Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

andreaerdna
29. jan 2010

Prepac, prehliadla som. Tak to si bola skoro skoro! Ja sa stale nejak bojim naplno radovat, este sa mi zda skoro. Dufam, ze o tie dva tyzdne bude vsetko ok a my budeme uz istejsi a ze sa potvrdi vsetko ok.

liv1
29. jan 2010

vitejte novotehulky, ale sa tu rozrastame 🙂 aj mne dokina hovorila, ze sa s nami roztrhlo vrece. a tak ma napadlo, ci vobec ked budem rodit ma bude mat kto odrodit 😅 . kamoska hovorila, ze ich naraz prislo 5 a ona musela cakat na chodbe...

liv1
29. jan 2010

viete co ma babule napadlo? ako sa vlastne volate ak to nie je tajne? poniektore viem, vsak aj z nicku, ale poniektore ani netusim 😉 z mojho je to asi jasne 🙂

garonka
29. jan 2010

liv ja som Luciaaaaaaaa

a čo si nedate foto? aby sme sa videli no? 🙂

andreaerdna
29. jan 2010

Nestraaaas! Myslim, ze este budeme mat casu dost, rozmyslat nad tym. A mne sa tiez zda, ze vsetci manzelovi kolegovia maju tehotne manzelky, alebo uz narodene deti, vsetky moje kamosky maju deti a vela z nich je mladsich ako ja...a vsade maminy s kocikmi.... no sranda.

dugyna
29. jan 2010

mata vypitaj si uplne tu obycajnu kyselinu listovu krabicka..a vnutri su dve plata s malimy zltymi tabletka..vola sa to acidum folicum..biela krabicka s fialovym pasom..nemusi neviem ake znacky..to uplne normalne a staci to..a jeden obycajny celaskon a hotovo..

garonka vitaj to ma mrzi s tvojim havinkom..a uz viete co mu je?a uz mu je lepsie?

jjana17
29. jan 2010

adi, no ale ja som mala nejaky cudny cyklus a aj tak som mala na ten den pisanu kontrolu, ale doma som uz mala spravene testiky, takze som bola na 80% si ista ze ano, len som to chcela tesit, ale poviem ti tak teraz idem v stredu na poradnu a mam strach, ako vzdy ked tam idem ci je vsetko tak ako ma byt

liv, no tak to uz ano ,,,,cize sa rodi jak na beziacom pase, iinak aj ja si to vsimam teraz ze je strasne vela bruskatych a hlavne na jar to bude pekne vidiet kolko nas je, ked zhodime hrube bundy 🙂 🙂 🙂

liv1
29. jan 2010

cau Luci 😀 ja mam velmi dobru kamosku Luciu.. Idem tam skusit dat to foto. Ale skusala som to uz davno na mojasvadba, ale nevzalo mi to ze je prilis velka. tak skusim.. lebo zmensit to neviem 😵

andreaerdna
29. jan 2010

jani, ja som mala ist na preventivnu v januari, nemam presny datum napisany, ale chodim kazdy rok, no a mala som ist, ale este pockam tie dva tyzdne, teda dufam, ze sa dovtedy nic nezomelie. A verim ti, ze mas strach pred kazdou kontrolou, ale to je asi normalne, nie? neboj, bude dobre. Hlavne netreba mysliet na vseliake pripady, ktore sa niekomu stali.

liv1
29. jan 2010

jani to mas pravdu, v na jar a hlavne v lete to urcite bude vidno . tolko kinderieeeek 😀

garonka
29. jan 2010

liv ja osm skratka Lucifer 😀
i ja si zmením foto 😀

dugy až o pol 4 budeme vedieť, a havo si krasne haja v košíku ako mimi 😵

jjana17
29. jan 2010

adi, ved ano ale podvedomie stale pracuje ..... akoze ja by som isla aj skor keby som na tvojom mieste, preco cakas este 2 tyzdne

garonka
29. jan 2010

baby ja vam budem držať prsty aby ste tehu v lete zvladli a aby ste neopuchali z tych horučav a ani zima nieje na tehu dobra, bundu nezapnem vonku mrzne treba sa zohynať pri obuvaní topanok no hruza 🙄

jjana17
29. jan 2010

liv, no ja sa tak tesim ked to bude aj na mne trosku vidiet,,,kedze ja nie som chuducka ale tak uz taky malilinkaty naznak bruska tam mam

jjana17
29. jan 2010

garonka no to mas pravdu, ze v lete to bude dost velka makacka na organizmus ,,,,,,

dugyna
29. jan 2010

jani diky 😉 ja viemze je aj kopec takych parov co si adoptovali a potom zrazu otehotneli 😉
andrea to urcite si tehu..ja som si tiez par dni pred menzes robila testy asi 2 a negativne..a potom vecer pred dnom menzes namy vysli dve ciarky sme sa tesili aj neverili xixi ale boli sme velmi stastny a na druhy den sme robili este jedn test a tiez boli dve ciarky.. 😀 😉 a v 5tt cize o tyzden sme boli prvy krat u DR.
garobka nas ked bol stenietko a mal hnacky tak sme tiez platili za ATB a injekcii pri kazdej navsetve sme platili asi 20eur takze ..tiez sme dost platili

garonka ked uz neubdues kinderko das si kavicku

kocky mam sa stretnut s kamoskou tak za chvilu pridem papap

garonka
29. jan 2010

dugy no po tehu uvidím ako sa bude ten tlak držať ah jaj

uži si kamku paaaaaaaaaaa

ja vyvesím deku čo sme dostali pre mimi 😵

garonka
29. jan 2010

jjani ten kočik čo maš v albume ten zeleny aj Lenka taky ma vyhliadnuty 😉

mata1001
29. jan 2010

dugyna dakujem si zlata.aj ty to beries? 🙂

kika987
29. jan 2010

ahojte no to mate pravdu ja som z dediny a u nas uz od noveho roka sa narodili 4 deti a este sme dve tehotne ak nie viac ale o tych zatial neviem 😀 Zatial same dievcatka a aj kamoska za vraj ma mat dievcatko ...A ja este stale neviem 😠 Bude sranda ak to bude chlapec bude sam medzi dievcatkami... 😎

jjana17
29. jan 2010

garonka, ano? ja som pozerala a ten mi hned padol do oka, hovorim si ten musim mat,,,,,

liv1
29. jan 2010

neviem zmensit to foto 😠

liv1
29. jan 2010

jani aj ja sa tesim az to bude vidno, ale citim ze to bude veeelmi daleko 😀

jjana17
29. jan 2010

liv, no mne sa najviac lubi moje brusko ked si lahnem na bok a zrazu taky cudny tvar nadobudne ale nie taky ako pred tehu take plnsie vsetko

garonka
29. jan 2010

jjani jo a aj mne sa pači aj farba je super

liv1
29. jan 2010

garonka ani nevies ako ti zavidim ze uz co nevidiet... ja by som to tehotenstvo kludne vynechala, a rovno mala baby. viem ze so mnou vela nebude suhlasit, ale ja neviem. najprv sa strachovat prve tri mesiace, potom na kazdu kontrolu, krv, ci su pohyby, spravna strava, vsetko toto, je to urcite aj krasne, ked citit pohyby a tak, ale z mojho pohladu dost dlha doba a dost narocna. vid mirka napriklad...

jani to je sranda ze to uz vidis takto naboku.

mne sa zatial naviac pacia moje kozy ako narastli 😀 aspon nieco... 😅

jjana17
29. jan 2010

no dnes ho chcem ukazat tatikovi co povie,,,,,jemu sa asi ta farba bude najviac pacit, tata je vojak tak bude mat aj vojensky kocik,,, 🙂 🙂

garonka
29. jan 2010

livka ja som prežívala to iste moja a najhoršie mi bolo ak ma hospitalizovali v prvom trimestri v nemocke na 3 týždne sledovana som ako nejaky mafian, stale sa kontrolujem či je všetko ok,
a stale trpnem čo a ako a ja vravím, že bruško požičiam drahemu naj porodí on 😀

mata1001
29. jan 2010

jjani ten kocik je uplne suprovy,krasny,mne sa paci taky isty len cerveny...

jjana17
29. jan 2010

liv, je to tak ze cez tehu sa stale strachujes,,,,no je to take zaujimeve take brusko mat, a neviem sa dockat prvych pohybov,,,,juj to bude carovne podla mna,,, jej no prsia mi narastli tiez o cislo a nieco ale zase strasne strie mam po nich aj sa kremujem a nic

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre