Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
11. máj 2010

lulu mne dala alergoligicka iba inhalatory 2 . jeden keby sa mi extremne pohorsilo a ziadne lieky
ja som tiez tak soplila a straasne kaslala , az napokon som horucky dostala z tej alergie a ked nasadila tuto liecbu bolo ok vsetko tak som sa potesila

liv no ved to chcem to hned spomenut doktorke ze tie opuchy su, ale to ze doma si meriam tlak a mam ho vzdy ok ,,,,no hadam aj bielkoviny budu dobre

lulu4
11. máj 2010

Jjani veru tak 130 na 90 je uz hranicny, vtedy uz davaju do nemocky vacsinou, ale takto to by ta nemali dat do nemocky...
asi to bude len z toho tepla, ved uvidis... ale v lete vacsinou tehulkam puchnu nohy ked je teplo... to si podla mna este uzijem v juli a auguste..

jjana17
11. máj 2010

presne tak ako lulu pise , ze najhorsie je ked chyti alergia v prvom trimestri

mirka12011
11. máj 2010

no lulu mne namerali 135/80 opuchy, bielkoviny a to bolo hranicne ze vysoky tlak je od 140 ale ze ma sleduju teda nevyzera to tak hahahaha tak im moj gynekolog napisal ze kvoli gastroze ma maju sledovat tak neviem ....

jjana17
11. máj 2010

lulu mne dr povedala ze hranicny je 145/90
no a segra ked cakala maleho tak mala aj cez zimu nohy jak pampuch a nelezala a na zvyseny tlak jej dali nejake lieky a bolo

liv1
11. máj 2010

lulu a nedavaju az ked je tlak 140? zdalo sa mi ze to garonka spominala.

jjana ked si merias doma a je to ok, tak podla mna pohodka 😉

mirka12011
11. máj 2010

jane to mam aj ja doma ideal u doktora zvysen asi sa ich bojime hahahah

liv1
11. máj 2010

miri a nemas nahodou gestozu a nie gastrozu a nejdes nahodou cisarskym kvoli tomu?

lulu4
11. máj 2010

liv: ved prave a mna ten kasel drzi este od choroby co som pred svadbou ochorela, to som vam spominala, vtedy som mala kasel, hrdlo ma bolelo, zvysena teplota, som sa sama liecila homeopatikami lebo mi nic vtedy nepredpisala.. no a dnes som spominala alergologičke ze ten kasel mi neprestava a ona ze to uz mam spojeny s alergiou aj tu spirometriu mi robila, co sa dycha do toho naustku...neviem fakt co mam robit ked je tam napisane ze v zavaznych pripadoch sa moze tak hadam neublizi malemu ja sa tych liekov tak bojim cele tehu som si nedala ani len jednu tabletku proti bolesti, nic... ale asi mi nic ine neostava a veru uz nie som v I. trimestri...to mas dobre ze tebe zacina alergia neskor... ja ju mavam takto skoro...a myslim ze to trapenie by nebolo tiez ok bez liekov, ze to by som malemu len uskodila tiez... a kazde zakaslanie a kazde kychnutie je jedna kontrakcia v maternici ktoru necitime sice ale nerobi to dobre..

jjana17
11. máj 2010

no ved to ze doma mam nakazane merat tak sa snazim 3x za den odmerat a vyssi ako 120/80 som nemala, tak si myslim ze by to mohli zobrat do uvahy a nie iba to jedno meranie ked mi vzdy lepi ked tam idem

lulu4
11. máj 2010

liv: jeej sorry ano je to 140/90 veru tak 😝

liv1
11. máj 2010

mne sa chvalabohu nezvysi tlak, ale tep urcite ked vidim biely plast a citim ten pach v ordinaciach 😀

mirka12011
11. máj 2010

liv hih gestozu hej hej hih ja tam a strcim namiesto e aj ine pismeno sem tam ahahhahaha
nie zatial rodime normalne teda nikto mi nic nehovoril v nemocnici sak tam ta maju na haku doslova to sa dozviem asi az pri porode...

jjana17
11. máj 2010

lulu ano to kaslanie a kychanie robi v maternici kontrakcie? to som nevedela

lulu4
11. máj 2010

tak ja ked idem na poradnu tiez mi vzdy lepi, a sa bojim ze to bude tlak ale nastastie je vzdy ok, tak nech to tak pekne aj ostane
ale to je asi kazda nervozna z lekarov...

jjana17
11. máj 2010

dobre kocky idem sa ja offnut ,,,,tak zajtra sa tu stretneme
na prechadzku von pri takomto pocasi to nie je tak asi dame tu opat stretko,,,papik a dobru noc

lulu4
11. máj 2010

hovorila mi to kamoska co uz ma dieta a odlezala si znacnu cast tehu v nemocnici a ze jej to hovoril jej lekar lebo este aj ochorela...

liv1
11. máj 2010

lulu neboj, uz sme v siestom mesiaci 😉 . uz naozaj nie je dobre ak vela kasles a kychas, mozno ti kratke preliecenie pomoze a zase to chvilu nebudes musiet brat. a robis take tie klasicke kroky proti alergii? myslim take svojpomocne domace... 🙂

liv1
11. máj 2010

jani dobru nocku 🙂

lulu4
11. máj 2010

liv: teraz neviem co myslis tymi svojpomocnymi domacimi receptami proti alergii... tak doma sa snazime nemat prach, vysavame casto, nemame zaclony, zavesy, ziadne lapace prachu ani plysaky a pod... a nos si par krat denne opachujem pod tecucou studenou vodou aby som tie alergeny z nosa vyplachla...

garonka
11. máj 2010

kto tu ma taky tlak 140/90 ? 😕
ono je to hraničny do nemocky malokedy posielaju
ale ak ma baba nízky tlak a v tehu vyskočí taky hraničny to nem dobre

liv že ty si pamätaš maš super pamäť 😵 😵 😵 😵

lulu4
11. máj 2010

garonka: vitaj medzi nami mamina, ako sa mate?

garonka
11. máj 2010

a takisto sa sleduju pri takom tlaku opuchy a bielkoviny v moči
ale babce nestresujte a tehuľkujte v pohode jak vam fajne mne to bruško chyba 😅

liv1
11. máj 2010

lulu no preeeesne to som myslela 😉 . a ze dobre aj vlasy kazdy vecer umyvat, len neviem komu sa chce. a rano vetrat az po 10.00, dovtedy najviac alergenov vonku.

garonka ajooooj dlho som ta nestretla, akurat pozeram fotecky aky je maly krasnucky 😵

mirka12011
11. máj 2010

gari ti chyba brusko? zrob si dalsie hhihihih

garonka
11. máj 2010

lulu celkom sa da mame sa oki, Tobi haja od pol 9 ja večeriam 😅
zapekane žemle mňam

liv1
11. máj 2010

gari ked som si to chcela s tebou vymenit pred 3 mesiacmi vedela som co hovorim 😀

lenocka84
11. máj 2010

ahojte
ako?

liv1
11. máj 2010

mirka ze zrob si dalsie. dobreeeeeeeee 😀

lulu4
11. máj 2010

liv: no ja by som si urcite kazdy den neumyvala vlasy, to by sa mi pekne mastili potom... nie je dobre aby si navykli na umyvanie kazdy den...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre