Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

drzkosa
20. júl 2010

@maminakatka to som o tom ani nepocula potom mi das typ ze aka to je znacka 🙂) .. fiiiha to je veci co potrebuje ze? Inak uz si pobalena do porodnice?

maminakatka
20. júl 2010

@zuzumajko presne tak a nemusis v kuse chodit očumovat ci je o.k ...inak dobre su tie co su zvuk aj tie diody ( sa v tom nevyznam ) ked ti ukazuju a blikaju ...........to len co mm mi povedal a cital o tom 😝 ......ja som technicky antitalent

maminakatka
20. júl 2010

no ano je to perfektna vec 🙂 ved to ,ze tolko veci treba ......ja som sice ani nie vela oblecenia kupovala ,vsetci ze to nemam prehanat zbytocne ,ze potom ani neobleciem na maleho vsetko 🙂 pobalena som uz ,kdyby neco 🙂

tadotami
20. júl 2010

@maminakatka to prejde neboj.mna to preslo az ked som sa uistila ze nic necitim.potom mi to uz bolo jedno.ked som ho zacula zaplakat plakala som aj ja s nim.bol to pre mna vacsi zazitok ako spontanny porod.to som bola taka vysilena a unavena ze som tamarku ani neregistrovala ked mi ju prilozili.fakt mi to bolo jedno.ale toto som si uzila aj so slzami.bola som taka stastna ze ho pocujem a ze je v poriadku.vtedy ti napadne ze si sa o to dieta celych 9 mesiacov starala dobre a dala si mu to najlepsie co si mohla.v tom momente podakujes Bohu ze mas zdrave dieta a je ti jedno ci je to chlapec alebo dievca.

maminakatka
20. júl 2010

@tadotami ako krasne si to napisala ,este aj mne vysli slzicky .....tesim sa uz velmi ,ale aj bojim ....tak ale hadam prezijeme v zdravi ,len nech je malinky o.k .....co uz ....prezili ine aj ja musim ...a nech to boli akokolvek ,nech to uz mam za sebou ...ja teraz ked niekomu poviem ,ze idem cisarskym ,hned ze luxusny porod ,ze bud rada .... tak aj divim tomu ....

tadotami
20. júl 2010

@maminakatka presne tak bud rada ze ides cisarskym.

drzkosa
20. júl 2010

@zuzumajko ahoj ako u doktora?

zuzumajko
20. júl 2010

@drzkosa cauky, no, poprezeral, povedal ze by sa to dalo, tak zajtra ideme amniocentezovat zas..uprimne, uz fakt mam toho pokrk takze dufam, ze to bude rychle aj ked trochu bolestne, ale hlavne za mnou. Poprezeral si hlavicku, povedal ze to vyzera na 17 tyzden +0 velkostne, takze babo pribera konecne a zacina byt v norme, dokonca 2 dni preskocilo podla minulych odhadov. Prezrel srdiecko, poculi sme ako bije, aj rucicky. Povedal, ze babo vyzera byt RELATIVNE zdrave. To relativne zdoraznil, aby si nechal zadne vratka, keby sa nahodou potvrdilo ze bude downik. Ale tak uz je poruceno Panu Bohu 🙂
A ty sa mas ako, vybavicku uz pozeras? My sme boli na nakupoch v nedelu 😀

drzkosa
20. júl 2010

@zuzumajko neboooj zuzi budem ti moooc drzkat palceky a uvidis ze za mesiac uz budeme bruchate a pisat ake veci sme kde videli 🙂 Heeej uz pozeram veci juuj tolko je toho

zuzumajko
20. júl 2010

@drzkosa strasne dufam ze to bude oki..modlim sa, nech to aj dobre dopadne zajtra, tak uvidime.. a co by si chcela mat? dievcatko ci chlapceka? 🙂 ja pozeram stale take neutralne farby ako bezovu, alebo slabo zelenvaku a take 😀

vefi89
20. júl 2010

@lubka89 tak už musíte prekypovať aj vy šťastím 🙂 ale rastiete krásne 😵 a my super, len už spinkať cez deň nechce...ale ostal usmievavý, spokojný, tak som aj ja spokojná 🙂

@mirka12011 no o tom teple vieme svoje....ale zase radšej teplo ako zima. keď je veľký dunst, tak je miško v lavóre alebo bazéne a má z toho obrovskú radosť..len zase ten plač, keď musí von 😅 a rastiete??

mirka12011
20. júl 2010

@vefi89 pridam fotky pockaj a kuknes ako rastieme.... si tu este

vefi89
20. júl 2010

@mirka12011 pekná foto 😵 😵 😵 😵 čakám 😉

mirka12011
20. júl 2010

sme cajky co beriete nas s miskom? 😀

vefi89
20. júl 2010

@mirka12011 jasnéééééééé.....ale uno momento, má to háčik, ja som miška už zadala Laure 😀 😀 😀 musím ho do 18-tky šarišsky naučiť 😀 😀 😀 😀 😀

mirka12011
20. júl 2010

@vefi89 😀 ale slovensky staci timka gažovac nebude......... 😀

vefi89
20. júl 2010

@mirka12011 a vari by si chcela takého najdúcha 😀 😀 pôjdu na návštevu, nebudeš stíhať variť 😀 😀 😀 😀 😀

vefi89
20. júl 2010

kočky, utekám, miri, vybozkávaj timču 😉

mirka12011
20. júl 2010

@vefi89 nepolam nohy
ok aj ty misenda

drzkosa
20. júl 2010

@zuzumajko je mi to zuzi jedno len nech to je zdravucke 🙂

zuzumajko
20. júl 2010

@drzkosa takze nemate nejake preferencie na chlapceka ci dievcatko..my tiez nie, aj ked mm tajne dufa v Simonka 🙂 ja by som Alzbetku 🙂 ale to asi vzdy tak je - ze zena inklinuje k dievcatkam a muz ku chlapcekom 😀

riag
20. júl 2010

Ahojte kocky....uz dlho som tu nevidela Barbys.......

zibritka
20. júl 2010

Ahojte kočky... je tu niektorá v ranom štádiu tehotenstva ako ja? Podla tehotenskej kalkulačky som v ôsmom týždni a poviem vám, že asi znenávidím všetky vône sveta 🙂)))

jjana17
20. júl 2010

ahojte,,,je tu niekto
😝 😝 😝 😝

mimi21mimi
20. júl 2010

@jjana17 ahoj ja som tu.... stale sem nazeram, ci niekto nenapisal 😀

jjana17
20. júl 2010

@mimi21mimi juj to som rada ze si tu

mimi21mimi
20. júl 2010

@jjana17 no co ako? uz sa psychicky pripravujes? poslickovia su?

jjana17
20. júl 2010

@mimi21mimi no tak pomalicky bola som na CTG,,,,maly sa normalne ze 4x pohol co je u neho uspech on vzdy tam je ticho ani sa nepohne a potom vzdy vysvetlujem doktorom ze on je nocne dieta 🙂 🙂 🙂
vies co neviem nejako to neberiem ze uz do konca tyzdna to bude, neviem ja som strasna stresana ale neskutocne a teraz som kludna az sa sama sebe cudujem,,,,,,
poslickovia? vobec to je to ze ja vobec nemam poslickov,,,,,

tadotami
20. júl 2010

dievcata aj ja som tu.uz 4hodky zehlim.krpec spi,krpata sa s dedom kupe vonku.

mimi21mimi
20. júl 2010

@jjana17 ja som aj mala ale posledne dva dni sa to ukludnilo.... moja mala je ale diva ci je den ci noc v tom bruchu.... a nedajboze ked ostanem hladna, tak mi dava najavo, ze sa mam najest 😀
ti zavidim normalne, ze tento tyzden to uz budes mat za sebou 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre