Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
21. júl 2010

@maminakatka no mne pvoedia verdikt zajtra, chceli mi ho aj zajtra vyvolat ale mam mikozu tak neviem ci to bude aktualne uz zajtra alebo az ked vyuzivam tie cipky, fakt neviem co mi zajtra povie, ale sa tesim ze to bude uz za mnou ale aj tak mi lepi no ako dlho uz nie ,,,,, vies co ja bolesti ani tvrdnutie nemam je to v pohode ale ked sedim tak strasny tlak mam na konecnik a na spodok brucha ma boli,,,neviem co to znamena


@lubka89 a nemozes si tam zobrat napriklad maminu ze by ti ona malinkeho postrazila

lubka89
21. júl 2010

@jjana17 no ved som aj chcela a ona mi povedala ze o tom premyslala a ze to je na nu dlha cesta:(

maminakatka
21. júl 2010

@jjana17 aj mna boli ten spodok brucho ,ale tlak na konecnik nemam ........moja velmi ti drzim palce ,a neviem daj prostrednictvom niekoho potom vediet keby nieco 🙂 verim ti ,ze by si tu uz chcela mat svojho valibuka ,aj ja si to uz prajem ........ale strasne mi lepi 😝 😝 😝 ....ja dnes idem do poradne ,tak uvidim co a ako ,a hlavne vysledky zo sterov

jjana17
21. júl 2010

@lubka89 alebo kamosku, segru alebo niekoho komu doverujes


@maminakatka no ja som mala nastastie streptokoka oki, tak to ma potesilo,,,,a ta mikoza ze je v tehu normalna, len skoda ze sa mi objavila teraz na konci
boze ten moj maly od vcera tak strasne skace cely den v brusku ,,,,posledne tyzdne bol taky pohodacik, trosku pokopkal no ale teraz nonstop same kopance a dost bolestive

maminakatka
21. júl 2010

@jjana17 no aj mne na to ster bral ,hadam o.k ......a z mykozy si nic nerob ,ja som mala tolko krat ,ze az ......aj som u lekara revala ,ze sa citim ako spina ( to je to ,co ta svrbi aj nie ?) no ja som si tym presla kazdy mesiac ☹ mne sa maly dva dni skoro nehlasil ,aj som sa bala co je .......ale vcera si to huncut vynahradil to bolelo neskutocne 🙂uz sa nam asi nasi anjelikovia vonku pytaju ,tesno im tam je 🙂

drzkosa
21. júl 2010

@maminakatka NEBOOOJ zvladnes len aby ta tam nenechali chii 🙂)

maminakatka
21. júl 2010

@drzkosa jaj aj myslim na to ,ci ma tam nenechaju ,ale ak treba radsej ,ako doma byt ....ty kokso coskoro budem mama ,ani neverim .-)

tadotami
21. júl 2010

@jjana17 ja som ju tiez mala a dokonca som 2dni pred porodom zacala antibiotika brat.pocas porodu ti v infuzke antibiotika pichnu.na cipkoch velmi nezalezi.ide tam o to aspon co som pochopila ze pocas porodu aby to babinko nedostalo lebo moze chytit zapal pluc.oni automaticky tu infuzku daju.mala som ju pri obidvoch porodoch.ide o zdravie dietata.

jjana17
21. júl 2010

@maminakatka no vies co mne tak sa minule nehybal tak ako som bola zvyknuta tak som ho normalne zobudila som ho hladkala a trosku bruskom pohla aby sa precitil a potom tak lenivo ale predsa sa rozkopkal,,,lebo fakt som mala normalne strach
praveze mna to vobec nesvrbi ani nic,,,,,,ja keby mi neurobi vyter ja by som ani nevedela ze nieco mam
a mam taky pocit ci som to ja len nechytila posledny krat ked som bola v nemocke,,,lebo no co tam po sebe nechavali tie kocky ako to bolo na zaplakanie,,,,tak teraz chcem riesit ked sa maly narodi ten nadstandard

@tadotami ano? ja neviem segre ani raz nepichali infuzky, ako mne to je jedno ved jasne pre maleho vsetko to mi nevadi aj 10 nech mi ich daju,,,,,ale tak hadam to prejde a bude oki

maminakatka
21. júl 2010

@jjana17 tak ved to ,ze sa bojime o nase male klbka ...mna to par krat aj svrbelo ,ale niekedy osm tiez nevedela ,ze to mam az z mocu ,ked im to ukazalo ....to tam bol taky humus ? sa mozu hanbit zenske a take spiny ☹ no fuuuj ...ja budem tiez nadstandard ,aspon budem mat vlastnu sprchu a wc

drzkosa
21. júl 2010

@maminakatka moja ti aj zavidim normalne ze uz to budes mat za sebou 🙂) a aj by sa ti podla mna ulavilo co myslis??? Ty ale daj urcite vediet ....

tadotami
21. júl 2010

@jjana17 to je jasne.aj mne to bolo suma fuk.na chvilku koncim lebo tamarka chce ist kocikovat.majte sa.

maminakatka
21. júl 2010

@drzkosa neboj ubehne ti to rychlo a budes aj ty mat pri sebe chrobacika maleho 🙂 alebo chrobacicu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ....neboj dam vediet ,mame doma aj mobil net ,tak si ho dam doniest do nemocnice s notebookom 🙂

jjana17
21. júl 2010

@maminakatka ako ja nie som fajnova chapem ze ked je zena po porode vysilena a proste je rada ze je rada ze prejde na to wc, ale to ze si nedokaze po sebe ani len splachnut tak to ma vie totalne vytocit, ako personal nemozem ani pol slova povedat fakt tety to tam drhli furt ci izby alebo kupelne ale ten humus si robili mile mamicky same!!!!!
normalne som niekedy rozmyslala ze sa idem opytat ktora nadhera bola predomnou na WC

jjana17
21. júl 2010

@maminakatka som sa ta zabudla spytat kolko sa u vas plati nadstandard za noc

maminakatka
21. júl 2010

@jjana17 tak vidis ,aj take su ☹ smutne to je skor ,potom ako mozu mat doma ? tiez nesplachuju ?maju taky bordel ? urcite ano .... u nas je nadstandard 13 eur tusim

jjana17
21. júl 2010

@maminakatka no aj u nas je ta cena taka rovnaka ako u vas
ja neviem ako potom mozu doma fungovat , dost som nad tym premyslala ale k nicomu som neprisla,,,,,,,,,ale chapes a pritom na chodbach naj herecky

maminakatka
21. júl 2010

@jjana17 a mate tam aj televizor na izbe ? take herecky su vacsinou take spinave ,co sa tyka poriadku ...lebo prvorada su nechtiky ,make-up , a pod . U nas sa hovori ,ze wc je vizitkou kazdej spravnej gazdinej 🙂 ak je wc-ko ciste .gazdina je sikovna 🙂

pepppe
21. júl 2010

@janefonda a to sa ako prejavuju tie koliky???no dufam,ze ten rezim nejako zvladneme,chcem aby prespal aspon pol noci,napapal a spinkal dalej vsak uvidime ci nieco take dosiahneme,,, 😉
@vefi89 jujha ani ked ides snim von??tam ti neprespinka tiez?

jjana17
21. júl 2010

@maminakatka presne tak,,,WC a sporak,,,,xi
no je tam telka

evka444
21. júl 2010

spytam sa neviete ako si mám vypočitať cyklus po pôrode ako by mal prísť?

maminakatka
21. júl 2010

@jjana17 🙂 presne aj u Vas to funguje 🙂 ? co narobis v hlave nic ,kraska jak z novin a doma bordel ako po bombe 🙂

drzkosa
21. júl 2010

@maminakatka no ved preto, sa tesim ked uz budete rozbite aspon sa nebudete uz trapit 🙂))

maminakatka
21. júl 2010

@drzkosa ved to ,tie kila tazke na mne .......uz chodim ako Zombie do frasa ,lebo lonova kost boli ,ale neskutocne ...a ty ako ? v praci ? 😝

jjana17
21. júl 2010

@maminakatka tak tak,,,boze to je opat horko,,,,,,,a ja trubka peciem este zemlovku,,,,,, 😀 😀 😀 😀

drzkosa
21. júl 2010

@maminakatka mna ti akosi chrbat zacina boliet , ja uz tiez rastiem neboj uz mam 7 kg na sebe aaach jaj no co uz nejak to zvladnem 🙂) Chi ty si uz ako taka kacica ze?

maminakatka
21. júl 2010

@jjana17 horuco je aj mne ,rano sa budim total mokra ...kazdy den nove tielko ,co kradnem zo skrine mojmu 🙂 a nehovoriac o poduske ,ta je stale mokra ☹ ja osm piekla v pondelok take listkove satocky plnene plesnivcom a salamou 🙂

jjana17
21. júl 2010

kocky idem ja off,,,,,,,manzo zachvilku pride idem rychlo dopiect tu zemlovku a upratat veci do skrin co som vcera zehlila,,,mavajte sa tu pekne,
neviem ci tu budem este dnes tak zajtra mi drzkajte palce,,,,,,ozvem sa prostrednictvom LULU alebo TAMI,,,,,,ahoooj

maminakatka
21. júl 2010

@drzkosa ani nevrav tie kila-moje nervy ...kilecka len tak pribudaju 😀 kacica je slaby vyraz na mna ,bozinku to ja uz taka dobra hus 🙂 ozaj a ty si odkial ???

maminakatka
21. júl 2010

@jjana17 ahoj janka a drzkaj sa ,budem na Teba mysliet a urcite daj vediet co a ako

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre