Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janee_
14. máj 2010

Ako ja robim len v kancli, programujem. Samozrejme helmicku a monterky mam, lebo niekedy treba prejst cez stavbu a nieco skontrolovat.

jjana17
14. máj 2010

janee a to su normalne? to su ako robotnicky???
ved to vam aj na stavbe porodi

jjana17
14. máj 2010

tami no to mas dobre ze ty ked prides do mesta tak su tam len cinanci,,,u nas je to este tmavsie, ,,,,
a clovek si nema ani v meste poriadne niekedy kde sadnut na lavicku lebo su tam

tadotami
14. máj 2010

hm,ze brucho po kolena 😀 sak su take male ze uz pri zapche ho musia po zemi vlacit 😝

janee_
14. máj 2010

tadotami
uvazujem nad anglickom. Uz len taka vec ze EPI je tam uplne bezne a nemusis pocuvat obstarozneho doktora (akeho mam ja), ze priroda je lepsia a tak. Ja nie som 100% rozhodnuta za EPI, ale ked uz nic ine tak okolo toho nepotrebujem pocuvat dristy. Len ked som si zistovala tie papierovacky okolo toho. Uplna nocna mora. Uvidim.

tadotami
14. máj 2010

jani myslis tych hnedych?aj keby som bola nevidiaca viem ze su na blizku podla zapachu 😝 a to mi raz jedna taka hovorila ze keby som vedela ako im my smrdime.

tadotami
14. máj 2010

za tie papierovacky to stoji,ved tu mas len par formalit a aj tak taaaaaaake velke dostanes.

jjana17
14. máj 2010

janee, no u nas v porodke to uz je bezne a to sme male mesto, aj na pripravke nam povedala ze to nemocnica ponuka a ona ako sestra na porodke to schvaluje a ze je to velke + pre mamicku ,,,,,,

tami ako kazda rasa inak pachne to je pravda, indi inak, cernosi inak my biely inak ale to ich nie je zapach normalny, ale uz v mnohych pripadoch mi pripadaju ako spotene spekacky

dugyna
14. máj 2010

Tadotami do 36tt sa babtko este moze otocit.

janefonda
14. máj 2010

no baby a slniecko je prec ☹ neviem co ma toto akoze znamenat...ja chcem prijemne pocasie uz konecne!
A co tu noveho od rana? 🙂 Vidim ze mame novu clenku! Vitaj!!! A prijemne tehulkovanie! 😉

tadotami
14. máj 2010

ty kokso a ako spotene spekacky smrdia? 😀
baby musim sa vzdialit.majte sa.

jjana17
14. máj 2010

Baby ja som mala dnes v noci pocit ze to moje male rotuje po celom brusku, neviem ci sa otacal alebo co robil ale to bolo fakt posuvanie bruska, ale ked kopka tak ho citim tak isto ako vcera,,,mozno ze len kotul robil

jjana17
14. máj 2010

jane aspon ti nebudeme zavidiet, ked tu je tak strasne spatne

janefonda
14. máj 2010

jani to ta moja mala sa vcera tiez vrtela neuveritelne! Ani neviem ako to tam dokaze, ved to tam ma uz brutal tesne 😠 V utorok ideme do nemocky, som zvedava co nam povedia, ze ako to vyzera....

janee_
14. máj 2010

tadotami
ved mam na to este 7 mesiacov. Tak to snad vsetko povybavujem ku svojej spokojnosti. Holt moja mamka bude musiet novy rok travit v anglicku ked si chce vnuca hned od zaciatku vychutnat.

jjana17
hej robotnicky. Preberaju zelezny odpad, operuju zeriav, nosia chlapom naradie (toto je fakt bizardne, ale cinanka s kapsou plnou srobovakov sa plance za velkym panom cinanom ktory vie ako ich "pouzivat"), boli tu uz aj elektrikarky, a veeeela upratovaciek. Na kazdych 50 m2 jedna. Umyvaju tovaren. Tesne vedla vyrobnej linky.

jjana17
14. máj 2010

jane, no veru ved tvoja malinka tam nemoze mat uz toho mieste vela, moj krpec este ma ako tak,,,,
neboj mozno v utorok uz budes aj maminka
ja idem v stredu na poradnu tak som zvedava co povie aj nam

janee, tak to uz ano, no to musi byt pohlad, tak ale asi su radi ze maju pracu , tam sa asi tak neberie do uvahy praca v tehotenstve, a rizikove tehotenstvo ako tu u nas

janefonda
14. máj 2010

jjani no mozno budem, ja o tom nerozhodujem 😅 uvidime co za den si vyberie nasa kocanda 😉 V kazdom pripade by uz kludne mohla hoci kedy ju to len napadne 🙂

Ale nas tu teraz je ....sama Janka 😀

dugyna
14. máj 2010

jane stake nic? a lusa?

janefonda
14. máj 2010

dugy my sa s Lusou neponahlame 😉 Si uzivam posledne dni tehu a citim sa ovela lepsie ako posledne tyzdne. Aj hybat sa viem lepsie! 🙂

janee_
14. máj 2010

jjana17, oni tu na vsetko uplne kaslu. To ani nie je o tom, ze su radi, ze maju robotu. Proste im povedia, ze sa nic nemoze stat a oni im slepo veria. Ved som tu bola minuly rok ked miminka zomierali na otravu melaminom a to len preto aby usetrili peniaze pri vyrobe mliecka. Pravda ktora sa dostala von, bola len zlomkom toho ake zle to tu v skutocnosti bolo. Do sveta hovorili, ze zomrelo len 150 deti a ochorelo 2000. Tu sa vsak hovorilo o 100tisic chorych detoch. Tak si vies predstavit aka bola umrtnost. Stale mi to nejde do hlavy, pretoze je to krajina kde mozes mat iba jedno dieta. Cez to vsetko tu neexistuje prakticky ziadna ochrana dietata. Nebezpecne hracky, otravne oblecenie, zdravotna strastlivost strasna, otravne mliecko. Ked mi hrozila infuzia od toho strasneho vracania, tak som sa radsej donutila pit ako by som tu mala skoncit v nemocnici. Nikdy nevies co ti do tej infuzky daju a ako to moze ovplyvnit dietatko. Som rada, ze konecne odtialto vypadnem. Deprimuje ma to tu.

janee_
14. máj 2010

Dost o Cine, lebo vas tu vydesim. Samej mi je z toho do placu pri tych hormonoch. ☹

jjana17
14. máj 2010

jane ja co mam kamaratku co robi na porodke tak ta vravi ze najlepsi porod je v tedy ked sa babatko spontanne vypyta na svet, ze jednoducho v tedy sa ma narodit kedy sa vypyta, no zial nie vzdy sa to tak da,,,
no len ju este nechaj, nikdy jej uz tak dobre nebude ako v maminom bruku

jjana17
14. máj 2010

janee len posledna veta, normalne mam vyrazeny dych z toho co si popisala a ani sa ti necudujem ze chces co najrychlejsie sa dostat domov alebo do anglicka, je to na zaplakanie ked to u nich tak funguje,,,ale dost uz

prave pozeram ze vy budete mat take vianocne babatko

janee_
14. máj 2010

jjana17.... novorocne. 30.12. To bude oslavovanie. Asi to bude dost huste takto na novy rok. Sampanske asi odlozime na oslavu drobca.

jjana17
14. máj 2010

janee no co ty vies ak sa vypyta skor bude aj vianocne, vies co aj my sme tieto sviatky novorocne co bili uz tak inak oslavovali mimi v brusku, a uz sme si tak predstavovali ze ako budeme travit vianoce a novy rok o rok,,,,,,neviem sa toho dockat, ako to bude ina zmena

dugyna
14. máj 2010

jane co ja viem ja by som moc nechcela prenasat...jaj sak ale ty mas termin az 18.maja 😀

jjana17
14. máj 2010

dugy kolko dni ze sa moze prenasat

janee_
14. máj 2010

jjana17 mozno bude aj na vianoce. V kazdom pripade si neviem predstavit seba vyvarat na Vianoce s tym brusiskom co budem mat. A ze ma caka teda poriadne, lebo ja som taka nijaka, drobna, vychrdnuta. Takze cakam ze brusko bude vidiet poriadne. Inak prve vianoce s drobcekom, ktory akurat zacina vnimat, ze sa nieco deje su nezabudnutelne. My sme takto oslavovali minuly rok s kamoskou co mala 3 mesacnu dcerku. Boze to bolo plysakov.

janee_
14. máj 2010

No moja kamoska ked prenasala dva tyzdne a malemu sa furt na svet nechcelo, tak jej museli vyvolat porod, lebo to uz bolo na hrane. Co sme sa aj na skole ucili, tak dva tyzdne su maximum, lebo maternica zacina tvrdnut a nie je schopna mat tak efektivne kontrakcie a nevie zabezpecit vyzivu pre male. Ale to platilo tak 12timi rokmi.

jjana17
14. máj 2010

janee, no vidis ja som bola na zaciatku tehu a na vianoce som vobec nevarila kedze som mala prave nevolnosti v tom case, tak sme boli u svokrovcov a na silvestra najskor vecer u mojich rodicov a potom doma. ja som bola akasi rozcitlivena tak som celeho silvestra prehucala ani neviem preco,,,jaj uz viem manzel si chystal chlebicky a mne to prislo strasne luto ze ho ani neviem obsluzit ze si musi vsetko sam robit,,,no tak som plakala a plakala a plakala,,,tak na tieto sviatky sa neviem dockat, o uz bude uplne nieco ine

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre