Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
31. máj 2010

@garonka no to ano,,,a ta vona jak v mliekarni,, 😀 😀 😀

vejula
31. máj 2010

@jjana17 🙂 no musim povedať že som spokojna velmi so všetkym 😔 ešte že som zmenila toho stareho lebo to bol des.

@garonka jj už kojime v pohodke zapall prešiel chvalabohu, snad sa už nevrati 😝 a ty čo že niesi spokojna s kočikom????

jjana17
31. máj 2010

@vejula ja mam dobru gynekologicku ale to vybavenie ona tam ma uplne stare ,,,, malinkate sono ktore vzdy musi zapnut a vypnut aby fungovala, a o koze ani nehovorim,,,ale tak co narobim este ze je predcizna a velmi mila co sa mi na nej velmi lubi

lubka89
31. máj 2010

@garonka no dobre skusim to 🙂 a ako sa presne vola ten krem?

lubka89
31. máj 2010

@vejula a ako sisi liecila ten zapal?

garonka
31. máj 2010

@lubka89 sudocrem a maju rozne balenia aj 500g ale ten je veľky my od februara stale mame ten 250 g 😉

garonka
31. máj 2010

@vejula ale sme kočík je v pohodke len Tobi začal vymyšľať v ňom
svokra ho naučila na ruky 😠

dugyna
31. máj 2010

@garonka nie koli CTG sa rozhodli ukoncit..ale mala je podla sona zrela takze v pohodke, pozdravim 🙂
@jjana17 okzam a pozdravim 🙂

vejula
31. máj 2010

@jjana17 jaj ak takto, no ved je to všetko drahe jak fras aj to sono, ale hlavne že ma dobry pristup 😉

@lubka89 no doki predpisal najprv len oxytocin na uvolnenie ,lieka necvh sa prsia vyprazdnuju až do dna a potom som si to prso normalne nahrievala žehličkou cez plienku a masirovala tu hrčku-upchaty mliekovod a potom obklady z vina a z tvarohu na prsia, to bolo hrozne som smrdela jak olomoucky syreček z toho tvarohu 😅

@garonka jaj tak tobik ti už nechce v kočiku obsedieť?? A zmesti sa do neho ešte?

jjana17
31. máj 2010

@vejula ano ved to vybavenie musi byt ukrutne drahe to je pravda,
a ono presne ako hovoris dolezity je ten pristup

@dugyna aspon ze mala mirka to ctg dobre ,,,,,

dugyna
31. máj 2010

@jjana17 nemala preto ukoncuju tehu...a preto bola od stvrtka v nemocnici

jjana17
31. máj 2010

@dugyna jaj ja som si myslela ze to mala ctg dobre ale ze ked je malinka uz dozreta ze preto volia dnes porod

zabka4
31. máj 2010

ahoj veji, tak aky bol porod? a ako ti ide kojenie?

vejula
31. máj 2010

@zabka4 ahooj, takporod bol dosť kruty 😅 som to až takto nečakala 😒 no ale nakoniec kedže som sa velmi pomaly otvarala a maly už tie tlaky akosi zle znašal tak museli pristupiť ku sekcii. No ale dobre aj tak ked teraz počujem čo všetko a može stať ked lekari dlho čakaju 😢 Tak som rada. A kebuže nerobia sekciu tak ten pôrod trva strašne dlho. Ved ja som už mala velmi silne kontrakcie po necelej minute a dr mi povedal že v takychto bolestiach by som bola ešte asi 6 hodin, a že pre maleho by to mohlo byť osudove, tak sa rozhodli pre sekciu a som im za to vdačna.

tadotami
31. máj 2010

jaaaaaj citam ze dnes mirka rodi a podla mna do zajtra barby.teda.kto ide dalsi?
@dugyna ty si potom na rade?
@jjana17 ty mas este cas 🙂

tadotami
31. máj 2010

pridem a tu ticho a ked len citam tak pisete o dusu.cim to je?co sa ma bojite? 😀

jjana17
31. máj 2010

@tadotami ved ja ani nikam este nejdem 😀 😀 😀

tadotami
31. máj 2010

tak to asi dugy nasleduje.svieti jej 35.

jjana17
31. máj 2010

@tadotami ano ta by veru mala ist,,,,,my mame este casu

tadotami
31. máj 2010

@jjana17 ked myslis 😉 😀 😀

dugyna
31. máj 2010

@jjana17 nie nemala cely viken CTG ni moc...

dugyna
31. máj 2010

@tadotami nie este je tu predsa barby..a este ktosi bo, ci nie?

jjana17
31. máj 2010

@tadotami ja to viem 😝 😝 😝

@dugyna no bozinku tak som zvedava kedy dnes porodi, ide normalne ci sekciou

zabka4
31. máj 2010

@vejula ja som mala podobny porod...tiez som dlho cakala..celych 9 hodin som mala silne kontrakcie a vtedy sa mi prestalo aj hrdlo otvarat. zastavilo sa na 4 prsty asi na 3 hodiny....tiez uvazovali o sekcii...ale doktor povedal ze este chvilku pockame a potom sa to rozbehlo za co som mu aj vdacna...porod bol krasny zazitok...hlavne ked bol pri mne moj snubenec a chudatku tiekli slzicky...zopakovala by som si to este raz.... 🙂 a kojis este?

tadotami
31. máj 2010

@dugyna barby podla mna rodi zajtra 😀 potom ty 😀

dugyna
31. máj 2010

@jjana17 zatial normalne..ale uz neodpisuje takze ...uz je mozno na porodnici..

dugyna
31. máj 2010

@tadotami barby chce ist 2.juna, a ja mam este cas minimalne 3tt

jjana17
31. máj 2010

@dugyna juj mirke sa musi stikutkat co na nu tak myslime, ale hadam je vsetko ok, a co my vieme mozno je uz aj na svete

dugyna
31. máj 2010

@jjana17 to zase nemyslim..to by muselo iny spat nabrat... 😉

jjana17
31. máj 2010

@dugyna no to viem to som prestrelila,,,ale tak hadam sa nebudu dlho trapit,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre