Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

maminakatka
13. júl 2010

@mimi21mimi no je to z tepla ....brusko mi tvrdne a beriem na to magne B6 a kontrakcie som mala vcera ,celu noc som nespala ,taka bolest do križov a lonova kost mi isla vypadnut ..tak mi zredlo ,ze az 😝

mimi21mimi
13. júl 2010

@jjana17 hmm lebo ja idem buduci tyzden do nemocky na vysetrenie a mojmu dr som to nehovorila... ani to, ze chcem mat mm pri porode.

maminakatka
13. júl 2010

@drzkosa tak nech ta ani nepali ,nesmie 🙂 no jasnacka ,ze vydrzime ved budeme mat kusok z nasho ja 🙂 boze ja si niekedy ani neuvedomujem ,ze budem mamka 🙂 juj to je nieco 😀 😀 😀 😀 😀

mimi21mimi
13. júl 2010

@maminakatka mne povedali, ze magnezium mozem brat len do ukoncenia 36tt ... to mi povedali na poradni vcera a ze na tie dva dni si ho ani kupovat nemusim vraj....

jjana17
13. júl 2010

mimi21mimi@to ze bude manzo pri mne vedia,boli sme na priprave a mam to aj v knizke napisane.

maminakatka
13. júl 2010

@mimi21mimi tak to neviem ,ja ho beriem stale este ...a to som zacala uz 37 tyzden ... zajtra sa opytam ,idem do poradne...len sa modlim ,aby ma tam nenechali ☹

dulkagabulka
13. júl 2010

@mimi21mimi ...nemal by sa brat to magenzium uz potom,lebo maternica sa nim oslabuje..a ona potrebuje cvičit,aby bola silna..tak preto uz v poslednych tyzdnoch nie 🙂

mimi21mimi
13. júl 2010

@jjana17 ta priprava je povinna ci kazda nemocka ma vlastne pravidla?

@maminakatka a co uz sa citis na porod, ked sa bojis?

jjana17
13. júl 2010

mimi21mimi@u nas je ten kurz podmienkov tatina pri porode.fakt ale neviem ako to je inde

maminakatka
13. júl 2010

@mimi21mimi no po tejto noci aj ano ,kazdy mi hovori ,ze nevydrzim ,brusko kleslo a v noci som mala bolesti ...ale maly je stale KP,citim nozky dole ☹ ja sa bojim cisarskeho ,radsej by som prirodzene rodila ,ved mame uz aj predpripravu s mm na porod ☹ ty chces epi ?

mimi21mimi
13. júl 2010

@jjana17 noo tak sa budem musiet popytat v nemocnici... dufam, ze natrafim na dobreho dr., nie na takeho, co sa bude ponahlat....

@maminakatka hej hej, ja chcem s epi urcite.... ja mam malu nastastie hlavickou dolu... ale v niektorych pripadoch umoznia ja porod normalny, ak je babo kp.... hm?

maminakatka
13. júl 2010

@mimi21mimi uff tak to by som nechcela a este dobre ,ze to u nas nerobia....by som si vytrpela juj to ee 🙄 .....ak by som isla normal tak bez epi ,u nas sa nai neda s ...

maminakatka
13. júl 2010

@mimi21mimi a inak tu pripravu co ja viem, tak v kazdej nemocnici sa musi ...ak chce byt partner pri porode

mimi21mimi
13. júl 2010

@maminakatka neda???? a kde budes rodit?

mimi21mimi
13. júl 2010

@maminakatka a kolko to trva a v com to spociva?

maminakatka
13. júl 2010

@mimi21mimi no tu u nas v RV

maminakatka
13. júl 2010

@mimi21mimi my sme boli cca hodinu a pol ,to len rozpravaju o porode,ako sa ma chovat partner ako ja ...ako mam dychat ,ze ma ma povzbudzovat ...potom rozpravala aj o kojeni ,proste vsetko o porode a o dietatku ...

mimi21mimi
13. júl 2010

@maminakatka Hmmmmm ja len tak rozmyslam, ze co ak porodim skorej, ako bude ta priprava 😀

maminakatka
13. júl 2010

@mimi21mimi to mozte aj teraz ist ,ci nie je kedy 😝 ?? ozaj segra tak boli ,ze nestihli ,ale bol dobry personal a dovolili ,aby tam bol 😀 ...rodila v Ba

zuzu1111
13. júl 2010

baby neviete mi odpovedať o ten glukózový test? lebo mne už dala sestrička papier ale zabudla som ako mi to povedala, dokedy tam mám ísť 😖 ...ja sa to snažím odkladať,lebo sa bojím 😅

maminakatka
13. júl 2010

@zuzu1111 mne robili myslim v 23 tyzdni ...a coho sa bojis ? ☹

gali
13. júl 2010

@lulu4 ahojky, nemam akosi na teba stastie, ked sem pridem. Teda lepsie povedane, nemam stastie skoro na nikoho... 😒 Este sme v stadiu, ze sme malovali jednu izbu, prehadzovali sme nabytok, aby sme vytvorili spalno-pracovnu a samozrejme tam docasne napchali postielku 🙂 , ktoru este nemame, matrac tiez zatial na ceste 😀 , ale hlavne, ze je pohoda a ta druha izba bude buduca detska izba. Takze vikend bol perny, manzel teraz ako naschval ma tak, ze mi chodi na tyzdnovky, cize len vikendy a cez tyzden ja vybavujem co sa da, poriadim izby, aby bolo ako-tak cisto. Poradnu mam tento stvrtok, tak Ti potom hodim info. Ale citim sa fajne, ani horucava mi extra nevadi. 😉 Ty sa drzis ako?

zuzu1111
13. júl 2010

@maminakatka - ja mám traumu od detstva z pichania do prsta 😕

lulu4
14. júl 2010

@riag hehe dobre si to opisala ale je to tak, zena je potom nastavena ako taky jednoduchy pocitacovy program... ale tak co by sme pre nase pokladiky nespravili ze? 🙂 len nech su zdravucki to je dolezite....dobre to matka priroda zariadila lebo si neviem predstavit ze by takto kazdy den stravili muzi, ved by ich porazilo asi aj ked klobuk dole existuju vynimky co su muzi na MD ale takych nie je asi vela 😀 ty si mala mliecko ze? ako v tomto teple nemusis davat aj cajik ci vodicku, staci mu mliecko?

lulu4
14. júl 2010

@zuzu1111 co sa tyka glukozoveho testu chod vtedy kedy ti dokina povedala zbytocne to neodkladaj nie je to sranda... pozri keby ti aj zistia tehu cukrovku nasadis si dietu ktoru ti povie doki a tym je to vybavene, nestriela sa preto... a mna nepichali do prsta ale normalne zo zily mi brala krv na vsetky testy pocas tehu... a myslim, ze na ten glukozovy test sa moze ist do nejakeho 28 tt ale to neviem presne...

lulu4
14. júl 2010

@gali no takze ste mali co robit aby ste vsetko postihali za ten vikend kedze manzo teraz chodi na tyzdnovky, to ti verim, nic vesele ked nie ste spolu, mne by to tiez prekazalo trosku ale tak co narobis peniazky pre rodinu treba, ked nie je na vyber... no hlavne ze ste stihli prerobit tie izby... my uz mame od min. vikendu postielku poskladanu, len som tam pripevnila ten mantinel a mam v nej polozenu zavinovacku ale matrac je este v skrini zabaleny ten tak 2 tyzdne pred porodom tam dam asi aj s plachtou, paplonik s vankusikom necham zatial v skrini zabalene tie babo zo zaciatku nepotrebuje staci prikryt dekou ved zima nebude hned...
ja uz mam v podstate vsetko uz sa len musim dokopat dokoncit to, tzn., ze dnes by som chcela doprat tie detske vecicky a potom uz len kooopec zehlenia co nemam v laske ale musim, nech mam srdce na mieste... a z lekarne, kozmetiku, veci do porodky pre mna, vsetko som min. tyzden uz nakupila...
este cakame kocik mal by prist bud do konca tohto alebo buduci tyzden aspon podla poslednych info, tak sa uz tesim..
a ako znasam teplo? no nic moc ti poviem, ked nemusim radsej nejdem von, ale teraz vzdy akosi musim nieco vybavovat a tak... normalne som si aj ruky opalila co som vzdy tie dve hodky na priamom slnku vonku 😀 aj nohy mi zacali puchnut co sa mi nepaci ale tak co mam robit? snazim sa dost pit, nohy vykladam ked sa da, manzo vecer kremuje takym chladivym gelom.. hadam bude dobre, v piat. mam poradnu tak tiez ti dam potom vediet... papa zatial

mimi21mimi
14. júl 2010

bre ranko, baby.... ja som tu len na skok, lebo musim ist do mesta vybavit nejake veci rychlo.... kym nie je take strasne teplo.

drzkosa
14. júl 2010

@zuzumajko som s tebou a velmi ti drzim palceky .. neboj zvladnes to a budes sa tesit z krasneho zdraveho mimi... neboj myslime na teba

liv1
14. júl 2010

lulu ahoj. Aka bola ta predporodna priprava prosim ta? Ja sa tam uz asi nedostanem, jedine ze by mala vydrzala do 37tt. Som stale v nemocke a kto vie ci nie az do konca 36tt..

lulu4
14. júl 2010

@liv1 ahojcek, no myslim na teba ale nemam ti ako napisat ani sms kedze nemam to cislo na teba, janine som pisala IP ale ona sem tiez akosi nechodi tak neviem co je s nou... dobre bolo vcera hovorila o dojceni a starostlivosti o babo, same poucne veci, take zazivne to vcera bolo aj na babike ukazovala ako spravne kojit a tak.... no najdolezitejsia priprava je ked chce byt tvoj mm pri porode vtedy je potrebne sa s nou dohodnut lebo to musite obaja prist na skolenie...a ako ti je? co ti vlastne je ked si ta tam tak dlho nechaju? drzim palceky nech vas pustia domkov... drzkaj sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre