Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
12. máj 2010

tami to neviem ani ako mam ohmatat,,,no plne ho mam na lavej strane, hore nic nemam take volne je a na pravej strane mam plnsie tak nejako vyse pupku

tadotami
12. máj 2010

a citis kde ta kope?no ci na mechur alebo do rebier?ale v 29tt sa moze tocit vselijak.mne sa ten moj natahuje jak taky cervik len na lavej strane,uplne sa natiahne a kope a kope.no co hovorim-aj teraz.na lavej strane mam uz tak kozu vynatahovanu ze ma na dotyk boli.

jjana17
12. máj 2010

vies co je to tak rozne , niekedy citim na pravej strane hore pod rebrami kopance, potom zase dole pri vajecnikoch

tadotami
12. máj 2010

tak to sa ti toci.podla mojho nazoru si ten tvoj krpec nenasiel este stalu polohu.ja idem 2.juna k dr.a posle ma na sono tak som trochu zvedava.no aj keby isiel ritulkou uz s tym nic nenarobim.
to sme tu len ja a ty?

jjana17
12. máj 2010

no ved jasne s tou polohou my nic neurobime aj mne sa zda ze sme tu len my dve,,,asi poobednajsia siesta 🙂 🙂 🙂 🙂

tadotami
12. máj 2010

nakukla som len tak do fotoblogov a zasnem ake somariny si niektore baby pokupili.na co im to aj bude?no nic kolko ludi tolko chuti.len nechapem.

jjana17
12. máj 2010

no mne pride take cudne ze babatko nemaju este ani na svete a uz ma kupeny pomalicky maturitny oblek

tadotami
12. máj 2010

tak alebo nevedia co to bude a maju aj satocky 30ks a autickove dupky 25ks.10parov capaciek roznych znaciek,40bodiciek s mackom pu....ako viem pochopit ze pri prvom sa ti vsetko paci a chces to mat doma ale potom si hlavu trieskat ze na co to bolo dobre.

jjana17
12. máj 2010

no ved to dieta to vobec neznosti, zachvilku vyrastie a co niektore ani nestihne si obliect

tadotami
12. máj 2010

co dnes varis?ja spagety len musim mm zavolat do kedy robi ci mam ist ja pre tamarku alebo ju zoberie.on spagety nemusi tak mu rychlo minutky osmahnem.

jjana17
12. máj 2010

ja som spravila dnes karfiol a zemiakovu kasu k tomu. manzel pride domov okolo piatej take to bude mat hned aj ako veceru

lulu4
12. máj 2010

ahojte tadotami, Jjani, som presne toho isteho nazoru naco je niekomu 40ks toho a dalsich 30 ks toho ale tak presne ako pisem tami kolko ludi tolko chuti aj ked je jasne, ze drobci to nevynosia... ja budem mat mozno aj malo oblecka ale je mi to jedno uz nekupujem...uz radsej na 6 mesiacov a na zimu budem kupovat nieco hrubsie a tak... ale pre uplne male ked sa narodi nie aj som rodine povedala ze ked chcu nieco este kupit tak radsej vacsie uz...

inak cez vikend sme dostali krasnu novorodenecku sadu modru, do toho obleciem maleho ked pojdeme z porodky od mojich starych rodicov a dve kojenecke kosielky a krstni z toho Anglicka nevedeli co maju kupit tak kupili uz na 1 rok a to krasne riflicky, bundicku, a dve tricka s kratkym rukavom - pre uplneho frajera 😀 este som sa dohodla s krstnou ze jej mam napisat co by som chcela a ze mi posle balikom aj tehotenske saty na leto na ramienka take pod prsiami strihnute a volne dole, dlhe, ze tam maju krasne...

lulu4
12. máj 2010

juuj baby to varenie je des, ja som si z vikendu doniesla fasirky takze som ich len vysmazila, zemiaky spravila a mame co jest este dnes ale zajtra ma caka varenie uz a neviem co, raz ma z toho porazi a bude pokoj... hlavne tie chute neznasam ako ja zjem hocico ale moj tiez spagety moc nie, zeleninove skoro nic, zemiakovu kasu moc nemusi inak zje ostatne ale uz toto mi zuzuje pekne vyber toho co navarit...

jjana17
12. máj 2010

lulu ved to je super ze ti uz na take vacsie babo kupili, to dobre premysleli,,,

lulu4
12. máj 2010

Jjani: ved dobre spravili ja sa tiez nestazujem a je to velmi chutne... ved preto hovorim vsetkym ze nech kupuju uz tak na pol roka a viac kludne... netreba tych 56 a 62 vela vobec... ved napr. Garonkin maly Tobik uz nosi 74 velkost tak rastie a to ma kolko tri mesiace tusim

jjana17
12. máj 2010

ja si myslim ze mam oblecka tak akurat pre drobca od narodenia, potom presne tak ako pises budem sa zameriavat na vacsie vecicky, ale nechcem hned vseto si pokupit teraz ked sa maly este ani nenarodil, mne to pride take cudne, ked mamicky maju v skrini uz nakupene veci co bude drobec nosit do skolky,,,,,,mne to pride strasne skoro. A ked vidim ze uz aj bicykliky pokupili no tak to ma vie dorazit

tadotami
12. máj 2010

😀 lulu tak si rada darcekom 😀 ja len nechapem preco je to u nas take drahe a tam za par£nakupis.a ked su vypredaje,ktore su stale tak hotovo.mozes hrat machra 😎 hod foto veciciek.
baby teraz ma napadl ze ked dostanem jednorazovy prispevok urobim si vodicak.urcite ma to prejde ale tak ma to napadlo.zatial ho nemam lebo zvysnych skoro 400eur nemam ale potom by sa dalo.aj ked viem ze potom bude zase ine treba.takze uz ma to preslo.
karfiol by som si dala.tento rok som este nemala ☹

jjana17
12. máj 2010

tami ono vodicak je doba vec a zvlast takto ked budes mat dve deti ani nevies ako to vyuzijes,,,

lulu4
12. máj 2010

tami: no nieco mi hovor o tom karfiole a o tom vodicaku 😀 vidim ze som s niekym na tom rovnako, vodicak som stale odkladala aj ja a teraz radsej da clovek tie peniazky na nieco ine, stale nieco treba a hlavne teraz pre krpca... ale tak mozno z toho prispevku ako pises aj ked ja sa obavam ze ci ho vobec dostanem lebo od juna bude nova vlada a tento prispevok sa nepozdava niektorym stranam a chceli by ho zrusit tak pokial sa mne krpec narodi je dost mozne ze ho ani nedostanem uz...
a karfiol chcem brutaaaalne ani ja som tento rok este nemala tusim, musim uz niekde kupit 🙂

no a tie vecičky v Anglicku ani nehovor, ked su vypredaje sa tam oplati vsetko, kupili mi tu znacku nejaku Kenneth Cohl ci ako to je... nevyzeralo to byt lacne, urcite za to tiez dali dost ale je to mile... no chcem postupne nafotit tieto nove vecičky co som dostala tak snad do konca tyzdna hodim foto 🙂

tadotami
12. máj 2010

jani ja viem ale je to moc ecok.bude nas musiet ocino vozit ako teraz ☹ a ja velmi stresujem takze este urcite opravne by boli a na koniec to aj tak neurobim.jani ja sa poznam.niekto to ma v krvi a niekto hold nie.no a ja nie.

jjana17
12. máj 2010

lulu to s tym prispevkom nemyslis vazne!!!

jjana17
12. máj 2010

no ja som si vodicak spravila az ked som vysla skolu a zacala som robit, no mna zase soferovanie bavi, i ked zaciatky boli dost krute mm po mne dost krical ked som urobila hovadinu ale zase naucila som sa ,,, a aj dnes obcas spavim hovadinu ale tak no uz su to mensie kiksy ako pred tym...
ono je teraz tak strasne vela aut po cestach a plne cesty stale ze fakt nemusis ty spravit chybu ale niekto iny a uz je tu problem , toho sa ja bojim najviac
a vodicak je strasne drahy teraz , ja neviem ale to su ine palky

tadotami
12. máj 2010

lulu....pre krpca ti treba a ja mam este slecnu co ide do skoly tak mi ani nehovor.no a ak je to s tym prispevkom tak tak nevidim inu moznost len ze sa krpec musi jednoducho narodit skor.inak to nejde.9mesiacov nedostavam nic a nemala by som dostat ani toto tak to nasere aj kona.

tadotami
12. máj 2010

jani doteraz sme mali taky stary hrdzavy crep tak na nom som skusala ale v pondelok sme si lizing uviazali na krk tak to uz radsej neskusam.a brzdi ma ta zodpovednost ze 2deti v aute.

jjana17
12. máj 2010

tami a ako to mas potom s materskou tu budes dostavat tu vyssiu ci tu nizsiu

jjana17
12. máj 2010

nuz tami v dnesnej dobe to asi ani nijak inak ako lizing alebo pozicku nevidim, aj my mame pozicku a dost vysoku na byt. Inak sa to neda, no a platit ju budeme juuuj no do dochodku

tadotami
12. máj 2010

jasne ze tu nizsiu almuznu.

tadotami
12. máj 2010

tk ten lizing mame na 4roky ale ked mm pride o robotu tak si mozeme praskovy cukor fukat do zadku.

jjana17
12. máj 2010

no je to sila vsetko v dnesnej dobe fakt ako nemam slov

tadotami
12. máj 2010

o tom mi nieco hovor.uz tyzden nespim koli tomu autu.su to nervy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre