Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

barbyes
4. mar 2010

lusa ahoj, a ako sa Ti posunul krčok? to zo stáleho sedenia? aj Ťa to nejako bolelo? ja v posledných dňoch cítim takú bolesť akoby mi malá tlačila na kosť, spodok panvy. a neviem kvôli tomu ísť rýchlejšie alebo ma to dosť bolí keď potrebujem dvihnúť nohu. a tiež v práci celý čas sedím 😕

liv1
4. mar 2010

kinderkaaa caute ako sa mate? 🙂

lenocka84
4. mar 2010

cau liv
pocuj idem sa ete pytat, ty si mi raz pisala ze to pichanie moze byt sposobene zastavenymi vetrami, co s tym?
nevies?

janinna11
4. mar 2010

Gali a barby, ano, na genetike mi to odporucili, aj napriek NEG. 1. src., ale robila som s chem. latkami, tak neviem... ale fest sa bojim...

mirka12011
4. mar 2010

babenky dugyna vas pozdravuje...

liv1
4. mar 2010

leni inac diky za tu info vcera, potom som uz utekala 😉 . co sa tyka toho pichania, tak pomaha ked si do vriacej vody nechas vyluhovat rascu asi tak na 5 minut a potom si ju precedis. Ako caj. To velmi uvolnuje. A potom pomaha celozrnne pecivo, aj perliva mineralka na vygrganie a take jemne masaze bruska co teraz ale nie je dobre. Vlaknina velmi pomaha, a este matovy caj. No a co je zaklad, nemala by si jest jedlo co nafukuje - paprika, fazula, brokolica, karfiol atd., hlavne nie v surovom stave. A uz vobec nie vecer. A tiez z ovocia ta moze nafukovat, ale to teraz asi nejes. No a este velmi pomaha acidofilne mlieko. To snad mozes aj kvoli tej cukrovke. Ked ma este nieco napadne urcite napisem.

mirka diky za pozdrav, aj my ju a nech rychlo prikvitne s fotkami 😀

janulka neboj sa. to amnio naozaj nie je nic take. oni teraz presne vidia kde to babatko je a nic sa nestane. najdes si dobru kliniku s dobrym menom a bude to ok. 😉

liv1
4. mar 2010

leni asi na 3 dcl jedna lyzicka tej rasce priblizne.

lusa889
4. mar 2010

barbyes pravdu povediac ani neviem ako sa to stalo, jeden vikend som sa zobudli na to ze mam stvrdnute cele brusko a sli sme na pohotovost, ked som prisla v pondelok za svojou doki tak mi povedala, ze to nieje dobre posunul sa mi krcok maternice dole a maternicu mam "veselu" (poslala ma na zaznam ...) Myslim, ze som citila nejaky tlak na panvu a pichanie v podbrusku ale to pichanie je normalne to rastie maternica. Ked som sa pytala co to mohlo sposobit, tak vraj aj to stale sedeni v praci a stres, .... Je pravda ze som si v praci malu pomaly ani neuvedomovala, len ked ma obstastnila riadnymi kopancami, az na PN som si uvedomila aky ma vlastne denny rytmus 🙂 Vravela si uz svojmu lekarovi o tej bolesti? mozno je to naozaj len mala 🙂

liv1
4. mar 2010

no nenormalne som sa nasmiala na tej teme co garonka dala link. baby tam stale prispievaju, no ak si chcete zlepsit naladu urcite kuknite 😀 😀

lenocka84
4. mar 2010

liv tak prakticky vsetko dodrziavam ako si napisala takze uz fakt neviem
a hlavne rascu nemozem ani citit, by som sa povracala

barbyes
4. mar 2010

ešte nie, lebo to začalo len cca 3- 4 dni dozadu, budúci týždeň mám ísť do poradne taj jej to určite spomeniem, ale tvrdnutie bruška nemám tak snáď OK 😕 😕 diky lusa
liv ja som sa tak smiala, že som sa skoro pocikala... úplne perfektné a tie reakcie kočiek sú nenormálne 😀

barbyes
4. mar 2010

ja sa dekujem domov za drahým tak sa tu majte pekne. asi potom prikvitnem až v pondelok, uvidím..ak by som šla cez víkend k maminke tak Vás prídem mrknúť...
tak Vám prajem pekný víkend*pa

lenocka84
4. mar 2010

barby tak paaaaaa a oddychuj

lusa889
4. mar 2010

liv1 ja som si to citala dnes uplne nahodou a nevedela som ci mi slzy tecu zo smiechu alebo z placu, .... no co uz stava sa 🙂 barbyes pekny vikend aj tebe

liv1
4. mar 2010

leni mozes rascu nahradit feniklom. i ked co sa mna tyka tak prast jak uhod (hnusne jedno jak druhe). len neviem ci sa fenikel moze v tehu. a kde ta presne picha? je to stale to iste miesto? popis.

barby vymakane ze? super na pobavenie, snad to adminky neuzamknu a mozme sa dalej bavit 😀

jjana17
4. mar 2010

no ta tema mi pripada fakt dost na pobavenie,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
barbyes no este pol hodku a ides dom 🙂 🙂

liv1
4. mar 2010

barby pekny vikendik aj tebe 😉

lenocka84
4. mar 2010

liv pod pravym prsnikom, teraz uz pomenej, ale ked zacne tak je to des
take pichanie, ktore prechadza obcas do fakt bolesti
vtedy sa ani pohnut ani nic

jjana17
4. mar 2010

baby mate nejaka problem ze uz vam z prsnikov ide mlieko?

ja som mala pred tehu zvyseny prolaktin a robilo mi to, a ked som otehotnela tak sa to zlepsilo ale posledne dni ked som trosku skrcena uz aj citim ze mi tecie,,,,,

lenocka84
4. mar 2010

jani ja som to mala cca v 24tt, ale teraz uz zase nic

liv1
4. mar 2010

Leni toto je napr. z netu

"Pichá vás pod pravým rebrom? Pravdepodobne to bude žlčník. „Ak sú v ňom alebo v žlčových cestách kamienky, bránia odtoku žlče, a tým stúpa tlak,“ vraví gastroenterológ. „Najčastejšie sa ohlásia klasickou kolikou, bolesťami, ktoré prídu a odídu, no môžete cítiť aj trvalú tlakovú bolesť. Žlčník zaprotestuje aj po ťažkom, mastnom či dráždivom jedle. Prestanú sa tvoriť žlčové kyseliny, človeka nafúkne, začne ho bolieť pod pravým rebrom a občas to vyžaruje až pod lopatku.“ Ďalšou príčinou bolestí býva zápal žlčníka. Sprevádzajú ho teploty a väčšinou aj opuch. Žlč vtedy nedostatočne odteká, hromadí sa a chorý ožltne."

Vieš kedy ťa to bolieva? Napr. žalúdok je s typickou bolesťou po jedle alebo do 15 minut od jedenia.

garonka
4. mar 2010

kuk 😵

jjana17
4. mar 2010

no ja som to mala vo velkom este pred tym tehu ako som spominala dala mi na to lieky aby sa ten prolaktin zvyseny znizil a do 2 týzndov som mala vysledky dobre, a teraz ako som pisala mi to zacina hlavne ked som skrcena

ale ked som bola v nemocke tak mi povedala doktorka ze to nevadi, len to nesmiem odsavat alebo tak lebo inak by sa mi rozbehla normalna laktacia a by som akurat tak mm mohla kojit

lenocka84
4. mar 2010

to je jedno, hocikedy cez den
dokonca aj v noci
tak teraz uz totalne nechapem, posledne dni sa to zlepsilo, az dnes ma zo zase zabolelo, ale len na chvilu, ked som zaspala a zobudila sa nato ze to boli

jjana17
4. mar 2010

leni tak prejdi za svojim obvodakom,,,,

liv1
4. mar 2010

ako tak citam a z par info tak vyzera to ze to moze byt zlcnik v tej oblasti. ak to teda nie je dietatkom. maly ti aj moze vseliako neprijemne tlacit a sposobovat bolesti pritom nemusis mat zdravotny problem. napr. mojej mame bracho strasne tlacil na pecen a tak mala veeeelmi zle vysledky pecenove a hned ako sa narodil tak to preslo. ja byt na tvojom mieste, tak idem k doktorovi. asi obvodnemu. ja som mala stale nejake bolesti v oblasti brucha a pekne mi to liezlo na nervy. okolo pupka, potom vlavo hore atd. a bolo to asi tymi vetrami, hrubym crevom. musela som zmenit stravu. ale isla som k doktorke a poslala ma ku gastroeneterologovi, len nestihla som tam ist.

liv1
4. mar 2010

gari kuk vymykana tema ze? dobry link si dala 😉 😀 😀

jjana17
4. mar 2010

bohvie ci to ta dievcina alebo zena myslela naozaj vazne na tom chate 🙂

janinna11
4. mar 2010

Ahoj Liv, tak vcera som si bola po tu PN a uz mi aj zmenilil termin, lebo sme o 6 dni vacsi, cize mi to uz teraz vychadza na 27. august.... ak to takto pojde dalej, budeme mat levicatko 😀

A ohladne tej amnio, zrejme s atomu nevyhnem, budem kludnejsia, ked ju absolvujem, vela som o tom citala, a teraz je to uz povazovane takmer za standardne vysetrenie....

lenocka84
4. mar 2010

jani kedze je pocernejsia myslim ze to mohla mysliet vazne
aj ked na pokeci ma album ze mojo deti, tak neviem, cele je to divne

liv ku obvodakovi sa chystam, asi v utorok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre