Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mirka12011
7. máj 2010

gari peknu prechadzku minule som bola v KE som si na teba spomenula 😉

garonka
7. máj 2010

mirka a čo ši neprišla? 😀

lenocka84
7. máj 2010

lucik aj ty si mala prist a furt tu niesi

mirka12011
7. máj 2010

no vies garonka nechcelo sa mi po celych kosiciach zhanat niekoho kto pozna garonku z MK 🙂

blessed
7. máj 2010

Ahojte, dufam ze sa mozem pridat. ja tiez cakam prvy krat a mam neskutocne mnozstvo otazok. vsimal som si tu ze sa niekto pytal ako je to s tymi tyzdnami. ja som teraz v 20 tyzdni a ako pocitam tak pocitam je to na den presne mojej menstruacie. znamena to ze som ostala tehotne pocas nej alebo som bola tehotna uz pred nou?

mimi21mimi
7. máj 2010

ahojte baby... ja som tu priebezne cely den a citam co tu pisete... periem uz stvrtu davku v pracke!!!! Co to bude zehlenia si asi viete predstavit 😖 konec....
este k tomu ma pri nejakych 10 minutach statia alebo chodze strasne pali bedrovy klb alebo ta strana krizov... trva to uz aj dva a pol mesiaca ale je to horsie a horsie... neviete co s tym?

jjana17
7. máj 2010

blessed, ahoj

mimi, tak ty budes mat teda toho zehlenia,,,no pekne, ale zase ak ti praje pocasie treba to vyuzit a sup sup poprat
no niektorym nejako tlaci babo na nejaký nerv alebo tak a to vystreluje az do klbov, segra ked rodila tak ze vobec necitila tlak na konecnik a tak ako jej vraveli ze by mala citit, ale ona citila strasne tlaky do klbov

lulu4
7. máj 2010

ahojte, nic nove, nikto neporodil?

Mirka ako u lekara?

Leni no vidis, ze bolo Patrickovi dobre vonku 😀

jjana17
7. máj 2010

lulu ziadne nove babtko,,,kazdemu je dobre este v brusku

a ty ako sa mas

mimi21mimi
7. máj 2010

Jjani a s tym sa asi neda robit nic hm? :(

jjana17
7. máj 2010

ja si myslim mimi ze asi ani nic, ona aj ked povedala doktorovi ako bola tehotna ze ju boli chrbat tak vravel ze ani lieky ani masticky jej dat nemoze vsetko skodi plodu

lenocka84
7. máj 2010

ahoj lulu, bolo paradne
len akurat ze maly odkedy sa najedol este nespal, tak som zvedava co mieni robit krpec moj

mimi21mimi
7. máj 2010

lenocka, mozno ta chce nechat vyspat v noci, tak si setri spanok 😀

lenocka84
7. máj 2010

mimi no uvidime, doteraz spinkal pekne, aj cez den aj v noci
uvidime, necham sa prekvapit

jjana17
7. máj 2010

leni no ved ty mas normalne ukazkove babatko

lenocka84
7. máj 2010

jani nooo uvidime dokedy, pockaj za mesiac ma zacne prehanat

liv1
7. máj 2010

juuuj babulky ake su tie vase deticky naaadherne. 😵 😵 😵

miska1981
7. máj 2010

ahojte baby,

tak ja mam dnes termin a stale nic, nechce sa nam z bruska ani za svet 😅

vidim, ze ma nikto nepredbehol, tak len pekne cakajte kym sa moja neumudry, ale vidim, ze par co by sme uz chceli rodit je tu.
pamatam, ze napr. garonka sa vobec neponahlala, ale ja uz chceeem....

mirka tak kontrola dobre, som rada 😉

liv pre aky kocik si sa nakoniec rozhodla???

lucika1988
7. máj 2010

Ahojky som z hriňovej a som v 15tt som prvy krat tehotna a tiež mam male obavy 😒 občas ked´ sa rano zobudim mam tvrde bruško ako by sa mi sťahovala maternica no doktor mi na to nič nepovedal ono to postupne ustupi ale aj tak mam strach čo to je ma s tym iekto skusenost? 🙂 dakujem maminky :o)

miska1981
7. máj 2010

ahoj lucika ukazuje ti, ze si v 18tt tak si to oprav na 15 tt 😉
dr. ti mal dat magnezium na tvrdnutie bruska, vela z nas to malo, ma, musis viac lezat a nehladkat si busko aj to to vyvolava, keby si to zacala mavat vacsinu dna, treba ist k dr.

lucika1988
7. máj 2010

🙂 viem že my ukazuje 18 ale to je podla poslednej menštruacie ale otehotnela som o 2.tyždne neskor a zajtra začinam 16.tyždeň a neviem ako to mam zmeniť kedže sa udava posledny datum men. ale dakujem za radu ja ešte stale pracujem tak to mam možno s toho neviem ale aj tak dakujem a ako sa citiš? citite? 🙂

gali
7. máj 2010

Ahojte, dievcata 🙂
Konecne piatok... Vitam nove tehulky a ako citam ziadne nove babatko. Asi sa im velmi paci v brusku, je to take pohodlne 😉

lucika1988
7. máj 2010

🙂 😝 gali škoda že si to nemožme zopalovať ako sa im tam pači 🙂

miska1981
7. máj 2010

luci musis si zmenit datum poslednej menst.aj ja som si musela, lebo inak ti bude ukazovat o tyzden viac....

ja hrozne, ale beriem to ok, v mojom stadiu je to asi normalne 😉

moze to byt aj z toho, ze pracujes a stojis ci sedis pri praci???

gali
7. máj 2010

jooj, len co ked si to clovek potom nepamata... ☹ Ale tak bude im aj pri nas suprovo 😉

lucika1988
7. máj 2010

stojim robim na sterilke v nemocnici no ja som ju mala 8.1. no vyskušam 🙂

miska1981
7. máj 2010

gali a ty ako?? brusendo uz rastie? uz to ziaci poznali? ozaj pohlavie ste si nedali zistit?

aj ja to hovorim mojej, ze aj tu jej bude super, tak nech uz ideee 🙂

miska1981
7. máj 2010

luci, alebo si nezadaj datum PM, ale termin porodu aky mas v knizke, ja to tak mam, lebo datum PM ti aj tak bude posuvat.

janefonda
7. máj 2010

lucika vitaj 😉 tvrdnutie bruska nie je problem, pokial to nie je caste a nemas pri tom bolesti. Tiez si myslim, ze ti to sposobuje praca. Keby si bola viacej v klude, urcite by tvrdlo menej. Je mi ale jasne, ze este musis pracovat. Jedno magnezium denne by ti malo pomoct, ale to by si sa mala poradit so svojim lekarom...netreba si sama ordinovat doplnky...

Gali no babo ziadne nove, teda Lusa tu dnes nebola, ale to nemusi znamenat, ze je v porodnici, ale aj moze 😉

Miska tak do kedy mam akoze na teba cakat? 🙂 Pekne sup sup do porodnice!!! Ja chcem byt uz na rade!!! 😀

gali
7. máj 2010

miska: ano, ziaci ma konecne odhalili. Mali sme pred tyzdnom turisticky, tak som mala ine nohavice a tam si to vsimli. Vsak konecne, nie? 😀 Im to teda trvalo. Ale su uzasni, dobri, tichucki az mi je to obcas cudne 😀 Nohavice stale obleciem, ale to mam skoro bedraky, takze nie je problem. Tebe sa to uz riadne krati 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre