Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janefonda
14. máj 2010

no baby pauzicka, uz len styri strany zhruba 😠
Pomazánka??? Ale no nerobte mi chute 😅
Hrozne mi tvrdne brusendo a bolia ma krize. A ja sama doma, ani ma nema kto polutovat ☹

jjana17
14. máj 2010

jane,,,,,,no ze by??
a manzelika mas kde v praci?

jjana17
14. máj 2010

jaj neznasam toto ked som sama doma cely den,,,,uz neviem co od dobroty robit,,,

janefonda
14. máj 2010

Jani mm je v robotke, ale na telefone je dostupny 😉
Ja teraz neviem, ci ma bolia tie krize, ze som zhrbena nad lapikom, alebo su to poslickovia, alebo co... No uvidime, budem sa sledovat trosku teraz 😉

janefonda
14. máj 2010

ja tiez neznasam byt sama ☹ no teraz by mi tu ale aj tak pri pisani prace moc nepomohol, tak nech radsej zaraba. Coskoro uz bude mat dalsiu babu v rodine a to je draheeee 😀

jjana17
14. máj 2010

jane a skus este teplu sprchu na krize,,,tak nam to radili na pripravke

janefonda
14. máj 2010

neboj jani ja uz mam s teplou sprchou skusenostiiii ...ja si poslickovanie uzivam uz nejaky ten tyzden a sprcha mi na to naozaj zabera 😉 Dopisem este stranu a potom bude sprcha tepluckaaa 🙂

jjana17
14. máj 2010

jaj jane no veru a ti poslickovia aj bolia alebo je to take neprijemne

janefonda
14. máj 2010

No ti moji poslickovia obcas riadne bolia. Najhorsie to bolo prveho maja, to som si tri hodiny myslela, ze mam kontrakcie, ale po sprche ma to preslo. Ale bolo hrozne sa zobudit na taku bolest...no nic prijemne. Porovnam to so svojou menstruacnou bolestou a to ja mavam riadne bolesti ☹

jjana17
14. máj 2010

ja som tu bolest zazila len raz a to ked sa mi maly otocil z KP polohy dole hlavickou, bolelo ma to tak 3 hodiny ako by som mala krami dostat, ale som sa bala a isla som na porodku poobede nech ma pozru

lusa889
14. máj 2010

Ahojte babule, ja len na skok 🙂

barbys ..... ano Jandova robi vsetko okolo porodu co sa nejakej pripravy tyka, nejaky info kurz pre mamicky, cvicenie aj "pohovor" s otecko, to sa jej treba ozvat, najlepsie na mail (ak nemas povedz, poslem do IP) a dohodnut si termin, trva to tak cca 1,5 - 2 hodky a je to take ako prednaska co vsetko sa bude diat, ... nejake "organizacne" pokyny, co,kedy, kde a ako a tak, bolo to podla mna celkom fajn a mm tiez nenadaval takze to povazujem za uspech 😀

idem ja docitat knihu, zajtra ideme na svadbu a neviem v com pojdem hroch, tak sa tym nejdem trapit lebo si len pokazim naladu 🙄
pekny vecer babenky 🙂

jjana17
14. máj 2010

lusa, len sa dobre zabav, i ked viem ze urcite nebudes predvadzat tanecne kreacie, ale hlavne si to nepokaz zlou naladou

vefi89
14. máj 2010

jjana, ja som si tiež pýtala ich košelu, ale potom som aj lutovala, lebo bola tvrdá 😀 😀 ale tričko ti kľudne stačí.....však na sále ju budeš mať aj tak hore a keď ťa prenesú na izbu, tak ťa podložia vložkami a to je potom škoda zasrať svoju košeľu, keď môžeš ich plachtu 😀 😀 😀 mne menili krížnu plachtu každý deň 😀 😀 😀

jane a ty sa ešte gúlaš???však už si na rade, načo ešte čakáš??? 😀 😀

jjana17
14. máj 2010

vefi presne tak aj ja som to tak myslela ze naco si zasrat svoje veci

vefi89
14. máj 2010

ale zase ďalšia vec je, že ak ťa budú vyháňať cikať, tak ti pol oddelenia uvidí zadok 😅

jjana17
14. máj 2010

no vefi tak to kupim maxi tricko nejak 4XL a budem to mat az pod zadok

vefi89
14. máj 2010

ale vážne, potom treba myslieť aj na to..inak máš pekný domček, taký decentný...koľko si pribrala?

jjana17
14. máj 2010

no inak fakt dakujem,,,to ma nenapadlo ze by som im tam rit ukazovala,,,xixi
ja som zatial pribrala tak 8 kg

janefonda
14. máj 2010

vefi no ty si zlata...tak aby si vedela ja sa negulam, ja uz vlastne ani neviem ako sa pohybujem 😀 ale nie, praveze sa posledne dni citim vyborne, lepsie ako posledne tyzdne. Aj sa mi lepsie chodi a vsetko... tak ja neviem co to ma znamenat akoze 😠
mojej malickej sa este nechce, paci sa jej u mna. Aj ked no ja by som bola rada, aby nebola ako obrik pri porode, predsa len sa tlaci lepsie mänsie babo 😅 No ved ja pockam,, kym sa krpana vypyta. Len dufam, ze sa to rozbehne samo od seba 😉

lulu4
14. máj 2010

Jane, no ako ti to ide, myslim pisanie, uz si po sprche,je ti trochu lepsie?

vefi89
14. máj 2010

jana 😲 ja som 24 za celé tehu 😕

jjana17
14. máj 2010

vefi, tak ale ty si bola chuducka aj pred porodom ja som mala nejake to kilo uz na sebe po hormonalnej liecbe,,,,
a co malinky spinka?

vefi89
14. máj 2010

chvalabohu spinká, dnes mal dáky prepinák 😀 😀

janefonda
14. máj 2010

lulu je mi trosku lepsie ,brusendo tvrdne stale, no uvidime co z toho bude 😅 Pisanie mi ide tak vselijako...prave davam siedmu stranu, cize este aspon tri 😕

ja som pribrala 11 kg tak pevne verim, ze pojdu rychlo prec po porode 😉

jjana17
14. máj 2010

ale tak musi sa trosku aj pozlostit

Dobre kocky idem ja off trosku si pospat ahojte a dobru nocku

lulu4
14. máj 2010

Jane: pisanie ide vzdy tazko to poznam, ved ja som dnes pozicala v kniznici take hovadiny od Husserla a Patočku o fenomenologii, tak som zvedava co sa mi podari napisat...
Jane a nepribrala si vobec vela, ja by som chcela tiez tak max. do 12 kg keby sa dalo 😀

vefi89
14. máj 2010

jane, mne išlo iba pôrodo 8 dole 😀 😀 😀 😀 😀
bavíte sa o divnej téme, idem asi hajať.... 😀

janefonda
14. máj 2010

vefi no to su divne temy, ale co uz zrobime ked sme sa na to dali 😠 Tak supis osem by mohlo aj mne po porode odist, vobec by som sa nenahnevala 😕
Ja idem dat sprchu a potom si asi pojdem lahnut, a zajtra to dopisem dnes sa na to uz necitim 🙄

lenocka84
14. máj 2010

ahojte
ako sa mate?

tadotami
15. máj 2010

😀 dobre ranko 😀 a zase som prva hore 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre