Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
23. jún 2010

@tadotami no ako zykat by som si zvykla len keby mam co robit ked nespim, len sa tak prehadzujem a neviem si najst spravne miesto, ked si ho najdem a zadriemem prebudi ma mechur alebo kyselina,,,,,
no ved jasne tamarke je lepsie v skolke , a ty si aspon porobis a oddychnes
a to co ju napadlo mlada slecna,,,ved jej povedz ze nech vas oslovuje pani mama a pan tata,,,co by na to povedala
ty zehlis, tak to si dobra, ja idem dat prat, svieti slniecko u nas a vcera som bola u maminy a podavala mi decke plachty a obliecky do postielky,,,,tak mam co robit

tadotami
23. jún 2010

@jjana17 aj mne sa uz perie druha pracka.vcera mi dosiel balik s detskymi vecami a tiez som dostala navlecky dvoje.no a musela som si veci z nemocky oprat a dat ich zase do tasky.dnes idem zaniest prepustaciu spravu.na chvilu sa ofnem lebo nas caka cesta do skolky a treba nas nachystat.tak zatim.

moniciak
23. jún 2010

@mimma17 mam 17 nesnazila som sa vobec🙂 ale co sme si navarili to si zjeme takze sa uz celkom pomaly zaciname aj tesit...esteze rodicia su taki v pohode a nevyhodili ma z domu 😀

jjana17
23. jún 2010

@tadotami dobre ahoj zatial,,,

jjana17
23. jún 2010

@moniciak aj ty si uz hore??dnes nejako sa rozbiehame od skorych rannych hodin

moniciak
23. jún 2010

@jjana17 no jasne ja mam este skolu🙂 waaaaaaw tebe sa to uz krati ako sa citis pred porodom??? 😉

jjana17
23. jún 2010

@moniciak , no ale to zmaknes posledne dni, to uz tam je klud,,,spoluziaci vedia ze vlastne chodia do skoly s maminkou???
no citim sa tak vseliako, najradsej by som bola keby je uz maly na svete,

moniciak
23. jún 2010

@jjana17 uz to vedia vsetci 😀 a beru to v pohode lebo je to sice gymnazium ale ale v rocniku uz mame okrem mna dalsie 2 takze to uz je normal🙂 takze chlapcek... 😉 asi by som radsej chcela dievcatko ale sak hlavne nech nerobi problemy a je zdrave 🙂

jjana17
23. jún 2010

@moniciak juj tak to ste nejaky ,,plodny ,, rocnik 😀
ved jasne aj ja som to tak brala len nech je zdrave a je jedno co to bude, i ked chlapec nas velmi potesil
my sme s manzelom strasne chcelli prve dievcatko a ako som otehotnel hned som mu ale povedala ze toto bude chlapec a aj to tak bolo a sme boli uplne stastny z toho,,,,
a aj mavas uz nevolnosti, ci si v pohode

moniciak
23. jún 2010

@jjana17 nepovedala by som ze nevolnosti skor odpor k niektorym potravinam(keks mila, parky) a denne som schopna zjest aj 5 pomarancov ale dost ma bolia prsia...tebe bolo zle??? 😉

jjana17
23. jún 2010

@moniciak jeeej no ja som na zaciatku tehu jedla to kilecko niekedy dve pomarancov a mandariniek!!!!!!!
potom nastal odpor asi ku vsetkemu a zila som len na piskotkach, cestovinach a slanych palickach

lenocka84
23. jún 2010

@jjana17 ahoj Jani, ako sa tehulkuje? vsetko ok?

jjana17
23. jún 2010

@lenocka84 ahoj, ano vsetko oki,,,len dnes som nespala vobec taka som nejaka otapena
a vy ako citala som v teme PT uz mamickami ze maly neskam pekne hajkal

mimi21mimi
23. jún 2010

Dobre ranko 🙂

mimi21mimi
23. jún 2010

Baby, boli ste niekto na preventivke u obvodneho lekara v tehotenstve? odo mna to moj gynekolog ziada, ale zatial som nebola.... len som chcela vediet, ze na co je to dobre.

zuzumajko
23. jún 2010

cafte baby 🙂 stale mi blika kto ma spomina, ale nejde mi dostat sa tam a zistit kto mi pisal, tak mi odpustite ak vam neodpisem kym sa to nejak nespravi (mozno je chyba u mna v PC, moc mrzne). Ako sa mate? Ja som zas schudla. Uz som schudla -3,5 kila. keby nie vysunuteho bruska, gate mi padaju 😀
@moniciak blahozelam k babatku!! 🙂 nech sa dari a je zdrave 🙂

jjana17
23. jún 2010

@mimi21mimi ahoj ja som bola normalne mi orazil matersku knizku
tam som len prisla povedala ze som tehotna , odmeral mi tlak , popozeral mi nohy ci nemam opuchy a do knizky napisal zdrava, alebo take nieco a to bolo vsetko,,,,

jjana17
23. jún 2010

@zuzumajko neboj zapar zacnes priberat,,,,,len dolezite je aby si papala kolko tolko ale aby si nemala prazdne brusko

lenocka84
23. jún 2010

@jjana17 ved konecne ze spal, uz som myslela ze budem zase ponocovat, ale zaspal hned akosi odgrgol

jjana17
23. jún 2010

@lenocka84 no vidis akeho mas sikovneho synatora,,,,,

mimi21mimi
23. jún 2010

@jjana17 Hmmmm tak tam asi zajdem.... najviac ma stve, ze tehu knizku nosim stale zo sebou, a ked som bola pred dvoma dnami u obvodnej manzelovi pre papier na ortopediu, tak som si ju zabudla v aute... uz som to mohla mat sebou.

mimi21mimi
23. jún 2010

Kolko plienok treba do porodnice kupit? Ja mam len tie najmensie a taky maly balik. Teraz pojdem okolo DMky, tak premyslam, ze sa tam zastavim, len netusim, aky balik treba.

tadotami
23. jún 2010

ahojte.
@mimi21mimi takych 30-40.ked budes mat malo povies mm a donesie ti.

mimi21mimi
23. jún 2010

@tadotami ahoj tami... ako? dakujem za odpoved.

dugyna
23. jún 2010

@riag Ahojky Riag, hej malicka je tsale KP, takze ak sa dovtedy nerozpadneme tak buduci tyzdne bude sekcia...a maly ako?

dugyna
23. jún 2010

@mimi21mimi kup tie newborn babylove je ich v baliku tusim ze 28-30..a dva ak kupis tak staci, jeden si vezmes do nemocky a druhy nechas dom v zalohe

jjana17
23. jún 2010

@mimi21mimi no to tak byva,,, ja mam tiez take male balenie z DMky plienok a iba to si beriem

lenocka84
23. jún 2010

@jjana17 snazi sa chlapec, dnes skusame nove plienky, tak mozno vydrzi aj bez prebalovania

mimi21mimi
23. jún 2010

Ja som rozmyslala, ze kupim tie druhe najmensie... jedny newborn mam - ten maly balik a tie druhe su tusim od troch kg.

tadotami
23. jún 2010

@mimi21mimi celkom sa da.len na pol ceste zo skolky ma taka bolest chytila ze dovi dopo.napapkam sa,dam sa do poriadku a idem zaniest prepust.spravu dr.som zvedava co mi povie.vcera vecer ma tak strasne boleli kosti od spodu ze som si aj poplakala.uz sa aj mm vysplasil a dnes mi kazdych 20 min.vola ci som ok.ze mam sa poponahlat lebo v piatok to ani jemu nevyhovuje ze je nejaky zapas.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre