Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janee_
14. jún 2010

@tadotami joj, vykasli sa na to. Keby si videla ten bordel v akom sa teraz ja nachadzam. Je mi zle tak neupratujem. Moj drahy sa do toho tiez velmi nema, takze sme jak cigani. Ale kaslem na to. Este aby som sa aj rozculovala. Dost na tom, ze mi je zle. Takze co fakt treba porobim, o ostatne sa nestaram. Ved je to aj jeho hanba ked k nam niekto dojde. Vsetci vedia aka som nemozna teraz.

maminakatka
14. jún 2010

caute kocky ,citam ako tu pisete ,ze vyzerate ako tulene 😀 ,tak to by ste mali vidiet mna ,ja som pribrala zatila 18 kg !!!!!! a este nie je koniec,bolia ma paty ,klby ,a ta kost medzi nohami ...horor a to este nevravim ,ze ma pali zaha kazdu hodinu -pomaha mi tums ...ozaj ja mam taku mensiu otazku na vas 😀 ak nemam problemy mozeme s mm normalka fungovat intimne ?? lebo fungujeme ,ale nechcem ublizit drobcovi 😀

tadotami
14. jún 2010

@jjana17 vies jak somn po nom hucala v noci?ze prinesiem ti vodu?je ti zle?jaaaaaaj moj daj mi pokoj lebo zajtra v nitrianskych novinach budu o tebe pisat.nedrazdi ma.no a ukoncila som to tym nech si bere vankus a vypadne do obyvacky lebo mi furt fuci jak taka svina na celo a ja nemozem spat.stale sa prehadzuje,furt volaco robi tak nech taha prec.aj isiel.

jjana17
14. jún 2010

@barbyes a to si bola v nemocke ??? to co tam bolo za kravu

janee_
14. jún 2010

@tadotami no ved hej, nejak to do piatku vydrzime a uvidime. Inak ja si uz teraz myslim, ze cakam holku. Vsetko tomu nasvadcuje.

tadotami
14. jún 2010

@janee_ k nam aj ked sa niekto stroji hned do toho vstupim ze sme chori,sme u nasich,nie sme doma........nech mi daju vsetci pokoj.nebudem predsa stale niekoho obskakovat.by mi ozaj muselo sibat.

janee_
14. jún 2010

@barbyes stale nic???

jjana17
14. jún 2010

@tadotami no tak to mohlo byt zaujimave, no moj mm nastastie spal kludne ani nechrapkal,,to ja som sa stale prekacovala co mi bolo teplo a stale som lietala na wc,,,,no hroza

tadotami
14. jún 2010

@janee_ aj ja som strasne chcela dievca.aj som si poplakala.ale bude to zase to chlapske plemeno.no nevadi.tamarka sa na neho uz stroji ze ho bude mlatit.ze ved je predsa starsia sestra.
kocky musim sa vypnut na chvilu.tak sa majte a nieco pekne popiste.

slniecko174
14. jún 2010

@janee_ a podla coho si myslis, ze cakas dievcatko?

janee_
14. jún 2010

@maminakatka zlatino, tam je vsetko poriadne zatvorene. Tomu malemu neublizite. Len som citala, ze neskorych fazach tehotenstva moze orgazmus dopomoct k porodu. Takze ku koncu mozno obmedzit.

maminakatka
14. jún 2010

@janee_ ak mi das mesiac pocatia kuknem na pohlavie co by to malo byt 🙂

janee_
14. jún 2010

@slniecko174 je mi neuveritelne zle, vraj to moze byt dvojnasobnymi davkami hormonov, ktore su zvycajne pri babach. Drobec je drobnejsi ako podla tabuliek. Ale hlavny dovod je, ze to vyzera tak, ze sme pocali az na 3 den po styku. Chlapcenske spermie nepreziju viac ako 24 hod, zato dievcenske aj 72. Takze preto. Je to viac pravdepodobne, a aj vestica kedysi povedala, ze prva bude holka.

janee_
14. jún 2010

@maminakatka medzi 7-9 aprilom

maminakatka
14. jún 2010

@janee_ dakujem za odpoved 😀

barbyes
14. jún 2010

@jjana17 nie, u ušnej lebo sa mi podarilo pri čistení ucha si tam nejako postupne zatláčať maz a vytvoril sa mi tam taký zhlúčik a začalo ma to v sobotu hrozne bolieť a nepomohla mi ani tá sviečka do uvha. muž to tam videl, ale je to hlboko a nevedel mi to vytiahnuť, aj sa bál aby mi nepoškodil sluch. tak som dnes išla k ušnej nech mi to vyberie, no ale tá bola múdra 😖 😔 dala mi peroxid vodíka aby sa to trošku uvoľnilo, tak si to kvapkám, a zajtra tam idem na prepláchnutie. a ešte mi tvrdila, že mám zapálenú nosnú sliznicu a presviedčala ma, že mám nádchu alebo som musela mať pred týždňom. krava, asi by som o tom vedela 😅 a predpísala mi také antibiotické kvapky do nosa, ako fajn, keď tam niečo vidí tak tam možno fakt niečo je, ale v lekárni na mňa tak všeliak pozerla a nemala som 2-krát pocit, že je to v tehotenstve OK...tie kvapky, tam som sa s mužom dohodla, že keď príde domov zavolá pôrodníkovi a opýta sa ho na to, či to môžem naozaj užívať?? nie že to niečo urobí hlavne keď mám ísť teraz už v podstate rodiť 😒 a ak by som náhodou musela ísť cisárskym, čo teda dúfam nepôjdem, či by to nevadilo...nepáčila sa mi tá reakcia lekárničky a muž si to náhodou vypočul tiež lebo sme spolu zrovna volali a tiež sa mu to zdalo divné..

lulu4
14. jún 2010

@barbyes ahoj a co si bola na monitore ci na tych pasoch? a to nechodis stale k tomu istemu dokimu? viem ze na ten monitor si pisala ze to nie ale k tomu co ta pozera zo spodu a tak som myslela ze sa chodi stale k jednemu a tomu istemu na ktoreho tam natrafis na prvy krat.... a z coho mala komplexy pani mudr.? co si potrebovala dokazovat?

maminakatka
14. jún 2010

@janee_ podla kalendara pocatia ,co vyslo aj mne ,tak tebe vychadza dievcatko 🙂

lulu4
14. jún 2010

no ja budem asi dnes bez obedu, lebo sa mi nechce varit a nemam nic uvarene... tak co uz aj hladovat treba 😝

janee_
14. jún 2010

@barbyes no to potesi taketo problemy tesne pred porodom. Do kedy najneskor budes cakat kym sa male ohlasi prirodzene?

janee_
14. jún 2010

@maminakatka no vidis, dalsi dovod mysliet, ze cakame dievcatko. Parada, ak to vyjde, tak mm bude rad. On sa uz chysta na dievcatko, lebo vraj chlapci neposluchaju.

lulu4
14. jún 2010

@maminakatka a
@janee_ kočky nechcem vas sklamat ale je to len take orientačne podla tychto vselijakych kalendarov, vela kockam to vyslo ale zase vela nie... napr. ja som si pozerala len ten cinsky kalendar pocatia a tam mi to nahodou vyslo ale velmi by som sa na to nespoliehala, dolezite je co bude vidiet doki na sone

maminakatka
14. jún 2010

@janee_ mna ten moj nainfikoval na chalana a vyslo mu to 🙂 od zaciatku sa prihovaral chlapcekovi ,ale tak u nas v nasej rodine je velka radost ,lebo my sme 4 baby sestry 🙂 mm je zase z 3 chalanov ,cize tam bolo trosku sklamanie ,co sa tyka svokry 🙂

maminakatka
14. jún 2010

@lulu4 vsak jasne 😀 ,ja len preto pisem ,lebo tento co mam ja zatial skoro kazdej vysiel 🙂

janee_
14. jún 2010

@lulu4 jasne ze je to 50/50. Ja si len myslim aj podla ostatnych priznakov, ze by to mohla by baba.

lulu4
14. jún 2010

@janee_ no tak ti prajem aby vam vyslo to vysnene pohlavie po ktorom tuzite, cize dievcatko 😵 potom ked sa dozviete nam daj urcite vediet

barbyes
14. jún 2010

@lulu4 nie, nie, bola som u ušnej. na monitor ideme zajtra, to chodíš stále tam isto a k pôrodníkovi chodíš tiež stále k tomu istému

barbyes
14. jún 2010

@janee_ dr povedal, že ak sa nenarodí do budúceho pondelka tak v Pondelok i tak nastupujem a budú mi pôrod asi vyvolávať.hlavne nech je už vonku 🙂

janee_
14. jún 2010

@lulu4 urcite dame vediet co to bude. Ale to je zatial daleko. Teraz jak sme boli na prvom sone, tak potom dosli kamarati na navstevu kuknut prve foto drobca a jeden sa spytal, ci uz vieme co to bude. Si mala vidiet jak sa na neho pozrela jeho zena, ze ci je v poriadku. Zvlast preto, ze maju akurat polrocne miminko a on uz zabudol ako dlho im trvlo zistit , ze co cakaju.

vefi89
14. jún 2010

zase sa tu búrka chystá 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre