Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
25. máj 2010

@lutsine nevieme este ci Jane porodila ale neozyva sa, vcera tu cely den nebola, tak si myslime, ze uz ano... Dugy jej pisala, ked jej odpise, tak nam da vediet 😀

elko69
25. máj 2010

@lulu4 dakujem..dam..idem uz off zatial..papa

jjana17
25. máj 2010

@lulu4 ktoru mirku,,,,??? inak ahoj lulu

lulu4
25. máj 2010

@jjana17 No Mirku blondinku z Presova co sem tiez stale chodieva, ja neviem ako ju opisat, pozri par stranok dozadu, ved aj jej ma primar povedat uz v nemocke tusim stvrtok, ze co bude, ci neporodi skor lebo raz ma dobre ctg, raz nie...takze malinka jej pride na svet o par dni asi skor...

lulu4
25. máj 2010

@jjana17 na strane 1304 pisala naposledy 😀

barbyes
25. máj 2010

ahojte,
a jane čo? neozvala sa ešte, nemáme nejaké nové info?

lulu4
25. máj 2010

@barbyes ahooj, nie Dugy jej vcera pisala sms, ale ziadna odozva, tipujeme, ze uz porodila a teraz oddychuje, vcera tu nebola vobec prihlasena a co ty ako sa mas?

jjana17
25. máj 2010

@lulu4 jasne viem o koho ide,,,,,to hned mi to nezaplo,,no veru to su uz kocky na rade ak uz nahodou nie su mamkami

lulu4
25. máj 2010

@jjana17 ved jasne, nemusis hned vediet o koho ide 😀 nooo neviem ved Mirka sa tiez neozyva ale tak ma ist az stvrtok do nemocky... tak hadam sa jej nepohorsilo, snad by dala vediet.. ved na nu myslim, nech je vsetko oki

lulu4
25. máj 2010

@jjana17 a co dobreho to bude dnes na obed? ja idem varit sosovicovy privarok som nan dostala akosi chut 😀

barbyes
25. máj 2010

@lulu4 ja super, ďakujem. včera som bola za kamoškou v Pezinku, tak som mala taký menší výletný deň a dnes sa budem asi nudiť 😒 by som sa pustila do žehlenia, ale nechcem veľmi malinkú pokúšať, aby sa nám náhodou nerozhodla ísť skôr, tak ešte musím týždeň vydržať 😝 už tam mám takú kopu...a ty čo?

lulu4
25. máj 2010

@barbyes no tak si si vcera spravila pekny den 😀 tak presne ako pises, nemozes mat kazdy den akcny ked mas aj oddychovat, tak dnes si sprav taky poloveget, aj nieco porob ale s mierou aj oddychuj, ved aj pocasie vyzera divne, rano hrmelo a lialo a teraz je aj tak zatiahnute...ja idem varit a ucit sa, vo stvrtok ma caka dost blba skuska...
a co sa tyka zehlenia do toho netusim kedy sa pustim ale mam tam taku kopu ze keby ju polozim na zem a postavim sa vedla nej, tak mi bude siahat pomaly po zadok 😀 😀

jjana17
25. máj 2010

@lulu4 no veru aj ja drzkam vsetkym tehulkam palce nech vsetko ide tak ako ma,,,,
ja dnes nevarim lebo nam ostalo zo vcerajsku to leco a naco budem vyvarat nove ked toho tam je akosi vela, ja som vcera z neho si dala trosku lebo som letela na to sono do tej nemocky a mm si dal vecer a tiez tak decentne
ale zajtra idem robit tu zemlovku,,ixi

barbyes
25. máj 2010

ja mám navarené ešte z Nedele, som spravila také množstvo...tak ale mužovi chutilo a mne tiež tak mi to ani nevadí, že to idem jesť tretí deň, ale neviem čo na zajtra.. 😒 asi variť nebudem 😀 alebo zbehneme kúpiť zeleninku a urobíme pangasiusa s dusenou zeleninkou, mňam 😵

lulu4
25. máj 2010

@barbyes ved jasne, ked mas navarene naco by si varila, to aj mne sa podari niekedy spravit toho dost, ze to neodhadnem a potom to jeme 3 dni 😀 hmmm. ale pangasius s dusenou zeleninkou to neznie zle 😀 a to mas aj rychlo hotove

pepppe
25. máj 2010

noo ja varim akurat fazulovu polievku,,,,vidis,aj leco manzel lubi,to je take rychle,,to by mu aj stacilo,nemusi mat hody kazdy den,,,a hlavne maso 😀

lulu4
25. máj 2010

@jjana17 tak ty mas tiez pokoj od varenia, to je dobre.. ved ten sosovicovy mam za chvilu, najprv sa aj tak vari sosovica dlho kym nezmakne a potom uz len sup sup, dat tam zemiaciky, zahustit trosku a je to... juuuj taky mliekovy mnaaaam.. niekedy su tie moje chute sila 😀

jjana17
25. máj 2010

ono je pre mna utrpenie varenie,,,,,ja neviem varila som rada ked to bolo tak raz za cas ako ked ma nic nenahanalo, bozinku ale teraz ked clovek musi kadzy den skoro stat pri tych hrncoch tak to ma nebavi, a ked este aj to ze neviem co navarit, ked sa opytam mm ze co by si dal tak odpoved je vzdy rovnaka,, zlatko sprav to, co by chutilo tebe, vies ze ja popapam vsetko,,,a som nahrata a este viac znechutena

lulu4
25. máj 2010

@pepppe ved leco si nechaj na zajtra, nemusi mat aj polievku aj druhe kazdy den no nie? setri si napady na iny den 😀 😀
netreba ich rozmaznavat 😀

pepppe
25. máj 2010

@lulu4 noo vidis mas pravdu a ja u zby som ho rozmaznavala,vsak mame aj chcela,a zeleninu,,moze si dat aj to,,,,on sice na to nevyzera ale on zje riadne vela,,,keby mohol aj mna by zjedol,ale drevenny je strasne 😀

lulu4
25. máj 2010

@jjana17 hihi si ma pobavila, ja dostavam zvacsa taku istu odpoved od mojho mm, len viem, ze co by nechcel urcite je granadir, zeleninove rizoto, svieckova a tekvicovy privarok - tieto jedla mi nezje na 100% ostatne by som mohla hocico spravit, len ich netrapi to, ze kazdy den premyslat co vykuzlit z toho co mam doma ked sa mi nechce ist na nakup, niekedy je to ozaj sila.. a to pockaj Jani ked budeme mat doma uz junakov vyrastenych, takych v puberte, vtedy zjedia aj nas, viem to podla svojej rodiny lebo mame samych chlapov, bratov, bratrancov, ja som jedine ziena a este aj ja cakam syna 😀

jjana17
25. máj 2010

@pepppe mi hovor spravim nieco od cesta, alebo zeleninu ako naje sa nepovie nic chuti mu ale o hodku pride laska co mame na papanie ja som hladny,,,,spravim masko a ze to zase maso? ja sa v nom niekedy neviem vyznat

mimi21mimi
25. máj 2010

Ja som nasla vcera v obchode činu v sacku... bez glutamanu sodneho... tak dnes "varim" to 😝

lulu4
25. máj 2010

@pepppe no ten moj bol ovela chudsi ked sme sa spoznali, za ten cas co zijeme spolu v jednej domacnosti a vyvarame si tak mi trosku pribral a teraz mu to tak svedci aspon nevyzera tak ze ho odfukne prvy silnejsi vietor 😀

barbyes
25. máj 2010

babky , ja utekám..práve mi volala bývalá kolegyňka čo je tiež na materskej, že ide na prechádzku s deťmi že či sa nepridám?? no čo by nie?? 😀 potom sa ozvem-pa

jjana17
25. máj 2010

@lulu4 veru niekedy si tak na to spomeniem ze no a ako budes frflat tak o 10 rokov !!!
moj popapa vsetko nema problem z nicim no ale aj tak mam nervy a aj v nedelu ja som raz nevedela co spravit ja som normalne bola zufala, ale aj sa mi strasne nechcelo normalne ako odpor k vareniu som mala , som myslela ze pojdeme sa niekam najest no napokon som urobila taku zeleninkou polievku a rychlo masko aj tak sme isli k jeho babke a ta vzdy nam este jest da ked sme tam,,,,

pepppe
25. máj 2010

@jjana17 heh noo to zase ja nemam problem ten moj zje vsetko aj cestoviny aj granatir,,,,okrem krideliek zje vsetko 😀
@lulu4 nooo on uz tiez troska pribera,ale pred svadbou vela schudol,mal stresy a tak ,najprv nemal pracu,tak sa trapil,,,,uz bola zneho len kostra 😒 teraz uz aspon nieco pribral,,no lulu pekne si ho vykrmujes,tak treba 😀

lulu4
25. máj 2010

@jjana17 tak nie kazdy den sa nam chce, ze? moj nastastie nie je taky ze by nevedel varechu chytit do ruk, dokonca veci od kysnuteho cesta mu idu lepsie ako mne, robieva pizzu, langose, strudlu uz robil aj dokonca domaci chlieb dal piect a spravit to som kukala ale ten chutil kocky, mnaaam... a aj take rychle recepty s maskom vie spravit... a to ked byval doma si pomaly ani jedno nevedel ohriat a teraz sa pekne naucil uz vo vlastnej kuchyni zacal skusat a ide mu to celkom 😵 ale aj tak varievam ja, to len cez vikend pomoze obcas alebo ked ho to chyti... a tiez sa tesim ked nas svokrovci pozvu na obed a nemusime vtedy varit 😀

jjana17
25. máj 2010

@lulu4 som sa pobavila na tom aby ho prvy silnejsi vietor neodfukol,
aj moj mm pribral ako spolu byvame, ale vies ono to je aj tym ze ziaden stres vsetko klido pido, ked sme spolu chodili tak on je z ineho mesta, boli sme vonku potom isiel domov to je este tak 3/4hodinka cesty a rano znova o 4,45 staval cize strasne vycerpavajuce a podla mna aj z toho bol taky chudsi sice v tedy aj do posilky chodieval a aj tehlicky mal,,,teraz ma take brusko zlate no a ti poviem ze krajsie je to ako tie tehlicky, neviem taky normalnejsi sa mi vidi taky muznejsi

lulu4
25. máj 2010

@jjana17 som rada, ze som ta pobavila ale ved niektori chlapi mi tak posobia ked sa na nich pozriem tak sa bojim aby sa im kolena nepodlomili ked zafuka vietor 😀 taky sa mi nepacia...
no ten moj tiez nepribral zeby enormne vela ale svedci mu to lebo on mal pod 67 kg tusim a on ma tusim 185 alebo tak nejako skratka bol kostlivec dost...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre