Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
2. feb 2010

lucy to bola ina janka, ja neviem co cakame,,,

no mirka to mas pravdu segra pocas prveho tehu stale jedla zemiaky, na obed veceru stale, nic ine nerobila len hranolky, pecene zemiaky, atd ved som jej aj povedala ze bude mat zemiakovu babu a aj to vyslo,,,

no tak ja neviem co to bude ja mam taku vsethochut ale musim povedat ze maso mi moc nechuti ,,,,ale zase ked ho dost okorenim mi aj chuti,,,vravim som cudna

lucy1990
2. feb 2010

Jani, ja tak isto 😉

mirka12011
2. feb 2010

bacha na koreniny a hlavne na stiplave zaha ta bude palit
uch no maso ani ja jedine kuracie sem tam znesiem...

janefonda
2. feb 2010

jjana tak som zvedava ci to bude u teba baba, ja som mala s mäsom velky roblem 😒 smrdelo mi to a prehltnut sa mi to uz vobec nedalo, prve mäso po dlhej dobe co som zjedla bol cernohorsky rezen a to pri tom bezne bravcove nemusim 🙂

mirka12011
2. feb 2010

janefonda mne maso smrdi doteraz jedine kuracie a to niekedy ani neznesieme a ide von
a mne smrdi este vzdy vsetko 😀

janefonda
2. feb 2010

Mirka mozem sa ta spytat kolko si doteraz pribrala? Si mi tu terminom asi najblizsie 🙂
Ja uz nevraciavam nastastie 😉

mirka12011
2. feb 2010

no do 6mesiaca zatial 5kg a ty?

jjana17
2. feb 2010

no baby to som aj ja zvedava co to bude ked som taky vsehozrut,,,,,,

a maso inak nezjem iba ked je to korenene dost, ale to len teraz mam take chute aj mm sa pozera ze ake stiplave jem v poslednom case

pozeram na hodinky a mm je zachvilku doma ,,,, konecne

mirka12011
2. feb 2010

jjani aj moj o chvilocku dorazi

janefonda
2. feb 2010

zatial 4,5-5 kg, som len chcela vediet ci to nie je uz moc na 26 tt, ale tak asi nie je. Lebo ja som do konca 4. mesiaca schudla, ale teraz uz naberam pekne postupne. Som inak citala ze norma na pribratie je od 9-13 kg... a to tam bolo rozpisane vsetko kolko co vazi, maternica, placenta, plod, plodova voda...- iba veci nevyhnutne. Ako mne nevadia kila kedze ide o moju blsku malicku, to ma len tak zaujalo 😉
aaa nasla som tabulku: Čo koľko váži v tehotenstve:

Dieťa: 3,5 kg

Placenta: 0,7 kg

Plodová voda: 0,8 kg

Zväčšenie maternice: 1,0 kg

Zväčšenie pŕs: 0,4-0,8 kg

Nárast objemu krvi: 2,2 kg

Tekutiny v tkanivách: 1,5-2,0 kg

Zásoby tuku: 3,5 kg

-------------------------------------

Celkovo: 13,6-14,5 kg

jjana17
2. feb 2010

jaj sa neviem dockat, mirka minule ked sme boli u nich doma tak vyhrabal v skrinke tamagociho , tak mi ho dal ze ked som doma a je mi smutno tak sa mam s nim hrat,,,,,xixixi

mirka12011
2. feb 2010

janefonda tak ja som 5kg pribrala od toho cca 3mesiaca cize ideme pomalicky dalej.... co sa tyka priberania tak do tych 16kg je to v norme zalezi od vahy a pod...
jjani tamagociho jejejejejj tak to mas zabavu teda...

janefonda
2. feb 2010

jjana, my sme si s mm pred pol rokom tiez vyhrabali tamagociho, kazdy mal jedneho a starali sme sa, a potom som otehotnela 🙂 tak nas to staranie caka na ostro 😀

jjana17
2. feb 2010

baby myslite si ze ked mm mal porodnu vahu nieco cez 4,3 kg ze aj nase male moze byt taky macko????

no mirka ti poviem sranda velika hlavne ked to zacalo v noci cvirikat, a som si zazala a drahy ze co robis a ja ze ved ho krmim tak na mna pozrel a radsej lahol a spal

jjana17
2. feb 2010

jane to fakt no ja som za naneho najskor pozerala ale potom preco nie ved je to sranda,,,,,,,,teraz este tami spi ako ho volam,,,,

mirka12011
2. feb 2010

😀 sak treba nakrmit aj vyvencit aj pohrat sa som sa teraz zasmiala z tej vety
aj moj mm mal vyse 4kg ale ja som zasa mala len 2,7kg

jjana17
2. feb 2010

no on mal cez 4 a ja nejakych 3,2kg,,,,,,

tremonti
2. feb 2010

baby nejak ma boli pravy vajecnik 😒 ked sa zdviham tak ho dost citim.co to ?co to? volala som dr o ten ruzovy vytok,tak nech zatial nechytam paniku,vysledky krvi mam zatial okej.tak ze to moze byt z polypu co mam.ked o bude pretrvavat mam prist skor ako piatok

janefonda
2. feb 2010

ja si myslim, ze vaha babätka je u kazdeho individualna. Nam hrozi skor nizsia porodna vaha, nakolko mam slabsie prekrvovanu jednu stranu maternice 😒 nastastie ta druha je plne funkcna, ale idem pre to este v 30 tt na sono, aby si to moj prenatalny lekar mrkol 😉

jjana17
2. feb 2010

no ja si myslim ze nase bude take okolo 3kg

janefonda
2. feb 2010

Kam ste sa vsetky stratili? Tusim vam prisli muzici domov, ked je tu tak pusto 😉

rogerka
2. feb 2010

ja som spat, kamoska mi odisla a manzo este neni doma

janefonda
2. feb 2010

jeeej aspon niekto sa tu nachadza 🙂 Rogi ten datum porodu co mas v info je realny, ci len konikovsky? Lebo ja som sa narodila 11.2. tak len ze je to pekny datum 😀

garonka
2. feb 2010

čafte i ja som späť

rogi kedy ti príde manžo domov? môj teraz varí havovi mäsko, prezlečie periny, povysáva a hajde do práce sa zlostim lebo ak bude maly nedovolím aby tak robil za druhych ako somar 😠

garonka
2. feb 2010

halooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

janefonda
2. feb 2010

co je garonka? ano aj ja sa nudim, kde se vsetky?
Garonka nasi muzi maju nieco spolocne a to je, ze vzdy vsetko pre kazdeho, len skoda ze sa to malokedy vracia 😒

garonka
2. feb 2010

jane i ty si slamena vdova bez draheho?

baby pravdepodobne sa venuju polovičkam alebo večeraju 🙂

dugyna
2. feb 2010

ahojte baby vy ste tu teda toho popisali od obeda 🙂

janefonda
2. feb 2010

hej ja uboziatko som sama 😒
Aj tebe sa teraz tato strana tak divne zobrazuje, ci to len mne?

garonka
2. feb 2010

jane i mne tak zobrazuje ten kôň už neni normalny, raz pomaly ťaha inokedy maju technicke poruchy a teraz toto, to podľa mňa nejakí amateri tu stranku urobili 😠 😠 😠 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre