezat!!!!!!!

janefonda
4. máj 2010

nooo upratala som si po sebe kuchynu, tak som uz zasa spokojna. Manzo vynesie smeti a mozno dnes umyjem aj kupelku, no uvidim, ci sa mi bude chciet do toho ist 😠 asi si pojdem lazkat, ked mm odide do prace, nejak ma to pocasie lame 😅

barbyes, lusa caute zatial 😉

bubulacik aj my sme pohlavie vedeli az okolo 24 tt, a odvtedy ho uz zasa nebolo ani raz vidiet. A aj vtedy to bol hodinkový boj, aby sa ukazala. Cize stale mame pre istotu aj chalanske meno, ze co keby to nakoniec nebola predsa len baba 😀

bubulacik
4. máj 2010

No to stej krvy viem ze je drahe... a radsej pockam na sono aj u vas ste za to platili? Za to ze len vam poedal ci to bude chlapec alebo baba lebo u nas sa plati a zevraj ak sa pomili a narodi sa ine pohlavie ako povedal tak na vratia peniaze no pola mna je to riadna hovadina nie??...

tadotami
4. máj 2010

bubulacik nam povedali v 18tt.krpec ukazal gulky ja sa patri a riadne ich otrcal kancisko jeden 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre