Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

hmla
8. jún 2010

čaute kočky,
dnes ste ale toho napísali,ste nejaké hyperaktívne,vidím,že pekné počasie na vás dobre vplýva 😀
ja som ešte v robote , ale už sa teším domov , lebo už mám toho dosť,sa mi tu nechce byť,keď je také pekné počko 😠

liv1
8. jún 2010

@lulu4 ani som sa nepytala ci mozem chodit, no ale teraz posledne 2 tyzdne som tomu lezaniu nedala 100%, lebo sme sa stahovali a predsa chodili pozerat na byt a tak. vzdy namiesto prechadzky som sadla s mm do auta ale soferuje len on, ja uz 2 mesiace nejazdim. a aj riad troska umyjem, ale inak nic. tak dufam ze to bude aj dalej ok. dr mi naposledy povedala ze mam trocha nizko placentu, takze do dalsieho ultrazvuku predpokladam stale kludovy rezim, ale vlastne povedala mi minule ze kludovy az do konca. ale vies. pre nich je kludovy ze nebehas, nenakupujes, nedvihas, neupratujes, a toto ked splnim tak na prechadzku urcite mozem ist. ine by este bolo keby sa skracoval krcok, alebo nebodaj ked sa baba zacne otvarat moc skoro. tak to by mala lezat stale. paci sa mi ze aj ty si davas pozor, predsa chceme aby sa narodili v termine no nie? 😉 inak posunula mi termin na 1. septembra. nechapem, ale dobre...

lulu4
8. jún 2010

@liv1 ved prave aj ja si myslim, ze ked nebudes dvihat tazke vec, namahat sa, upratovat a popri tom aj oddychovat tak sa ti nic nestane ked obcas vybehnes von a hlavne ked si pojdes lazkat niekde k vode..to ti urcite neublizi... tak si budeme davat na seba pozor az do konca tehu, uz to dobojujeme ale bola by som rada, keby tento 3. trimester prebehol ovela rychlejsie lebo uz teraz niekedy neviem co so sebou a nie to este posledny mesiac to si neviem ani predstavit... to je divne ze ti posunula termin, tak je to sice par dni ale aj tak... ja som sa mojej na minulej poradni pytala ci termin ostava a povedala ze preco by sa mal menit? tak neviem podla coho to urcuju... ale je to jedno, hlavne aby ste boli zdravi...fakt sa velmi tesim s tebou... dobre vysledky to je na nezaplatenie... vzdy si tak vydychnem...nezda sa ti ze to tehotenstvo uz trva prilis dlho? no co uz si nieco objednala z netu pre malinku? a ten kocik vam kedy pride? a ozaj ako si spokojna s prerabkou, podarila sa? a co mm pekne vsetko upratal sam?

lulu4
8. jún 2010

@hmla ahoj tak to ti verim ze v takotmo teple zarezavat niekde v kancli nie je med lizat ale uz to nejako zvladnes a hadam uz coskoro balis ci? doma nieco planujes ci oddych?

hmla
8. jún 2010

lulu - ahoj, dnes odchádzam až o 16/30 pretože mám celý deň sklz - ráno som trošku zaspala , tak teraz to musím dobiehať 😖
ty si priamo z Bratislavy alebo ?

lulu4
8. jún 2010

@hmla no tak este hodinka ale to uz zvladnes... ano som priamo z BA - centrum a ty?

barbyes
8. jún 2010

@mimi21mimi za otecka sa platí 16,60€ bývalých 500 Skk, malo by to byť všade rovnako
@liv1 super, to som rada, že Ti je už trošku lepšie 🙂
@lulu ty bývaš priamo v centre? to tam máš dosť rušno, ja som zasa z Petržalky

hmla
8. jún 2010

lulu - aspoň sa tu trochu pozabávam , moja jediná útecha 😀 ..ja som z Petržalky .... zasa sa mi žiada jesť , dnes mám taký hladný deň.že to nie je normálne 😀

barbyes
8. jún 2010

božinku baby ja som práve zožrala kelínok zmrzliny a celú Milku 😖 keby ma videl muž tak ma vystrelí na mesiac, som to v koši zamaskovala aby si nevšimol 😉

janefonda
8. jún 2010

@barbyes ty si teda expert, ze zamaskovala! Inak presne viem, ako som ja v konecnom stadiu tehu zehlila a ako sa mi pri tom nechcelo stat...

barbyes
8. jún 2010

@janefonda mne by sa aj chcelo, ale kríže mi nedovolia a aj nohy ma riadne bolia 😝
a musela som maskovať, Vladko by ma zdrbal pod čiernu zem že čo sa tým napchávam 😀

barbyes
8. jún 2010

@janefonda aj teba svrbeli tie strie?mňa to neskutočne svrbí 😨 😨 idem hodiť vlažnú spchu, aspoň na chvíľku to pomôže ☹

hmla
8. jún 2010

zmrzku som aj ja mala dnes, hm dobrá bola 😎

ivca17
8. jún 2010

baby elko69 dneska 10.55 porodila maleho Jakubka..obaja su vporiadku, maly ma 51cm a 3250g.

janefonda
8. jún 2010

@barbyes mna strie svrbeli a aj stipali 😠 teraz si ich pekne denne natieram a cakam,kym aspon malicko vyblednu 😅 No ved aj mna hrozne boleli krize pri zehleni. A musim ti povedat, ze teraz ma bolia krize este viac. Vcera ked som bola v meste som to hrozne citila... ☹

lulu4
8. jún 2010

@ivca17 Dakujeme za super spravu, pozdravuj ju prosim a nech sa drzia, ved ona sa urcite ozve ked bude moct 😵

Elko69. gratulujem k Jakubkovi, ma krasne miery a uz si aj ty stastna maminka, drzkajte sa obaja, nech vas coskoro pustia domkov 😵

lulu4
8. jún 2010

elko69: gratulujem k Jakubkovi, ma krasne miery a uz si aj ty stastna maminka, drzkajte sa obaja, nech vas coskoro pustia domkov

lisetta
8. jún 2010

kocky od ktoreho tyzdna vam uz bolo vidno machulku,ja som bola na utz a nic tam nevidel som od poslednej mrsky 4tt+3

hmla
8. jún 2010

blahoželám k novému bábätku 😉

slniecko174
8. jún 2010

@lisetta ja som bola na sone v siestom tyzdni a sa jej tam nieco nezdalo, tak mi brala v tyzdni dva krat na ten tehotensky hormon hcg, ale ten som mala v poriadku, takze si myslim ze v tych tyzdnoch je to trosku otazke v ktorom skutocne sme

janefonda
8. jún 2010

@elko69 gratulujeeeeeeem Vám k prírastku do rodiny!!! Prajem Vám veľa zdravíčka a samé krásne chvíle!!! 🙂 Konečne chalan medzi tie naše baby!!! 😉

jjana17
8. jún 2010

pripajam sa ku gratulaciam
malemu Jakubkovi aj elko drzkam palceky nech su zdravucky, stastny a nech su coskoro doma

jjana17
8. jún 2010

pozerala som a elko naposledy pisala vcera, takze ju to asi chytilo, ci mala naplanovane ist dnes do porodky

happy8051
8. jún 2010

elko69 kratulujem k Jakubkovi, nech ste obaja zdravi a stastni 🙂

lulu4
8. jún 2010

@jjana17 praveze neviem ci mala ist ked tak jedine na vysetrenia bezne co sa robia ako tie pasy ale naposledy co bola tak ziadna kontrakcia nic a tiez som si vsimla ze vecer este pisala ze ju nenormalne boli hlava uz treti den ze co si na to moze dat, asi ju to chytilo v noci alebo rano a sup maly je uz na svete... paraaaada..

lulu4
8. jún 2010

@barbyes no ja som myslela ze ty pojdes rodit hned ako ti doki povedal ze mas oddychovat a ty si to nedodrziavala a nakoniec mala Viki vydrzi az do terminu a elko ta predbehla 😵 to je sila...

ivca17
8. jún 2010

chytilo ju to vcera o 21.15-odtiekla plodovka a o nejakej polnoci zacali kontrakcie.. a teda 10.55 bol na svete maly Jakubko... to mi napisala.. tak tak.. urcite ked bde mat cas a bude uz doma vam napise blizsie info 🙂 tak pekny den prajem.

janefonda
8. jún 2010

@ivca17 dik za infosky 🙂

To je super, ze uz to ma elko za sebou. Teraz sa musi rychlo zotavit a potom ju cakaju krasne materske povinnosti! 😵

lulu4
8. jún 2010

@ivca17 este raz dakujeme za take super infosky... si zlata ze si nam dala vediet... tesime sa spolu s nou..

jjana17
8. jún 2010

@lulu4 pozeram ze ja to mam uz za 51,,,,,ale to leti,,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre