Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
29. jan 2010

mati, ja chcem taku neutralnu farbu a aj cena je taka primerana

garonka
29. jan 2010

jjani ja mam strie už skoro všade a zo začiatku ma išlo poraziť ale teraz v poho neda sa to kremami ovplyvniť 😠

jjana17
29. jan 2010

garonka to fakt, lebo ja ked sa pozriem na prsia, boky a stehna no to je katastrofa,,,to asi po porode nezmyzne

mata1001
29. jan 2010

ten kocik stoji okolo 10 000,- nie?a je k tomu aj vajco?

jjana17
29. jan 2010

matka, s autosedackou presne 315€

garonka
29. jan 2010

jjani nie nezmizne len vybledne postupne a ja som si povedala serem i na leto lebo plavky neoblečiem na seba keď mi tak koža popraskala, ale našťastie na prsiach nie lebo tie mi nenarastli 😀
furt ich mam C alebo D zaleží aky košík je.
aj moja mamina mala strie tak to je genetika a hlavne, že som používala drahe kremy a aj teraz sa natieram a nič z toho
a niekto sa nekremuje vôbec a pokožku ma ako detska riť, to nieje fer nie? 😅

jjana17
29. jan 2010

garonka, no veru to nie je fer, keby si videla moja sestra ma 2 deti posledne porodila pred mesiacom a nieco a vies aku ma pokozku fakt jak decku prdel, uplne hladunku napruzenu ,,,a ja som jak stara pavucina

janinna11
29. jan 2010

Kocky ahojte, ja som az teraz prisla sem od rana, vela prace, bolo mi potom zle, no hroza, uz mi je trochu lepsie, ale najradsej by som spala 🙂)

jjana17
29. jan 2010

janinna, takze prezivas carovne obdobie,,,,aj ja vela spim v tehu aj 12 hodin

garonka
29. jan 2010

baby chrapkajte koľko vladzete lebo v poslednom štadiu tehu sa budete len prevaľovať 😀
po nociach varím puding, prípadne čítam a ak zaspím zobudím sa že mi treba na wecko ale kvôli lonovym kostiam sa ledva postavím 😠

jjana17
29. jan 2010

garonka, no ja zaspim okolo 9 tej potom sa ale nad ranom prehadzujem a ked manzel odide do prace o piatej tak lehnem a spim az do deviatej niekedy aj dlhsie, inak no v noci sa budim na plny mechur,,,,,,
teba tak strasne bolia tie kosti?

liv1
29. jan 2010

velmi pekny kocik. a aka je to znacka? no musim si aj ja ten krem kupit veru.
ja mam take kriteria, ze neviem ci najdem taky kocik. mal by mat:

trojkolka,
velke kolesa, vela cestujeme.
lahko skladatelny
sirka max 70 cm aby sa zmestil do vytahu
nie tazky
aby bol tak nastavitelny, ze male po pol roku moze pozerat von aj k mame...
aby ked bude male vacsie sa dal dat do lezatej polohy (nie vsetky to maju)
aby sa tam dal dat dazdnik, flaska, atd.
aby sa s nim dalo aj na korcule takze asi brzda a moznost zafixovat predne kolieska
nastavitelna rucka

nechcem vela nie? 😀

janinna11
29. jan 2010

DOteraz som citala, co ste preberali a rada by som vam poradila ohladne tej kyseliny listovej. Mne sice doktor povedal, ze si mam kupit (v 6tt-na 1. kontrolr) Calibrum Babyplan or mamavit atd...., ale ja som uz cca od novembra uzivala kys. listovu (kedze mimi sme chceli) a to od ceskeho vyrobcu naturvita.cz, kuknite web, tak isto som od neho uzivala aj Biosil, co je nahrada vselijakych zahranicnych hluposti na plet, vlasy a nechty po 300-500 Kc. Sorry, zijem v CR, preto pisem v Kč a nie v eurach. Ale co so vam tym chcela povedat, ze aj ten biosil, aj kyselina (su 2 druhy-Forte a Plus asi od 45 do 59 Kč. Cize za par eur v prepocte 🙂 Mam teraz aj ten babyplan, ale ten teraz o tyzden doberiem a uz si nebudem kupovat dalsi, len budem uzivat tu listovku 🙂) Urcite vyrobky od naturvita zozeniete na nete v online lekarnach, prip. v akejkolvek dobrek lekarni kamennej a usetrite🙂

garonka
29. jan 2010

jjani jo tie kosti kostnate bolia od 15tt a teraz je to horšie ledva sa v noci pretočim
a po pôrode bolesť zmizne 🙂

jjana17
29. jan 2010

liv, no ja som trojkolku nechcela mne sa to zda byt dost nestabilne a mala som osobnu skusenost ked som videla ako taka pani kocikovala male a pri schadzani z chodnika ho skoro vysypala ,,,

jjana17
29. jan 2010

garonka, no tak to mas kazdy krok bolestivy, mne sestra vravela ze aj ju boleli tie kosti a strasne to citila pri porode ze tlacila a vsetok tlak jej isiel do bedier

garonka
29. jan 2010

jjani je to veľmi nepríjemne to ti poviem a najhoršie ak niekam trebalo ísť a dlhšie si postať no katastrofa
mne urobia pravdepodobne sekciu asi kvôli tlaku tak uvidím ako sa mi bude z postel vstavať 😀

čo fajne dnes papate? ja vôbec neviem čo jesť 😠

jjana17
29. jan 2010

garonka, ved nech zvazia co je najlepsie pre teba a pre babatko, vy este neviete pohlavie, ci ste to ani nechceli vediet

andreaerdna
29. jan 2010

jani, k tomu dr az o dva tyzdne, aby uz cosi bolo vidiet, zatial mi to pride zbytocne.. i ked sa tesim a sla by som aj hned, ze ci je to fakt!

jjana17
29. jan 2010

ja som mala na obed kulinarsku specialitu ,,,,,,kolienka s grankom 🙂 🙂 🙂 🙂

garonka
29. jan 2010

jjani vraj chlapček na morfo potvrdili ale utz skresľuje tak hadam je pravdou, že mame Tobíka 😉
mlady bol stale tak všelijak otočeny 😀

jjana17
29. jan 2010

moj osobny nazor je ze by tam uz malo byt nieco vidiet, a by ti aj krv brali a tam sa to hned ukaze

garonka
29. jan 2010

a ja čo mam jesť? tlačím do hlavy pomaranče, jablka i sladke ale na varene neviem aku mam chuť 😕
žeby na špagety? hm

janinna11
29. jan 2010

Ahoj Adi, blahozelam k //. Ja som bola u lekra presne na konci 6tt - podla PM. A uz mi dal aj fotku z vag. UZ, pekne bolo vidiet 5,6mm bublinku a o dva tyzdne neskor (t.j. minuly tyzden) sme uz mali 18,1mm a uz sa mainke aj podobalo tavrom babatku, velka hlavicka, obrysy ruciciek bolo vidiet a uzasne silne pumpujuce Srdiecko nasej Bublinky. No krasa 🙂)

jjana17
29. jan 2010

garonka, tak maly je potom presibany,,,,tatino musi mat radost ze bude mat syceka,,,,,

janinna11
29. jan 2010

Garonka, keby mi bolo lepsie, hned by som si dala take Bolognese... tie milujem, alebo plnenu papriku, ale takto by som iba chcela, ale bojim sa jest, je mi nejak divne 😲

garonka
29. jan 2010

jjani teší sa aky bol šikovny 😀
neboj aj vy sa dočkate čim skôr čo čakate
a čo by si viac chcela babu či chlapa? a mena mate vybrate?

jjana17
29. jan 2010

garonka, no strasne sme chceli dievca ale ako som otehotnela ja citim ze to bude chlapec,,,, a zase kamaratka mi vypocitala podla nejakeho kalendaru ze budem mat dievcatko,,,,,tak sa necham prekvapit,,,,mne to je v podstate jedno ale ono kazde ma nieco do seba

andreaerdna
29. jan 2010

baby, vsak vy ma donutite ist tam uz next week :D Chcela by som uz tiez vidiet bublinku a v nej hlavicku a obrysy ruciciek a bijuce srdiecko...

jjana17
29. jan 2010

adi,,,,,,no ja ti poviem mne ked dala prvu fotku tak malinke malo 5 mm no fakt fazulka, vies ako som sa vytesovala boze normalne ja som cumela na to sono a nevedela sa nakochat na tu bodecku,,,,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre