Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mirka12011
26. máj 2010

@lulu4 no tie nalepky pockaju prinajhorsom a tie sa nalepsie raz dva 😉 len obliecky som objednavala ostatne som do postielky vsetko mala.... 😖

jjana17
26. máj 2010

@lulu4 ano take capacky aj ja malemu pokupim to je take chutne , mna len zarazilo to co mi segra povedala ze tak jej to nejako poskodilo trosku nozku

@mirka12011 no to pocasie je jak v aprili,,,ako neviem ci to aj vy citite na svojom babatku ale ked je takto hnusne tak skoro cely cas prehaja, sem tam sa pohne ale to aby sa nepovedalo,,ale ked vykukne slniecko tak uz aj kopcuje

lulu4
26. máj 2010

@jjana17 no s tym babatkom a pohyblivostou v brusku si to uplne vystihla... aj ten moj, to uz musi byt ked je taketo pocasia a pohne sa, normalne som si na chvilu lahla asi tak pred pol hodkou a som sa mu prihovarala a porozpravala som mu co nas caka dnes a zajtra a tak, a pekne mi zacal kopkat akoby odpovedat... ale inak zase je ticho 😝 teraz tipujem ze poobede alebo az na vecer sa trosku ozve... ale boli dni alebo noci ked bol ako boxerista 😀

mimi21mimi
26. máj 2010

@jjana17 mne sa zda, ze moja nejako moc nespi 😀

jjana17
26. máj 2010

@lulu4 vies co minule ked tak strasne prsalo aj som sa mu prihovarala a ticho tak som znervoznela ze bozinku cely den je kludny co sa deje,,,potom som si lahla a pomali uz so slzami sa mu prihovarala tak kopol ze ano mamina vsetko je oki len ma nechaj prosim ta spat,,,

@mimi21mimi nie? ako moj sa aj pomrvka ale stale mi to pripada ze ma dost miesta ze nepotrebuje nejako bojovat este s mojim bruchom

mimi21mimi
26. máj 2010

@jjana17 ona ma take chvilky kludu, ale mne to skoro pripada, ze je stale v pohybe.... ci v noci, ci cez den....

jjana17
26. máj 2010

@mimi21mimi ako moje ma take chvilky ze raz je hore v noci raz nad ranom, inokedy kopka poobede,,,to su take najdlhsie kopkania to aj hodinku v kuse, potom je klud spinka a sem tam sa zamrvi

lubka89
26. máj 2010

@mimi21mimi vies ake miery ma janefondina mala?

garonka
26. máj 2010

@mirka12011 ideš do tej pôrodnice? 😀 ale nie nie do 8. 6 maš čas 😝

mimi21mimi
26. máj 2010

@lubka89 netusim.... ale sa mi zda ze to tu niekto pisal.... alebo to sa len baby pytali? 😖

jjana17
26. máj 2010

mala Natalka sa narodila 24.maja 23:20 ma 51cm a 3570g,

mirka12011
26. máj 2010

@garonka prestan 😀

garonka
26. máj 2010

@mirka12011 neprestanem 😀 😀 😀 😀 😝 😝 😝 😝 šak keď prídem do Prešova tak Timku berieme za nevestu nie? 😀

jjana17
26. máj 2010

maminky ako babatka, posluchaju???
nejake nove zazitky s nimi???

mirka12011
26. máj 2010

@garonka 😀 😝 😉

garonka
26. máj 2010

@jjana17 posluchaju veru posluchaju 🙂
my spinkame v kočíku ale niečo hrôzostrašne sa Tobimu snivalo lebo rev taky žalostny, že som ho nevedela ukľudniť ah jaj ale už dobre haja ďalej
a ty ako sa ti tehuľkuje? fiha šak ti svieti 31tt 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 parada

garonka
26. máj 2010

@mirka12011 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mirka12011
26. máj 2010

@garonka ti je nieco smiesne? 😀
mas pocit ze sa ponahlam uz rodit? hih
mozno to bude aj 8.6 nehovorim ze nie 😅
ale skor nie ako ano 😀 😝 😉

jjana17
26. máj 2010

@garonka tak to je skvele ze poslucha,,,
asi sa mu snivkalo ze si mu papat nechcela dat, 😲
no tehulkuje sa mi dobre brusko rastie aj maly pekne rastie tabulkovo tak spokojnost velikanska
len keby mi teraz tak teplo nebolo,, ☹ ☹ ☹ ☹

garonka
26. máj 2010

@mirka12011 nie nie nie len sa tak smejem no
tlak už maš oki? či furt ten hraničny?

garonka
26. máj 2010

@jjana17 no moja a keď ešte kojiť začneš aj vtedy ti bude pekelne horuco, uf ja som neskutočne spotena lezie mi to na nervy prečo to potenie ale to vraj tak ma byť
uf a teraz ešte keď prídu tie horučavy tak odpadnem
šťastie, že maj nieje taky horuci že?

mirka12011
26. máj 2010

@garonka vtipny doktor mi napisal ze mam rozvijajucu preklepsiu 😀 cize na prd

jjana17
26. máj 2010

@garonka no pekne takze sa mam na co tesit, ako zo mna jak z krhle kvape ked som vonku aj rano isla som na krv cakala v cakarni tam dusno teplo a som normalne kropajky utierala zo seba,,,,,,,,,,no cele leto by mohlo byt take miernejsie

jjana17
26. máj 2010

@mirka12011 a to mas ake priznaky??alebo co mas zle

mirka12011
26. máj 2010

@jjana17 tlak, opuchy cely den, voda mi stoji v tele a z toho priberam viac ako by som mala ale sestricka mi hovori nebojte sa to je vsetko len voda 😀 vtipna bola

garonka
26. máj 2010

@mirka12011 totu istu volovinu som mala i ja napisanu v sprave a dokonca i to,, že pacientka pri vyšetrení bola nervozna", teraz mi je do smiechu z tych slov ale predtym 😠 čo čakal od mňa internista, že sa budem rehotať? keď ma nechali čakať deň pred pôrodom vonku na chodbe 4 hodiny tak bodaj by som nebola nervak s tlakom 150/100

garonka
26. máj 2010

@jjana17 a v noci sa prezliekam aj dvakrat mne strašne vadí ak sa spotím a vonku ani nehovorím alebo ak niekam vojdem a kde je dusno tak dovidenia, joj fakt nech je leto miernejšie i pre babätka je to lepšie nie?

jjana17
26. máj 2010

@mirka12011 no pekne este ze si uz v cielovej rovinke,,,,,mne tiez puchnu nohy ale to tak na vecer alebo ked je takto horko a beham viac,,
inak vsetko mam oki

mirka12011
26. máj 2010

@garonka no vtipny internista teda.....

@jjana17 ja mam opuchy od rana do vecera hih teda vzdy rovnake a mali sme aj bielkoviny 😉

jjana17
26. máj 2010

@garonka no ja sa tiez v noci budim ze mi je strasne horko,,,,no je to dost neprijemne ale tak co uz patri to k tomu
len potom som nervozna jak pes aj ked niekam idem ze leje zo mna ako aj dnes tam po mne tie tetky pozerali ja stale som sa utierala a oni este v bundach tam sedeli,,si tak hovorim uz si asi zabudla ako ti byvalo ,,chladno,,, ked si mala male kachlicky v sebe

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre